CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8149|Reply: 66

[Pelbagai] Kaki melawan di tempat kerja

Post time 10-1-2019 08:20 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Ada ja orang yang kaki melawan kat tempat kerja. Kadang2 melawan atau protes sebab selalu dibuli oleh orang yang lebih senior. Apa kata anda.

Rate

1

aku jenis yg akan ignore je kalau tak berkepentingan untuk melawan..
tapi kalau benda tak betul or perlu dibetulkan baru akan bersuara.
penah berkerja dengan orang yang semua kena ikut cakap dia tak kira la ko manager ke ape ke,
tapi dengan aku dia akan slow sikit pasal die tau aku jenis mcm mana.

but now, baru join company baru belum ada 'kepak' lagi nk melawan..

Rate

1

tak kisah..kalau boss tegur benda betul ok je..kalau benda tak betul of course akan lawan..tapi takde lah nak marah2..di office org mmg kenal i sebagai seorang yang jenis 'buat keja,buat hal sendiri,cukup time settle keja, balik'

Rate

1

tq mod @seribulan

Comments

no prob...try buka thread lak :)  Post time 10-1-2019 09:49 AM

Aku pernah ja melawan bos sebab, senior tak mau pergi kursus, padahal kursus tu melibatkan diorang punya kerja , aku bagi option kat bos kalau aku pergi aku nak handle kerja senior aku tu, then diorang buat semua kerja aku, last2 bos bagi diorang pergi kursus lwpas tu, bos dah tak lepas pandang dah bab2 ni. Yang penting, senior dah kurang membuli aku, sebab aku ketua pembangkang haha

Rate

1

masa muda-muda dulu selalu la melawan..
bila dah matang ni i malas nak layan..
i buat kerja apa yang i rasa betul dan kerja siap..
tak perlu ikut cara kehendak orang lain..
kerja ikut sistem yang kita faham dan kita boleh..
coz kalau kita ikut cara orang, bila ada problem, orang tu tak tolong pun kita..
so i amik pendekatan flip hair and carry on dengan cara i..
boleh kata melawan gak la cuma dalam diam

Rate

1

Follow Us
Aku rase aku ni kaki melawan jugak maybe sebab salah satu cara aku nak tunjuk protes kat boss aku. Kadang-kadang sebab tak sengaja jugak yelah bila dah berbincang pasti ade mase rase macam tone suara tertinggi sket sebab geram. Kadang rase macam dah tibe mase aku kene pindah ke department lain supaya aku jadi kembali behave. Aku bukanlah nak kurang ajar dengan boss aku sangat tapi kadang2 rase kecewa dengan attitude dia yang suke provoke orang. Contohnya dikatenya aku ni tak tahajjud dalam membuat keputusan yang sebabkan satu2 perkara tu ditolak pihak atasan. Aku pon balas la balik takkan saye nak letak dalam laporan yang saye telah melaksanakan tahajjud dan membuat keptusan memilih A.Gitu..Kadang2 after setiap pergaduhan tu aku rase kecewa gak dengan diri aku sebab aku cube sematkan dalam diri aku supaya berdiam tatkala marah ni. Tapi sometimes aku rase boss aku memang deserved that kind of action dari aku huhu..

Rate

1

aku ada sorang staff yg sgt bossy, aku finance, dia admin, semua org dia nk marah, sampai 1 tahap aku panggil dia pompuan gila,

hari2 bad mood, jenis x suka org arah dia buat kerja, maybe sbb dia bekas Pa, biasa terima arahan dr bos saje,

aku start tinggi suara, stop ckp dgn dia, last sekali aku complaint dgn bos, xde nk cover2 dah, sbb kerja x jalan,  skrg dia da jadi manusia balik walaupon bkn 100%...

Rate

1

ak nk kate melawan x jgk tapi ak berani bersuara dan akan memperbetulkan apa yang salah.

ak senior kat tempat kerja tapi bukan di HQ jadi junior naik kepala..
so ak layan je dan boleh bekerjasama & boleh terima pendapat dorg tapi kalau dorg buat hal dorg tanpa mempedulikan kami maka situ ak naik toncang..

malah ak direct ke BOS BESAR sbb apa yang kita buat betul tapi org kata salah,,AK MMG PANTANG!

Rate

1

x reti nak melawan..huhu...summore kat sini dah kategori tua2 belaka..so iols hormat drg as org tua, ckp apa pun senyum je.. tapi iols bebel2 kat boss je la..nasib la dia paham, dia tolong  lawankan bagi pihak...ahah

Rate

1

Melawan sket2...melawan mata...hahahahahaa....melawan mata sbb ngantok..melawan sket2 bila depa kluaq statement salah...

Rate

1

tak melawan sebab malas nak lawan. Sebab tahu tak kan menang, sebab bos jenis dia je yg betul walaupun dia salah. Konon semua benda dia tahu padahal tin kosong. Naik gila kalau nak bertekak dengan dia. Tak guna daripada ngabeh kan boreh baik tenang2 je. .masing2 simpan dalam hati...tapi belakang dia membawang semua

Rate

1

Hurm...  xtau lah ni boleh dikategorikan sebagai melawan ke x... Iols ada satu pengalaman masa mula2 keje mmg akan igt sampai skg lah cite dia...

Time tu baru habis study and tengah sambung study keperingkat seterusnya lah... in between tu dpt offer keje tmpt praktikal dulu. And dpt keje nye. Mula2 keje okay, lama2 rs mcm x best. Rs down gle sb start napak boss mcm ada je y dia x puas hati ng iols. sampai extend kan confirmation iols. Tertanya2 kenapa lah mcm tu sekali nasib. Sis y bawah konon tunjuk kte keje x bgs, sb sis tu baik gle ng boss. Sb dia dh lama lah ng boss...

long story short, 1 day ade event dkt kl. Ada sorg senior boss ni mmg baik ng iols, so dia ajk naik dgn dia. X fkr pape lg lah time tu... otw ke event tu dia borak2 tanya2 pasal keje semua. Iols pun bercerita lah ng dia. Well, nk dijadikan cerita rupanya dia ckp dia tau mslh iols and u guys tahu apa dia cakap? Dia cakap ng my boss i need to be YES staff, xboleh komen lebih2 etc2. I was like shock gila. and br lah iols faham, selama ni klo ada discussion iols selalu lah kononnye share pendapat 'what if kte do like this or that etc'. Konon fikir kita nak memyumbang idea. Adeh rupanya boss rs iols melawan dia and x happy ler ng iols.

So dekat sini iols nak cakap - kes melawan ni pada mata kasar, kte menjawab cakap boss ke ape ke kan? Tp kes iols ni mcm mn plak? Just sharing pendapat pun kena cop melawan weh. I cannot brain.

Rate

1

dulu mula2 masuk kerja
aku lawan semacam je senior suruh benda merepek2
apa ingat kita bodo sangat tak tau skop kerja?

dengan bos alhamdulillah
berapa orang bos dah bertukar ganti
tak pernah ada problem

senior?
sampai sekarang aku lawan lagi

Rate

1

I kaki melawan juga..tapi dalam diam..i protes diam diam je..kalau tak tahan sangt minta tukar unit...kitaorang sini multitasking so, boleh je pegi mana-mana unit...

Rate

1

sebelom tukar keje,mmg kaki lawan..tapi nak lawan boss bukan boleh main taram..kena study sop company dulu..sebab current line keja mesti berdasarkan fact and science, so klo nak melawan kena study betol2..

nak lawan pon tgk mood boss..haha

Rate

1

Edited by ninja boy at 10-1-2019 03:07 PM

Jarang lawan senior, kami adalah geng2 sehati sejiwa. biasanya kami sama2 manager Dan bos kasi lawan client Dan pihak ke3 ke 4 apa yg tak kena supaya mereka kelihatan tak pandai buat kerja/malas/bodoh Dan penipu. Dan akhirnya client/pihak ke 3 ke 4 akan bergaduh sesama mereka. Kami aman2 makan satey dan nasi briani

Rate

1

aku melawan terus resigned hahaha....cari la staff leh wat keja aku

Rate

1

as a boss, kalau ada staff macam ni calon untuk dipecat ni.
tapi kalau sebagai rakan sekerja bagus juga ada spesis macam ni . sebab beliaulah akan jadi suara kita untuk  pertahankan apa-apa yang diperlukan kalau management berat sebelah.  

Rate

1

harini kerja malas nak betah2 dengan bos. apa heols tanya iols cakap je tak faham.. iols cakap tak faham pun heols dah naik temperature... chuols rasa??

bos pun tak payah la selalu nak menjengkelkan dekat org bawah.. siyess iolss selalu rengsa dgn boss iolss. Heols suka nampak iols bangang, iols pun akan betah bagi dia nampak bangang jugek..

tapi harini mmg no mood.. iols bg dia nampak bijak... iols mmg tegarrr sajork cakap tak paham.. sampai dia bukak kertas ambil pen dan terangkan... bijak bukan iols? hahahaha

Rate

1