CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anileza

Hutang

Kena alih ke borak lah pulak..tiga tempat beralih ni..lepas ni alih kemana pula..kelakar nya..jom pakat borak yea

noraidil_06 replied at 18-1-2019 10:10 PM
Oh ye ke? Alamak.
Kang sampai balik ke LE

Dah beralih ke borak lah plk..apa benda ni..tiga kali alih..

Anileza replied at 20-1-2019 04:39 PM
Kena alih ke borak lah pulak..tiga tempat beralih ni..lepas ni alih kemana pula..kelakar nya..jom pa ...

Sabarlah dik.hehehehe. jom borak

noraidil_06 replied at 20-1-2019 05:00 PM
Sabarlah dik.hehehehe. jom borak

Alihlah ke gosip artis tempatan..muka sy pun iras2 lisa ni.haha

Anileza replied at 20-1-2019 05:03 PM
Alihlah ke gosip artis tempatan..muka sy pun iras2 lisa ni.haha

Akk plak iras mak retis.
So jomlah.
Tapi akk x leh alih dah. Sbb ni bkn bod akk

noraidil_06 replied at 20-1-2019 05:04 PM
Akk plak iras mak retis.
So jomlah.
Tapi akk x leh alih dah. Sbb ni bkn bod akk

Kena dah tu..haha..biasa jg duk bertenggek kt thread Ina Naim tu..kang tetiba plk ada thread ni kt situ..jangan lupa singgah yea nanti..haha

Follow Us
Anileza replied at 20-1-2019 05:12 PM
Kena dah tu..haha..biasa jg duk bertenggek kt thread Ina Naim tu..kang tetiba plk ada thread ni kt ...

Hahahhahaha.
Hilang semak org x byr hutang dik kan?
Hehehejeej

noraidil_06 replied at 20-1-2019 05:18 PM
Hahahhahaha.
Hilang semak org x byr hutang dik kan?
Hehehejeej

Hilang semak tp bernanah pula klu igt pretty2 ni..haha..pretty lh konon

Anileza replied at 20-1-2019 05:47 PM
Hilang semak tp bernanah pula klu igt pretty2 ni..haha..pretty lh konon

Adeh. Dia baik je..ada salah fhm ni

noraidil_06 replied at 20-1-2019 06:09 PM
Adeh. Dia baik je..ada salah fhm ni

Baik bila Puan dengan dia..bila dia dengan saya..yg tkde kepentingan..macamni sy kena..mcm nak delete semua thread..menyesal..kalau rasa dia tkde apa2 dengan saya..kenapa mula2 gi letak thread cinta & emosi..pastu skrg..orang yang sama yea..g alih ke thread borak.kenapa tk letak cinta&emosi balik..sy bc yang dkt thread masalah peribadi pun ada je yang berborak santai..ke hutang ni bukan masalah peribadi..orang tu hutang sy taknak bayar..bukan sy ajak borak pasal hutang..lain yea

saya also terjadi that bila one kawan saya membutuhkan pinjaman from i.hari satu dia baik terlalu saya was pikired mesti ada simpsons dia butuhkan from me.

saya guess tepat and dia membutuhkan wang daripada i.saya so bego memberikan pinjaman wang tanpa exam usul.until sekarang he running daripada aku and satu sen pun he tidak pay kepada me.satu day he accidentally met me di satu taman kindergarden berhampiran child.he lari when nampaked saya.i was jerit kepada him, run like a penjilat ayam jantan!!!

saya so rugrats because pinjamkan money aku kepadanya that.

Anileza replied at 20-1-2019 09:06 PM
Baik bila Puan dengan dia..bila dia dengan saya..yg tkde kepentingan..macamni sy kena..mcm nak del ...

Eh jangan la pggl puan.
Panggil k.nor je.
Pggl auntie pn boleh

Anileza replied at 20-1-2019 04:39 PM
Kena alih ke borak lah pulak..tiga tempat beralih ni..lepas ni alih kemana pula..kelakar nya..jom pa ...

iols rasa mod pindah kat borak sebab uols bukak thread bukan nak mintak solution pon..more to like nak lepas geram orang hutang jew..bod pp tu tempat orang mintak pendapat nak settle problem

Jangan berhenti berharap tau kalau ada yang berhutang dengan kita.....walaupun kita tahu orang yang berhutang ni memang liat nak bayar, tapi mereka sentap tau kalau dapat peringatan. Oleh kerana duit yang kawan pinjam tu asalnya duit simpanan untuk anak daftar sem baru, jadi setiap bermulanya sem baru, sis akan hantar peringatan sekali dengan printscreen wassup dia masa nak minta duit tu. Hahahaha.....memang dia tak jawab wassup atau sms kita,  tapi status wassup atau facebook mesti ayat sentap.

Org pnh hutang aku dlm 15k 10 tahun lps..biasa la masa muda mudi.. Tk pkir panjang.. Main bg je duet kt org..
Mula2 mmg rse geram sgt2..

Tp sbb nk lupakan kenangan silam.. Aku tak contact org tu.. Kira loat contact.. Last aku stalk 3 thun lps kot.. Dh bahagia dah dia..
Tp dlm hati aku.. Aku tak halalkan.. Sbb dia janji nk bayo.. Huhu..

huhuhu mmg sakit hati bila piker duit kita dkt org, kita keje teruk, duit kena pau mcm tu je

maid agency tipu dlm 10k tak dapat balik duitnya(maid lari lepas seminggu, maid x diganti duit x dipulang), janji nk buat permit, x buat, duit x pulang
kawan pinjam 5k nk buat bisnes jual baju, janji lepas raya pulangkan sbb kekunun masa raya bisnes hebat, dh 2 thn x nmpk batang hidung duit & batang hidung dia(sbb hutang hilang kawan sebab walaupun iols x penah mintak sbb tau dia susah, sheols pun avoid i sbb sheols pun akward kot)
ipar pinjam 20k beli rumah, dh skt sthn x pulangkan. ni kes payah
eh sbb melibatkan keluarga...mmg nmpk mcm iols xde terdesak nk pakai duit tp nice to have that money of mine back to me. mcm2 bole buat dgn duit tu. mmg sakit hati mulai dari skrg iols xnk bg sapa2 pinjam,...kalau ada duit lebih baikla sedekah dpt pahala dr bg org pinjam2

Klu ada bomoh boleh seru biar orang bayar hutang bagus gek

Zaman lurus bendol dulu akak boleh biar boss akak beli kereta atas nama akak, bila berhenti kerja dia kata tetap akan bayar sampai habis. Kemudian bila akak nak beli kereta sangkut sebab ada hutang 12k. Mau tak mengamuk akak, mulanya tak mengaku bila akak report polis baru nak bayar bulan2. Penat ulang alik cari dia tiap bulan sebab selalu tak dapat jumpa dia walau dah janji nak jumpa, itupun dapat separuh je. Isteri dia boleh sepakat buat tak tahu.
Bila akak pindah janji nak bank in memang tak adalah. Nak ulang alik ke rumah dia macam dulu dah jauh pula. Telefon lama2 dia tukar nombor sebab tiada dalam perkhidmatan atau mungkin dah meninggal. Itu antara episod paling dikesali sepanjang hidup akak ni

Semoga urusan TT dipermudahkan...

Boleh tak I pun nk cerita berkenaan hutang ni????
I pernah bg hutang 10k dkt sorg kwn ofis pangkat adik utk Majlis perkhawinan dia n sampai la ni anak dh masuk 2org yg sulung dh masuk 2tahun satu sen pun dia tak bayar lagi...
Yg paling sadis I pernah perli2 gurau2 bab hutang dpn dia tp dia buat dek je...sampai dh tak tahu nk bg tau atau minta cm mana lagi dh.....
Tp skrg ni dia sentiasa ada problem duit tau...duit dia xtahu mana pergi cm klu br dpt bonus atau insentive ada je anak dia sakitlah wife demam lah sentiasa ada problem adakah ini disebabkan hutang dia yg tak pernah bayar? Sometime kesian juga tgk dia tp hati I mmg tak pernah halal Kan hutang tu...