CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Makcik_bawang

Arwah ayah dan mimpi. Apa kaitannya?

Makcik_bawang replied at 25-12-2018 09:45 PM
Memang teringin sangat rujuk satu keluarga dengan ustaz/pengamal perubatan islam. Tapi mak memang  ...

Bawak je ustaz atau pengamal perubatan Islam dtg rumah. Takyah bgtau mak. Rasanya memang ada gangguan tu.

wanzhm93 replied at 25-12-2018 10:16 PM
Story 3
Masa tu tingkatan 1, makcik jiran kena rasuk kena buatan orang.

Ayah saya takde meracau-racau. Tingkah laku semua normal.

Sakurahana replied at 25-12-2018 10:26 PM
Bawak je ustaz atau pengamal perubatan Islam dtg rumah. Takyah bgtau mak. Rasanya memang ada gangg ...

Hahahaha tak boleh awak. Kan saya cakap kami sekeluarga macam geng ganster dalam rumah. Panas baran. Tak boleh main bawak je ustaz. Mengamok mak nanti

Sakurahana replied at 25-12-2018 10:26 PM
Bawak je ustaz atau pengamal perubatan Islam dtg rumah. Takyah bgtau mak. Rasanya memang ada gangg ...

Hahahaha tak boleh awak. Kan saya cakap kami sekeluarga macam geng ganster dalam rumah. Panas baran. Tak boleh main bawak je ustaz. Mengamok mak nanti

Makcik_bawang replied at 25-12-2018 10:33 PM
Hahahaha tak boleh awak. Kan saya cakap kami sekeluarga macam geng ganster dalam rumah. Panas bara ...

Ingatkan adik beradik je yg panas baran. Mak pun sama ye. Atok takleh bantu ke sis? Sedih kan bila jadi mcm ni.

Anyway, saya pun selalu mimpikan arwah nenek. Setiap kali mimpi mesti dia pakai telekung dan senyum je. Saya anggap mungkin sbb saya rindu, sbb tu selalu mimpikan nenek.

Sakurahana replied at 25-12-2018 10:43 PM
Ingatkan adik beradik je yg panas baran. Mak pun sama ye. Atok takleh bantu ke sis? Sedih kan bila ...

Saya tak pernah cerita masalah keluarga ni dekat atok. Kita semua pura-pura macam keluarga bahagia  

Follow Us
Makcik_bawang replied at 25-12-2018 10:53 PM
Saya tak pernah cerita masalah keluarga ni dekat atok. Kita semua pura-pura macam keluarga bahag ...

Cerita lah dekat atok tt. Cerita sekarang dari terlambat dan tt menyesal sampai hujung nyawa. Kesian mak dan adik beradik tt. Gaduh2 diapikan oleh setan, nanti  sampai ada cedera, nyawa melayang atau masuk penjara.

Meleleh jugak air mata baca thread ni..Al fatihah utk ayah tt & abah aku jugak..
Utk tt, Allah dah 'senangkan' kerja tt, ada atok yg pandai mengubat. X perlu nak cari perawat lain..mintaklak atok tolong apa2 yg dia mampu tolong.
Lebih baik berusaha utk mengubah sesuatu daripada langsung x buat apa. 12 tahun bukan 1 jangka masa yg pendek. Sampai bila adik beradik nak berantakan?

aku sokong kata kata forumer lain yg bagi nasihat sini. abah aku pun meninggal 18 tahun yang lalu. masih terasa ketertiadaannya. ada sesuatu yg emak t tahu sesuatu tapi dia tidak menzahirkannya. suami isteri tiada rahsia.  lagi lagi emak tt yang menjaga arwah selama ini.  aku rasa ada baiknya minta pertolongan datuk tt.
setelah arwah abah aku meninggal, hubungan kami dikuatkan oleh emak. setiap pergaduhan emak akan leraikan.  lebih lebih lagi adik bungsu tidak suka melihat kami bergaduh. aku rasa kakak tt ada softspot sana sbb birthday tt dia usaha celebrate.

Al-Fatihah.

Makcik_bawang replied at 25-12-2018 07:45 PM
PENUTUP

Di bahagian penutup ni takde apa aku nak cerita. Sekadar meluahkan sedikit rasa hati.

Cuba kamu tepek surat mati ayah kamu dek.. Di bahagian sbb kematian itu doktor ada sah kan punca..i bet its gonna be something common in our world of medicine.
Blurkan semua, just reveal di bahagian sebab2 kematian shj.
Kerap kali saya encounter family members yang datang ke hospital muntah muntah darah, kurus tak lalu makan cengkung pelbagai, tapi refuse bila kita offer utk scope perut guna teropong atau refuse bila kita nak ambil sample tissue. One fine day they will come to the hospital with acute bleeding, cakap merapu, and and shock with multiple organs failure, perlu ventilation utk bernafas,.. Few days later they will perish. So ahli keluarga tetap lah dgn andaian dibuat orang & doktor tak dapat sahkan penyakit.. How to confirm the diagnosis kalau banyak refuse invasive investigation. Kita nak jump into conclusiob pun tak boleh

Sedihnya!
Akak tumpang simpati je. Semoga dipermudahkan segala urusan..

kuzaime replied at 26-12-2018 06:29 AM
Meleleh jugak air mata baca thread ni..Al fatihah utk ayah tt & abah aku jugak..
Utk tt, Allah d ...

Betul. Rasanya atok tt boleh rasa aura negatif pd keluarga tt sbb dia perawat. Dia cuma nak tunggu keluarga tt bukak mulut je tu. Pls tt buat sesuatu.

Makcik_bawang replied at 25-12-2018 07:36 PM
CERITA 13 " mimpi yang tak sudah "

Seperti yang aku tulis kat tajuk, berkaitan mimpi. Aku memang  ...

Tak salah. You jangan fikir sgt apa org *kata* as long as ure happy n its keeps you going on okay je bagi i. Lagipun i pun agree - mimpi ni melibatkan concious n subconcious mind, kdg2 benda yg tak munasabah pun kita blh mimpi, apatah lg mimpi arwah ayah kita.

Other ppls opinion bout u is none of ur biz babe.

Makcik_bawang replied at 25-12-2018 07:45 PM
PENUTUP

Di bahagian penutup ni takde apa aku nak cerita. Sekadar meluahkan sedikit rasa hati.

Sedih psl walikan anak perempuan tu. I dulu doaaaaa kuat2 biarlah ayah i sentiasa dipanjangkan umur utk tgk i konvo, nikah, beranak, merasa ada cucu, alhamdulillah masih dipinjamkan . Mcm kita nak perjalanan parents kita tu complete kan.

Hugs TT!

MissVixen replied at 25-12-2018 11:57 PM
Cerita lah dekat atok tt. Cerita sekarang dari terlambat dan tt menyesal sampai hujung nyawa. Kesi ...

Kan you, i pun rasa TT patut cerita n patut sgt2 amik apa2 langkah drastik, just do it n bear with it, sbb amik masa 12 thn utk tau cerita, lama sgt2 tu kan utk hidup dlm keadaan yg miserable. Entahlah i sejenis yg realist , ada masalah i confront jam2 tu jgk or the earliest possible. I doakan TT.

Makcik_bawang replied at 25-12-2018 10:53 PM
Saya tak pernah cerita masalah keluarga ni dekat atok. Kita semua pura-pura macam keluarga bahag ...

Cerita dekat atok. Mintak atok cerita apa yg atok tahu dekat Mak. Sebab TT kata mak tak tahu pasal sihir tu sebab atok & TT x cerita kan.

addamnor replied at 26-12-2018 09:01 AM
Cuba kamu tepek surat mati ayah kamu dek.. Di bahagian sbb kematian itu doktor ada sah kan punca.. ...

Salam tuan. Punca kematian : hypertension.
Untuk pengetahuan tuan, 12 tahun tu kami percaya yang ayah sakit BUKAN dibuat orang. Saya juga ada tulis mak dan ayah saya anggap itu mengarut. Ayah tak pernah missed rawatan hospital. Tapi lepas 12 tahun atok saya(ayah kepada ayah saya) buka cerita. Jadi saya kat sini berkongsi pengalaman dan saya juga minta pendapat individu.

Ko rase x betapa rugi nye korg sume ni sbb xaware xnk amik tahu xde rase sangsi xnk minx pendapat xnk minx tlg..masing2 sume nk mulut diam..last2 rugi sdri..ko yg dh sedar ni skng ape perlu buat ialah minx pendapat atok..ceritakan semuanya..minx buah fikiran..knape mak ko jd gtu knape adik bradik jd gtu n kenapa slalu mimpi arwah..bkn nk suruh ko percaya 100% bnde mcm tu tp at least ade 2 kepale blh mikir..

Makcik_bawang replied at 26-12-2018 02:58 PM
Salam tuan. Punca kematian : hypertension.
Untuk pengetahuan tuan, 12 tahun tu kami percaya yang  ...

Doktor takkan issue hypertension as punca kematian. Selalunya akan ditulis seperti pendarahan dalaman otak disebabkan oleh uncontrolled hypertension.. Something like that. No one will die due to hypertension, but many die due to COMPLICATION OF HYPERTENSION

Edited by Makcik_bawang at 26-12-2018 05:21 PM

I'll refer to my mom later.