CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fahdramli

[Pelbagai] Kaki melawan di tempat kerja

keja promoter paling sakit ati dlm list kerjaya..memang aku melawan exec aku.
first day kj dia dh letak target 10k per month...mmg aku x archive la sbb brand aku mahal...smpai 6 bln aku kerja paling tggi pn 7k...xpnh rasa komisen..10k dpt 2% ja if archive target..apooooo..bila tanya kenapa aku jawab la barang kita bla..bla..bla..dia xleh trima..boleh dia bandingkan outlet aku kt the store dgn outlet kt blah town yg monthly 20k keats per month..las aku berhenti dapat kj opis...

Rate

1

aku ada je ex-boss ni, x niat nak melawan. dah dia tanya aku jwblah..pastu dikatanya aku melawan. staff lain angguk2 je x berani kata apa. so aku byk back up budak2 ni. last dia try nak sack aku..but end up dia yang kena DI and turun pangkat...kuang3

Rate

1

Iolls kerja dengan bos melayu dan bininya suka masuk campur kekunun sangat pandai manage syarikat. Kwsp,perkeso,gji minimum xpatoh. Bila aku cakap,xboleh mcm ni bla bla dlm mesyurat,aku kena bantai balik. Spesis ckp pandaiii sbb dia graduate syariah.  Bininya pulak suka wasap time dah hbs kerja sruh bayar bnda2 yg dia beli online. Waaaa sakitnya hati. Sebulan dua ni klo dia wasap aku soh buat bla2 waktu aku da hbs kerja,aku bg bluetick aja. Esk msuk kerja bru aku reply ok.

Rate

1

Aku jenis yg malas nk ambik hal sgat kalu diberi arahan mcm2....asalkan gaji yang diberikan setimpal dengan kerja yang disuruh....tekanan harus setimpal dengan bayarannya.....kalu tekanan banyak tapi gaji tak berbaloi protes jugak....

Rate

1

Ai sejenis yg ignore jer klu xde kena mengena ngan ai.. tpi klu ada kena mengena ngan ai if ai rasa betul ai akan lawan

Rate

1

Kalau tak mendatangkan masalah buat i, usually i akan ignore ja. Tapi kalau melibatkan i dan jadi masalah, i takkan berdiam diri. Memang lawan habislah ceritanya. I memang jenis loud and outspoken. Org cari pasal memang nak kena la. Tp kadang2 terpaksa makan hati juga

Rate

1

Follow Us
Yeah I maybe dalam kategori kaki melawan kalau boss tak betul.. contoh tak betul tu macam lambatkan approve report, bila Tanya soalan then dia macam tak reti nak jawab.. mmg I akan kata direct.. lebih kepada outspoken.. jenis buat hal sendiri.. cukup time, makan, I makan sorg2.. cukup time balik, I blah macam tu je.. takda rapat dengan sapa pun kat sini

Rate

1

shazm85 replied at 15-1-2019 04:35 PM
Yeah I maybe dalam kategori kaki melawan kalau boss tak betul.. contoh tak betul tu macam lambatkan  ...

Tu lagi bagus kan,, dari pada dok sakit ati kat org, dok sorang2 senang.. I meant bawak hal sendiri

Selalunya memang senyap jer.. Xreti melawan.. Akan buat jer keja bg siap.. Tp bila sekali melawan confirm xlama akan bhenti.. Dan Pernah budak ckp.. Akk marah ke xrupa org marah pun adoi laa..

Rate

1

I tak suka melawan. Ikut je. Malas nak fikir. To be honest, I memang benci giler2 dekat my boss dan juga rakan sekerja. Tapi buat kerja dengan dorang I okay je.

Rate

1

Edited by matkpop at 17-1-2019 03:21 PM

@Foxey ada nak komen sepatah dua

Edited by Qwerty007 at 17-1-2019 03:35 PM

Kadang2 kena jugak jadi kaki melawan. Bukan tiap2 masa. Sebab dah nampak benda yang x betul from your staff or your boss, kena cakap lah yang this and this tak betul.. pastu bagilah pendapat kita.

Ada jugak yang malas nak counter masalah ni dengan boss, jadi “yes man” or dah sebati dengan attitude “lantaklah” walaupun dah tau terang2 benda tu salah. Sebab malas nak panjangkan cerita/kerja, ikut jelah apa yg boss cakap. Or maybe tak dapat nak lawan sebab boss tu jenis yg garang.

Tapi kenalah melawan ikut tempat, kalau dah tau boss kita tu garang, kenalah ikut angin dia. Terpaksalah bermuka2 sikit walaupun dalam hati dah bengang. Jangan sampai tahap bodek/mengampu sudahlah ye chuolss.

Rate

1

takpernah melawan lagi..sbb boss mmg terbaik..tetap terima pandangan dan pendapat kuli.

Rate

1

tempat sis ramai jer staff junior kaki melawan, x blh tegur langsung. Keje lebih x nak sebab kata bukan dlm job scope..hampeh betul....zaman skrg ni agile la

Rate

1

Bukan la kata melawan.. tapi kite cakap apa yg kite tak suka.
I kalau x suka @ benda tu x betul i cakap je..
Tak kire la boss ke x boss. Kite kena ingat nobody is perfect.
It doesn’t mean boss always right & staff x betul.
Sampaikan my senior suruh saya cakapkan pada bos onbehalf die
yg benda tu x betul... nampak sangat aku nijahat selalu melawan.
Walaupun melawan tapi kalau betul boss agree je..
Yang penting benda tu fact & logik..bukan la yg x masuk akal.

Rate

1

pernah jer melawan dgn bos. sampai pi jumpa upper management sbb dah terlalu kronik peel meroyan dia. end up, bos dah kurang sangat2 meroyan sekarang ni sbb kena smash dgn superior dia.  kpd bos2, jgn ingat staf ni senang2 nak dibuli yer...silap besar la...

Rate

1

My staff xde yg melawan, tapi bercinta pulak dgn my boss.

Rate

1

iols jenis melawan kalau dapat tau benda yang disuruh buat benda yang tak patut buat... bukan tak boleh dibuat.

most of the time iols ikut ja..

Rate

1

iols memula keje sejenis ramah and jenis ikot je sbb malas nak ada masalah tempat keje..untill one fine day ada tragedi berlaku..sampai iols melawan ex-boss iols..lalu dicop pemberontak di opis...down la kejap..pastu pikir2 balik..kena be outspoken perkara yang benarrr dan fakta..kalo tak ios asyik kena buli je..so sekarang ni..iols buat keje iols sendiri and alhamdulillah dpt boss yg dengar pendapat staff marhaen mcm iols..

Rate

1

Berani kerana benar..haa,gitu. Kalo untuk tegakkan kebenaran kita perlu melawan, kenapa tidak? Sesetengah perkara ada yang kita boleh tolerate dan sesetengah perkara ada yang tidak.

Kaki melawan ni bukan negatif sangat sifatnya. Kadang-kadang sebenarnya dia cuma nak memperjuangkan haknya daripada diambil kesempatan oleh kaki-kaki buli.

Kadang-kadang kaki melawan ni rasanya perlu ada dalam setiap organisasi supaya tidak wujudnya gejala ‘yes bos’. Apa yg dilawan tu buatkan org lain turut berfikir sama.

Tapi kalo setiap patah perkataan, ada saja yg tak kena pada pandangannya, ni dah masuk kategori menyusahkan orang. Benda positif kalo turut dibantah, memang saje cari gaduh la jawabnya.
Ada masa kita perlu tegas tapi penuh bijaksana & bukannya menentang dgn emosi & perasaan.

Rate

1