CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fangpi

Bidan Vs Confinement Center

dooddedood replied at 7-3-2019 05:48 PM
Zaman sekarang ni susah nak cari orang kerja ikhlas. Kena cari betul2. Kalau tak dapat yang macam  ...

Sebab tu la kena pandai pilih orang.. Ada kenalan saya sebelum dia upah bidan, dia jumpa dulu sebelum bersalin, jadi after bersalin tu senang sikit, tiggal contact je bidan tu.  

I dulu amek tukang urut je 350 urut, tungku, pakai bengkung, mandikan anak, patutnya dia sediakan air mandi i skali tp sebab i pg2 dah mandi so dia bg herba tu je. Masak mak i tlg time tu.
Tp utk anak 2nd plannya nak amek pakej yg stay in or half day tgk la mana yg senang.
Kalo pegi center best gak tak payah pk apa2, tp anak la plak mana nak letak hehe

jaredmagica replied at 7-3-2019 06:23 PM
Sebab tu la kena pandai pilih orang.. Ada kenalan saya sebelum dia upah bidan, dia jumpa dulu sebe ...

Saya ada dgr company yang uruskan macam ni.. Dorang biasanya ada website to display the services that they have dan kat situ boleh pilih you nak sapa datang. Antara company yang saya selalu dgr caregiver.

I memang ada ambil confinement lady masa berpantang. Ambil satu orang aunty dari website caregiver asia. Mak mertua saya pilih yang paling berpengalaman jaga sebab itu cucu first dalam keluarga kami. So far aunty memang jaga sangat bagus dan masak juga sedap. Mak mertua berpuas hati dengan apa yang dia bayar.

perantaulaman replied at 7-3-2019 11:23 AM
ambik bidan mcm lg senang je dari pegi confinement center dh nk kena gerak sini sana. bini saya dl ...

Baik ambil yang bolh dtg rumah kita terus. yeala ibu pantang mana boleh byk gerak. Nak handle baby lagi, bwk beg baby lagi tu semua kesian juga. Kalau suami cuti lama tolong handle xpe gak.

ninnamina replied at 7-3-2019 08:33 PM
I dulu amek tukang urut je 350 urut, tungku, pakai bengkung, mandikan anak, patutnya dia sediakan ai ...

kalau tempat saya ni xde da tukang urut makcik2 melayu. Ramai indon. korg paham2 la kalau yg indon ni die urut kuat sgt mcm nk putus urat, Sakit x tertahan. Tpi mmg skrg tukang urut dia tak sediakan semua utk kita. kita juga terkial-kial yg jaga semua tu. Jgn sampai kena angin meroyan dah la kan.. baik amek servis dari servis center je

Follow Us
ninnamina replied at 7-3-2019 08:33 PM
I dulu amek tukang urut je 350 urut, tungku, pakai bengkung, mandikan anak, patutnya dia sediakan ai ...

untung jugak ada mak dgn keluarga tolong2 lepas bersalin. Tapi kesian kat mak-mak yang baru beralin duduk sorang rumah, keluarga busy dan mak pon kurang sihat nak tolong...

bidan setahu saya conceptnya cuma mengurut & mengurus mak & baby sahaja. kalau confinement lady tu skop dia lebih luas. siap masak, jaga baby etc etc.

anne112 replied at 8-3-2019 09:21 AM
Saya ada dgr company yang uruskan macam ni.. Dorang biasanya ada website to display the services t ...

Company macam ni la yang kawan saya amik. Memang moden dan mudah la... Semua online, pastu nnti staff dia tolong arrange meet-up time before amik upah... harga pon not bad, yang dia amik harga dlm RM25 sejam

jaredmagica replied at 8-3-2019 12:25 PM
Company macam ni la yang kawan saya amik. Memang moden dan mudah la... Semua online, pastu nnti st ...

Mcm ni da lebih dr oke ni. Harga pun agak mampu tu. Tak silap kalau ambil pakej bayar lumpsum pun takde la mahal mana kan. Kalau ada orang boleh share tentang details website tu pun oke juga. mana la tahu ada yg tengah memerlukan maklumat ke kan

gaia2012 replied at 8-3-2019 12:03 PM
untung jugak ada mak dgn keluarga tolong2 lepas bersalin. Tapi kesian kat mak-mak yang baru berali ...

Tu la lgpon kesian gak mak kan nak masakkan kita plak.. Kalau mampu amek je yg stay in or balik hari. Senang u masak basuh sume dia uruskan. Tinggal hulur duit je hehe

Btw rate rm350 3 hari tu area jb. Fyi kebanyakan tukang urut yg buat servis confinement kat jb tu rata2 muda lg around 30++. Yg urut i dulu umur dia baru 35 mmg berasa sgt tangan dia.. mak i terkejut time dia dtg rugged habes hahaha. Time msg2 i tot dia makcik2. Dia yg ckp sini mmg payah nak cari makcik2 kalo ada kene dtg umah dia.. Akak tu ckp diorg kene amek sijil utk dpt tauliah tu. i tgk siap ada beg mcm bidan tu n tag ape ntah kat beg dia. Mak i pon tanya dia mana dapat beg bidan tu. btw mak i bekas bidan kerajaan.. tp i beranak hospital tau hehehe..
Last pantang i amek pakej penutup rm150 urut tungku, urut anak, steam vajayjay. Yg ni tukang urut lain. Saja try servis lain.. Dia pon guna beg bidan mcm i ckp tu so i percaya diorg ni sume bertauliah la hehehe..

ninnamina replied at 8-3-2019 12:56 PM
Tu la lgpon kesian gak mak kan nak masakkan kita plak.. Kalau mampu amek je yg stay in or balik ha ...

Halaa tkpayah nk pikir sgt bab tu. Mcm aku mmg upah confinement lady dr caregiver tu. Masa bini brsalin, ak offshore lagi tak smpat nk bwk dia balik kg. setell..

ninnamina replied at 8-3-2019 01:02 PM
Btw rate rm350 3 hari tu area jb. Fyi kebanyakan tukang urut yg buat servis confinement kat jb tu ra ...

oke ke kalau tukar2 org yang urut tu. Biasa kak jaja dengar org guna mak bidan yg sama je. Jimat pun iye juga la kalau mcm tu.

jaredmagica replied at 8-3-2019 12:25 PM
Company macam ni la yang kawan saya amik. Memang moden dan mudah la... Semua online, pastu nnti st ...

Kak jaja pun selalu dah dgr org ckp pasal Caregiver ni. Kira website ni betul oke la bantu ibu2 yg tgh pikir nk cr org jaga pantang. Kak jaja tgok rate dia pun mcm oke je kan

jajaru7 replied at 8-3-2019 02:53 PM
Kak jaja pun selalu dah dgr org ckp pasal Caregiver ni. Kira website ni betul oke la bantu ibu2 yg ...

sbab itu aku booking confinement lady utk bini aku. sebab aku tahu aku takkan ada disisi dia masa dia pantang. Risau aku kalau dia murung sebab nak handle semua tu sorang anak 1st. Bab harga aku tak pikir sangat sebab tak mahal la nak banding dgn pengorbanan dia lahirkan anak

Ajis33 replied at 8-3-2019 03:00 PM
sbab itu aku booking confinement lady utk bini aku. sebab aku tahu aku takkan ada disisi dia masa  ...

Laa first time experience mmg elok la panggil confinement lady. Biasa first time ni la yg sakit sikit kalau tak biasa berpantang.

Ajis33 replied at 8-3-2019 02:35 PM
Halaa tkpayah nk pikir sgt bab tu. Mcm aku mmg upah confinement lady dr caregiver tu. Masa bini br ...

apa beza upah confinement lady dari caregiver tu dengan confinement center? confinement jugak.

kugani replied at 8-3-2019 03:42 PM
apa beza upah confinement lady dari caregiver tu dengan confinement center? confinement jugak.

Lahaii ko ni lg mau tnya.. Klu ambik dr caregiver tu dia dtg rumah kasi servis. Confinment center ko la kne pegi.. Mne sng? Ko gi mcd beli double chesse ke order dr mcdelivery. Mesti la delivery kan..

azharali replied at 8-3-2019 03:46 PM
Lahaii ko ni lg mau tnya.. Klu ambik dr caregiver tu dia dtg rumah kasi servis. Confinment center  ...

ye tak ye kan. hehe. mudah betul zaman sekarang ni confinement service pun boleh book2 je dari online pastu sampai. haha