CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9934|Reply: 139

[Tempatan] 'Tolonglah saya jelaskan RM90,000...'

'Tolonglah saya jelaskan RM90,000...'

https://www.hmetro.com.my/utama/2019/01/413172/tolonglah-saya-jelaskan-rm90000

Artikel ini disiarkan pada : Khamis, 17 January 2019 @ 4:30 PM

Sudirman Mohd Tahir
sudirman@hmetro.com.my

PELAKON Iqram Dinzly yang diisytihar muflis, Isnin lalu memohon sumbangan ikhlas orang ramai bagi membantunya keluar dari masalah itu.

Iqram, 38, atau nama sebenarnya Muhammad Iqram Dinzly Muhammad Saipuddin yang juga cucu mantan Menteri Besar Perak, Datuk Seri Ahmad Said berkata, dia memerlukan lebih kurang RM90,000 jika ingin bebas dari senarai bankrupsi dan insolvensi.

“Saya dimaklumkan oleh peguam Lembaga Hasil Dalam Negeri (LHDN), jika ingin bebas dari status berkenaan saya kena jelaskan lebih kurang RM90,000 dalam tempoh yang berbaki 20 hari lagi.

“Disebabkan itu, saya mengharapkan bantuan daripada orang ramai. Ini pertama kali saya buat macam ini. Saya berharap ada sedikit belas ihsan dalam diri mereka. Memadai jika saya dapat keluar daripada status muflis dan insolvensi supaya dapat membuat perancangan lain.

Selebihnya, saya boleh ikhtiar cara lain.

“Saya tak malu nak minta bantuan. Biarlah orang nak kata apa. Kalau ini cara yang boleh menyelesaikan masalah saya, apa salahnya,” katanya kepada Harian Metro.

Menurut Iqram, sekiranya gagal berbuat sedemikian sebuah rumah berupa unit kondominium dan dua kereta miliknya akan dilelong.

“Saya nak mengharapkan bantuan keluarga pun susah juga, sebab masing-masing ada komitmen. Dalam masa sama, takkan saya nak menyusahkan Mama pula. Saya tak nak bebankannya kerana dia pun ada banyak lagi tanggungan dalam keluarga.

“Diakui apabila timbul masalah ini, seorang rakan pun tak ada yang bertanya atau ingin menghulurkan bantuan. Saya pula jenis yang tak pernah mengungkit apa yang pernah dibuat sebelum ini.

“Kalau ada antara mereka yang ingat dan kenang jasa saya, mereka akan datang sendiri. Saya tak perlu tanya pun,” katanya.

Iqram berkata, jika ada yang ingin membantu boleh berhubung terus dengannya.

Terdahulu, Harian Metro melaporkan Iqram diisytihar muflis oleh Lembaga Hasil Dalam Negeri (LHDN) selepas gagal membayar cukai pendapatan RM77,000.

Keputusan itu disampaikan peguam LHDN kepada Iqram di Mahkamah Majistret Ipoh, Isnin lalu.

Rate

2

kasihan retis sunni yg ting tong ini... haritu bkn main heshe nk sumpah LHDN pelbagai dgn nama elohim.. ujung2 nya takde mukjizat pun... tkkan la hari2 dok tonggang tonggek jubo dulu2 nya tkde hasil dari kerja itu... skrng nk mengemis sumbangan org ramai pula

SissySembah replied at 17-1-2019 07:24 PM
kasihan retis sunni yg ting tong ini... haritu bkn main heshe nk sumpah LHDN pelbagai dgn nama elohi ...

klau dah 70k kena... kira la pndpt dulu brp tu... jenis tak pernah byr langsung

Sanggup minta bantuan! Jual ajalah kereta tu.

Jual lah apa yg ada...kau sihat je pun...

Dh kau punya pendapatan yg kena cukai, kau nak suruh org lain bayarkan pulak, motif?

Follow Us
Xpayah tolong.dulu time ada duit xberingat byr cukai.ni mntak tolong org pulak.bukan nye masa kaya ada bg duit kt org lain pon.pehal org pulak kene byr hutang ko

Mcm xlogik je aku nk tolong..ko ada kondo ada kete...aku yg xde ni pun sesak pi bgadai dr pinjam org..buat malu keturunan je

Dik chiki cuba minta nasihat sis kuin hanis

Jangan tolong. Org mcm ni x guna ditolong. Sila la cari kerja. Jgn nk menyusahkan org. Dpt duit kau enjoy sakan. Dah susah sibuk mintak tolong org

HAHAHAHAHA. adoi......... takleh brain iols.... kalo mintak derma sbb takde duit nak buat tampung kos perubatan ka hapa iols faham lah jugak... ini sebab nak bayar cukai 77k, cukai je 77k, bayangkanlah pendapatan dia brp............

anyway, dia ni bukan ad buat bisnes ayam goreng ka hapa tah ????? dah tutup ke//

Jual lah keta and kondo ko tuh. Baik duk umah kecik , naik public dari berhutang

Ni spesis kulit apa ni? Adik beradik n famili dia xmalu ke ada sedara gini? Biar jelah muflis pn...ko muflis ke x sama je kn? Tax x byr jugak job ntah ada ke xda...

hidup kena berusaha.. jauhi meminta2..

#donedakwah

Time2 emergency macam ni kita gadai aset yg ada. Ni sampai tahap sanggup mintak bantuan sbb takut kete dgn umah kena lelong. Masa duit banyak tak reti nak bayar cukai

Jual la satu kereta dulu... ngada2 haih.

aku keje berpuluh thn pun rasanya x cecah 70k lg byr cukai..

Why not jual 2 biji kereta tu and settle kan hutang cukai tu? Kereta boleh beli baru anytime

Marah betul korang

“Disebabkan itu, saya mengharapkan bantuan daripada orang ramai. Ini pertama kali saya buat macam ini. Saya berharap ada sedikit belas ihsan dalam diri mereka. Memadai jika saya dapat keluar daripada status muflis dan insolvensi supaya dapat membuat perancangan lain.

Ape yang org dpt dgn tolong hang?