CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mamahayati

Perkahwinan ke 2 (anak2 masih kecil dibenci suami dan keluarga mertua)

Tt ni teringatkan laki lagi ke?

Dah keluar rumah tu hidup lah dgn anak anak dgn aman dan tenteram

Nape masih cerita pasal jantan yg tak bertanggungjawab dan tak ada peri kemanusiaan tu

Mamahayati replied at 25-1-2019 08:45 AM
Assalamualaiku dan selamat pagi..maaf sgt2 dh lama x update..macam-macam yg sy fikirkan.

dh 3 min ...

Cerita hang ni betui ke tidak tt? Hari tu kata rumah flat u yg telah lama ditinggalkan. Hari ni kata rumah sewa pulak.

Degil sungguh ye tt ni. I tak tau la nak cakap apa dah. Pong pang pong pang forumer menasihat, tapi gitu juga la keadaan tt. X kan la u balik umah tok laki jumaat - ahad anak2 x ikut. Confirm la bawa sekali kan. Lantak la tt oi. Jgn nt anak u depression bunuh diri baru u tau.

U kerja tak sis?

move on, move out, sis kesian ank2

sarahmirza replied at 26-12-2018 12:42 PM
Tindakan puan kalau ikut naluri keibuan... Betul.

Dah suami tak suka anak,  mulut ringan mengata ...

setuju sangat dgn komen sis ni.

tinggalkan aje lah sua mi mcm tu. bukan niat nak runtuhkan rumah tangga sis, tapi rumah tangga mcm ni tak patut dipertahankan pun. anak2 tu darah daging kita. baru umur 7 & 10 tahun kot. suami boleh cakap mcm tu mcm tak ada otak nak fikir and clearly show that he is not a good father and bukan pemimpin yang bertanggungjawab pun.

please sis, move on.

Mamahayati replied at 25-1-2019 08:45 AM
Assalamualaiku dan selamat pagi..maaf sgt2 dh lama x update..macam-macam yg sy fikirkan.

dh 3 min ...

Bukan nak menghasut, dik tak payah nak sujud sangat kat laki yg tak tahu jaga kebajikan awak sebagai isteri dan anak-anak, walaupun anak tiri.
Mak dia nak sapau , anak-anak buang keluar. Kalau nak ambil anak-anak burung kita kena ambil dgn sangkarnya sekali gitulah perumpamaan.
Tak baca ke surat khabar, berita setiap hari ada saja anak-anak yg didera bapak tiri, mak kandung yg stress, bf mak tah apa-apa lagi. Ingat tau anakpun ada hak utk hidup bahagia. Awak dah kira menzalimi anak-anak sendiri sebab membenarkan mrk didera dari segi mental dan fizikal.

Kalau tak boleh jadi isteri yg baik untuk suami lebih afdal menjadi ibu yg baik utk anak-anak.

Rate

1

Follow Us
Dari awal ko tempah penyakit kak. Ko duk skali ke dgn mertua?? Gi duk sendirilah. Kesian budak2 tu sampai besar dorang ingat tau!

Assalamualaikum semua...sy nk update tentang kehidupan saya..setelah berfikir baik buruk untuk pembesaran anak2 sy telah berpindah kerumah saya sendiri..xpelah walau umah flat ni agak kecil tp kami 3 beranak dah bersyukur sgt2...suami xnak ikut saya..dia duduk dgn mertua..sabtu ahad sy akan pulang kerumah mertua.. tp dlm sethn ni kawan baik suami dr kedah dtg kerumah mertua dan terus menetap disitu..disebelah bilik kami...kwn suami ikut suami bekerja bersama..jd 24jam sentiasa melakukan aktiviti bersama...sy ingt bila berpindah suami akan berfikir ttg perkahwinan kami ttp lain yg jadi..suami selesa menjadi org bujang..dah pandai lepak kedai mamak blk pagi...kalau sy blk sabtu ahad pun dia berborak dgn sy sekejap2 dan smbg borak dgn kwn dia..sy bgtahu suami sy jmpa awk sekjp je tolonglah spent masa dgn sy awk jmpa bff awk hari2..dia diam je dia ckp sy merepek...

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Kalau TT pyh nak redho dan berlapang dada dgn perangai suami dan ahli2 keluarganya tu, akak sarankan TT tuntut fasakh je la.  Byk bulan duduk berasingan ni, TT je yg tahu nafkah zahir batinnya mcm mana kan?  Semoga Allah kuatkan hati TT dan mudahkan TT dlm urusan dunia dan akhirat.

You are in denial. Nak mintak nasihat tp tak pernah nak follow

Lain kali jangan buka thread dah tt oi. Bagai diteka, dia kelapaq lagi kat laki tu. Lantak la tt. Buat la u nak buat apa.

malutapimahu replied at 25-1-2019 04:34 PM
Maaf puan saya bukan mengalakkan penceraian tapi ini adalah pengalaman saya sendiri.

Mak ayah say ...

Alah hu..semoga mak awak akan sentiasa di Lindungi Allah..mak awk sgt kuat...sedih sy dgr kisah awk..

Naatasha replied at 15-4-2019 01:12 AM
Lain kali jangan buka thread dah tt oi. Bagai diteka, dia kelapaq lagi kat laki tu. Lantak la tt. Bu ...

saya sebenarnya fikir macam2..sy takut sy akan sunyi dan tua berseorangan tiada yang teman sy melalui zaman tua sy...sy x boleh nk terima hakikat menjanda kali ke dua..hidup sebagai janda bkn senang..bercerai kali pertama pun dan dipandang negatif inikan pula menjadi janda kali ke 2 yang buruk2 semestinya perempuan yang dihina..

maybe sy x boleh lupakan suami sbb dia x pernah tinggal solat..cuma bab melayan anak2 sy yang susah..masa awal perkahwinan nmpk dia syg anak2 sy..sekrg ni nk berckp sepatah pun xde..

Naatasha replied at 27-1-2019 04:13 AM
Cerita hang ni betui ke tidak tt? Hari tu kata rumah flat u yg telah lama ditinggalkan. Hari ni ka ...

Allah haii x kan sy nk buat cerita..saya balik sabtu hingga ahad umah mertua..sy hntr anak2 di rumah bekas mertua(ex suami tinggal disini)...pagi isnin subuh2 sy ambil anak utk kesekolah...anak2 dpt spent masa dgn ex juga...

suami sy sekrg kerap tnya mane anak2 sy..nape x ikut blk..sy ckp klu anak2 sy blk sini awk dan family awk x suka dh xde pun xkn nk cr salah diaorg lg..suami sy ckp bgslah duk dgn bapak sendiri sambil buat muka marah..

Mamahayati replied at 14-4-2019 07:38 PM
saya sebenarnya fikir macam2..sy takut sy akan sunyi dan tua berseorangan tiada yang teman sy mela ...

dengan apa you buat dengan anak, laki pula cam emm,
potensi you hidup sorang masa tua adalah sangat tinggi..

Mamahayati replied at 15-4-2019 08:38 AM
saya sebenarnya fikir macam2..sy takut sy akan sunyi dan tua berseorangan tiada yang teman sy mela ...

Ramai org cakap menjanda susah dipandang sinis apa semua
Setakat sy jadi single mom ni sy tak hadap lagi semua tu.... Sy tak rasa menjanda kali kedua satu benda yg susah .u dah single Kali pertama apa susahnya untuk kali kedua
Kenapa nak takut masa depan yg kita sendiri tak jangka
Dengan perangai suami awak MCM Gini awak rasa susah senang awak tu dia pedulik ke...saya takut awak mati stres dia aman2 je guna pencen awak menikah lain... Tawakal tu penting kak oi... Serahkan bulat2 pada Allah...jangan takut pada manusia...Allah je layak kita berharap... Orang dah buat macam alas kaki Napa nak tunggu lagi pelik lah... Skrg ada anak ramai pun x menjamin kita boleh harapkan anak masa tua walaupun kita bagi segala UTK besarkan mereka...

Apa kakak kena buat ialah ceraikan laki xguna tu..... Kemudian plan persaraan pada masa hadapan dengan lebih teratur dan senang

Kita tidak menolak fitrah berlaki...tapi bila mudarat banyak daripada manfaat maka berpisah adalah jalan terbaik
Dan saya tak rasa suami awak teragak agak nak bagi awak talak sebab dia pun tak tunai tanggungjawab

sy pernah terfikir kalau sy pregnant lg maybe suami sy akan berubah..

Minta nasihat, tapi bila org bg nasihat, taknak ikut... so..
Moga dimudahkan lah urusan tt ya

Terkedu aku baca..tak tahu nk ckp apa..ada rupanya org yg pentingkn suami baru lebih drpd anak sendiri. Your action prove it. Kalau TT ni xde income, fahamlah jugak kekangannya tu.

Tt u are not fit to be a mother
Jgn ppost apa apa lagi lah
Duduk la dgn laki tt tu
Semoga berbahgia