CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Di mana Ustazah Nur Farhana?.

FanTasyCreaTioN replied at 17-1-2019 01:20 PM
Sangat setuju no10 dan no11 tu

So akak ustazah ni nk ckp ustazah farhana disorok bunian ke?  Tau la balik pulau tu sunyi

JiEunTak replied at 17-1-2019 03:36 PM
Aku yg berulang 100km pi balik dr seberang perai utara ke seberang perai selatan pun dah terkelepet  ...

Aku dulu keje georgetown jek kt jln tooot. Naik feri dr sg 2. Skali tu aku dpt job offer kt bayan lepas.  Aku try la dr sg 2 ke bayan lepas naik bridge. Sis surrender pindah gak area situ.  Kekdg aku kagum gak ngan org yg masa habeh kt jln je ni.  Kalau aku idak le

Edited by izwan_izi at 17-1-2019 04:04 PM

Hello...jangan nk salahkan suami / persekitaran je..tapi salahkan diri sendiri..

Masa mula2 masuk maktab..konon2 sanggup bekorban untuk anak bangsa..
Bila dah jauh sikit...ditukar ke skolah pos orang asli...posting dr semenanjung -borneo...skolah jauh dr tempat tinggal..pasangan PJJ ke...mula la merempan kt PPD / JPN untuk balik ke tempat asal..

Kalo diri sendiri tu jadi guru semata2 kerana title...gratuti...gaji tetap sepanjang bulan...nak beli honda tayang kt skolah.....tetapi tak sanggup bekorban untuk menjayakan aspirasi pendidikan nasional...SILA BERHENTI YACHH...ramai lagi graduate kt luar sana yg sanggup harungi apa sahaja demi mendidik anak bangsa...

Bukan perkara baru...mana2 guru yg ada masalah kesihatan mental..sekolah simpann je...tak berani nak minta bantuan dr unit psikiatri hospital daerah / KKM...nak buat kempen kesihatan mental untuk guru2 pon...guru besar/pengetua tak kasi...siap mengaku tiada apa2 yg serius..walhal menurut pihak hospital...golongan yg sering menerima rawatan psikiatri adalah dari golongan akademik / pendidikan..

Tak dak perkembangan ker..iOS lak yg riso

TabletSusu replied at 17-1-2019 01:51 PM
AKu nak tny sbb aku xtau.. depression ni boleh bt kita hilang ingatan ke? bila aku bc kata dia tingg ...

Dulu time jumpe psychiatrist die cakap bile depression ni sel2 otak akan mati sbb hormon bertukar.. So kalau xmo mkn ubat counter depression kene naikkan hormon2 tu secara semula jadi cthnya naik Rollercoaster.

aku baca pun penat..
ni kan pulak dia yg kena hadap hari2...

Follow Us
dalam fb tulis dia ulang alik jaga ayah dia lumpuh seluruh badan

tiba2 aku teringat zaman2 aku commute Seremban - KL dulu2
ramai kot ummah yg travel hari2 Seremban - KL, Gemas - KL, Melaka - KL
bepuluh2 lagi bas laluan khas Seremban - KLCC, Seremban - Damansara
Seremban - Jalan Duta & banyak tempat lagi
mmg rasa pun penat, lagi2 bila hujan, bila bas takde
Q panjang.. mmg stressful

HujanBatuTiga replied at 17-1-2019 10:08 AM
Dh nampak isteri menangis dia boleh sambung tido??? Semoga ustazah selamat dimana pun dia menyorok t ...

kannn?! kalau husband i nampak i nangis seboleh-boleh dia paksa i luah apa yang tak kena.

Ri@yat replied at 17-1-2019 05:07 AM
jauh pn xpe, banyak pahala akn diperolehi kerana beliau adlh seorg pendidik bangsa... ALLAH Maha M ...

Senang cakap. Letih woi. Dah letih keje pun tak ikhlas

annehuda replied at 17-1-2019 07:49 AM
Aku dulu keje georgetown jek kt jln tooot. Naik feri dr sg 2. Skali tu aku dpt job offer kt bayan  ...

....ramai berulang nek bridge you...tu yg sampai ada 2nd bridge... ramai jaa dok berulang pi mai pi mai.... suma sbb nak mencari rezeki...nak cari makan... jgn lah kita pandai2 nak judge and label org bodoh ke hapa sbb berulang jauh.... situasi kita masing2 x sama.... kita pikiaq cara lain... sbb environment kita lain... kita x dok kat tempat Ustazah ni so kita xleh nak pukui rata kata mcm2 kat dia... and mental disorder ni bukan benda main2... bleh bawa ke mati.... xpaham aku kat grup PenangKini and grup lain2 kat FB nu org pakat dok kata Ustazah ni x dak iman yada yada yada.... hampa jenih jiwa kental boleh laa kot jadi kibod warrior cakap macam.... ada perempuan spesis jiwa x kental....

......tidak x dak lah ppuan yg wpun hari2 kena pukul dek somi masih lagi sayangkan somi x sanggup nak lari tinggal kan somi...kena tau juga sket sebanyak org ni ada spesis extrovert ambivert and introvert.... kalau introverts ni besa jenih jiwa x brp kental.... apa2 pun aku doakan Ustazah ni selamat....aku x rasa ni kes mistik.... sama ada dia kena culik atau pun dia wat benda2 di luar kawalan akal waras dia.

Rate

1

dua_chzy replied at 17-1-2019 08:16 AM
1. Negeri dia nak masuk penuh.
2. Option dia berlambak di negeri yang dia nak pindah.
3. Dia ker ...

Kalau chuols la kan.. laki bini keje cikgu dan kena berjauhan mcm ni, dah la sorg kena jaga anak / family sakit lagi, kenapa ya sorg tu tak berhenti je dan cari keje lain pindah dkt dgn laki / bini? Sebab benefit dan gaji cikgu ke? Atau sbb rugi nanti duit pencen tu kalau terus berhenti?

Saya ulang alik 900m drpd office pon leteh sis..xda makna nk seksa diri...you can always quit, you can always divorce laki xguna.sebab xmenabung?

cmf_premierleag replied at 17-1-2019 04:57 AM
and also mana laknat yg selama ni duk laa cakap laki2 baik sume dah kene kebas jd laki org.tg ting ...

Mesti laki heshe stok2 peniaga slash ostardish..so kena berkorban demi suami sebsgai yisteri..so hadaplah kan.

scorpionkiki replied at 17-1-2019 10:43 AM
Dia blh naik ktm komuter. Kawan i pun mcm tu jugak. Berulang daily. Siap ada kereta 2nd hand yg pa ...

tak semua orang senang tido dimana2 jua bole melelapkan mata sis. stgh org lg anxious sementara nak sampai umah tu dok pikir apa kena buat, apa kena masak, kain kena basuh lipat gosok

annehuda replied at 17-1-2019 08:45 AM
laki die peniaga takde majikan kot kaka
leh ja sacrifice duduk dekat skit
at least kt sp ka

Laki dia tu peniaga apa? Entah2 tak byk pun incomenya. Mmg betul la tu teori pemalas. Kalau dah peniaga tu mana2 blh meniaga. Bukan tak blh pindah duduk dekat dgn sekolah mcm kes laki bini dua2 cikgu kena transfer jauh2.

cmf_premierleag replied at 17-1-2019 01:03 PM
oh ini memang ayat2 yg biasa aku dgr
siap suruh si bini tu jaga kan anak laki dia
anyway, padan  ...

ada yang dah tau tapi ada yang taktau... bagi sesiapa yang dah terjodoh ngan orang camni, hati kena kuat untuk bentuk laki ko... tapi kalo sapat laki baran, kena la pandai2 cari jalan yang sesuai... awal2 lagi dah kena bentuk... tapi kalo dah setahun dua camtu jugak, or even worse, walk away la dek... kang depression jadinya...

Manala agaknya ustazah ni??? Harap2 dijumpai dalam keadaan yang selamat. Penatnya dok ulang alik jarak jauh pulak tu..Iols ulang-alik rumah ke tempat kerja dalam 20 minit pun penat..Ni kan pulak..

dua_chzy replied at 17-1-2019 11:59 AM
No. Yang tu cikgu Cina. But masalah depression juga...

http://8z3p70.mih2eegu.xyz/z5GdvKRa/gfqN ...

alahai, depressed juga ke... kesiannya... tq ye for the info...

JiEunTak replied at 17-1-2019 04:09 PM
....ramai berulang nek bridge you...tu yg sampai ada 2nd bridge... ramai jaa dok berulang pi mai p ...

betul manusia x sama. ada yg jiwa kental ada jiwa rapuh...sebab tu netizens xyah sibuk membawang sebab kita tatau apa yg ustzah tu dah lalui. akak yg bgn kol 5 tiap bg sebab nak pastikan breakfast dan lunch ada atas meja utk anak2 sblm pi kerja pun kdg2 depress sbb keletihan...balik kerja dh nk maghrib dinner plak. kain baju, keje sekolah, anak nak tusyen. mmg sewel kalau laki x bantu dan kita pun jenis x kental