CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: happiaoliang

Nak cari orang jaga kanak-kanak Cerebral Palsy

ahleongsoleng replied at 27-12-2018 01:02 PM
Sebenarnya website caregiverasia tu memang popular dari dulu tapi kat singapore lah. Orang singapo ...

Ini mmglah mentaliti org Malaysia skrg, semua benda pun mau yg murah punya. Aku bukanlah kata yg mahal mesti bagus tapi kalau benda berkaitan dgn kesihatan dan keselamatan org yg kita sayangi ini patutlah cari servis yg baik dan boleh dipercayai punya kan?

alumalu replied at 28-12-2018 12:17 PM
Kami sekeluarga pernah guna 2 kali service macam ni..

Pertama kali masa datuk sakit. Guna servis  ...

Aku dulu pun pernah guna servis dr Caregiverasia ini, kalau dulu mmg x pernah dengar dan pertama kali guna pun sbb rekomen dr sahabat baik aku. Mmg professional penjaga yg bertugas jaga datuk ku yg baru operasi kat hospital, puas hati dgn perkhidmatan yg mrk bagi.

KertasKuning replied at 27-12-2018 03:03 PM
Kalau tt ada mengalami kesukaran untuk menjaga kanak-kanak cerebral palsy memang disyorkan untuk u ...

Kalau kanak2 cerebral palsy ini mmg perlu cari org yg berpengalaman utk menjaga mrk dan bukannya calang2 org yg kita upah dr luar. Mrk memerlukan perhatian yg istimewa dan hanyalah melalui penjaga yg berpengetahuan dlm bidang ini baru tahu apa yg mrk paling perlukan.

Ishtar replied at 30-12-2018 09:21 PM
Ini mmglah mentaliti org Malaysia skrg, semua benda pun mau yg murah punya. Aku bukanlah kata yg m ...

Ya aku bersetuju dgn pendapat kau ini. Harga yg Caregiverasia tawarkan tu mmg berpatutan dan tambahan lagi kita dpt mengatur masa yg kita perlukan servis mrk tu mengikut kemahuan kita sendiri dan membuat bayaran mengikut masa yg kita atur tanpa sebarang deposit atau cas tambahan.

angieen replied at 28-12-2018 11:00 AM
Rasanya boleh je kot. Just kena inform caregiver tu boleh commit tak utk sebulan. Mana tahu dia ad ...

Jgn risau Caregiverasia tu mmg flexible wakut kerja mrk tu, kau hanya perlu beritahu mrk masa yg kau perlukan perkhidmatan tu dan mrk akan filter penjaga yg sepadat dgn permintaan kau. Lepas tu kau mau berhubung dgn penjaga mrk terlebih dahulu juga boleh, tengok sama ada kau rasa ok ke x.

Toneli replied at 30-12-2018 09:41 PM
Kalau kanak2 cerebral palsy ini mmg perlu cari org yg berpengalaman utk menjaga mrk dan bukannya c ...

Ya ya, mrk yg mengalami penyakit ini x dpt lah menjalankan kehidupan mrk seperti org biasa dan perlukan org sentiasa berada kat sisi utk menjaga mrk. Kalau bagi org yg x ada pengalaman mrk mungkin akan hilang kesabaran dan bertindak melepaskan geram terhadap kanak2 tu.

Follow Us
Toneli replied at 30-12-2018 09:44 PM
Ya aku bersetuju dgn pendapat kau ini. Harga yg Caregiverasia tawarkan tu mmg berpatutan dan tamba ...

Harga utk perkhidmatan yg kita mau tu jelas terpapar kat website mrk tu masa checkout dan kita boleh bayar guna cara yg kita sukai, debit kad, kredit kad, paypal semua pun boleh. X perlu takut situasi seperti sesetengah penjaga kat luar yg naikkan harga sesuka hati saje.

sotuna replied at 30-12-2018 09:55 PM
Ya ya, mrk yg mengalami penyakit ini x dpt lah menjalankan kehidupan mrk seperti org biasa dan per ...

Caregiverasia mmglah pilihan utama aku kalau mau cari servis seperti menjaga kanak2, org2 tua, atau ahli keluarga yg memerlukan penjagaan org lain buat sementara waktu seperti sedang sembuh dr penyakit atau luka kemalangan. Minta saudara saudari boleh cuba2 tengok kalau berminat.