CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mamahayati

Perkahwinan ke 2 (anak2 masih kecil dibenci suami dan keluarga mertua)

sarahmirza replied at 26-12-2018 12:42 PM
Tindakan puan kalau ikut naluri keibuan... Betul.

Dah suami tak suka anak,  mulut ringan mengata ...

Harlowwwwwwwww....cakap main hembus jer?
Hana, Yang menumpang teduh rumah mertua, sejak malam pertama defloweration, sehingga Anak dah tumbuh bulu sehelai,hang ingat dia itu miskin kah????

Lakinya walau setakat pangkat bin sargent dalam askar, tapi Tak lah miskin sampai kena menumpang berkurun lama kt rumah mertuanya tau....

Hang mentang mentang kawen jerk terus masuk rumah baru...laki cucu kaki aja masuk..hang jgn Eksen eh????

jazaa100 replied at 28-12-2018 10:19 PM
Laki dia pun tanak sgt kat dia ni....
Sbb tu masa dia kuar rumah dulu balik ke flat dia, laki   ...

Hang nk sebut laki muda tolong mellow down Kan sikit intonasinya....

nanti koyote Kita tawar hati pulak nak cari pengganti lakinya Yang Dah mati, dari kalangan  batang muda

Adakah factor ini penyebab utama kenapa mya,robin,koyote, dendra masih terus memilih untuk tidak berlaki lagi????

Hmmmmmm

Menakautau replied at 31-12-2018 07:41 AM
Harlowwwwwwwww....cakap main hembus jer?
Hana, Yang menumpang teduh rumah mertua, sejak mal ...

Eh sibuk la manak...
Sana sini nak petik nick orang..
I komen ikut apa yang TT cerita..
Mana bagus duduk menumpang rumah mak bapak dengan ipar duai Norashiken bagai sampai beranak pinak.
Yang tabah aje mampu... Bab nak jaga aurat,  privasi bagai...

so apa kisahnya ni TT ni?
adeh lah, nak bagi sumber kat surat khabar tambah citer ke?
2 BERADIK DI DERA BAPAK TIRI SEHINGGA MAUT

maka berjemaah lah bapak itu diumpat keji seantaro dunia.
seriusly weii
penat lah

at first place, apa dihadap dengan jantan cam tu?
sblm kawin tu, ada tak tgk tilik betul2 muka anak2 tu?

jgnlah jadi selfish, boleh? ( sebenarnya bodoh!)
hishhhh

Please please fikir soal anak dulu...apa pun jd anak kita sendiri...darah daging kita..slow talk dgn anak..tnye perasaan anak sama..anak dah besar kan..lg senang nk bincang...if anak ckp dah tak suka, dah x sanggup..mungkin boleh blah dah kot..

Follow Us
Jgn menyesal esok2 tuntut jenazah anak dkt spital..byk kes dh berlaku..lesson learnt ya sis..

janda2 sekalian tak payah kawen la,ko tak penat jadi tukang2 dan babu kepada suami dan famili mereka, anak2 titi dipukul2. rumah ada kerja ada anak ada, apa hal tambah masalah lagi bersuami lagi menambah beban lagi

bukan ka hang semua da bincang semua ni sblm kawen itu hari? cuba la berbicara hati ke hati....better jika berdua jak, secara lembut pasal bab anak2 MIL semua ni....agar tak la menggugat perkahwinan

Jadi apa endingnya..tt masih merebut pensil nan sebatang itu kah berbanding anak2 nya..

pumpkingirl replied at 7-1-2019 11:09 AM
Jadi apa endingnya..tt masih merebut pensil nan sebatang itu kah berbanding anak2 nya..

Endingnya..lama2 skit nanti, dia buka bennag lain. Tapi masalah yg sama jugakla...

Wahai tt yang ngok, sudah jelas lg bersuluh.
Taknperlu dah stay dgn suami dan keluarga yg mcm tu. Anak2 ko kecik perlukan perlindungan. Tapi apa yg ko 'hadiahkan' kt dia org? NERAKA DUNIA. Syabas TT. Dapat award mak paling kejam. Sangup korbankan anak demi pensel 2b. (Euw.. aku tak boleh pikir sebab2 lain dah)

Pegi buat report polis pasal ugutan suami nk rodoknperut anak2. Kemudian keluar dari situ dan uruskan penceraian. SIMPLE je solutionnya sebab thats the ONLY viable solution. Antara ko nk ngan tak nak je.

Eeeiii.. ada ek mak yg selfish gini, korbankan kebahagiaan dan emosi anak demi meraih sedikit "pensel 2b moment" . EEEEEEUUUUUWWW TT

tt sedih baca kisah tt...

Apa update TT ni? Setiap minggu aku cek sini ,sbb bkn apa,risaukan anak2 si TT tu,apalah nasib dorang skrg, wlupun tak kenal,dari jauh aku doakan semoga anak2 itu didalam perlindungan Allah

Doa utk si ibu,semoga ada orang tolong lempangkan kuat2 kasi sedar, cioa

kesian anak2 trauma.. awak ni masuk family mcm mana la.. dia nak cari maid ke bini... ke awak ni karier bagus sebab tu dia kahwin dengan awak...

masa akan datang takut anak dia rebel.

Assalamualaiku dan selamat pagi..maaf sgt2 dh lama x update..macam-macam yg sy fikirkan.

dh 3 minggu sy bawa anak tinggal di rumah sewa saya..hnya 3 beranak..suami tak nak ikut xpelah asalkn dia izinkan..

seperti yg sy duga selepas sy pegi keluarga mertua semakin galak mencucuk suami..bgtahu sy isteri yg x menjlnkan tanggungjwp zahir dan batin pd suaminya baik suami duduk bujang..suami pun asyik sindir2 ckp kalau sy terus duduk sendiri duduk asing sy akan dapat adik baru maksudnya madu..

sy hnya balik erumah mertua dan berjumpa suami jumaat ptg sehingga hr ahad..

Maaf puan saya bukan mengalakkan penceraian tapi ini adalah pengalaman saya sendiri.

Mak ayah saya bercerai ketika saya dan abang masih kecil, kemudian mak saya berkahwin lain. Mula2 abah ok jer dengan kami, abah juga ada 2 orang ank yang lebih kurang sebaya saya dan abg. Perangai abah mula nampak sikit2, mak kerja kilang masa tu, saya 8 tahun abg 10 tahun. Kami dipukul bila mak pergi kerja, abang dipukul guna hanger besi bila lambat balik belikan abah rokok. Saya di sepak sampai melambung sebab duduk dekat pintu time tu abah nak keluar. Kami mengadu dengan mak, Alhamdulillah mak memang xpernah sebelahkan abah, mak lebih percayakan kami ( even abah pukul kami belakang mak). Dan itulah kes yang mak saya bawak ke mahkamah untuk bercerai. Sekarang kami dah besar panjang dan kami sangat2 berterima kasih dekat mak yang menjaga kami, mak saya cakap anak2 ni xder ganti, suami mana2 boleh cari. mak xkan benarkan siapa2 yang naik tangan kat kami. Demi ank2 puan fikir la puan. mereka di maki, dipukul emosi mereka tergangu puan. kesian ank2 puan,

Mamahayati replied at 25-1-2019 08:45 AM
Assalamualaiku dan selamat pagi..maaf sgt2 dh lama x update..macam-macam yg sy fikirkan.

dh 3 min ...

Apa yg perlu difikirkan lagi kak oi! Cerai jelah, xrugi satu sen pun, bknnya laki akak tu Nasa, bknnya akak hidup senang lenang mcm Marion Caunter kak!
Tp saya bangga akak berjaya bw anak2 keluar rumah mcm neraka itu, it shows that despite all ure still a good mother

malutapimahu replied at 25-1-2019 04:34 PM
Maaf puan saya bukan mengalakkan penceraian tapi ini adalah pengalaman saya sendiri.

Mak ayah say ...

This is so sad, im very proud of your mother, semoga pengorbanan ibu kamu akan diberi balasan yg indah2 sahaja