CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mbhcsf

IKIMfm Imanuna

Bila kita sebut "Iman kita", maka betulkah kita itu beriman? Jika belum, perbaikilah sebelum dtg saat, tiada yg mampu menebuskan sesuatu melainkan dirinya sendiri.

Menebus iman itu ada caranya. Jika tersilap caranya, tiada harapan utk menebuskan sesuatu yg tiada asas dari-Nya.

Setinggi2 ilmu, Allah.
Serendah2 ilmu, selain Allah.

25/4/2019

Syarah tentang sifat "Sifat Sama', Basor dan Kalam

https://www.facebook.com/ikimfm/videos/1878613042239051/

Apa punya susah le. Tak mau cara mudah ke?

Bila Allah itu tunggal dan tiada sesuatu itu seperti-Nya, maka itulah makna DIA itu bukan makhluk.

Bila DIA namakan tangan utk diri-Nya, makanya, jika ada pelbagai jenis tangan di alam semesta ini, tangan-Nya bukanlah bersifat makhluk.

Bila DIA namakan penglihatan-Nya, makanua, jika ada pelbagai jenis mata di alam semesta ini, penglihatan-Nya itu bukanlah bersifat makhluk.

Ada yg nak bangkang? Atau rasa2 mcm mampu pertikai? Rasanya yg bangkang dan pertikai soal DIA yg bukan seperti makhluk layak digelar apa? BODOH LE APA LAGI. HEHEHEHEHE.

Okeylah ye, jika awak rasa, awak punya akidah itu memudahkan keislaman manusia sejagat, teruskanlah ye. Saya mana kata nak ikut aliran yg mana2 pun. Lagipun, saya mana ada masa nak fikirkan hal ehwal yg nampak macam hebat, akan tetapi sekadar makanan ringan utk didengar ditelinga aje. Tak lebih dari itu.

Okeylah ye. Teruskanlah jika ianya taqwa. Jika ramai yg dengar pun habuk tak kenal Allah menerusi apa yg khabarkan itu, faham2 ajelah makna taqwa.

Moga2 bermanfaat.

Islam itu senang aje. Yang menjadikan ianya susah bila dihati mencari selain Allah utk disandarkan.

Dalam berakidah, ianya mudah aje (bg saya). Kerana.... Apa yg diperkatakan itulah doa. Apakah nasib seseorg jika berbicara, akan tetapi menambahkan lagi doa dalam keadaan samar2 disebalik kehebatan sesuatu? Sedangkan sesuatu yg Maha Hebat itu, mudah difahami jika benar2 di dalam dada adanya iman.

Mentauhidkan sesuatu itu perlu kepada Rukun. Rukun mengenali Allah kesemuanya ada 99. Dah khatam lum? Atau rasa2 mcm susah aje nak fahami-Nya?

Okeylah ye. Saya serahkan urusan aliran awak semua itu kembali kepada awak semua. Awak rasa, dgn berakidah menerusi mentauhidkan Allah menurut cara awak itu dikatakan sebagai "Islam itu mudah", teruskanlah ye, jika betul2 layak utk mendapat syafaat dari Allah swt.

Akhir kata, beruntunglah Islam itu mudah. Apa yg susahnya?

Edited by mbhcsf at 3-5-2019 02:56 PM

2/5/2019 - IMANUNA - Bersama YBhg. Dr.Ayman Al-Akiti (Felow Kehormat IKIM) dengan tajuk perbincangan 'Sifat-Sifat Yang Mustahil bagi ALLAH SWT'.

Soalan : bolehkah saya berkata "Allah itu esa?"
Jawapan : Boleh, sekiranya awak faham makna yg diperkatakan. Utk makluman umum, perkataan esa itu datangnya dari perkataan sanskrit yg bermaksud "seperti itulah ianya", manakala eka pula bermaksud satu. Jika kita mentafsirkan perkataan bahasa arab yakni ahad kepada makna esa, makanya, kita ini menggunakan bahasa Melayu atau bahasa sanskrit? Mari lihat ini :

Bahasa Arab / sanskrit / melayu
Wahid / eka / satu
Ahad / esa? / tunggal

Makanya, kita dapati, perlu ada kewajaran dalam mentafsir sesuatu bahasa sesuai dgn bahasa yg digunakan, bukan pula berdasarkan bahasa yg peradabannya sudah berlalu sekian lamanya.

Adakah boleh kita berkata "Allah itu esa"? Ataupun utk lebih jelas "Allah itu seperti itulah ianya"? Tak macam bunyi seperti perli Allah ke?

Mari kita buat kaji selidik skit "sebab ramai kat sini prof2 yg tak cukup akal yg waras," makanya saya nak kata kepada semua prof ayat ini leh? Berkatalah saya kepada prof2 sekelian "Awak itu seperti itulah ianya". Kalau kita selami, maknanya berbentuk 2 perkara dalam satu perkataan.
1) tunggal yg memaknakan
2) kebiasaan yg memaknakan

Pada 2 konteks perkataan esa inilah, wujud makna "perli". Bila kita yg suka mengada2kan sesuatu bidaah, kita tak akan nampak makna "perli Allah" menerusi perkataan esa. Tapi bila kita gunakan perkataan itu ke atas prof2 yg gila babi, memang cocok dgn makna "tak faham bahasa, tapi nak tunjuk macam faham bahasa".

Okeylah ye taghut2 sekelian. Kalau rasa2 apa yg awak pegang itu taqwa, teruskanlah ye. Tapi kalau hari2 perli Allah, tak rasa mcm dibodohkan oleh Allah ye selama ini?

Awak aliran.... Oh... Aliran ahlul sunnah wal jamaah ye.... Okey le tu. Secocok dgn apa yg diajarkan ye.

Follow Us
Soalan :sejak bila Allah itu biasa aje ye? Tak macam perli DIA yg sememangnya mengatasi makna Luar Biasa?

Bila ajar cara umum sebelum ini pun, dok juga perasan buat baik ye. Apa yg baiknya jika perli Allah tiap2 hari dalam tafsir Alquran guna bahasa sanskrit? Apa punya bodohnya ulama2 zaman kini? Tu pun nak kena bagitahu indetail, makna "dibodohkan oleh Allah selama ini"...  Kesian...

Renung2kanlah ye...

Soalan : siapa yg ajarkan perkataan esa?
Jawapan : semua ilham dari Allah, samaada ianya ilham syaitan, ilham kejahatan ataupun ilham ketaqwaan. Maka renung2kanlah ye...

Soalan : bolehkah kita berkata "Allah itu esa/seperti itulah ianya (yg merujuk makna tunggal sekaligus kebiasaan bagi diri-Nya?)
Jawapan : saya kurang pasti utk berkata "Allah itu Esa", akan tetapi saya dapati, ramai prof2 dizaman kini, Allah tonjolkan makna sombong kepada Allah, lalu mereka tak nampak hakikat yg mereka ucapkan itu, hakikatnya apa ya?

Okeylah ye... Belum yg lain2 lagi... Baru sentuh satu perkataan, belum full.

Allah itu tunggal, Allah tempat pengharapan, tidak beranak dan diperanakkan, tiada suatu yg sama seperti ketunggalan-Nya.

Wallahu'alam

[youtube]p6gtmFcUPR8[/youtube]

Tatacara bertaubat disini.

9/5/2019

IMANUNA - Mendengarkan bicara Dr.Ayman Al-Akiti (Felow Kehormat IKIM) membincangkan mengenai "Sifat Harus Bagi Allah SWT". Rancangan ini terbitan Syafiq Salleh dikendalikan bersama Mona Jasman

Edited by mbhcsf at 17-5-2019 08:55 AM

16/5/2019

Sifat Harus bagi Allah SWT .

https://www.facebook.com/ikimfm/videos/425242824981656/

Cuba bagi satu klip, dari prof2 mangkuk ayun ni, sambil berkata "demi Allah, saya memang kenal benar Allah itu siapa!".

Kalau sekor2 pun tak mampu, apa barang cerita bab agama, tapi langsung tak der bukti pun diri itu mengenali Allah!

Taip panjang2 pun, kalau takat bergantung dekat sijil2 itu ye, leh buat lapik sejadah aje ye?

Saya ni, bukan tak mau mengaji ikut guru2 ni ha... Tapikan, saya tak jumpa lagi, ada guru yg mampu bersumpah, benar2 kenal Allah aje.

Kalau ada guru jenis itu dizaman ini, sila2kanlah ye. Selain dari itu, ular dalam semak aje... Hahahahahaha.

Ada berani? Buat le klip tu. Tu haa... Takkan le mufti2 sekor pun tak mampu nak bersumpah? Heheheheehe...

Edited by dovob at 17-5-2019 03:41 AM

Malam semalam, sambil borak2 dgn seorg pokcik, yg sembangnya agak tinggi le. Last sekali, saya bagitau aje apa yg berlaku sikit aje, dan bersumpah atas nama Allah, perkara itu sebenar2 berlaku, dan sekiranya saya mendustakan hal itu, Allah turunkan sahaja laknat-Nya kpd saya serta-merta aje. Apa macam? Ada berani nak label saya sesat atau awak semua memang dalam kesesatan nyata!

Tak mahu ke, saya sumpahkan atas nama Allah, apa yg saya ceritakan disini sebelum2 ini sebenar2 berlaku? Tak mau tengok hasil yg akan dapat menerusi pendustaan yg awak nyatakan sebelum ini ke? Ataupun, awak itu setakat makan gaji aje orgnya?

Apa macam? Takkan le prof2 yg bodoh lagi bangang, tak sedar, adab nak nyatakan ilmu-Nya, jika belum diberi petunjuk-Nya?

Saya? Apasal sekor2 mangkuk ayun takut kepada saya ye? Awak ni takut kepada Allah ke, atau selain dari Allah?

Takut hilang phd? Atau gaji?

23/5/2019 - risalah kenabian dan tazkirah bagus tentang ' MENGETAHUI the PURPOSE OF LIFE'

30/5/2019 - MENCARIK ADAT

https://www.facebook.com/ikimfm/videos/2321745881219207/

13/6/2019 - "Mukjizat, Karamah & Wali (Bahagian 2)"

https://www.facebook.com/ikimfm/videos/3005290706178096/