CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fahdramli

[Pelbagai] Kaki melawan di tempat kerja

Tak tahulah I dah cukup baik ke tidak kat ofis nih. So far takde issue besar sampai gi HR. Kalau masing2 buat kerja dgn betul, takkan timbul issue tak puas hati ke aper.

Tapi I mmg perasan, kekadang ada time kita terbengang juga dgn dept lain bila  dorang tak follow business rules. Ada la argue sikit2 dgn boss I. Every time I sebut " I don't care!!" terus Boss I cepat2 suruh bawa bertenang, keep calm Maybe tu cara dia nak stop perang kat ofis kut.

Rate

1

aku ada kawan yang dia tak penah ngam ngan bos dia. paling lama bertahan setahun setengah. sejenis kaki gado ngan bos. dan berani lawan. nama pun bos kan? memang mendapat la. bos2 semua pulak jenis punish diam2 belakang2. gila menakutkan

Rate

1

Iolls x consider iolls ni kuat melawan. Cuma iolls ni jenis x bg muka kat org2 yg suka suki nak memijak kepala atau membuli org sesedap rasa lah. Especially pulak kita ni kat opis golongan minority so selalu dipandang sepi oleh org2 ofis n management ler. Dah tu boleh pulak bosses pakat2 dgn fav staff dia mengenakan kita lagi. Mula2 mmg lah tahan2 diam2 je...lelama meletup jugak. Sekali meletup mmg dgn boss2 lah skali kena.
Diorg kat ofis ni mmg sgt2 mencabar minda dan perasaan.  Iolls bg contoh2 eh :
1. Buat product launching pada bulan puasa di club. Start 6.30 pm dan paksa kita invite customer malay yg obviously muslim n fasting. Kalau x invite be ready to be answerable. Bila cust xmoh dtg salahkan kita x built relationship with customers.
2. Buat brainstorming session di restaurant jepun yg x halal n x bgtau muslim staff. Tiba2 hidang pork depan mata sebelah2 chicken dish yg kita dah termakan sbb ingat management xkan lah oblivious sgt dgn halal haram staff melayu. Nampaknya diorg x peduli. Even restaurant owner pun terkejut nampak ada melayu.
3. Networking session with mix race customers tp caterer from one catering je yg pada masa yg sama sediakan roast pig. So makanan yg lain xde pork tu diorg kata halal...u just imagine when my customers arrived n saw the roast pig kat situ...beer n liquor were also being served okeyyy...

Itu antara contoh2 yg i dah alami...n after many more n i dah tak boleh sabar i pun pakai tudung sebab i want the management to bukak mata tgk ada melayu muslim dlm ofis dia. (Yeah i freehair before that but that does not gv them the right to do those things la kan).

And afterwards until now i openly boikot any function yg ada sesi mabuk2 diorg...any function i purposely x invite customers i unless its a berbuka puasa or hari raya open house gathering.

And this suprisingly guys happen within a very popular paint manufacturing company. Yg mana? Alaa....yg ada benda bulat2 melompat mengecat rumah org tuuuu!!!

Rate

1

Iols outspoken gak kt opis. Bos n management jenis boleh terima pendapat. Tapi kena tgk mood la kalau nak membangkang or bagi idea.  Of coz ada masa dieorg nih dtg ngan plan x masuk akal, kalau rajin iols layankan je.
Now tgh kusut dgn 1 job. Bos minta A, supplier buat  B. Then supplier dah buat A dgn lousy, bos tukar B. Iols sbg org tengah mmg pening. Bos ngn idea melimpah2, supplier ngn ketegaq nak mati design ikut suka tanpa call,wechat,vcall, meeting jauh sekali. Haru

Rate

1

saya pun kaki lawan, tapi lawan pun kene ada skill.

kene paham cara org lain2, lawan dgn cara yg bijak.... so that akan jadi win win situation

Rate

1

saya kaki melawan kat tempat kerja
tapi bukan lawan bos
lawan lain2 dept
kalo benda tu bukan kita yg buat mmg saya akan lawan
tp tu sbnrnya dlm meeting je tunjuk poyo
kat luar kitorg gelak2 je

Rate

1

Follow Us
Aku ni xde ler melawan boss kan..dah boss aku tu GM merangkap tuanpunya syarikat merangkap major shareholder gitew..nak miss soru apa ko lawan boss..anyway assistant aku yg melawan aku, bawah aku ni ramai staff..dia direct report kat aku yg benarnya..tp dia sibuk assist sorang staff aku yg lagi senior dr aku. One fine day aku bg good lecture kat assistant aku utk kebaikan masa depan dia sbb aku bukan selama2nya dok kat situ kan..

Rate

1

aku kaki lawan jgk.

ada satu masa, aku kena pegi meeting sampai 3-4 kali satu hari,wakil sana cni .. g lain mana?ada..balik awal lah,suruh ganti lah...

bdk2 bwh plk naik kepala..myb sbb aku bkn org tetap,tapi aku kira ada pangkat jgk,cuma x tetap..

satu hari aku bengang, sbb naik lemak sgt sume org..aku resign.

no need turning back..im done. so dah hmpr 5 thn punya citer ni.

Rate

1

sejak2 kena pedajal dgn opsimate sndri ni... skrg mana bukan job scope meolz... meolz cakap ja taknak buat... nak buat sndri

Rate

1

Ada masa perlu melawan, lebih kepada membantah dari jadi dumping ground kerja orang lain

I kuat melawan... Sbb dpt bos yg agak bangang.. Projek semua nk sapu, tp xde expertise. Ingt ktorg boleh je buat semua.. So bila bnde yg mcm nonsense dia nak,i lawan la balik..most of the time I lawan, tp kalau bnde tu possible I ok je nk follow dia

Rate

1

boss aku so far ok tak ada masalah.
yang pening kan kepala aku, boss group sebelah.
department aku ada 5 bahagian.
salah 1 bahagian tu boss dia ya rabbiiiii kalah pengawas sekolah.

balik tepat 5pm kena marah perli2.
sebelum balik kau kena  menghadap dia, puji2 dia dulu baru blh balik.
hal sekecil zarah pon kau kena report kat dia even kau ni level senior engineer dah.
kalau group aku, selagi boleh settle and bukan issue besar, kami settle sendiri je.
kalau kau tak ikut cakap dia, dia merajuk then nanti dia panggil ko 1 to 1 and dengar lah dia luah perasaan sejam dua.
laki ye boss ni.
baru je naik jadi AM sebenarnya after kerja berpuluh tahun.

than budak2 dia selalu mengadu kat aku.
aku cakap aku x boleh buat apa2 sebab aku pon pernah bertekak dengan boss dia.
then diorg mengadu kat boss lagi besar, tapi boss lagi besar pon cakap dia x boleh buat apa2.
mental dah aku tengok budak2 tu.
last month sorang dah resign.
yang lain pon bakal menyusul ni.

bila melawan salah, bila tak melawan kita yang mental.

Rate

1

Never fight with your boss but reason out with him if ada dispute

Rate

1

Bila bekerja dengan bos yang dirasakan tidak 'sebulu' atau 'sekepala' itu yg jadi kes kaki melawan. Apa yg bos suruh / buat ada je yang tk kena.

Sesetengah org tk suka bekerja bawah org atau diarah2 untuk buat itu ini. Bila tiada pilihan dan terpaksa kerja bawah org itu yg tk tahan & nak melawan je keje nye. Hihi

Rate

1

Lawan klu ada isi dan hujah xpe je,jgn melawan emosi xtentu pasal tu sapa2 pn hangin.sy dgn boss kdg2 argue dan melawan ckp gak sampai org lain ckp beraninya berdebat gitu dgn bos hihi.tp sbb kita jenis outspoken gitula bos percaya dan yakin pd kita.tp letih la sbb blk2 kita gak kena buat sbb dia tau kita boleh, nak2 lg bos yg jenis susah nk bg kepercayaan pd org ni.

Rate

1

melawan ni kena ada skill
tak setuju dengan boss kena pandai pusing
jangan nampak sangat mcm melawan...huhu

yg penting,xde makna nak bergaduh dgn boss di pejabat
sebab sesama dalam team kan
apa2 hal markah ke apa ke, bos jugak yg kasi

bukanla nak kata boss tu semua betul
boss pun kekadang tak betul
tapi kena ada cara la jika tak puas hati

Rate

1

tgk keadaan mcmana..

Rate

1

Aku tak suka melawan.. Kalau aku budak baru, aku akan buat cara budak baru.. Selagi mana kerja yang disuruh tu betul, aku akan buat.. And dia sebagai senior harus juga be professional.. Kalau tak, susah juga nak tahan kan.. Dulu pernah kerja bawah senior yang macam tu. Aku bersabar... Stress memang stress.. Tapi lama2 senior tu terima juga balasan dia.. Kantoi tidur waktu kerja.. Boss dapat tahu.. Bonus pun sikit daripada sy yg junior..

Rate

1

Edited by adila39 at 5-4-2019 07:20 AM

Facing situation bila boss kita asyik cari salah. Like today dia kata good job dila.. esok... no ur wrong... letih nak layan boss level ni ha. Dia expect kita follow je arahan dia ya. Tapi cara utk melayan boss gini.. show statistics and tracking... numbers can never lied. So dia xd point kata kita x perform. Tapi ada jugak la golongan yes boss ni. But its okay je... if ur good.. u are good.. no matter where u go. So i antara yg selalu ignore arahan and indirectly melawanla tu kan.

Rate

1

Aku jenis melawan. Tapi bukan melawan cakap boss. Aku melawan cakap senior2.
Dorang ingat senang-senang je ke boleh buli aku.
Aku kalau tak puas hati memang aku sembur je.
Tapi aku melawan kalau memang betul tu bukan salah aku la.
Mendapat la kau kalau buli-buli or tuduh aku macam-macam.

Rate

1