CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lalulz

Nak Cerai atau Tidak (update : Page 5 22 July 2019)

armin replied at 18-1-2019 10:07 PM
Kalau hal ada pompuan lain ni mmg tak boleh terima. Kalau tt nk buat tak tau hidup mcm biasa pun sam ...

Good advice for me too. Tq

Perkara yg tt kena fokus bila nak tinggalkan laki tak guna tu ialah:-
1. Segala liability yg laki guna atas nama tt
(plan baik2 cemana nak terminate bil, nak ambik balik keta)
2. Tempat tinggal baru yg mudah utk hantar anak to your parents house dan mudah juga for you to start fresh
3. Duit yang mencukupi utk semua ni

In the meantime, you buat biasa je. Cuma yes mcm poremer lain ckp, pls avoid to be pregnant again. You must stay focused on your plan and keep calm.

Takyah hint2 kat dia yg you nak blah ke apa. Plan dendiam. Kitorang kat sini always here for you.

Ingat, duit nak execute plan mesti cukup, baru you bertindak. Sambil2 tu, segala bukti hutang along segala bukti skendel dia tu, pls keep a record. Ni perlu masa nak tuntut cerai ok.

Kakak suggest skang you buat budget dulu utk pindah dan bekal buat bekap pape.
1. Sewa rumah baru berapa.
2. Identify barang2 dlm rumah yg sellable, berapa harga market. Berapa you boleh dpt from this.
Estimate berapa lama masa you perlu utk cari rumah, jual barang2. Yg ni penting utk you ada timeline supaya lebih focus.

Update kat sini pls.

Good luck tt. Pasal anak, takpe. Sambil2 kita plan semua ni, poremer2 kat sini boleh bantu you caner nak handle anak. Ramai je poremer yg ada pengalaman bab ni.

fealefea replied at 18-1-2019 10:45 PM
Good advice for me too. Tq

Most welcome dear

Kalau bercerai. Anak takkan bercerai ngan bapanya.

Aku rasa dia pinjam ahlong utk belanja pompuan tu. Takkan pompuan tu nak ngan jantan takde duit.

Kalau you rasa nak stay ngan dia. Stay je lah. Bersihkan taik2 yg dia buat and akan buat lagi sampai bila2 sebab yg rajin bersihkan taik2 dia tu is your mil

Anyway bercerai pun jantan tu takkan terkecual9 dari memberi nafkah anak. What make you think you kena tanggung hidup anak you sorang2.

And you nak suruh anak you tengok perangai taik hutang husband bila dia membesar kalau hidup bersama? Hmmm

Best lah hidup jantan ni.

Ramai dh bg cadangan tu tt..jgn stress2..kne kuat dan cekal..kasi ajar laki u bg kenal langit dan bumi jgn tau nk buli isteri je..paling sng,tt nk jd depress mcm ustazah ke?haaa

Pergi akpk restructure hutang
Pindah duduk rumah mak ayah until u stable
Pegi jumpa mak mentua ceritakan segala2nya
Sampai bila u nak tanggung lelaki mcm tu? Ni korang tengah susah pun dia main kayu 3. Imagine esok2 dah kaya raya kot lupa diri terus. Jgn terpedaya pujuk rahu dia. Mmg suami u tak bertggjwb. Dlm berhutang keliling pinggang sempat ada awek.

Follow Us
Ops jgn lupe simpan bukti2 dia simpan along also screenshot dia ngan pmpuan tu borak. Kalau u keluar sekarang u boleh difailkan nusyuz or dia bleh buat perintah kembali taat. But dengan bukti2 yg u ada dgn bahasa kasarnya bleh blackmail dia utk dia tak failkan nusyuz or kembali taat. Tuntut fasakh.

yang asyik berhutang tu, paling takut sekali..
bahaya tu, buat along tu cari you pula kelak,
entah entah suami letak nama you pula nanti.

plus jika suami you tak pikir panjang pasal
keselamatan you dan anak, you kenalah pikir.

-lepas bercerai boleh duduk dengan parents kejap dalam setahun dua. Anak kena ada ayah utk perkembangan emosi dia, dan kalau ayah xde, kena ada “father figure” lain dlm hidup dia, dlm kes ni ayah tt = atuk dia. Sebenarnya kalau ayah kandung tu adalah bad influence utk anak, baik xpayah la, lagi teruk kadinya emosi anak tu..

-setuju dgn yg lain kata pleaseee jaga jangan pregnant huhu

-semoga dipermudahkan urusan

Cerai jela sis. Nak menanggung jantan tak guna buatpa. Sanggup pulak sis nak bertahan utk beberapa tahun lagi kalo cuba pertahankan perkahwinan.. Suami sejenis sengkek + kaki pinjam along + sangap betina pulak tu. 3 in 1

Hye..

My opinion...hsbd u mmg xkn lpskn u...sbb u n mil je yg akn stay utk byr hutang2 die. By the way..die hutang utk ape? Berjudi?

Dh la ssh kn u...curang plak tu..tu sume dh cukup kukuh utk u buat decision..

My suggestion...
1. Discuss dgn mil..dan luahkn perasaan u. Ckp u dh x thn..confront dgn fam u n hsbd u..dh la hutang along, curang..sume la..
2. Financial ni mmg xkn cukup..u mmg akn terasa beban..tp hati u akn tenang.. at the same time, u cr kje lain yg blh naik gaji n buat part time mcm dropship..
3. Mntk sokongan dari fam/ siblings buat sementara waktu..explain kesusahan u..tp u kbe cpt move on n adapt dgn new situation.
4. Sentiasa berdoa kpd Tuhan. Kebergantungan pd Tuhan sgt penting.

Semoga decision u buat akan beri makna pd u

1st barang banyak...ko jual je dulu dik yg mana x pakai. Dapat jugak la modal utk pindah rumah baru sikit sebanyak. Cari rumah yg lebih kecil, murah dan hampir dgn office. Bawak apa yg perlu je.
2nd dalam masa sama, cari kekuatan utk lawan perasaan tu. InsyaAllah rezeki banyak dik.

cerai jah
biar dia sorg2 mampus kne humban dln sg klang

banyak nasihat yg bagus dalam ni yg sy boleh guna pkai utk planning ape yg patut..sy mmg xbole amik tindakan terburu2 sbb ni keputusan yg besar. 7 tahun bukan nye masa yg sekejap.

1st priority sy adalah anak sy yg bakal msok darjah 1 tahun depan. pekerjaan sy pun perlukan sy sentiasa fokus. benda2 ni jadi buat sy hilang fokus. mungkin apepun keputusan sy akan ambil masa berbulan2 baru bole dilaksanakan

haryatie replied at 18-1-2019 04:02 PM
sama2..aku pun ibu tunggal
bukan aku nk cerai tp kena cerai..
so sekrang aku ok jerk sbb ank da  ...

haa... cerita mcm ni la best kalau nak buat pengajaran. ekceli aku xde apa2 pengalaman pun. cuma pengalaman mcm ni berlaku kat kawan2 aku. dua orang member aku.....ayah diorg buat hal. anak dah besar2 semua, ada yg dah keje, ada yg dah berfamily...ayah tetap buat perangai. kawin lain.
tak bercerai, tapi duduk rumah lain2. sebabkan aku xde pengalaman, makanya aku mengikut logik akal aku je la. sebijik mcm ko kak, nasihat tu. aku ckp kat diorg....mungkin Allah nak bagi mak korg rehat kot. korg semua dah besar, tak payah nak pening2 kepala. mak korg dah pencen banyak masa utk diri sendiri, boleh kemana2 nak bercuti ke luar negara ke, ape ke...nak lepak ngan member seangkatan ke...mak korg boleh buat. mak korg pun dengan selesanya boleh ke masjid dengar ceramah, kuliyah dgn nyamannya. xpayah nak fikir baby menguak tgh2 malam.

lelaki plak, dia fikir "dia" je. xfikir jauh. kawin lain tu mcm seolah2 ko mula balik hidup baru. buat apa? umur dah 45 ke 50 gitu...time tu nak kawin 2. elok ko senang2 di rumah, santai2 pi masjid. tiba2 kena ddk dirumah gendong bayi. anak kecil punggah barang, anak sekolah rendah mintak teman buat keje sekolah. eh...umur 50 korg tu dah melepasi dah la dulu. xpenat ke. heheheh. aku begitu emosi masa dpt tau ayah diorg begitu.

saja bagi pendpt gitu..supaya diorg pun boleh fikir...ye xye. lagi mudah hidup mak. dah pak diorg nak rempuh lagi..lantak la. nnt dah xlarat jgn la merangkak mai balik rumah lama eh. hadap la diorg yg hiruk pikuk tu...suruh bini muda jaga. xde penyakit cari penyakit

utk pandangan kepada topik TT ni..erm.. aku alergik sikit dgn along ni.

aku benci sgt.  ko pinjam sikit, tapi byr lebih. itu paling pantang aku. mmang la konsep bank pun mcm sama...tapi along ni lagi cekik darah. kalau ko xbyr dia main kacau2 family. tu yg payah.

kalau aku pun aku geram. sian ko. ..dah la suka hutang + main kayu 3 plak.  paling aku geram..yg ko cerita tu, MIL dah settle, dia buat hutang lagi...MIL settle, dia buat lagi. jap eh...ko tgk, dia sendiri xkesian kat mak kandung dia yg tolong, tambah la ko.

org perangai mcm ni, xde seriknya. dia rasa selamat sebab ada sumber nak tolong byr. 1 lagi aku geram...jumlah sikit pun dia nak pinjam. xboleh ke lepas dah settle, suami ko manage balik kewangan dia tu? rugi ko tau, byr lebih2 kat along ni. padahal lebihan byr tu..ko leh buat belanja dapur, buat emergency fund.

MisXoXo replied at 18-1-2019 08:36 PM
tahniah utk ank u dan u juga..strong lady!

trima kasih..kalau x kuat kena kuat jugak la
tu penting prempuan kena ada kerja
ada income sendiri lebih selamat sikit
selebihnya berdoa dn berserah pd Allah

umbut replied at 18-1-2019 08:20 PM
Wah.. rumah sendiri ke. Kalo aku pun berani ler.. nyah kau dari sini.. ni rumah aku..

tu psal lebih elok prempuan ada kerja, ada la income
da mampu beli rumah.. jgn kongsi2 dgn suami
apa2 jd ada tmpt nak tinggal

LuLu^Lost replied at 20-1-2019 07:40 PM
haa... cerita mcm ni la best kalau nak buat pengajaran. ekceli aku xde apa2 pengalaman pun. cuma p ...

kann...
mula jerk rsa susah sikit sbb blum biasa
dn org pun asyik tanya, mana suami, knapa bercerai
utk tempuh setahun tu mmg susah la nk bertenang..da cuba nak lupa org pulak tanya mcam2
sedih gak laaa..
lama2 da ok ..ank pulak makin bsar da bleh jd kwan dn enjoy sama2
Alhamdullillah..Allah beri kami kesihatan yg baik
cukupkan sgala keperluan walaupun x mewah tp smua nya ok jerk

LuLu^Lost replied at 20-1-2019 07:49 PM
utk pandangan kepada topik TT ni..erm.. aku alergik sikit dgn along ni.

aku benci sgt.  ko pinjam ...

dgn along ni mmg menakutkan
ex laki aku dulu pun ada terkait dgn along jugak
kata nya dia jd penjamin kawan..si peminjam x bayar dia kena bayar bulan2
time2 tu kita org dlm proses cerai..aku ni takut along dtg umah kacau, aku tolong bayarkan
aku ckp dgn family dia dn buat repot polis sekali sbb kalau apa2 jadi kat aku n anak2 org pertama yg polis kena siasat dulu dia n along
aku bgtau kat jugak dia kalau jd apa2 kat aku dn anak2..aku da ada repot polis..so jgn nak pndai2 lagik tolong kwan ke, pinjam along ke
nasib baik la..xde apa2..duit aku yg tolong dia bayar kat along tu, aku tuntut semula bila dia ada duit sbb aku ckp
kalau dia x bayar balik kat aku, aku mmg x halalkan smpai kiamat pun..
kalau rasa nak mati dgn aman, duk dlm kubur elok2, nak lari pun da x bleh baik bayar balik kat aku
masa dia kuarkan duit kwsp aku tuntut laaa...Alhamdulillah dapat