CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KILL_NANCY

[Pelbagai] [Teori Morphic Field] Siapa Pandang Aku?

Edited by adila39 at 25-1-2019 12:02 AM

wow... extreme topik.

tq tagging Kill.

i have. and sometime scarry and sometime heartbreaking

terasa bila diperhati it can be unpleasant situation unless its alluring

pernah juga rasa someone's is missing me for no reason.. just feel it or just a tell apathy

maybe kebetulan. i don't know

Victorioussss replied at 24-1-2019 05:42 AM
1 . Rasa seseorang merenung anda?
Pernah..masatu ade sorg cute girl dlm kelas i. Bile i toleh pndan ...

heyyy dont say that forever alone. nothing is wrong to feel alone and being alone but u can change that too. chill vic

Rate

1

saya selalu dapat teka isi hati kawan2..contoh kalau kawan2 dtang nak cerita sesuatu saya dah boleh agak sbb apa..tu pun kira telepathy ke?

Rate

1

Yes sangat selalu terjadi... But not sure juga maybe I yang renung then perasan mcm seseorang merenung I

2 . Rasa orang berjalan di belakang di tempat yang sunyi atau sesak?
All the time especially klau home alone. Macam ada kelibat but bersangka baik maybe anak mata

3 . Rasa anda akan menerima dan meneka panggilan daripada seseorang dan tekaan anda betul?
Ini yang paling kerap terjadi... paling best kalau dapat crush yang tak bertepuk sebelah tangan...time rindu yang teramat tiba2 WhatsApp ada notification dari seseorang tu

4 . Anda rasa ada orang rindu akan anda?
Selalu sangat and most of the time mmg betul pun...

At first rasa macam firasat perempuan..tak tahu kewujudan theory ni. Lagi satu I selalu dapat mimpi yang sama dengan org yang rapat... sometimes macam boleh baca fikiran...selalu nya what I think about someone always betul...maybe kebetulan jer kot...

Rate

1

Kita nguap, jangkit kat yg lain ikut nguap...morphic ke?

KILL_NANCY replied at 24-1-2019 02:08 PM
@fixit

@NamaKuMawar

Tenkiu tag saya nancy..sori lambat komen..tunggu betul2 free..

Tak rasa pun..yang selalu berlaku, bila angkat muka..ada orang pandang saya..saya alih muka ke lain n tgk orang tu balik..dia masih pandang lagi..kali ke 2 orang tu masih pandang..selalu saya ingatkan..entah2 suami orang..dah2..jangan pandang dia lagi..jgn cari masalah.

Kalu kat tempat sesak rasa la..sebab takut menghalang laluan orang belakang saya..

3 . Rasa anda akan menerima dan meneka panggilan daripada seseorang dan tekaan anda betul?
Tak rasa pun ada orang nak call ke tak..yang selalu berlaku, saya nak call orang tu utk urusan anak..dia yang call saya dulu..kerap jadi..yang paling baru jadi 2 minggu lepas..yg tu dikira KEBETULAN kan..

Tak rasa pun ada orang rindu..kalu bulu mata jatuh je baru rasa..yg mungkin rindu saya pun mungkin mak ayah saya, adik beradik saya atau anak2 buah saya je..

Dari 4 soalan..3 takde rasa..kategori apakah saya ni?? macam orang takde perasaan je..

Rate

1

Follow Us
Edited by mizziaz at 26-1-2019 09:22 AM

Yes. Many times with other humans. At work, escalator, cafes.
Tapi yg paling I ingat was masa I kena posting to east malaysia...masa baru pindah rumah. I dok sorang.  In the first month tu rasa mcm ada je yg memerhati dlm rumah. Ada sekali tu masa tgk tv macam ada kelibat lalu tepi I. Tak tau la how I can be so cool about it back then...

Sometimes.

3 . Rasa anda akan menerima dan meneka panggilan daripada seseorang
Only calls from my mom. Boleh agak timing dia akan call bcos its quite consistent. So in this case its not instinct ke hape, just a normality.

Only with my closest frens...we miss each other at the same time pastu sama2 send whatsapp.

Rate

1

seribulan replied at 25-1-2019 03:07 PM
Kita nguap, jangkit kat yg lain ikut nguap...morphic ke?

Yg selalu I notice, kalau sorang start batuk, ada la few others pun start rasa gatal tekak & nk batuk also.

Lagi satu...tak tau la if its under the same category.
If i teringin nk makan certain food, bila pegi dining room or kitchen I tengok my mom dah sediakan makanan tu. Padahal tak mention apa2 pun kat dia.

Rate

1

Pernah rasa macam orang pandang kita. Bila toleh eh memang betul dia pandang kita, kita senyum dan lambai tangan. Rupanya dia senyum kat orang depan kita. Adesssss malunya. Nyorok muka bawah kerusi

Pernah juga rasa macam ada orang ikut kita. Masa akk sampai Croatia, Airbnb tu jauh juga berjalan kaki. Sampai pun dah pukul 10 malam. Musim sejuk pukul 10 malam macam dah pukul 2 pagi. So sambil jalan heret beg sambil toleh2 belakang sebab rasa macam ada orang ikut. Tapi takde pun sebenarnya

Akk akan mimpi orang yang ingat kat kita. Biasanya gitulah

Rate

1

Ya. Tapi buat tak tahu saja. Tak perlu perasan.

Di tempat ramai org, tak pernah rasa.
Biasanya jadi di ofis bila dah tinggal sorang, mmg akan rasa. Kalau rasa mcm tu cepat2 balik rumah. Sebab dah pasti bukan orang.

Selalu sangat!
-Biasanya org tu akan call I hari yg sama.
-Kadang2 boleh sense even night before kalau2 ada org nak datang rumah.

Tak de kut.

Rate

1

Rasa pandang blkg tu jarang2 berlaku, but perasaan & pendapat yg sama dlm sesuatu hal selalu berlaku, as if we had same wavelength while thinking or talking..pelik bila kita fikir sesuatu yg munasabah without share with others, at the same time, our buddy did the same..ehh, hang paham ke tidok nihh....

Rate

1

3. Ada masa macam terbau masakan mak sambil driving on my way home back from work. Dah sampai rumah, tadaa betullah mak masak asam pedas, ayam masak kicap etc. Applicable tak teori morphic kat sini?

Rate

1

1. rasa seseorg merenung anda : selalu rasa..and org tu ialah ayah i..selalu je beliau renung dgn pandangan tajam sbb i buat salah ke apa..hehehe

2. rasa orang berjalan di belakang : tempat sunyi ye...tempat sesak tak..selalunya i rasa husband i ada blakang i..tp bila toleh..takde pulak..tak lama pastu betol-betol beliau ada belakang i

3. rasa akan terima phone call : opkos..selalunya mak i..bila teringat kat beliau je..beliau akan call tak lama pastu

4. rasa ada org rindu : ni pon opkos..bila husband outstation..selalu la rasa camgini..hehe..

kesimpulannya..semua i rasa..tapi dgn famili  je i dpt rasa mcm ni...

Rate

1

no 1 dan no 2.. tapi walaupon mostly sorang2... seram plak kalau ingat2 balik...

no 3 tak pernah kot..

no 4 maybe anak kot rindu maknya..haha

Rate

1

pernah kot ada rasa telepathy tu.. teringat pada someone yg jauh tapi mmg tak la nak mulakan conversation..

tuptup orang yg dalam kepala tadi hantar mesej. hehehehe tapi taktau la nak rasa apa..

Rate

1

Adakah ini telepathy?...

Anda teringat ttg kawan yg follow anda di instagram..so anda terus pergi ke insta dia sekali anda dapat satu jawapan yg mengejutkan yg dia sudah buang anda sbg followers dia dan dia pun dah x follow anda

Selalu sgt jadi mcm ni bila terfikir ttg seseorang utk dpt satu jawapan ttg dia
Bingo....

Rate

1

Ketika tinggal di Rumah single storey atau rumah kg, tiba2 mau lepak tangga, 10 minit kemudian ada ular selar masuk lalu tingkap. Pernah juga lepak dapur saja2 tanpa sebab tup2 ada lipan besar Panjang 15cm masuk Rumah. Asal aku beralih tempat lepak Tanpa sebab tanpa kebiasaan mesti ada binatang berbisa masuk Rumah spt mau aku org first dpt tgk binatang berbisa masuk. Kalau haiwan lain spt kucing ayam takde pula rasa nak alih lepak snlm melihat mereka. Ada 3-4 kali juga aku tiba2 rasa nak lepak tempat yg tak sepatutnya tup2 time tu nampak ular.sedang menjalar masuk. Pernah nak pergi toilet tapi rasa ada sesuatu dlm toilet, tak jadi masuk, kemudian housemate yg masuk dulu kena sembur ular tedung. Ada 3 kali juga di Rumah lain2 rasa sesuatu tak aman di dlm toilet tup2 mmg ada ular.

Rate

1

Pernah dulu jalan2 kat shopping mall dgn adik dan baby. Baby masa tu noti lah jg suka menyimpang masuk keluar rak2 display. Terserempak dgn seorang lelaki yg tengah tengok display. Sejak jumpa laki tu aku dan adik rasa cam diperhatikan tapi bila tengok takde org pun berdekatan masa tu.

Bila penat kami pun menuju ke arah cafe yg agak terpencil dlm mall tu. Dlm perjalanan rasa mcm ada org ikut belakang kami bila tengok takde pula. Motherly instinct buat aku angkut je baby terus jln cepat2. Sampai je cafe yg agak penuh tu terus duduk. Cafe tu  semua perabot letak dekat dinding so tengah2 kosong. Tiba2 lelaki tadi masuk secara mengejut mcm baru lepas berlari. Semua pelanggan kat cafe perasan kehadiran dia. Agak pelik tengok lelaki tu terpinga2 kat tengah cafe. Mcm dia tak tau nak buat apa. Dia tengok meja kami terus dia keluar. Apalagi terus call backup/bodyguard/suami. Kalau bukan kes ragut kami mungkin jadi mangsa kes culik baby hari tu.

Masa arwah nenek masih hidup, tiap kali kupu2 yg besar masuk rumah, mak akan cakap nenek akan datang dan tepat sekali jangkaan mak, tak lama kmdian telefon akan berdering. Nenek lah tu.

Ini kira mcm routinelah tiap kali rasa rindu tu membuak mesti dpt mesej. Mcm ada telepati pulak

Rate

1

Tenkiu mod

Comments

no prob  Post time 19-4-2019 08:04 AM