CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: auntyaya

kena kat hang laaaa Suhaimi oooiii --> Pilih ‘Ikat’ Anak Isteri Di Rumah, Ini

dinopower2 replied at 30-1-2019 12:31 PM
alasan takleh berpisah ngan anak tu kelako gile... org lain keje normal dr pg sampai petang... die ...

kalau tgk dia xde la beria  manjakan anak2 pon. xpnh pnh tengok dia peluk cium anak. dok berkepit  dengan hp je pon. kalau nk diikut aku pon rapat gila dgn abah aku sampai tua peluk2 lagi.. mujur aku boleh pi sekolah. masa aku nk masuk u je abh aku kata nanti aku xde mesti rindu. tp tetap la berpisah jugak sbb pikir nk gi u je pon bukan nk pi perang

dinopower2 replied at 30-1-2019 12:33 PM
dasar bodoh ina tu mana paham homeschooling tu apa... asal ikut laki yg bodoh jua..  tp perasan he ...

khuens, dr kasihan terus jadik menyampah kat lakibini, bongok tak bertempat

lazim replied at 30-1-2019 12:41 PM
kalau tgk dia xde la beria  manjakan anak2 pon. xpnh pnh tengok dia peluk cium anak. dok berkepit  ...

dah besar kahwin beranak pinak, berkarier berhijrah, anak x selamanya duk dgn mak bapak, ke sohai nanti anak4 bila dah kawen duk serumah gak, maklum x sanggup nak berpisah

kalau tgk dia xde la beria  manjakan anak2 pon. xpnh pnh tengok dia peluk cium anak. dok berkepit  ...

i rasa, sohai rapat dengan phone berbanding anak.

kekdahnya, if anak and phone hampir nak kena belit dengan ular, i rasa sohai selamatkan phone dulu.

Aryanmirza replied at 30-1-2019 11:02 AM
Good.
Nak take action pun take time kn. Kita bukan apa nak pastikan betul2 homeschooling dia tu ta ...

belum sempat pegawai dtg buat penyelidikan, sesi iv sumer, takut kang sohai dan bini berangkut pindah pulak, nak lari p mana? jgn p selatan thailand sudah

Tgk ler nanti, tak petang or malam ni...besok lusa dia akan berlive dgn peluk cium anak4 tu semua.....
Dia kan pengskodeng tegar topik diri sendiri kat sini

Follow Us
noorhairiahma replied at 30-1-2019 02:08 PM
i rasa, sohai rapat dengan phone berbanding anak.

kekdahnya, if anak and phone hampir nak kena  ...

Ini memang aku percaya dan setuju 100%
selamatkan hp dari anak4....

Dulu aku kesian dengan ina lembam dapat laki gila macam sohai..gapi bila dia pun sibuk mencapub n mengulas isu ni terus tak jadi kesian dah..bahagia hidup miskin  kate ko..tapi bila orang panggil  buat food tasting, ko punya muka nampak pelahap tengok makanan  tu semua..yang penting mention dewan tu ada aircond.. Kesian, nampak sangat kau batak nak duduk dalam aircond n makan sedap2... Profesor mana yang ko rujuk weh? Prof tu sah2 bnyak duit, dia tak hantar anak sekolah pun dia boleh panggil tutor mengajar dekat rumah... Kau? Cuma bekas operator kilang merangkap driver mawi yang tak bergaji je..sampai sekarang kekal jadi driver ...driver laki bersopak pulak .. .spm pun result so-so.... Nyanyi pun macam tercekik batang keladi, dok jaja cerita putus tunang sampai sekarang..semua yang keluar dari mulut ko sampah n bodoh! Sedar diri sikit tahap kelayakan ko laki bini nak homeschool anak2

Sbg seorang bapak...saudara Sohaimi bertanggungjawab menyekolahkan anak2..lebih2 lagi kalau tak berharta. Nk bagi duit saham, tanah takdak..tp bagilah pelajaran..boleh jgk anak2 tu belajar, jadi org pandai dan boleh bekerja, cari duit sendiri nak makan, beli rumah kawin. Sedih tgk pemahaman ideologi yg sangat singkat dan cetek. Anak2 tok mufti alim ulamak pun belajar..kalau benci sistem sekolah moden..pergilah sekolah altahfiz wal pondok.

Rasanya laki bini ni tak boleh move on dari Mawi sebab diorg saling terkilan. Kalau Ina x putus dengan Mawi, Ina mesti x hidup susah macam ni. Sohai pulak, mesti pikir kalau x kawen dengan Ina, mesti dia kawen dengan perempuan bekerjaya yg bijak pandai. X lembam macam Ina. Tu dua2 macam marah sangat dengan Mawi. Hahahahahahaha

nonymous replied at 30-1-2019 02:05 PM
dah besar kahwin beranak pinak, berkarier berhijrah, anak x selamanya duk dgn mak bapak, ke sohai  ...

siapa2 yg kawen dgn anak2 dia nnt kena pikir panjang masak2. takut dowh.. Bakal menantu lelaki yang akan masuk famili sohai ni ibarat tiada beban batu digalas. meols yakin sgt dia akan merempat duk rmh ank menantu. kalau dpt menantu gomen alamat nya lagi mampos la menantu kena tanggung bewak x sadar diri ni

Lolalala replied at 30-1-2019 03:01 PM
Rasanya laki bini ni tak boleh move on dari Mawi sebab diorg saling terkilan. Kalau Ina x putus deng ...

Hahaha ini win

Edited by miyamiyo at 30-1-2019 04:41 PM
Rasanya laki bini ni tak boleh move on dari Mawi sebab diorg saling terkilan. Kalau Ina x putus deng ...

deleted. terdouble plak.

jo_je replied at 28-1-2019 11:26 AM
ina naim semakin sweet cantik.. ayu jer wajah dia..

anak2 dia pun comel pandai mengaji.

Kau biar betul ayu nyahhh?? Kepam je aku tengok. Kesian. Dulu cantik je ina ni. Lepas kahwin terus kepam. Hmm beza bila makbapak jaga dengan laki tak guna jaga. Tu lah dia.

nipskacang replied at 30-1-2019 10:23 AM
Pihak berkuasa nk charge die ats kesalahan ape? Aku rse dlu ade forummer dh report kan,  pihak aut ...

kite tgu lah kalau mcm tu

bila ank2 sohai ni besar ape sgt la yg diorg boleh kenang jasa mak ayh diorg ni selaij dr melahirkan diorg ke dunia...
x bg pergi skolah.
selalu mkn lksa.
hidup pindah randah.
sori la nk tb skit..aku dulu 4 beradik..abah keje posmen mak keje kantin skolah..itupun hujung minggu mak abah gigih pergi ladang kelapa sawit g isi tanah (isi tanah dlm polybag kecik2 utk semaian) utk cari duit xtra nk beli buku sekolah ank2...satu polybag tu brp sen je upah.tp diorg sanggup sbb nk cari duit.aku akn tggal dgn abg2 aku kat umah..lauk2 nasi siap masak dah sbb mak abh akn balik lmbat... (serius nak nangis time taip ni)
alhmdulillah...bila da tua2 ni mak ayah aku boleh rehat2 da..ank2 da keje..hidup tu xla mewah tp selesa..itu pntingnya pelajaran
si sohai n ina ni hidup zmn skrg boleh lagi xnk hntr ank skola...xtau nak kata apa dah

Paiya replied at 28-1-2019 02:07 PM
tak ada ke orang yang nak report sohai ni?

tak hantar anak ke sekolah bukan satu kesalahan ke?

Dah pernah ada yg report. Dgrnya sbb tu lah dia pindah kelantan.

ada hikmah disebalik perbuatan suhaimi nih.

disebabkan dia tak hantar anak ke sekolah, negara dah mula
ubah corak sistem pendidikan sedikit demi sedikit.
bukan setakat dia, actually ramai je org buat 'home schooling'
dan hadir ke sekolah sekadar utk duduk upsr/pmr/spm je.

Haaaa teori uols yg ni iol cari drp tadi .... dah jumpa hehe. Very nice

bangcak replied at 31-1-2019 05:04 PM
ada hikmah disebalik perbuatan suhaimi nih.

disebabkan dia tak hantar anak ke sekolah, negara da ...

Suhaimi BUKAN homeschool. Tapi UNSCHOOL

Tak sama