CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tawarhati

.

Edited by Hana at 24-1-2019 02:23 PM
Nurul8001 replied at 24-1-2019 02:03 PM
Cerita pasal baca Quran ni.
Saya nak bg satu petua.
Sepatutnya kita digalakkan untuk rajin bac ...

ehem..ehem..ehem..
kaptain ke? Kolonel kan..

biasalah, walaupun sy tak lawa, sy tak anggun, saya ada taste)

elehh..yela tu.. tak caya langsung.

takyah cari penyakit ler.. aku pun penah frust menonggeng.. dah plan nak kawen tetiba tak jadi oi tapi takde la sampai nak join MLM busykan diri dgn family kau.. anak buah ke cousin ke mak ke.. nak lupa chenta lama ni take time.. lama lama ok je

Hana replied at 24-1-2019 02:19 PM
ehem..ehem..ehem..
kaptain ke? Kolonel kan..

Hahahah.
Saya maksudkan kapten kapal.
Kan org kata, rumah tangga ni mcm mengemudi kapal di laut.

Kolonel? Mana ada.
Sabar je lah kak hana nih
Hahhaaha

Saya ni memang biasa2 je orangnya.

Jgn letak knci kebahagiaan hidup sndri dkt org lain. Perkara tu sgt bhya, mksudnya kita xboleh bhgia tnpa org tu.

Mitos terbesar lagi karut yg slalu org ajar kita dari kecik smpai tua merga is CARILAH ORG YG MELENGKAPI KITA.

Mcm mna kita boleh cari org yg melengkapi kita sedangkan kita dh pun lengkap. (ni bkn soal puji diri sndri thap dewa, acah perfect, tp ni soal self-love/ self-worth).

Sbb kdg kala bkn org lain yg buat life & diri kita bitter, tp diri kita sndri yg buat. Kita sndri yg letak diri kita dlm victim mode.

Kita diberitahu utk bersama org yg buat diri kita bahagia apabila hakikat yg sebenar apa yg perlu kita buat is jdi seseorang yg bahagiakan diri sndri.

Be independent, be empower.

Buat bisnes, ziarah fmily, contact kwn in term of tnya khabar bkn mengadu sedih all the time.

Perasaan sdih ni normal. Tp jgn smpai its make your life bitter & miserable.

Jgn igt dgn perkahwinan adalah stu perkara yg membahagiakan. Yes, marriage and fall in love is fun. Tp perkara tu for those that ready for it.

Jgn berkahwin or bercinta sbb alasan keseorangan atau kesunyian. Sbb the real thing is, ada org single tapi x lonely pun, dan jgn igt yg in relationship smua in love.

Byk onak duri yg kena tempuh, either marriage or bachelor.

Embrace yourself & appreciate apa yg ada dpn mata.

Last but not least, semoga 2019 brings u more happiness

Akak nak kenalkan dengan adik kelaki akak yang duda pun rasa tak senang dek. Memang susah nak cari lelaki yang boleh jadi pembimbing dan pelindung isteri. Akak yang suami boleh imamkan solat dan tak huhah huhah sana sini pun kadang2 strees dengan sikapnya yang tak sehaluan dengan akak
Tak payahlah terburu2 nak kahwin. Berkawan biasa je dengan seramai orang lelaki ke perempuan. Cari harta dan ada peluang pergi umrah atau melancung
Biar jodoh datang sendiri

Acikgomen replied at 19-1-2019 02:03 PM
Tak payah la dekkk tu namanya cari penyakit. You are so vulnerable now, lagi mudah dorang nak mani ...

Cth nama grup?

Follow Us
TT, mohon tt reply. Tt kje apa dari rumah? Katanya bukan online sales kan. Boleh share keje apa? Tq tt

Babe, i prefer to stay at home watching Netflix rather than join them.

At first memang lah u konon konon nak distraction, lama-lama nanti?????? If they paksa u to join with all the promises bulan bintang?

I faham i dulu pun stress org asyik persoalkan bab kawen especially my colleagues, almost every week tanya.

Tp bila dah kawen ni gaji weols tak cukup nak tampung family, takde pulak gaji i naik, colleagues i pun takde pun bagi sokongan moral ke, bagi tambah keje lg ada.

Better u pegi bercuti lah kalau nak distraction.

cubo ko sorahkan segalanya pada Allah, nanti ckp lebih2 ko kato x do ket tompek kau lak. Cubo yolah...

tawarhati replied at 25-1-2019 10:29 PM
Masalah kami bukan sebab gaduh atau apa pun. Masalah kami sbb faktor keturunan. Family dia nak dia ...

Eeeee sedihnyaaaa sebab keturunan. Kawan i ada sorang macam ni kene kawen dengan keturunan dia jugak. Sampai sekarang xde bf lg. Best sangat ke keturunan mereka itu. Tapi x dinafikan kekeluargaan dorang memang ukhwah betul. I pon kagum. Kuatkan hati sis.

tawarhati replied at 25-1-2019 10:48 PM
I pm you okay? Sebab kalo i letak dalam ni tetiba ada group mlm tu dalam ni nanti dorang tau sapa  ...

Hhaha. I pasti tak akan reply mereka tu. Ok, i je la yg pm u eh.

tawarhati replied at 25-1-2019 10:50 PM
Eh i tak reti nak pm la you. Cari2 tak jumpa pon kat mana nak pm

U, dpat tak PM i? Sebenarnya i pon x reti nak PM, haha... Tapi i cuba je tadi.

tawarhati replied at 25-1-2019 10:04 PM
I tak jadi join. Dah berjaya mengelakkan diri. Hihi. Skrg i cuma penatkan diri joging sampai betul ...

Good. Bagus la..
It's ok, mmg susah nak lupa mula2. Everything takes time. Tapi i know u will be better nnt..

tawarhati replied at 25-1-2019 11:01 PM
To tell you frankly, keturunan dia tak hebat punnn kalo nak di bandingkan dgn keturunan i. Tapi pa ...

Ur ex ni keturunan syed syarifah ke???wktu study dulu sorg housemate aq kena,couple dating siap saling bertukar baju bagai,msuk new sem de budak junior syarifah yg lgi cantik,terus dye break up ngan housemate aq,alasannya mak sy nk sy kahwin ngan syarifah...teruk gak housemate aq mnangis...to kes ko ni,makcik pulak yg lebih2...hurmmm anggap jelah dye bukan jodoh ko

tawarhati replied at 25-1-2019 10:36 PM
Eh i kannn gara2 stress sejak dua menjak ni hampir setiap malam i layan starbucks. Mmg gilaa betul ...

Kalau u bawak kete, daftarla jadi grab car.
Boring2, dpt tambah duit. Dapat borak dgn org (kalau customer ko ajak borak dulu)
Mana tau ada jejaka hensem naik car ko. Bolehla ngorat. Hahahaha

Rate

1

tawarhati replied at 25-1-2019 09:50 PM
Kahkahkah. Setelah beberapa hari berlalu baru i tergelak sorang2. Mcm you ckp la org nak jauhkan d ...

Bukan Ngekk tapi sebab org2 MLM dah terlatih utk kenalpasti mangsa2 baru. Org2 yg kesempitan wang, org yg malas berusha tp nak pulangan tinggi cam berniaga dadah, org keje kerajaan dan org putus cinta.

jogging selalu kat tempat2 rekreasi yg ramai org tu..
kawan aku jumpa laki dia masa jogging kat tasik area sh alam... dia tersadung batu. mmg sejenis clumsy gak dia ni.. dah ler tubuh tinggi bagak.. pnah kantoi mandi tak kunci pintu..  berdosa mata aku.
tapi tu ler Allah swt dah suratkan. yg tolong dia bangun dari tersadung tu.. jurutera petronas.. sesama jogging kot.. selalu terserempak.. dah anak dua now..

tawarhati replied at 25-1-2019 10:29 PM
Masalah kami bukan sebab gaduh atau apa pun. Masalah kami sbb faktor keturunan. Family dia nak dia ...

Pertahankan hubungan selagi boleh..bukan you je, bf you pun sama kena pertahankan usaha. Tak penat ke nak cari yang baru dan kena start balik dari awal?Masalah keturunan ni kalau family dia restu dan ok terima you, ok la tuu..Hal makcik dia, sila campak dalam gaung..

Kita ni kalau nak puaskan hati semua orang memang tak akan dapat..Cukuplah kita jaga hati sendiri. Sebab bila hati kita sakit, kecewa bukan orang lain yang rasa, kita yang rasa..Cakap macam tu kat bf you..Kalau dia tak ada usaha nak pertahankan hubungan you, baru you tinggalkan dia..Jangan buang masa untuk hubungan yang sia2..You akan jumpa orang yang betul2 hargai dan berani mencipta kebahagiaan korang..

tawarhati replied at 25-1-2019 10:40 PM
Mlm tu sebab kebetulan dia datang ketika i tgh frust menonggeng. Ketika i sedang merangkak mencari ...

aku shutdown semua media social. actually tak la shutdown pun. just tak active je for a month plus. delete all the old messages from my ex. stop stalking him. i focus on my work, my family, my friends. tp i tak block dia pun kat all media social and phone until now. after a month plus i start to upload myself happier with family & friends tiba tiba dia nak jilat balik ludah dia. nak pegi kampung aku mintak maaf kat semua family aku. nak on blk majlis. of course aku taknak. igt aku kain buruk ke kau nak kau guna taknak kau campak? yihhhh. at the same time my old friend dari uni contact aku. kejap je contact terus dia tanya nak kawin dgn aku tak? haha. aku cakap kalau serius p jumpa family aku terus. alhamdulillah sekarang dah beranak satu