CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2242|Reply: 8

Pendapat

Post time 20-12-2018 07:11 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Asslamualaikum. saya baru je melapor diri di berkanun baru 4 hari setelah 3 hari diorientasi kan. Setakat 4 hari kerja ni saya rasa hati saya dan jiwa saya tak boleh nak teruskan pekerjaan ni. Disebabkan tak terdaya dan tak mampu dari banyak segi. Sejak hari pertama melapor diri saya dah rasa working environment yang tak berapa nak elok. Tpi saya sedapkan hati mungkin nak menyakat , tapi staff nya tetap menyindir and kondem saya setiap kli dalam meeting and even di pantri pun, sepanjang saya berada di office mereka berulang kali tekankan bahawa jawatn saya memerlukan lesen kereta untuk kelncaran melakukan kerja. Saya hanya punyai lesen motosikal sahaja sebb itu je yg sy mampu buat masa sekarang ni. Tapi pesanan tentang penting nya bergerak sendiri tu berterusan setiap hari. sampaikan ahli keluarga saya pun turut disebut dalam sindiran dr boss saya. Selain itu, syaa rasa office dan rumah sya makan masa 40 min perjalanan meredah jalan dan keadaan cuaca yang tak menentu, apa yang menjadi kerisauan sy sekarang adlah keselamatan dr sya dan tekanan mental fizikal sy. tiap kali sy pulang dr tempat kerja badan sakit2, tertekan and saya kalah habis .. kawasan jagaan saya dimaklumkan makan masa hampir 2 jam perjalanan di atas jalan dengan saya bermotor saya tak yakin pada diri sendiri. sya risau kalau apa apa terjadi mereka akan menyalahkan saya sebab bermotor . jadi syaa mohon sangat bantulah saya untuk buat keputusn. Hati saya memang taknak dah teruskan sebab saya rasa terpaksa. Tapi bila kenangkan masa depan mungkin terjamin saya keliru dah pulak.  Lagi satu saya perempuan and ahli keluarga pun turut risau kalau saya terus menerus tertekan macam ni

Tak paham.

Kalau badan berkanun ni..bos pun makan gaji kan? ...bos bodoh. ..yang tak.jaga hati pekerja. ..yang jenis bias. ..yang mulut cakap ikut sedap diri sebab bukan bisnes dia pun nak jaga hati pekerja dan kebajikan pekerja. ..

Kalau akak jadi bos memang akak jaga kebajikan dan hati pekerja dan sama rata terhadap semua pekerja. ..jadilah kawan kepada pekerja. .bukan angkuh dengan pangkat dan status. ..

Makcik_bawang replied at 20-12-2018 07:21 PM
Tak paham.

nak kerja, tapi dari hari pertama fizikal dan mental dah tak tahan sebab staff tempat kerja rajin menyindir.

lgi 1 rasa tak terdaya nak laksanakan kerja dengan bermotor sbb selalu buat krja luar pergi sana sini. takut nanti kemudian hari sy menyusahkan pihak atsan sebb bermotor shj.

skrang ni dilema jugk lah sebab diri rasa tak mampu dr macam2 segi , family pun risau.

noor2 replied at 20-12-2018 07:23 PM
Kalau badan berkanun ni..bos pun makan gaji kan? ...bos bodoh. ..yang tak.jaga hati pekerja. ..yang  ...

yang tak tahan sebut2 family sy. rasa macam maruah sy ni takde pulak  ..

cuba bersabar dulu disamping usaha untuk ambil lesen kereta..
pedulikan mulut-mulut yang menyindir tu..
kalau kita kalah dengan mulut orang, sampai bila kita nak maju..
jadikan sindiran tu sebagai pemangkin semangat untuk awak ambil lesen kereta..
jangan tunjuk kita lemah..
dorang sindir u just flip hair saja buat tak tau..
kalau perlu melebih-lebih sampai libatkan mak bapak, lawan je..
orang macam tu kalau kita senyap lagi dorang rasa dorang hebat..
kalau tak mampu sangat cuba cari kerja lain..
tapi jangan sesekali berhenti selagi u tak dapat kerja yang lebih baik..
tanamkan dalam minda..
manusia dan politik pejabat akan ada kat mana-mana..
takkan kita nak berhenti kerja berhenti sebab mulut orang ni..

Follow Us
noor2 replied at 20-12-2018 07:23 PM
Kalau badan berkanun ni..bos pun makan gaji kan? ...bos bodoh. ..yang tak.jaga hati pekerja. ..yang  ...

Kalau lah ramai bos y mcm akak...aman damai je alam kerja ni..sob sob sob~~

Keje ni mmg sis minat ke sekadar terpaksa ye?tp kan sis,walaupun ada y spesis menyindir,dorg sekadar ckp atau sis kena fizikal bullies jgk?
And y membuli sis tu gegel jgk ke?
Wat to say,alam pekerjaan x kira laa bdn berkanun or y biasa2,gomen or swasta,pembulian staf baru oleh the self-claimed senior tetap ada..mmg dah jd "budaya"...

Sis pekakkan telinga,and sambil2 tu berazam dlm hati y you will surpass those brats..selagi sis tak bangkit kan semangat sis, n terus aje lemah,selagi tu laa dorg tetap akan buli sis..

Psl family tu,dorg ckp ape?hina ur parents ke?and kalau sis bkn drpd keluarga berada,those brats tu dari golongan kaya 7 keturunan kah?sis fikir lah..mmg bkn senang nak cari rezeki y halal sis,seciput pn asalkn kita ikhlas dlm keje,in sha Allah..akan ada ganjarannya..

Persetankan those brats y maybe jeles akan kecantikan sis..thats why they are acting like spoiled brats!

salmon-suki replied at 20-12-2018 08:40 PM
Keje ni mmg sis minat ke sekadar terpaksa ye?tp kan sis,walaupun ada y spesis menyindir,dorg sekadar ...

so harini sya dah berdepan dgn mereka . saya dah ceritakan masalah sy yg sy hadapi . mereka pun dah maklum situasi saya. beberapa solution masalah sy pun mereka sudi nak bantu sedikit. sy decide nak teruskan kerja . insyaa Allah. sy usaha la dahulu and berkorban yang termampu, sampai sy sendiri tak mampu teruskan.. wish me the best ye.