CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tawarhati

.

Edited by wanzhm93 at 19-1-2019 07:54 PM
tawarhati replied at 19-1-2019 01:53 AM
I kalo nak di ikutkan sebenarnya cuma nak alih tumpuan i dari frust menonggeng. Tu sebab gigih jum ...

Adik tenang k... Take time to move on....
Jangan terburu buru

Bahaya mlm ni! modus operandi yang sama..
Better you jalan2 dengan kawan ke... Join group hiking ke. Make your life better dear
Nak join group hiking boleh pm but area central la... Huhu

dari layan mlm baik layan forum sampai lebam..xpyh la tambah penyakit..dekat forum ni pon buleh kenal mcm2 kwn..nk hilang penyakit busan tu,join la marathon ke fun run ke apa..bg saya better kwn skit tp berkualiti..

tawarhati replied at 19-1-2019 02:04 AM
Kann. Sakit hati gilaa sebab semua lelaki dalam semua application tu kebanyakannya tak berkualiti. ...

Kalau sy, sy akn buat things yg boleh lupakn i.. Dari u join mlm tu, it will cost u money yg never guarantee u can get it back, baik la u used to travel, bercuti, tenangkn diri..

It's hard, i know.. But, try to make urself bz, bila bz u akan penat, bila penat u need to rest. So u xkan ada masa utk fikir thing that already happened tu..

I kalau bole xnak u join that group. Tapi ape pun, keputusan kt tgn u..

Edited by tiramisuu at 20-1-2019 12:00 PM
tawarhati replied at 19-1-2019 02:25 PM
Oooh yessss thankyou so much acik! Idea yang i takda terfikir. Nanti i cari2 kat fb. Dan i pun ada ...

Ko pergi je masjid2 yg besar yg aktif dan tgk jadual aktiviti. Join kelas agama ujung minggu. Minda positif, pahala dpt. Baikla dgr perkara2 positif drpd ustaz n ustazah.

Bila ko join Mlm, it is like you are paying
them to make you happy.

Bila berseorangan, cuba train mind supaya jgn melayang layang. Elakkn layan lagu jiwang dam movie romance. Elakkn social media yg potray marriage is everything. Follow motivators dan dgr perkara2 yg positif. Takpun ko exercise sblm tdo. Bila penat, xde la ada masa nk termenung sblm tdo.

Pasal macik2 tu, ko jumpa dorg 24 jam ke? Ko anggap la makcik2 yg kaki laser tu sbg latihan sblm kawin. Klau ngn macik2 ko dh hati tisu sayu bagai cmne nk hadap mak mertua or ipar duai yg mulut laser. Klau kawin nnt, laser psl ank plk.

Kuatkan mental sbg persiapan sblm kawin dan tingkatkn skill kemahiran memasak, mengemas, mengaji, berckp dgn org tua, bersocial dgn stranger, stamina diri dgn jaga pemakanan, improve money management and etc bg tiptop. Bila diri dah tiptop, barula attract org yg berkualiti jgk.

tawarhati replied at 19-1-2019 01:53 AM
I kalo nak di ikutkan sebenarnya cuma nak alih tumpuan i dari frust menonggeng. Tu sebab gigih jum ...

Mulut org kita xleh tutup tt,so just ignore it,msalah xkan selesai dgn kahwin,nnti dyorg tanya pasal anak pulak,bertambah stress ko nnti...nangis puas2 kalo ko rasa sedih,doa bnyak2 agar ko jdi lebih kuat lpas ni,sibukkan diri...cari hobi baru,blaja masak ke,jahit ke,baca novel ke ...anything yg leh wat ko seronok,enjoy ur life

tawarhati replied at 19-1-2019 02:18 AM
Memula tak desperate mana punn. Tapi tau laa kalo dah keadaan sekeliling ni dok mengata. Sakit hat ...

Mmg sakit hati,aq de sedara yg prangai camni jdi mmg paham snggt pe yg ko rasa,but trust me hidup dyorg yg suka perli2 ko tu bukan bahagia snggt pon,ubah pemikiran ko n prove that they r wrong,x kahwin pun ko leh bahagia n berbakti pd mak ko..

Follow Us
Menangislah sepuas hati dik..
Tapi jgn lah lama sgt..Rugi
Jgn lupa ada kebahagiaan lain di keliling adik
Ada hikmah yg berlaku

Tapiii, jauhillah MLM tu
Ibarat keluar mulut rimau, masuk mulut buaya
Byk lagi benda lain yg blh dibuat
Nanti yg dikendong berciciran, yg dikejar x dpt

Jangan terjebak ngn mlm tt. Mungkin mula mula just nk kawan hilangkan bosan je. Pastu terpengaruh. Drp satu masalah dh jadi dua masalah lak.

Mulut makcik bawang tu senang je nk setel. Cara lembut, buat xtau dan jangan simpan dalam hati. Kalo xblh.. guna Cara kasar. ko menjawab je apa yg dia ckp tu. ikut sedap mulut je nk ckp2 orang. Mgkin agak kurang ajar. Tp tu je caranya spy diorg x membawang u lg. Mcm i...skali dua i blh senyum. Kali ketiga mmg kne balik ngn i makcik tuh. Apa igt kita xde prasaan ke nk cakap kite. Lg satu, elakkan drp jumpa makcik2 puaka tu ye.

Pasal jodoh, u kne yakin ngn Allah. Insyaallah akan tiba waktunya. Yg penting jgn buat benda sia-sia

takde sakit jgn carik penyakit

TT, aku sesungguhnya meminta  utk kau jauhkan diri dari lelaki itu. sebab utama adalah :

1) dia LAKI ORANG,
2) dia org MLM
3) jgn percaya dengan offer yg dia nak buat business lain.

kalau ko sekadar nak jumpa2 org utk kurangkan rasa stress, lupakan kisah silam...ko boleh buat cara lain.

caranya:
1) join jemaah masjid/surau. tolong hidang makanan ke apa2 kalau ada kuliyah
2) join NGO, gi tolong mangsa banjir, charity dan sebagainya
3) join gathering forum hehe (yg boleh dipercayai la)
4) join kelab sukan kat taman ko ke..ape ke.

tapi please la....bukan MLM tu. ko ingat diorg nak sembang2 ke ngan ko? diorg tu cari mangsa. xde masa nak dengar cerita ko tu.
3)

tawarhati replied at 19-1-2019 02:04 AM
Kann. Sakit hati gilaa sebab semua lelaki dalam semua application tu kebanyakannya tak berkualiti. ...

tak payah la uols. tu namanya serah tengkuk uols untuk disembelih.

bagi uols nak join group tu niat sebab nak hilangakan frust menonggeng tu semua. tapi uols kena ingat geng2 MLM tu misi diorang nak cari downline & bisnes. misi uols vs misi theyols jauh beza. so selagi ada masa lagi ni elok la uols lari jauh2.

banyak lagi geng2 group lain uols boleh join nak rawat duka uols tu. uols boleh je join NGO2 buat keja amal dalam & luar negara. pahala pon dapat sambil dgr2/ sharing kisah2 suka duka  orang lain

Dari join MLM baik kau g taman, bersenam hari-hari (or hujung minggu). Bila kau selalu kat taman tu, akan ada orang perasan (amek masa lah sikit, bukan hari ni lari terus orang dh tegur melainkan ko bernasib baik). Bila orang perasan dia akan mula dulu, "selalu nampak u jogging sorang2..." Hahaha... tu mungkin jodoh. Good luck.

nth nye.....aku dl masa bujang terlajak sll join xtiviti hiking..workout bagai tu...ramai je member2 jumpa jodoh kt situ...

ni xde xtiviti lain..join MLM jugak yg dipilih..mesti TT ni jenis naif atau pn TT dh jatuh hati sebenarnya kt kawan laki org MLM tu.....

laki org + MLM biasala mmg sweet talker...ensem ke tak blakang kira....

Jangan berkahwin sebab desakan orang sekeliling..Perkahwinan tu sangat besar, melibatkan banyak hati dan perasaan yang nak dijaga..Berkahwinlah jika tt betul2 bersedia dan betul2 jumpa pasangan yang sesuai untuk tt, bukan tangkap muat je..

Kalau tt masih sayang dia, pergilah pujuk balik..Pulihkan balik hubungan tu, tak salah kalau tt mengalah dan turunkan ego.Dia baik kan, so tambat la dia balik kat tiang rumah..

Kalau tt rasa dua2 dah move on, better tt sibukkan diri dan cari kawan baru..Pergilah lepak2 mall ke, join group hiking ke..

Tak payah ler dek non mlm ni . MLM kalau dek non bukan pemula, jangan harap ler nak kaya. Yang kaya pemula je, yang habuk habuk ni lah yang menyumbang duit pada si pemula ni. Macam kawan kita, dah jadi 3 suku sebab MLM ni. So jangan lah. Biarlah frust menonggeng dari jadi 3 suku di kemudian hari. Tak tahan asyik tengok mamat kita dok bercakap dengan pokok pisang sorang - sorang ( sekarang dah masuk hospital yang bahagia...so ok lah)

Banyak cara boleh digunkan nak mengubat hati yang terluka ni. Ada Al - Quran..baca. Jangan baca je, baca terjemahan dia sekali. Sambil baca, fahamkan. Ambik surah surah yang dek non minat, baca dan faham kan.  

Mak kan ada, luahkanlah rasa kecewa tu. Mak sentiasa mendengar, tapi jangan terover sangat. Why? Sebab kuasa bawang mak bila dah tua kureng sikit. So cukuplah luahkan sekali lepas tu borak lah benda benda yang dua dua suka dengar.

Pendek kata dek non, tak perlu nak cepat cari pengganti. Love yourself, stable yourself first, baru lah cari pengganti. Sekarang ni banyak sangat setan berkeliaran yang suka orang yang sedang patah hati mcm dek non ni. Give yourself some time. Pamper yourself. Laki bukan sekor pun. Insyallah, bila dah tenang, dah ok, adalah lelaki yang akan datang sekali lagi untuk menyerikan hidup mu

tawarhati replied at 19-1-2019 01:56 AM
Okay, ni persoalan i tau.. bukan taknak ikut cakap you. Cmna pulak kalo skrg ni dalam pemikiran i, ...

tak  OK. sgt2 TAK OK.

orang2 MLM dah dilatih bertahun2/setiap hari/ada pengalaman yang banyak utk "makan/telan" orang2 hati tipis & nipis cam ko.
ko tu umpama bilis aje dimata derang. Ada peluang kena NGAP.

orang2 MLM pulak ikan pirahna.dah NGAP ko punya DUIT, abis le ko.

ko takde pengalaman yang kukuh lagi nak berkawan2 dgn orang2 pirahna or orang2 yang makan orang ni. takyah nak lepak2 dgn derang.

ko takat putus cinta pun, dah senang dingap oleh orang MLM.
blum lagi kena "gula-gula" oleh orang2 MLM utk buat loan. ko belum kena lagi tu "gula2" tu. boleh la cakap besar skrg.
nanti dah kena "gula" rasa menyesal pulak byr loan dgn bank.
menyesal kemudian, tiada gunanya.

cuba cari platform utk lepak2 dgn orang2 lain. bukan orang2 MLM. bahaya orang2 MLM ni.
hanya orang berbisness aje boleh lepak2 gurau2 baling2 duit dgn orang2 MLM ni. ko tipu aku. aku tipu ko. balik2 pusingan yang sama.

Nurul8001 replied at 18-1-2019 08:56 PM
Kalau awak nak tau, org MLM ni mulut manis tau. Diorang kan memang ada kursus segala mcm mana nak be ...

zaman skrg yang ada online apps kat hp yang femes2 mcm lazada, shoppe tu, sapa la nak beli barang2 MLM tu?

kalau nak buat mlm pun, shaklee la kot masih ramai demand. aku rasa la.
itu pun kalau buah pinggang masih2 kuat & tegap la. ok aje nak telan mcm2 supplement tu.

Hana replied at 24-1-2019 12:27 PM
zaman skrg yang ada online apps kat hp yang femes2 mcm lazada, shoppe tu, sapa la nak beli barang2 ...

Kan..
Dgn adanya shopee, mudahnya kita nak merasa beli barang oversea (brg dr China.hahhaha)

Tak payah ada perantara org mlm

Nurul8001 replied at 24-1-2019 01:38 PM
Kan..
Dgn adanya shopee, mudahnya kita nak merasa beli barang oversea (brg dr China.hahhaha)

kalau nak cakap pasal kopi, kopi mahal kat starbuck ada. kopi murah kat McD pun ada.

Edited by Nurul8001 at 24-1-2019 02:13 PM
twinbeeboo replied at 24-1-2019 10:48 AM
Tak payah ler dek non mlm ni . MLM kalau dek non bukan pemula, jangan harap ler nak kaya. Yang kaya  ...

Cerita pasal baca Quran ni.
Saya nak bg satu petua.
Sepatutnya kita digalakkan untuk rajin baca Quran, baca semua surah. Khatam bebanyak kali.

Tapi, manusia kan ada rajin ada malas.
Paling malas pun, cubalah rajinkan baca Surah Yusof. Hari2 baca.
Saya tak ingat dapat petua ni dr sape, tapi saya memang buat. Kalo malas mcm mana pun, Surah Yusof sy akan selak.

Walaupun masa bebudak ada fasa kena dump; suka org, org tak balas ; org suka, sy tak suka balik (biasalah, walaupun sy tak lawa, sy tak anggun, saya ada taste)

Syukur, Allah temukan jodoh saya dgn org yg sangat saya cinta. Lepas sy graduate, kami bertunang, beberapa bulan lepas tu, kami kawin.

Sama ada dia cintakan saya seperti mana saya cinta pada dia atau tak tu, tak taulah. Tapi, dah kawin kan, nak tak nak kenala sayang bini. Hahahah.

Dia tak kaya. Biasa2 je. Rupa pun biasa2. Standardla rupa marhaein, saya marhaein, dia marhaein. Sekufu kami nih.
Tapi, dia memang taste saya sejak bebudak. Saya memang minat org ala ala dia. Syukur dapat. Setakat hari ni, saya sangat bahagia jadi isteri dia. Saya tak pernah pening kepala nak mengemudi rumah tangga sbb dia kapten yg baik.
Semoga kekal bahagia hendaknya.