CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: QISPINK

BERCERAI ATAU BERSABAR - SUAMI KEDEKUT

Sy laki....sedih lak bila u kata masih terselit kasih dan sayang untuk suami.....tengok u cite rasanya suami u tu egonya sangat la tinggi & sukar menerima pendapat org lain...kene pulak ada kedai & rumah sewa walau dah diujung usia.

Byk sabar....ye tt....adu pdNYA dlm solat tahajud/hajat mohon DIA bg jln yg terbaik.

Sy doakan tt terus tabah & tenang...Aamiinn....

QISPINK replied at 26-12-2018 11:29 AM
Bergetar juga lutut ni, apabila dapat surat dari mahkamah, terdiam aku seketika, macam tak percaya ...

ya Allah, TT..
i bersimpati dgn ape yg u lalui.
knp cpt sgt somi wat keputusan tanpa pkr perasaan TT.

i hrp TT bykkan bersabar.
kite sbg wanita nie, bknnye takot menjadi janda.
tp memikirkan kesannya kpd org2 sekeliling.
kite semestinya rs sedih.. tp org2 sekeliling kite terutamanya ayah TT jgk turut bersedih...

Sepanjang perjalanan ini
Lembah dan lurah ku lewati
Ketenangan yang ku cari
Belum ku temui

Ku menghimpun doa bertahun
Mencari pepohon nan rimbun
Bertemu dahan nan rapuh
Dapat ku berteduh

Dulu aku sendiri
Kini masih sendiri
Hadapi hidup ini

Susah senang diri ku
Tak bertempat mengadu
Seperti burung kepatahan sayap
Di hati kecil ku menaruh harapan

Selagi hidup belum sudah
Aku akan terus melangkah
Ku yakin rahmat buat ku
Di hadapan menunggu

hari ni kan TT
wpun hati bergetar, badan rasa longlai, hati rasa luluh...melangkahlah

huwaaaaaaaaaaaaa...sedihnya.
kita rasa dugaan kita dah cukup hebat, tapi ada yang lebih hebat dari itu.
maka bersyukurlah kita.

u wrote this before..

<Saya tunggu masa yg sesuai, sama ada dia atau saya yg akan failkan penceraian dulu. Saya harapkan dia yg failkan supaya mudahkan kerja saya tak perlu ke mahkamah byk kali. >

so dia dah mudahkan kerja TT.
life goes on babe.  

Follow Us
Tapi tt masih syg PENCIL 2B tak gitu?

Salam sayang semua....

Alhamdulillah semalam urusan penceraian dipermudahkan, tuan hakim pon tak tanya banyak. Aku langsung tak buat apa2 tuntutan, biarlah proses ni cepat berlalu. Nafkah edah pon aku tak tuntut, kalau nafkah sepanjang jd bini dia pon tak pernah bagi, inikan pula nafkah dah tak duduk sekali.

Adik dan adik ipar aku yg teman aku ke mahkamah. Sampai je dpn dewan mahkamah aku nampak suami. Aku terus pergi kat dia dan salam cium tangan dia. lps tu aku terus pergi jauh dr dia. sepatah pon aku tak tegur dia, dia pon sama. Aku tahan hati aku jangan bagi air mata aku keluar. Aku memang jenis ego nak menangis dpn orang. Konon biar org ingat aku kuat, biar org ingat aku tak kesah pon dgn penceraian ini. Hakikatnya................

Lepas proses penceraian selesai, aku terus keluar dari pejabat tuan hakim. Aku tak mahu lg bersua muka dgn bekas suami. Aku takut kalau air mata aku menitik juga nanti.

Aku nak menagis sepuas puas nya, tp lepas anak aku masuk ke asrama 1hb ni. Aku tak nak dia nampak aku sedih. Beberapa kali juga air mata aku dah keluar tapi cepat2 aku tahan.

Bekas suami memang seorang yg sangat kedekut bab duit, tapi dia tetap ada kebaikan2 yg aku tak mampu nafikan, dan juga mungkin yg aku tak mampu lupakan.

Mata aku nak bocor lg ni, nanti2 aku dah ok sikit aku sambung cerita k.

Rate

1

QISPINK replied at 28-12-2018 11:19 AM
Salam sayang semua....

Alhamdulillah semalam urusan penceraian dipermudahkan, tuan hakim pon ta ...

berat mata memandang, berat lagi bahu memikul...tak semua wanita sekuat sis.. semua yang berlaku pasti ada hikmahnya... Aniss doakan sis tabah dalam membesarkan ank2 dan urusan semua dipermudahkan.... Aamiin

Salam sayang semua....

Semoga tt terus kuat. I know you are strong woman. Semoga Allah permudahkan urusan tt. Sedih tu normal la kan..

kesiannya TT..bersabarlah dengan dugaan hidup..hari ni dah 2hb..tt dah ok ke?

Salam sayang semua....

Assalamualaikum.
Alhamdullilah urusan penceraian TT dipermudahkan oleh Allah swt. Bersyukurlah.

Jgn pandang belakang lagi, maju ke depan dan buat perancangan utk masa depan yg lebih bahagia bersama anak. The rest, leave it to Allah swt, the Best Planner of all.

Sifat bakhil ni adalah sifat yg keji dan byk disebut di dalam Al Quran ttg balasan buruk kelak di akhirat bagi org yg bakhil. So TT sgt beruntung kerana dpt melepaskan diri dari menjalani kehidupan bekeluarga dgn si bakhil. Nabi pun ada mengajar umatnya doa utk mengelakkan perangai bakhil ni, ini menunjukkan betapa Islam melarang umatnya drp bersifat bakhil.

Dgn bercerai dgn bekas suami pun, TT dah buat satu "favour" utk dia iaitu mengurangkan dosanya kerana tidak memberi nafkah kepada isteri. So skrg dia dah kurang satu dosa lah.

Good luck. Semoga TT sentiasa di bawah perlindungan Allah swt. Insya Allah.

Comments

Assalamualaikum...lama tk dengar pesanan ikhlas dari @auntieagony Semoga sihat selalau dan dalam lindungan Allah S.W.T.. Aamiin  Post time 20-3-2019 10:04 AM

Rate

1

berat gak masalah mu nih..

1. syg n cinta tak kat dia?

bawak bincang ngan bapak betentang mata ngan suami mu, 3 penjuru

tapi kalau aku lah, sampai dah pindah rumah, baik cerai ajer.. tapi sebelum tu kenakan dia kt mahkamah syariah dulu.. tuntut nafkah tertunggak!

manehnya replied at 11-1-2019 04:57 PM
berat gak masalah mu nih..

1. syg n cinta tak kat dia?

Dah cerai dahpun tt tu

Semoga tt menemui kebahagiaan sejati
U deserve better life daripada bitter dengan duda haji bakhil tu

Sayangnya x buat tuntutan..hak tetap hak sis..dah la berenti keje pindah duduk dgn suami sbb kesian kt suami..then berhabisan gaji dan duit simpanan sbb suami (x bg nafkah), then sewa bilik sbb suami..i wish u do something for yourself pulak..kita pompuan ni jgn sentimental sgt be realistik..bukan curi dia pun cuma nk dptkan hak yg dinafikan

elok la da bercerai
jgn ingat lagi laki tak guna kedekut mcm tu
dah tua pun bodoh

Assalamualaikum....

Saya minta maaf sbb lama menyepikan diri. Terima kasih byk kepada semua yg masih memberi nasihat dan kata-kata semangat untuk saya. Jasa baik sahabat sekalian hanya Allahlah yang mampu membalasnya, saya doakan kalian sentiasa dalam Rahmat Allah SWT.

cmf_anisss84, farlis, Tim87, auntieagony, manehnya, onexox97, cmf_jeangrey dan Nazrysha.

Terima kasih.

Walaupon talak dah jatuh pada 27 Disember 2018. Dah sebulan lebih... Aku terpaksa redho walaupon terasa hina sgt diri ni bila di ceraikan tanpa bekas suami berbincang dulu dgn aku atau keluarga aku. Aku rasa diri ni mcm sampah yang dibuang, mcm kucing yg dihalau dari rumah. Tp aku pujuk hati aku untuk Redho.

Aku langsung tak ceritakan pada office mate aku, hingga kini tiada siapa pon tahu, mereka semua ingat aku masih bersuami. Biarlah rahsia.... Kawan2 pon tak ada yg tahu, sepupu-sepupu ada yg dah dgr cerita penceraian aku dan ada yg wsp, tapi aku langsung tak reply. Biarlah terus jadi tanda tanya pd mereka. Rumah saudara mara pon aku dah pergi, aku rasa berat sgt nak maklumkan yg aku dah jadi janda lg. Biarlah......

Dugaan aku belum berakhir, aku rasa dugaan kali ini lebih berat lg. Betul2 menguji kesabaran aku dan keluarga aku.

Lepas diceraikan bekas suami mencanang cerita merata-rata, kata aku keluar dari rumah dan tinggalkan dia dengan bawa semua barang2 dalam rumah tu. Dia langsung tak ceritakan hal sebenar yg dia telah ceraikan aku dan aku keluar dari rumah setelah diceraikan. Yang dicanang ialah aku tinggalkan dia.

-Bersambung-

Edited by Meiizu at 19-3-2019 11:36 PM
QISPINK replied at 11-2-2019 12:46 PM
Walaupon talak dah jatuh pada 27 Disember 2018. Dah sebulan lebih... Aku terpaksa redho walaupon t ...

Dia plak takmalu mencanamg cerita tt kluar rumah..mana berani dia bgitau dia tu haji bakhil,sampai masak pun beli asing2...jgn layanlah sedara betanya..maintain je style mcm skrg,takperlu bgitau kawan,ttak perlu reply wsap..jauhkan diri selama mana tt perlu.jaga diri tu..jaga kesihatan..tt kena sihat utk diri sendiri..insyaallah anak & parent tt bahagia