CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mamahayati

Perkahwinan ke 2 (anak2 masih kecil dibenci suami dan keluarga mertua)

Jangan anak tt larikan diri rumah sudah.

tt.. please fikir ank2 dulu.. cerai je lah..  husband tt patut tahu die bkn kawen dgn ank dara, so klu kawen dgn janda ank 2, kene lah terima ank tu jugak..mane blh syg mak tp xnk anak.. klu sy di tmpat tt, sy xnk hidup mcm tu..  tt berhak bahagia dgn org yg boleh semua ttg tt termasuk lh ank2 tt..if die xblh terima cerai & move on.. buang mase & duit je untuk bertahan dgn perkahwinan yg gitu...

Apsal sayang sangat kat laki tu dan family hazab dia?

Kesiannya anak2 membesar dengan environment tak sihat. Budak2 cakap dan buat apa pun dorang ingat sampai bila2, apatah lagi umur2 macam tu. Kalau berbuih cakap, tapi tt degil tak guna juga. Nampak sangat bebal

Sistur Puan....dinasihat...Bercerai la.  Anak anak akan lebih memghargai puan bila mereka dewasa nanti.

Tak payah pikir panjang.... Dah jelas. Suami Puan bukan lelaki yg boleh diharapkan.

8 tahun lagi Puan dah 50 tahun....dan 10 tahun selepas itu Puan dah 60 tahun...warga emas. Kalao ditanya pada Sirajul budak bangla yg kerja kat Restoran Ehsan USJ 2 nih....sapa yang akan bawa Puan ke hospital pada masa itu....dan sapa yang beli makan untuk Puan pada masa itu...Pasti jawapannya adalah anak anak Puan... Bukan nya suami puan tu...
Kita dah boleh agak masa depan..

Bercerai la..

PristineOne replied at 27-12-2018 09:23 AM
Sistur Puan....dinasihat...Bercerai la.  Anak anak akan lebih memghargai puan bila mereka dewasa nan ...

BETUL TU KANDA PRISTINE

SUAMI BLH DICARI ANAK TIADA PENGGANTI

Dah ko sayang sgt ngn laki, buang je lah anak. anak dah diugut bunuh ko masih boleh mintak advice org dosa ke tak lari. Sedap sgt kot laki tu. Tak boleh pisah.

Marah plak aku.

Follow Us
please report polis..
kenapa dalam satu rumah penuh ipar duai ye..
mmmg kena duduk ngan fmly ke?

Puan,

Kalau Puan syg anak2 pikir la dalam2 Puan. Puan as a Mom xkan  x kesiankat anak2, org layan anak Puan macamtu, siap main ugut2 nk rodok perut. Kesian anak2 Puan,mesti diorg sedih. Puan kena fikir ke depan, akan effect emosi diorg, nanti dah remaja diorang akan memberontak.

Move on la Puan, lelaki apa yg hanya boleh terima Puan,tapi xnk anak2. Siap ckap anak kau,kau bela..

Jangan sampai anak2 benci kat Puan, sebab kan lelaki Puan sanggup ketepikan perasaan anak2, bagi org lain jentik anak2 Puan.

jazaa100 replied at 26-12-2018 05:19 PM
Rasanya tt ada bukak thread dulu tapi guna mn lain kot....

Ansk ank tt jd mangsa kat rumah tu.... ...

so apa motif TT bukak thread baru kisah yang sama? kalau suggestion forumer pun
TT tak folow. TT nak suh kita cadangkan apa? Suh cerai tak cerai jgk tp masalah
tak setel2.

laa rupanya dah byk org nasihat jaga hati emosi anak, pilih anak..
hurmm
helllooo tt
boleh jawab kenapa taknak tinggalkan laki tu?

lau betul orang yang sama....

- tt nak tunggu anak2 kena rodok dulu kot baru nak sedar

- mybe tt mengalami tekanan perasaan sebab buntu nak pilih anak2 ke nak pilih laki

if bukan orang yang sama :

- bercerai la..itu yg terbaik

- if masih nak hadap then hadap lah, xyah bising kat sini..kesian kt forumers yg try nk bantu

lau ikutkan ayat last tt tu...x macam tt nk bercerai pn sbb masih nak balik rumah sana.

Edited by jazaa100 at 27-12-2018 02:10 PM
Orange_7491 replied at 27-12-2018 11:33 AM
so apa motif TT bukak thread baru kisah yang sama? kalau suggestion forumer pun
TT tak folow. TT  ...

Org mcm ni selalunya nk org ckp apa yg dia nk dgr....

Eg:
tt kena byk bersabar, skrg tt adalah isteri kpd suami tt....tak cium bau syurga klu tt menderhaka....anak-anak tu tt serahkan kat ayahnya....tu tanggungjawab dia...atau apa kata tt pulangkan anak ke bekas mak mertua....biar dia bela anak anak tt....jadi tt blh tumpukan perhatian kepada suami tt & keluarga beliau.....

Blh gituuuu.......

wlpn sakit ati dr pagi td sbb dgr company talk benefit byk kne potong, sakit lagi hati baca masalah akak ni. Akak umur dah 42.. apa yg akak cari? Maafla kalau kasar cara saya sbb saya xberapa suka org tau masalah dia apa dan apa yang dia kena buat tapi buat2 xtau pulak dan mengharapkan forumer advise...???

soalan saya, di umur akak sekarang, apa yg akak cari? mmg akak memerlukan lelaki ke dlm kehidupan akak? anak2 mmg xmampu nak mengisi kekosongan yg ada? di usia akak? yg pada ketika ni lah masanya anak2 perlukan belaian perhatian kasih sayang dari ibu bapa? jgn soal salah ke tidak balik flat akak. keselamatan anak2 adalah benda pertama yg patut akak fikirkan. anak2 akak kot bukan nya anak org lain. ehhh geram pulak kat akak ni.  klu betul pun sunyi xkan lelaki yg mcmtu masih akak nak jadikan suami? yg mengancam emosi dan keselamatan anak2? itu yg akak tau, yg akak xtau dia ugut atau buat mcm2 kat anak2 akak mcmana pulak??

klu akak betul org yg sama la yg post dulu sama mcm forumer ataih2 ni cakap, tlgla bertindak sebelum apa2 yg buruk jadi kat anak2. sian anak2 xdpt pembelaan yg sewajarnya terutama dr akak sendiri. klu akak bukan org yg sama, dah tau apa nak buat tu buat! jgn pasni post lg hal yg sama xselesai2 buat abih beras org je nasihat.

maafla kalo kasar tp bab2 anak ni mmg saya defensive sikit. kalo org  buat kat anak saya, nahas org tu saya kerjakan. tp akak pulak boleh p rotan anak akak tanpa selidik dlu... alahaiii semata nak keluarga sana suka kat akak... alahaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii laaaa sgtttttttttttttttttttttt   

Rate

1

Puan da boleh buat keputusan utk berpisah sahaja.. kesian anak2..mereka adalah harta dan amanah yang Puan perlu jaga..Suami yang terbaik adalah suami yang mampu membimbing  Puan dan anak2 ke jalan yang lebih  baik..

jazaa100 replied at 26-12-2018 09:24 AM
Kannn.....

Cerita yg sama....cara merajuk pun sama....bawak baju anak anak balik rumah lama.. ...

Tt tak jawab langsung forumer speku dia tt yang sama dengan benang yang lama..so itu apa maksudnya....orang yang sama la kan..diam tak berkutik takot kena henyak dengan forumer la kot kan..nampak sangat attention seeker jer acik kepam ni..sampai orang dah hulur pisau rambo kat anak bagai boleh diam lagi..bebal..

Ai rasa TT ni dah ada jawapan cuma x sanggup buat sebab sayang sangat kat laki melebihi anak2nya sendiri. Kita yang baca pun bole hilang sabar tapi dia yg tanggung masih bole bertahan 4 tahun. Aduhai..speechless

ape kw cerdik masih lg dok dgn laki yg snggup acah2 nk rodok anak sendiri..laki blh bercerai..tp hubungan anak tu smpi bila2...kesian hidup anak2 tu..cube pikir ape perasaan diorng..asik kena marah je...kenangan ms kecik kenangan yg xbest..nnt akan effect emosi anak2..
kak ko jgn la jd pmpn yg asal berlaki..ingat anak2 xde perasaan ke..jgn pentingkan diri sendiri...dah umur 42thn pon..ko hadap lg ke btg dia kak oi...sadis sggh...

Kalau aku jadi tt

Aku panggil anak2 aku, aku akan minta maaf sungguh2 atas apa yg aku dah buat pd diorang..dah abaikan perasaan dan jiwa diorang yg masih lembut tu.. mungkin anak2 ni masa ni nakal..mungkin tak dengar cakap..tapi tu semua mungkin punca drpd pengabaian aku..tak bela diorang..biar diorang dizalimi..jadi diorang memberontak.. yg salah kat sini masih aku..so aku akan minta maaf.
Aku akan minta diorang maafkan aku atas hak2 diorang yg aku tak tunaikan..iaitu pembelaan,belaian dan pujukan bila diorang kena marah dgn org luar (ya..bapa tiri dan keluarganya ialah org luar-sedangkan menantu pun org luar-tetap org luar walau mcm mana u try to fit in. Nak tau? Cuba bincang hal duit dan harta..then u know u org luar)

Lepas aku minta maaf dgn anak2 aku. Aku akan cuba bawa bincang dgn laki aku..bincang elok2 utk ajak dia pindah duk umah aku. Kalau dia stuju aku akan bg dia tempoh tengok perubahan dia pada anak2 aku..tp kalau masih sama tak tunjuk syg pd anak2 (rasanya utk kes tt mcm dah takde harapan suami tt syg bdk2 tu)  hulur je surat permohonan cerai. Minta keluar dr umah aku elok2. Kalau tak nak aku report polis. Report je..kalau tak tangkap pun polis tu akan selalu ronda kawasan tu..aku pernah buat.

Tapi kalau aku bincang2 dia tak nak ikut aku balik umah aku, aku pegi report polis dulu..maklumkan  polis keluar dari rumah kelamin. Lepas tu hulur surat permohonan cerai.

Tunggu je tarikh mahkamah. Masa kat mahkamah tunjuk report polis keluar dari rumah kelamin. Yg tu memang mostly aku takkan didakwa nusyuz. Nak2 dlm report dah nyatakan alasan keluar rumah sebab anak diugut rodok perut.

Bila dah dpt tarikh - lafaz cerai. Selesai!

Edited by faraway1 at 27-12-2018 11:45 AM

i dont think twice bila berkaitan my daughter,
good bye ajelah, anak lagi penting, obviously you dah tahu,
suami boleh ditukar tapi anak tidak..
loser mother aje biarkan jiwa anak anak menderita,..
dan you boleh tutup mata selama 4 tahun dorang ""mendera'' anak anak you..
gila ke apa...

APO???? Ko nak balik lagi ke sana? Aje gile mak macam ni. Smpai laki nak rodok perut ank pun still hadap nak balik umah mertua. Biar dia rodok ko sekali baru ko lupa jalan balik sana. Senang cite. Cakap baik2 pun x guna sbb rasa mcm bebal sgt mak macam ni.

Gigih la hai g beli dapo masak tepi rumah ngn nyamuk2. Kalo aku la, aku berambus je senang. Masak kat dapo umah flat ko sndiri lagi bagus. Ni apa yg porumer nasihat kat sini jgn la dengar ye. Esok2 buka lagi benang baru.