CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fahdramli

[Pelbagai] Tupperware,, ada yang fobia ke?

Mak iols sampai 2 almari.. pastu boleh pulak ingat dia punya pattern kaler.. kalu hilang tuduh iols amek dia punya.. wakakaka

Rate

1

Last time kakak i obses ngan tupperware...bwk pape semua nk bertupperware bagai tk kisah la bekal ke tidak...sekali ade 1 kali tu salah 1 tupperware kegemaran dia penutup nya terkena haba api dapur benda tu mcm cair then mengeras....

Dia tk nk buang still nk pkai gak...adoi!last2 kna buang gak da kna bising ngan my late parents....bila ingat2 balik rasa mcm kelakar ade kesian pun ade yelah kan beli mahal2 sekali terbakar hangit terus benda tu...hahaha!

Rate

1

Tak kisah kalau hilang atau orang pinjam x pulang..sebab diri sendiri beli..n banyak dapat hadiah tupperware..orang bagi..

Tapi mak saya, saya nak buang bekas plastik putih pun, dia da bising
Bekas makanan plastik mak saya (yg berharga sikit) saya tampalkan sticker..kalau ada kenduri, orang tahu tu mak saya punya

Rate

1

Bekas Tupperware ni mmg berhantu terutama masa kenduri kendara,lepas habis jer kenduri mesti ada  yg hilang bila buat post mortem tanya sapa ada ambil mesti semua geleng kepala   . Redho jerla Tupperware u pergi tak kembali dah Nak berlagak boleh la guna Tupperware sebab berjenama tapi yg selesa pakai bekas yg beli kat kedai RM2 nak up sikit yg ada jenama lava atau apple lady. Hilang pun tak sakit hati

Rate

1

Hantu dia memang besar... Kalau hilang kita pun boleh naik hantu..

matkpop replied at 22-1-2019 03:25 PM
Lima belas tahun adalah satu masa yang lama. Lebih dari rindu. Tiada perkataan dapat menggambarkan b ...

Tragis Gila

I feel u apit

Follow Us
Tupperware zaman dulu dengan sekarang jauh sangat beza kualitinya. Mak I punya koleksi sampai hari ni elok, penutup dia tak pulak cepat bengkok @ kepam. Kalau tertinggal kat sekolah, boleh tanggal telinga kena leter.
Dulu-dulu rajin I beli tupperware, kononnya alah membeli, menang memakai. Siap jadi member, nak dapat diskaun punya pasal. Tapi bila dah beli, sayang pula nak pakai buat basahan hari-hari. Tahan dok ulang tipuware 10 bekas RM5 tu .

Rate

1

fahdramli replied at 22-1-2019 12:59 PM
Hantu dia memang besar... Kalau hilang kita pun boleh naik hantu..

Haha tu sudah semestinya

Yg bagusnya tupperware ni ada lifetime warranty kalau tutup dia cracked,chipped.

Rate

1

Dulu, ada party Tupperware. Orang dulu, beli Tupperware pakai sistem kutu. 10 kali bayar. Epik tau party Tupperware ni....kalau tak berduit, cuak kalau diajak ke party ni.

Rate

1

Kat rumah ni botol air cap tupperware je yang aku beli. Tu pon sbb berkenan warna hijau.
Super tahan lasak sbb dah banyak kali jatuh elok je tak pecah.

Tupperware lain adalah hasil dari rumah kakak2 kat kampung
diorang selalu paksa bawak balik kuih,makanan segala buh dlm tupperware. Maka koleksi bertambah & now aku tak tau sapa punya setiap tupperware tu

Rate

1

mak rissa suke gak beli tupperware tp mak xde plak marah if hilang or anak2 amik...selamat dapat mak camni....hehehhee....

tp brand tupperware mmg best...tahan lasak

Rate

1

kakak aku fan tupperware.
aku dgn mum aku guna je tupperware akak aku.  
mum aku guna buat letak benih benih tanaman dia dan letak racun serangga dalam tu.  
bila aunt aku datang Rumah  nampak mum buat tupperware kakak bgtu,  aunt aku bising.  mcm dia punya tupperware tu.
sejak tu mum aku sibuk kumpul tupperware akak aku letak kat almari.  dulu almari tu letak piring batu. skrg dah jadi almari Tupperware.  aku nak guna pun mum aku mesti balik tanya suruh simoan balik.  ai.....

Rate

1

kalau kehilangan tutup dia pun terbang periuk belanga

matkpop replied at 22-1-2019 03:25 PM
Lima belas tahun adalah satu masa yang lama. Lebih dari rindu. Tiada perkataan dapat menggambarkan b ...

cerita yg menyentuh

Ini adalah barang rare.Beli kumpul guna sayang

Koleksi mil punya tupperware macam muzium tupperware. Aku tengok spouse and bil aku bila bukak dan tutup ada style (style yg sama utk elak dari rosak). Aku nak tergelak tapi sebabkan benda ni sensitif buat spouse aku jadi aku diamkan aja. Her collection i can say thousand of ringgit. Same goes to her pinggan mangkuk dan periuk collection. Collecting dust bak kata orang.

Bila aku tengok fikir balik ni seperti obsession or satu mental issue. Sebab bila fil suruh jual sebab tak pakai, mil bergaduh bertekak.

Adakah hidup ni revolves around barang? Bila barang rosak macam hilang nyawa pula. Sanggup bergaduh bermasam muka kerana barang.

Obsession membeli dan menyimpan barang di rumah utk show off bila org datang. Org lain dah pencen tua berjalan melancong ngan geng2. Tapi depa dok rumah sambil bersihkan habuk dekat koleksi2 tu dan menunggu tetamu akan datang utk show off.

Parents aku tak didik attach diri kepada barang. Bila spouse aku cerita pasal tupperware, aku cerita aku pernah hilangkan rantai tangan emas padu masa kat uni. Mak aku just ckp dah hilang nak buat cam mana? Next time simpan elok2. So bila dia ckp macam tu sampai sekarang aku ingat dan cuba simpan barang elok2. So setakat tupperware tu takde apa2. Bila spouse i tengok response my mom, sayang anak vs sayang tupperware tu mcm mana.

Mak aku pulak selalu kata, take whatever you want to take. Happiness dan kasih sayang tu tak boleh ganti ngan barang tupperware periuk belanga.

Aku simpati pada siapa terganggu emosi dek cerita tupperware ni

Rate

1

Nana_Man replied at 22-1-2019 03:14 PM
Tupperware mahal sgt... i pakai dlm ruma jer... tak bole bawak kuar.. waterbottle tupperware pun say ...

Botol minum tupperware tutup dia kotor teruk kt celah2 tu. Camne ye nk buat. Adakah boleh tukar botol baru atau campakkan saja dan beli baru

Me dulu xbeli tupperware sbb mahal.
Dh keje me beli sbb kawan me jual murah murah sbb dia nk pindah rumah.

Pastu masa kawen opis suami bg berkotak kotak hadiah barang tupperware. Me guna beberapa bijik je sbb sayang

Skg ni kt tmpat keje baru pun ada tokey tupperware. Dan me pun terjebak main kutu tupperware.
Tp me bli yg me nk guna je.
Me suka siri one touch tu. Mmg kedap. Me kalah kalo nmpak one touch cantik2.

Ada skali tu me bosan duk rumah. Kawan me ada wat demo masak guna pan tupperware. Ada leader dia dtg skali. Dan me pun terjebak bli penapis air tupperware

Esok pun ada demo masak kt stokis. Kalo pegi, blh beli 1 tupperware tu rm5. Me mcm tergoda gk. Ermm

Pastu bulan 7 ada event tupperware 2 hari kt shah alam. Yg tu bayar rm250. Nnti dapat gift tupperware. Me mcm minat nk pegi tp timing x kena dan me pun xtau nape me nk pegi. Padahal me bukan ahli yg aktif pun. Takat masuk member sbb free je

Tp kawan me yg aktif menjual tu masyukkkk jugak uols. Dapat dlm 3k sbulan. Me plk masa bli penapis air tu dpt byk free gift. Me nk jual. 1 je laku. Me mmg xde bakat menjual barang

Rate

1

makneng replied at 22-1-2019 08:01 PM
Seee ingatkan mak je yg alami.. Haduii.. Skrg mak beli je bekas air mr diy.. Kosser tau.. Tp bekas ...

Yg belimbing tu tepi2 penutup dia kotor tak mak?