CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mamahayati

Perkahwinan ke 2 (anak2 masih kecil dibenci suami dan keluarga mertua)

Edited by tiramisuu at 26-12-2018 05:41 PM
ninnakarinna replied at 26-12-2018 02:57 PM
Macam pernah baca tred ni dulu. Tt ada rumah sendiri kan? Pernah tanya forumer nak lari bawa anak2 b ...

Ni ke

https://mforum1.cari.com.my/foru ... page=1&mobile=2

boleh cakap sian anak akak. tuje.

Takpe lah sis, yuols hadap je lah somi yuols yg tak suka anak2 yuols tu. Time merajuk, bawak lah anak2 lari pegi rumah flat lama tu kejap. Karang pepet dah lencun, anak2 dah lupa, balik lah rumah mertua yuols tu balik.
Anak2 takpe lama2 kang dorang paham. Paling penting, jagalah pepet yuols supaya tak lencun selalu.
Kakak doakan semoga laki yuols makan pil kuda

Lelaki yang tak sihat mental je akan cakap macam tu la tt...
You tak perasan ke keluarga husband tu macam ada something wrong somewhere..kesian anak2 you membesar dlm keadaan yg tak sihat mcm ni..

tiramisuu replied at 26-12-2018 05:39 PM
Ni ke

https://mforum1.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=1084848&extra=&page=1&mobile=2

Sebijik la... org yg sama ni...bulan 12,kes tak settle lagi..

Tapi i think bila dah kahwin, walaupun perkahwinan tu tak bahagia ..mmg susah nak buat keputusan drastik..sbb byk fikir apa kata org (maybe).. pastu rasa penat..takde tenaga nak fight keluar dari comfort zone...mungkin malam ni rasa nak fight tapi pagi esok hilang dah keberanian...so ya..bersimpati juga dgn masalah org2 yg kahwin ni..

Follow Us
Dh kawin..tp masih duk sekali ngan keluarga famili...ajak lah suami duk umah sendiri..selesa tu pntg ok...

Dh ada rumah sdiri
Yg bekampung d rumah mertua tu dh knp

Aduhai..smpai nk rodok2..
Dia nk dkt U kena la trima ank2 skali..walau mcmana pun prngai ex tu..dia xleh nk samakn dgn ank2 U..dia as Ayh baru kena la tlg didik..
Ank2 U ada U je..kalau nk suruh U buang mereka..dgn sapa la mreka nk duduk..

Bodonya mak macam ni.

Menyampah pulak aku.

tiramisuu replied at 26-12-2018 05:39 PM
Ni ke

https://mforum1.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=1084848&extra=&page=1&mobile=2

Haaaa...yg ni lah.. kes sama ke lain?

Jelas lagi bersuluh dah kak, tapi kalo ko sekadar nak luahkan perasaan kat sini pastu balik menyembah jantan tu lagi ikut suka. Kebajikan anak2 lempar ke tepi asalkan nak jaga hati laki.

Aku la kalau org marah2 anak aku tanpa sebab mmg nak merasa la dgn aku apatah lagi kalau dah naik tangan. Sedih baca bila kak sendiri yg pukul anak2, alahai kat mana lagi tempat dorg nak rasa selamat.

Masa nak kawin tu tak discuss habis2 ke mcm mana penerimaan anak2 tiri?

Kak, apa2 pun ko fokus pada anak2, dorg number one priority. Yg lain boleh dicari. Setakat jantan selfish kedekut gitu ko tak payah simpan. Buat apa stay dlm rumahtangga mcm neraka macam ni! Unless laki ko baik, bertimbang rasa, prihatin.

Rate

1

tujuan bersuami nk dpt pahala sis..kalau ada suami kita bertambah dosa..dia pon berdosa ja..baik tgglkan aja..anak da 7thn n 10thn besar2 belaka..boleh je nk survived sorg2 tu..asalkan sis berkerja..kalau belum ada..cr kerja..slowly improve diri..kalau smpi anak2 kita di tgn2 kan..apalah guna lg stay dlm toxic marriage mcm ni..

Tt, prnah dngar x menantu llaki kalau tinggal dgn family mertua, biasanya xde hal pun..nak membongkang siang sampai malam pun kadang yg lain buat x tau aje. TAPI kalau menantu ppuan tinggal dgn mertua, nak2 kalau ada ipar duai skali, mmg boleh dikatakan 95% bermasalah..

Kalau kau ada kerja yg ok, mampu aje berdikari walaupun tanpa laki, better angkat ajelah kaki. Rumah pun dah x jadi masalah kan?? Kalau masih terus dlm keadaan skrg, kau pun sama mendera anak2 kau tau x?? Dera emosi dera mental kadang2 kesan lagi buruk dari dera fizikal!!

Laki dah acah2 nak bunuh anak pun masih nak hadap??

kesian anak tt...suh suami pilih antara dua..kluar dr rumah tu n tinggal bersama tt..or berpisah..
kalau saya di tempat tt sya lebih sayangkan anak2saya dr orang baru..xde gantinya anak saya even saya benci ex saya
sian anak2 tt...dahla xcukup kasih sayang ayah..kena marah lagi dgn org luar yang xde kena mengena pun dr segi hubungam darah..
kesianla anak2 tt

Dah byk stori pasal tinggal ngan mertua ni.. x kira la u ada anak atau tak... Yg buruk lg byk dari baiknye.. pindah kuar ajak hubby u skali

adik saya menjanda since dua tahun lepas..ada dua anak..tp adik saya seorang yang ada rumah..ada kereta even kecik..dan kerja yang quite bagus..
ex dia masa study ajak kawin...tp bila ditengok lelaki tu macam nak dia aja..xberapa dgn anak2 sedara saya...dia jadi berat hati sbb katanya kawin utk jadikan laki tu imam bukan saja utk diri dia tp anak2 dia

direjectnya lelaki tu..dan since now dia xkawin2. katanya dia rela jadi janda sampai bila2

noraidil_06 replied at 26-12-2018 12:49 PM
Sedihnye
Balik la flat
X yah tunggu laki tu

Kann.. satu lg sian anak..

Kesian anak2.. sampai besar boleh dendam atau trauma.. diorang ada hak utk rasa selesa. Ni nak mkn pun takut2.. ko kerja tak.. kalau blm ada anak.ngan laki.ni.. baik blah.. kesian anak2 jadi mangsa..

Emmm... anak2 lebih penting.. benda2 ni boleh jadi trauma sampai tua..
Ke tt lebih pentingkan kote
X kahwin x boleh ke..