CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KILL_NANCY

[Pelbagai] [Teori Morphic Field] Siapa Pandang Aku?

chesfa replied at 24-1-2019 02:50 PM
Parkingg ni dulu k

teori dia ni pun ada yang tak relevannya kak pah.rupert sheldrake.sebab dia tolak mentah pasal supernatural dan paranormal.sebab bagi saya ada benda yang sains tak boleh jelaskan dengan terperinci.

Rate

1

KILL_NANCY replied at 24-1-2019 03:04 PM
oh bagi saya bila kajian ni dah dinyatakan tentang telepati sudah tentu berkaitan dengan naluri. ...

Sometimes mat salleh ni kurang percaya dengan benda-benda 'mistik'/unproven by scientific studies & data. Kebanyakan orang kita (perhaps i should say Asian) lebih terbuka dengan benda macam ni.

Thank you for the recommendation. I hope I have the time to look it up and read.

Rate

1

kadang2 mmg terjadi mcm ni..terasa pelik..cuma malas nk google pa bendenya

share ngn kawan2,ada yg pernah alami benda same & ada yg x pernah

Rate

1

KILL_NANCY replied at 24-1-2019 07:08 AM
teori dia ni pun ada yang tak relevannya kak pah.rupert sheldrake.sebab dia tolak mentah pasal sup ...

It's still a hypothesis kan?needs a lot of works to be proven true or nullify it,like what scientists did to darwinism.quantum physics pun sama.

Good potential untuk knowledge kita berevolusi sebab doktor ni buat research dan tunjuk benda ni jadi dalam semua peringkat organisasi - fizik, kimia, biologi, psikologi, sosiologi.tunggu 100 tahun lagi

Kena dengar sampai habis dulu,might be salah faham

Rate

1

1 . Rasa seseorang merenung anda?
Pernah.. ada la beberapa kali dengan orang berlainan.. ngam2 pandang dia pon tengah pandang kite

2 . Rasa orang berjalan di belakang di tempat yang sunyi atau sesak?
tak pernah rasa sebab bile lalu tempat sunyi atau sesak mesti ade kawan.. so tak pernah rasa

3 . Rasa anda akan menerima dan meneka panggilan daripada seseorang dan tekaan anda betul?
Pernah.. biasenye dari husband ler.. sebelum tu tengok henfon 2 3 kali.. pastu memang dia btol2 call

4 . Anda rasa ada orang rindu akan anda?
ya.. husband jugak ler..kadang tengah pikirkan dia tetibe dia call.. tak pon hati tengah berbunga bunga tengok cerita korea sambil dalam hati cakap bestnye klo laki aku camni.. tup2 dia call cakap rindu.. eh ehh

Rate

1

Jadi forumer sekalian, pernahkah anda :

Pernah sesekali dan bila kita pandang, memang dia tengah renung kita.

Di tempat sesak, of course ada orang berjalan belakang kita? Contoh di shopping mall, pasar? Tempat sunyi, ada terasa. Lebih kepada perasaan berjaga-jaga dan berhati-hati je kot, risaukan peragut.

3 . Rasa anda akan menerima dan meneka panggilan daripada seseorang dan tekaan anda betul?
Takda. Tak mengharapkan panggilan. Orang introvert tak selesa bercakap di telefon. Lebih kepada text.

Rindu, takde la agaknya. Orang teringat ada la. Atau kita teringat ke orang. Baru seminit teringat, masuk Whatsapp. (Eh ni macam jawapan untuk soalan ke-3 ja).

Rate

1

Follow Us
Edited by matkpop at 24-1-2019 04:13 PM

- Pernah tapi jarang. Pernah sekali tu sedang saya bermain The Sims 1 di komputer skrin obes, waktu tu malam. saya berseorangan di dalam bilik. Saya dapat merasakan ada seperti yang memerhatikan saya di celah rak buku. Saya toleh. Tiada sesiapa di belakang saya. Saya mula bermonolog,

"Siapa yang memerhati aku ketika ini?"

Saya menyambung permainan saya di komputer skrin obes. Tidak lama kemudian, perasaan itu kembali. Saya toleh secepat mungkin dengan harapan saya dapat melihat makhluk yang sedang memerhatikan saya. Tiada siapa! Tiada kelibat sesiapa pun. Saya bersangka baik, mungkin makhluk itu The Flash.

Saya sambung lagi. Tiba-tiba...

Zupppp! Bulu kening saya meremang. Saya dapat merasakan ada makhluk betul2 memerhatikan saya di belakang. Saya pejam mata, dan cepat2 menoleh ke belakang dengan harapan makhluk itu adalah artis kegemaran saya, Gal Gadot.

Tiada sesiapa di situ. Tanpa berfikir panjang, saya terus quit game saya dan berlari masuk dalam selimut.

- Pernah. Dulu zaman jahiliyyah, saya keluar Maghrib berseorangan. Sedang saya mengorak langkah menuju ke destinasi, saya dapat merasakan ada sesuatu yang mengekori saya. Saya bersangka baik, mungkin ada peminat fanatik yang inginkan autograf saya. Lalu saya menoleh ke belakang, tiada sesiapa. Saya pun mula mempercepatkan langkah saya ke gear 5.

- Tak pernah. Saya tak laku.

- Semestinya. Walaupun saya tak laku dan tidak setampan Charlie Hunnam, tapi @Foxey merindui saya.

Rate

1

what about rasa gelisah atau tak sedap hati
dalam setahun ada beberapa kali jugak it happen dan biasanya occured awal pagi selepas bangun tidur dan i would definitely tak pergi kerja hari tu sebab fikir mesti ada benda boleh berlaku kalau i pergi kerja jugak...

last 2 weeks it happen again but masa tu dah petang hari..sampai esok and it was on d weekend ..buat rasa gelisah dan gundah gulana...yg sgt kuat but nasib baik tak ada apa2 peristiwa buruk berlaku ...

Bila perasaan tak sedap hati tu dtg memang mengganggu mood u sepanjang hari sebab hati dan rasa berdebar2...hanya tidur shj yg boleh melupakan kita pada perasaan yg tak sedap tu...

Rate

1

hibernation replied at 24-1-2019 01:53 PM
khennn....ditimpa perasaan kekdahnya
tapi perasaan org pandang kita tu takde lah pulak, maknan ...

Haha sedihnye idup xde crush. Hemboi jd ye set kita perasan je lebih ni yach.

Bab ank2 tu btol chuols, mcm gerak ati la kdg kita boleh rasa bnda xelok nk jd. Rs bdebar2 gitu tup2 jd btol. Meols kdg terkonpius telepati ngn gerak ati. Tp ada persamaan lah jgk kn. Mcm ada satu perasaan tentang sesuatu benda, n perasaan tu berkait2 ngn minda n naluri kita. Tu kdg kita dpt alamat awal bnda ni nk jd.Klo bab boleh rasa org perhatikan kita tu meols pnh gk dlu jd, tp bila pikir jd mkin takut. Jdnye meols biar ilang gitu je rasa tu

Rate

1

Benda ni jadi masa saya kecil, kalau saya rasa teringin nk makan sesuatu nanti ada la jiran yg hantar juadah yg saya idamkan. Contoh hari saya teringin nk makan mee goreng nanti jiran belakang rumah saya akan hantar sepinggan mee goreng macam tau-tau jer saya nak makan mee goreng padahal saya tak pernah bg tau sesiapa, benda ni jadi byk kali. Adakah ini merupakan telepati antara saya dan jiran saya tu tapi bab telefon tu selalu jadi antara saya dan mak saya, bila rindu jer kat mak nanti ada ler bunyi telefon dari mak

Rate

1

Sense melalui bau.. bukan jenis bau yg spread in the air merata trata.

Rate

1

dulu2 lah selalu jadi....bila teringat sangat kat seseorang (kawan2 & crush...haha), tak lama lepas tu dapat message dari mereka

sekarang dah xde rasa tu....buat penat je teringat2kan orang, tapi tak dapat pun message ke wassap ke....haha

Rate

1

I have a close younger friend who has an identical twin sister and it seems that when one is feeling unwell, the other will be unwell too among others. Perhaps because they share more than just DNAs?

Rate

1

Tengkiu tt bg bahan informasi yg best... Best baca..
Smpai skrg Iols kenkadang selalu igtkan seseorg.. Kadang berhari2... Bukan rindu pun.. Tapi asik ingatkan dia. Bila iols google.. Info yg iols dpt beritau kalau kita ingatkan seseorg bermakna org tu tgh rindukan kita.. Sekali iols terbaca yg lain pulak... Dia ambik contoh kita crush kat artis ni contoh kat selena gomez.. Rindu n ingat kat dia setiap hari.. Ko ghase dia rindu ke kat ko..? Kenal pun tidak.. Jumpa apatah lagi. Terus iols rasa stress lps baca..

Rate

1

Tahun 1997, Tok Bak saya meninggal dunia ketika hampir subuh.
Pada malam itu, saya termimpikan dia. Mimpi biasa-biasa, dia ajak pergi ke kedai beli jajan.
(Dalam ramai anaknya, my parent saja yang tinggal jauh dari Johor jadi kami dapat balik kampung ketika cuti panjang/hari raya sahaja semasa kecil). Jadi agak terkejut bila ayah mengetuk pintu bilik memberitahu yang datuk sudah meninggal dunia.

Tahun 2002, adik lelaki saya meninggal dunia akibat dilanggar lori yang terbabas.
Pun I dapat "alamat" i.e hari sebelum meninggalnya, saya bercerita dengan rakan sebilik tentang kenakalan & perangai kelakar adik yang satu ini.  Bersungguh-sungguh betul saya bercerita.
Tapi tiada rezeki untuk berjumpa adik buat kali terakhir kerana jarak yang jauh, lebih 10000km.
Hanya dapat menghantar doa  sahaja.

Alfatihah buat Tok Bak dan adikku yang dikasihi. Hanya kenangan jadi peneman.

Rate

1

Slalu terjadi bila ada rasa mcm boypren nk call. Tgh2 pegang sambil pikir terus dia call. Berbunga2 hati walau dh jd warga kertu

Rate

1

Dulu - ya, dan memang betul. Terfikir kita pakai baju inside out ke, pakai bedak comot ker. Jadi saya tenung balik sampai beliau beliau kalih mata
Sekarang - ya, it feels like everyone's looking at me with a spotlight. Itu hanya perasaan perasan terlebih-lebih haha. The best thing to do, pakai sunnies, biar orang nak tenung, diorang tak nampak mata kita yang cantik itu bergerak2 nak overwhelmed

Ya, see no 1. Perasaan perasan, sebenarnya people don't even bother. Tapi sebab kita perempuan, kena berjaga-jaga, perasaan tu memang kena ada. Trust your instinct ya wanita2 di luar sana

Tak perasan, tak pernah teka. Orang nak call, call. Ada dekat phone, saya angkat. Kalau tak, lambat lagi nak call back. Tu untuk mereka selain daripada parents, sebab dah tau parents nak call masa bila, pukul berapa masa duduk berjauhan dulu. Selalunya dah berjanji nak call pukul berapa, tak de la misscalled, buat kita ternanti-nanti

Tak. Bulu mata jatuh sebab jangka hayat dah sampai situ, mata twitching sebab penat. Pernah tanya BFFs, "Did/do u miss me?" everytime benda2 supersitious tu terjadi, jawapan mereka sungguh menyedihkan

Cakap pasal benda ni, arwah nenek dan mak ada kembar. Bila one of them sakit, kembar yang lain pun turut sakit sama. Bila makcik call, mak ada kat dapur, mesti mak akan tanya, sape calll, che ila (bukan nama sebenar) ker tu? Walau pun phone tu saya jawab dalam bilik. Naluri kembar. Ni mesti ada kaitan dengan embryonic stages, DNA, developmental biology thingy

Tapiiiii, tak lama lagi rasa nya bakal jadi macam teori darwin.dalam buku beliau, Presence of the Past (1988) --- > "Things are as they are because they were as they were." Beliau maksudkan reincarnation ke apa?

So this skepticism, macam teori darwin, believers kena berusaha keras untuk membuktikan teori/hypothesis ni, not para skeptic sekalian. I'm the latter

Rate

1

Edited by KILL_NANCY at 24-1-2019 11:57 PM
Rumpshaker replied at 24-1-2019 03:10 PM
Sometimes mat salleh ni kurang percaya dengan benda-benda 'mistik'/unproven by scientific studies  ...

awak try tengok doc ni kat ted talk, pasal dia banned the science delusion.

pendapat saya telepati sheldrake tidak punya mekanisme dan tak masuk akal.the experiments are exercises in credulousness, anecdote and none statistical consistency.his morphic field theory is disconcerting, embarrassing and doesn't even make sense.but that wasn't so bad after all, at least he tried.

Rate

1

Edited by ninja boy at 25-1-2019 01:57 AM

Semua di atas pernah Dan selalu
1 dan 2) boleh detect org memerhatikan Dan memikirkan kita di kelas atau ofis atau di Rumah di mana saja, biasa org tu admire atau mau merompak kita. Dan juga boleh detect kewujudan hantu di kawasan itu
3) boleh tau client itu akan buat Surat memo atau email penting hal kerja sehingga kita call or wasap apa uoll mau cakap Sekarang sblm karang surat gaduh dulu
4) biasa si admire la tu tak da kerja lain. Baling kerusi dan maki hamun terus mereka stop

Rate

1

Edited by 234126 at 25-1-2019 07:43 AM

Rasa orang merenung tu jarang. Tapi rasa orang pandang tu selalu. Mungkin dia rasa pernah jumpa kat mana2. Selalu dapat that remark from strangers, i dont know why. Kadang ada ckp kita sedara ke? Hahaha tetiba

Perasaan ada org kat belakang time jalan kat tempat sempit alone tu selalu. Tapi mesti sebab kerap baca citer mistik kat cari, jadi paranoid

And lagi satu dejavu. Kerap sangat rasa dejavu. Kadang x boleh nak explain sebab mmg yakin sgt tak penah mimpi pasal tu tapi tak pernah jugak buat. Tapi feeling tu kuat mcm penah buat. Pelik betul.

Rate

1