CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KILL_NANCY

[Pelbagai] [Hikers and Campers] Pengalaman Pelik dan Menakutkan

Hiking bukit harimau menangis di kemasik, terengganu dengan kawan -kawan 4 orang..naik sampai check point 4 lepas tu terus masuk trek yang tak de jalan untuk ke checkpoint 5-7..nak patah balik sebab hari makin gelap tapi sesat tak jumpa jalan balik dan teruskan je berjalan ikut laluan yang tak berupa laluan.. Rupanya keluar sampai ke kampung orang yang kira-kira 8km dr kaki bukit tu sendiri..walaupun jauh nak pergi dekat kereta tapi bersyukur sangat sebab dapat keluar.  

Rate

1

ada satu gunung.

senja dah masa tu, riki tempat sebab dah pacak khemah.masa nak turun ke khemah (3rd base) ada balak melintang satu pemeluk besarnya kat tepi semak.ada orang (lelaki) duduk tunduk menghadap ke sana (nampak belakang dia).

koser nak tegur.

Rate

1

Hmm hmm tengah fikir

Baru jumpa ngan benang ni.. ai laikk.. Aku baru belajar2 gak camping ni, baru berkesempatan. So nothing serious cuma kekadang nak release tension tengok laut. Stakat ni aku cuma layan Pantai Saujana kat PD nun. Aku suka sini sebab kalau pergi sorang-sorang pun tak takut sebab sini always ramai orang. Kadang-kadang aku bawak my 7-year-old daughter kalau dia ada.

So the other day anak aku insist nak tido atas hammock kat luar khemah. Aku biarkan tapi mmg tak lena la aku tido sebab manjang kena check luar khemah. Takut dia jatuh atau takut anak aku kena curik ke, mana la nak tau kannn.

Sekali tu tetengah mlm, dalam tido dia merengek2 macam orang mengigau. Macam kena kacau la. Few times plak tu dia macam tu. Aku saspek takde lain la ni.. ada la jin lalu-lalang pastu kacau dia la tu. Tido pulak berbumbungkan sipi-sipi tarp, dan antara dua pokok rhu. Aku baca ayat basic2 je la tambah dengan mamai2 tu.. Sambil membebel cakap, "Janganlaaaa kacau anak aku! Aku tak kacau ko pun.." So last2 takde dah la dia merengek. Lena sampai pagi dia tido. Hehe.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x