CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noraidil_06

Kemaafan Dendam Yang Terindah

Aku smpaikan pernah google nak cari info punya pasal "hukum tak maafkan orang yg dh mintak maaf dekat kita" . Ada dapat jawapan dari ustaz kalau x silap. Hak kita untuk betul2 maafkan atau x. Sebab ada jenis2 silap yg betul2 hancurkan hati kita..yg kita memang x dapat nak maafkan senang2 aje.

Ibarat jahit kain yg koyak rabak, kemas & cantik macam manapun jahitan utk tutup kesan koyak rabak tetap x sama macam keadaan sebelum tu.

Pada aku, kalaupun boleh maafkan, mmg akan ambik masa. Dan kalau dh maafkan, keadaan x sama mcm sblm tu.. sebab mulut aje cakap maafkan tapi hati sampai bila2 tetap ingat.

Rate

1

kuzaime replied at 16-1-2019 11:31 PM
Aku smpaikan pernah google nak cari info punya pasal "hukum tak maafkan orang yg dh mintak m ...

Dulu ada org buat hal dgn i, tp one fine day, dia mintak maaf dgn i. Ok la setel. Tapi bebaru ni jumpa dia blk. Dia blh ckp kt i, i don't hold any grudge. Tetiba i mcm blur.. Aikkkkk, dulu bkn ko yg buat psl dgn aku, motip.ko nk ckp cenggitu dgan aku. Patut aku yg ckp mcm tu.

Ya.. itz jz happen to me.. last few years..abt a yr x btegur sapa.. now jz kwn hye2 bye2

Rate

1

kuzaime replied at 16-1-2019 03:31 PM
Aku smpaikan pernah google nak cari info punya pasal "hukum tak maafkan orang yg dh mintak m ...

Oohh baguslah
Bolehlah i terus membenci dan sumpah dia hidup melarat hingga akhir hayat lepas ni

Kemaafan mmg dendam terindah u. Buang ego dan ckp kat dia, i rindukan kita, awak rindu kita x?

Rate

1

Biasa semua ni uols. Hati manusia kan berubah ubah. Akak percaya time will heal. Semua yang kita marah semalam mu gkin harini dah tak marah lg. Lepas dah tenang barulah nampak di mana yang boleh diperbaiki. Maafkan, mintak maaf dan move onn. Kalau boleh berkawan semula alhamdulillah. Kalau tak anggaplah tiada jodoh, lupakan saja. Agitu

Rate

1

Follow Us
Kadang bukan marah atau benci yg buat kita menjauh.. tapi sebab terluka.. sebab kecewa

Salam.
Saya pernah melaluinya, sebagai sahabat yg ditinggalkan tanpa sebab dan tiada pergaduhan, juga sebagai sahabat yang menjauhkan diri.

Bagi situasi yg terkemudian, sungguh tiada benci atau terkilan di hati, juga bukan bosan dengan persahabatan yang terjalin lama. Tapi hati ingin meneruskan perjalanan hidup dengan cara tersendiri.

Saya masih mengingati dan menyayangi sahabat2 yg saya tinggalkan, tetapi saya rasakan yg menyayangi mereka dari jauh adalah lebih dalam.

Harap semua yg membaca tidak menghakimi, saya menyalahkan diri saya terlalu lama, sehingga saya menemui salah satu daripada "40 Rules of Love" oleh Shams at Tabrizi. Bukan utk men-"justify" tindakan saya, tapi is dapat menjawab serba sedikit persoalan yg bermain terlalu lama dlm fikiran.

"Every true love and friendship is a story of unexpected transformation. If we are the same person before and after we loved, that means we haven’t loved enough."

Rate

1

akaktepiTasik replied at 17-1-2019 12:27 AM
Salam.
Saya pernah melaluinya, sebagai sahabat yg ditinggalkan tanpa sebab dan tiada pergaduhan, j ...

Wow.
Hurmmm how do i respon to this.
Mgkn cara kite tgk persahabatan berbeza la.
Yes somehow life goes on. Dr kecik kita membesar, dewasa & tua. Kita akn jumpe different set of frens.

Kwn2 lama mgkn x rapat lg. Tp kitw tau dia ada. Sy x mau ilang satu pun kawan sy. InsyaAllah

fealefea replied at 17-1-2019 12:03 AM
Kemaafan mmg dendam terindah u. Buang ego dan ckp kat dia, i rindukan kita, awak rindu kita x?

Sy pms mungkin.
Tapi ayat ni betul2 sampai kt hati.
Ye sy rindu 'kita'.
Pls ckp awk pun rindu kita.
Ya Allah rindunya.
Text la walau sebaris.
Sy tau awak baca.

Aku pun kena khianat dengan kawan baik sendiri tapi mereka play victim pulak, tapi aku tak kisah hilang kawan spesis toxic mcm tu. Lastly datang jumpe aku minta maaf sambil menangis berpeluk semua, tapi aku dah menyampah lantak la mereka nak buat ape pun. Sekarang aku ikut haluan aku mereka masih berkawan dan ikut haluan mereka.

Rate

1

Zeatyisaac replied at 16-1-2019 10:17 PM
It's happened to me. My bestfriend married my boyfriend. How should I feel? Saya bawa diri, berhenti ...

https://youtu.be/kEYSRMJw7cg

noraidil_06 replied at 16-1-2019 11:19 PM
Sy ni ros, sayang kwn.
Sy x malu memujuk.
Merayu pun sy pernah.

moga nora dpt mengeratkan kembali persahabatan
hargai kawan yg setia
jangan kawan yg nk korek rehsia
to share your hapiness with them
to be your shoulder to cry on..

adalah normal utk berkawan
yg tak normal bila terlalu mementingkan kawan
bila aku dh bagi dia pilih kawan2 pandai lak meroyan

eh..tersasar lak...sory sis

aku sedang melalui.. kekoknya rasa sebab workstation bersebelahan je, malah tak dipisahkan dengan apa2 partition pun meja kerja kami...

aku rasa dia serba salah sebab dah reject aku.. tapi aku pulak malu dengan dia bila dah kena reject.. aku dan dia takde gaduh apa2, cuma tu je yg jadi, dan aku terima alasan dia.. lepas tu sebulan++ gak la kami tak bercakap eventho dia kata dia terima aku sbg kawan, tapi sebab benda camtu dah jadi, kedua2 kami jd kekok.. dua2 jadi malu antara satu sama lain, dua2 ada ego jugak..

sebulan++ tu kami act cam xde pape berlaku antara kami, org sekeliling pun xtau pape.. so keadaan mcm biasa je sebab sebelum ni pun kami xde la meriah berborak ke apa.. aku appreciate sgt sebab dia x bawak mulut atau ceritakan hal ni pada org2 lain.. cuma sblm ni ada message2, ada la borak2 kalau org2 lain x masuk opis lg.. skrg ni masing2 pandang pc masing2 je.. evrytime nak masuk opis aku tertanya2 dia ada kat tempat dia ke tak.. masa mula2 kena reject tu, aku sedih gila , sblm masuk opis tu nangis sikit dlm kereta.. dan sepanjang hari dlm opis terasa lama.. sebab aku akan nampak dia hari2 dan dengar dia borak dengan org lain mcm biasa..

lps beberapa bulan berlalu aku masih rasa kekok wpun ada la cuba tegur dia, dan dia pun layan aku cam biasa bila aku tegur dia.. still rasa kekok.. wpun sedih tapi takkan tak bertegur langsung.. cuma kalo boleh nak resign je so that takkan jumpa dia.. lagi tapi keadaan tak la semudah tu...

aku harapkan yg hikmah yg baik dr apa yg aku lalui.. still rasa sedih melalui hari2 dlm hidup..

Rate

1

Edited by adila39 at 17-1-2019 05:21 AM

Most all of my friends are 20 yrs long of relationship. ada ups and down. Seldom jumpa but we keep in touch and jadi kebiasaan i am the person as a  shoulder to cry on.   so far kalau gaduh pasal depa suka komplen about life and i akan marah...and keep going and going x bertegur for months and nanti tap tup baik balik.

recently facing the same situation. been going for awhile .  i like her .. she is the way i see it someone yang look forward for happiness. I wish i can tell her you can be happy if u want to but do it right

i always follow my own way,  i dont gang up with anyone, kalau today i rasa nak makan dgn aileen esok i makan dgn sumathi that is me...aaa i miss my girls..we selalu lepak bawah pokok cherri makan ice cream . anyway...yeah i was very upset  and we human mana takde yang buat silap...i got carried away and my thoughts linger around until i decide i need to stop my nonsense.

heard so many  stories  and and some is a heart breaking and betul ke gitu gini...since i have decide what i should do. i am ok with everything, i forgive everyhing dah and  i hope if i hurt her maybe she could also forgive me too.  Remember the good things only

i believe in qarma..what comes around goes around. So i also remind myself dont be bad..just becoz of anger. I keep reminding myself tho i feel so tired please do good. Sometimes not doing anything doenst mean we are weak. We just dont want to  do things that is not us. Why need to change just sbb orang lain.

Allah tu ada, no matter how bad we are  Allah always look after us.  So from the bottom of my heart i wish her happy and i hope the same that she will too wish for me

i hope no more hatred, no more spreading storys  unnecessarily  ,  we should pursuit happiness in a noble way i hope all of us will.  Life is to short to do bad things to our heart.

Like my dad always tell me, jodoh ajal , rezeki  3 perkara yang hanya Allah tahu. So i forgive and i hope she will too.

Rate

1

Walaupun ku telah jauh hati.... Namum

Edited by Mrperfect2 at 17-1-2019 04:43 PM
Mrperfect2 replied at 17-1-2019 04:36 PM

Sistur2 kesayangan disini.... Cuba tggk video ni

Edited by green~tea at 17-1-2019 04:49 PM

some people are destined to just cross path with each other, some are destined to stick together....

species orang toxic delusional and terasa diri teraniaya ni sejenis yang perasan the world revolves around them.. sejenis perasan sbb jarang dpt attention dari jantan kot... treat as kawan biasa as respect tp dia plak lelebih acah2 diri  jadi girlfren... DELUSIONAL

ada sejenis pulak, takleh tengok orang lebih, perasan cantik je acah2 teenagers padahal rupa kertu macam mak lampir acah2 diminati ramai padahal jejants buat lepas air je, bukan nak dia pun... kesian.. semoga mereka ni sedar and stop the negative vibes...

golongan2 camni, kita let go je dari menjadi kawan rapat kita.. remove the toxins...

Rate

1

green~tea replied at 17-1-2019 04:44 PM
some people are destined to just cross path with each other, some are destined to stick together.... ...

I hope i x de la kawan delusional.
Tatau mcm mn nk handle.
Ke ade eh?

Yg perasan cantik?
Kasi chance la.
Wakakakakaka