CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Di mana Ustazah Nur Farhana?.

ntah la...susah nak ckp hal ni..nak salahkan sape2 pon xleh...kalau ikutkan dr jauh berulang mcm tu better sewa bilik or rumah je..hujung minggu baru balik jumpa suami...dari stress ulang alik jauh..bayangkan pergi bergelap balik pon bergelap..sape xstress...balik letih nak layan anak lagi suami lagi...patut bincang elok2 ngan suami...org lelaki ni bongok sikit selagi kt xcakap apa masalah kt dy akan igt kt ok je..tu gunanya berbincang suami isteri...sama2 tolak ansur..

yg suami pulak berkorban la untuk isteri tu..biar awk yg susah..jangan disusahkan bini tu lagi...lelaki hati kental kalau kerja jauh2 ni..xpayah fikir kesenangan ko je...kalau ko xmampu nak beralah izinkan isteri tu duduk dekat dengan tpt kje dy..ko yg dtg jenguk dy hujung minggu..ni tau wife tu ade masalah kemurungan..perempuan kalau ade masalah memang xkan bagitau sebab xnak menyusahkan suami..yg suami jangan la bebal sangat bila wife kata ok dy memang ok..dah tau pernah jumpa pakar xpaham2 lagi ke?

suami terlalu bebal untuk berfikir waras dan buat keputusan yg betul.

tobby replied at 17-1-2019 09:00 AM
Di ipoh mmg ada satu bas express charted yg weekdays akan gerak pkl 3am setiap hari utk mrk yg bek ...

samela mcm lecturer aku ms aku matriks kt penang dulu
die duduk ipoh, tp hari-hari gi penang naik motor
sbb bini die keje ipoh jd malas nk pindah2 kan
seb baik matriks penang tu kt belah kepala batas je takyah masuk pulau
lecturer aku ni cina tau
die considerate la ngan anak bini kirenye

dulu pun ms aku keje penang, aku hari2 ulang alik naik feri dr sg 2 ke town
selalu gak satu feri ngan pegawai kerajaan yg keje kt komtar
diorg ni ade dr alor star, ada dr sp
aku tny gak takde ke nk pindah area sini
diorg kate malas nk pindah sbb anak bini dah stabil kt sana
aku kagum gak sbb pegawai ni pegi keje naik motor
alasannye naik motor ni lg cepat sampai dr naik keter
make sense jugak

kesiannya
jauh kot ulang alik 200km
aiols lg rela pjj
mcm skrg pun pjj..weekend baru jumpa kat rumah besar
even kalau nak ulang alik around 120km gak
memg xlarat la

I dahulu travel 120 miles hampir 200km pergi balik lebih 7 tahun... bawa kereta sendiri .... kalau busy tidur dalam kereta sambung balik ke rumah ..... kalau cakap stress tidak pula....

Laki dia bisnes apa.....?
Jual berger, keja kontrek betul rumah orang rebeh, ini pun bisnes gak. Bila takda rumah org rebeh, melengkarlah dia. Mana tak bini depress. Aku kenal seorang pompuan yang depress dpt laki mcm ni. Nak buat camna, orang kata jgn, degil. Sanggup lari menikah ke Siam. Akhirnya kena telan ubt penrnang

Follow Us
Ramai je suami x pikir penat lelah isteri ni. Kira penat dia je. Mcmni ha, btul pn kata forumer, ko freelance ko la pndah duk balik pulau skali. Ank bknnye sekolah lg payah nk tukar ke apa ke. Dia pnt kluar pg balik lmbt. Balik msk lg, kmas rmh lg ,jg ank lg. Krg laki dia mntak lg. X bg kang laki kata dosa la.. krg cr lain la. Mane la x depression kwn tu. Akai 9, tp smua x guna.

Dwdrum replied at 17-1-2019 09:15 AM
I dahulu travel 120 miles hampir 200km pergi balik lebih 7 tahun... bawa kereta sendiri .... kalau b ...

Level penerimaan lelaki vs ppuan mungkin x sama ..  ppuan tu ada anak kecik .. Penat weyy daily commute 200km .. Dan klu nak masuk penang waktu hari kerja mmg jln jem gila babi

masa aku kerja kat Bukit Kayu Hitam dulu ada member sepejabat berulang alik hari hari dari Kuala Kangsar naik motor EX5...250km sehala...pukul 4 pagi dah keluar rumah..4,5 tahun mcm tu..tp dia steady je

Kesiannya. Semoga dijumpai dengan selamat la ustazah tu. Iols pun kemurungan baca ulang alik almost 200km every day. Mesti dia stress penat travel, keje rumah, anak lagi. Nak sewa bilik dekat ngan tempat keje, pikir anak lagi, tak sampai hati nak tinggal, tapi kalau bawak anak, nak kena cari nursery/pengasuh lagi. Terbeban nye seorang wanita. Husband dia fail to be a good provider for the family.

annehuda replied at 17-1-2019 09:12 AM
samela mcm lecturer aku ms aku matriks kt penang dulu
die duduk ipoh, tp hari-hari gi penang naik ...

Dan imagine life drebar2 bas express & lori2 jarak jauh .. Setiap hari drive 600km.. Tp kerja dorg drive saja. Manakala yg kerja opis akan dpt double stress. Stress drive jauh2 .. Stress hadap kerja lagi

kesian nya harap dapat jmpa dgn selamat
kemurungan xboleh di buat main
i feel u ustazah

“Saya ada tanya mengapa dia menangis, tapi dia hanya menjawab tak ada apa-apa. Saya pun tak syak apa-apa dan terus tidur,” katanya ketika ditemui di sini tadi. Menurutnya, pada keesokan harinya, dia menghantar isterinya ke tol Alor Setar kerana isterinya akan menaiki kereta rakannya ke tol Sungai Dua, Butterworth.

kesian ustazah ni dpt laki mcm ni. patutla lari. kire nasib baik gak la bini tak kelar leher anak tu

moga yg baik2 je utk ustazah... moga dipermudahkan juga segala urusan ustazah. kesian dgr jauh travelnya. iols yg ulang alik kl-nilai pun rasa letih.. dia lg jauh.

ada je kwn opis yg berulang kl-melaka daily, tp dia jantan. and dia naik bas, so boleh membuta dlm bas. ppuan lain, even naik bas or jd passenger je bukan driving.. dia blk rumah byk lagi urusan rumahtangga nak buat. dgn anaknya lagi...

batusembilan replied at 17-1-2019 09:06 AM
suami terlalu bebal untuk berfikir waras dan buat keputusan yg betul.

saya setuju statement ni Yang Harip....mahkamah memutuskan kebebalan itu berpihak pada laki dia...hehehee

weezerfan replied at 17-1-2019 06:17 AM
Laki dia lah bodoh.. Cubalah scarifice tok bini pindah dekat ngan bini.

Kannn dah tahu bini kemurungan dia mcm no action ke apa..

meools yg ulang alik keje 60km tiap hari pun penat..balik umah tengok umah bsepah rasa nak terajang je pintu..ini plak bini dia yg ulang alik 200km setiap hari.,.stress ngan student lag, guru besar, naziran, ngan aktvt sekolah yg macam2, meeting xberhabisan..balik umah pulun wat keje umah plak..jaga anak..bini nangis, laki tanya, bini jawab xde apa2, then laki tu terus tido???? gampangnya lahai ko jd laki...xsensitif langsung perasaan bini..at least tanya dia, dengar luahan dia..ni tak, ko terus tido..allahu....kejamnya ko wahai laki...kebabiab apakah ini???? xleh hadam...

Balik pulau klau dok sana mmg tenang je..pindah sana kan senang

semoga ustazah dijumpai dalam keadaan selamat dan sempurna.aaminn

Katanya, menurut suami mangsa, isterinya pernah menerima rawatan kemurungan pada 2014 dan ustazah itu dipercayai mengalami kemurungan berikutan berulang alik setiap hari dari Langgar ke Balik Pulau untuk mengajar di sekolah itu.

Jarak sehala kira-kira 100 kilometer dan difahamkan ustazah itu sudah banyak kali memohon untuk berpindah ke Kedah supaya lebih dekat dengan keluarganya.

mcm ni lah.. kalau mse iv x sanggup bjauhan ngn keluarga, usah2lah jwb "sanggup ditempatkan di pedalaman asal dpt kije" tp hujung2 sendiri mengalami mslh kemurungan bila x dpt bdekatan keluarga.

Sy bukan x nk bsimpati, tp kie gomen ni msg2 kena faham nk duk dekat2 bukan semua org dpt.