CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noraidil_06

Negara Islam, definisi & pengertian

Cara2 nak jimatkan duit. Jgn jadi hamba duit.

[youtube]dHcjCPfcbcI[/youtube]

Sepatutnya, ulama2 ajar ilmu ni. Apa nama tuh, IKIM fm? Sembang aje budjet bagus, tapi takat sembang ajelah ye. Jenis dah diwash brain mcm itulah ye.

Apa kata, kita renung2kan, dunia ni Allah ciptakan semuanya free aje. Apasal ilmu2 free kerajaan tak ajar?

Tu ke nama negara Islam?

Kelakarnya, orang mcm saya ni, ada yg rasa diri tu jenis budjet pandai, tapi sebenarnya menonjolkan kebodohan dan ketamakan cuma.

Apa yg akan berlaku, bila ada aje ilmu, tapi hakikatnya bodoh? Itu nama tak kenal Allah.

Allah bagi semua secara percuma. Tapi semua yg percuma, didiamkan pasal apa ya? Tak rasa mcm bodoh dan dibodohkan ye?

Tau tak apa yg saya fikirkan kini, semuanya sudah disarbat, dan yg percuma itupun akan mula difikirkan caranya utk disarbat.

Hahahahahahaha.

Undang2 sarbat. Tak sarbat tak de keje. Marvelous!!!! Terbaiklah ye, tapi bodoh jua lah ye.

[youtube]uVjUpc6TVHA[/youtube]

Kalau tak der air, nanti try cara graviti ni, teknik baru pam air telaga sambil hasilkan elektrik tanpa generator yg perlu guna byk duit.

JIMAT!! sepatutnya ulama2 ajar ilmu yg bermanfaat. Apa leh buat, yg menguruskan kerajaan TAK RETI CARA NAK BERJIMAT CERMAT. Standard setan, koyol perasan berilmu, tapi yg dok salur ilmu kpd mereka utk berjimat itu jugaklah, yg suka sgt mereka TEST dan aniaya ye.

Bila le nak sedar, Allah dah lama bodohkan awak dgn teknologi2 yg berharga jutaan itu, tapi tak reti nak fikir cara nak berjimat cermat? Tak ke itu tandanya, ORG2 YG MENGURUSKAN NEGARA MALAYSIA HAKIKAT BODOH PIANG AJE KAN KAN KAN?

Edited by dovob at 7-3-2019 01:22 AM

Okeylah org yg koyol dan bodoh.

Rasa2 pandai ke tu? Allah dah lama bodohkan awak dalam mentadbir negara. Tu pun perangai mcm SIAL sesial SETAN. Hahahahahaha.

Apaleh buat ye, bodoh tak perlu diajar-Nya kan? Sebab itulah, betullah apa yg baginda Rasullullah saw maksudkan, akan dtg suatu zaman, yg menguruskan negara itu org2 yg bodoh aje.

Okeylah bodoh2 sekelian. Nanti2, kalau rajin2 sgt nak test tu, semata2 nak ilmu utk menunjukkan selama ini diri awak itu memanglah bodoh, sila2kan lah ye. Silap aje sikit, semua kebodohan itu akan ditonjolkan-Nya. Tak rasa mcm selama ini awak itu belajar ilmu SIAL ke? Menyialkan negara dgn ilmu hutang2 itu buat apa? Kan Allah boleh ajarkan ilmu2 yg MURAH lagi TAK PERLU HABISKAN DUIT BILLION2 itu ye.

Okeylah ye. Kalau rasa dapat ilmu kali ini, koyol rasa pandai, tunggu le ilmu itu akan jadi musuh awak selepas itu ye. Kan dah jelas, ilmu sedang memusuhi awak!! Hehehehehe

Apa nama tu, MURSYID? Mana ada mursyid bgtau sebab apa awak itu bodoh selama ini kan? Kan kini, dah ada yg jelaskan sebabnya yg menampakkan awak bodoh selama ini ye..

Okeylah org2 yg dibodohkan oleh Allah. Perasan syok dapat ilmu baru ke tu? Lum lagi saya tunjukkan ilmu magic, nak dapatkan air tanpa guna elektrik. Hehehehehehehe.

Saya kan lagi advance berbanding awak yg mencari2 cara nak buat duit aje. Kaya duit tak menjamin ramai masuk ke syurga-Nya. Dan orang yg dibodohkan-Nya, memang tak layak masuk syurga-Nya pun. So faham2 ajelah ye....

dovob replied at 7-3-2019 01:21 AM
Okeylah org yg koyol dan bodoh.

Rasa2 pandai ke tu? Allah dah lama bodohkan awak dalam mentadbir  ...

Selamat malam. Mimpi indah ok

Follow Us
Perlu byk mana ilmu dari Allah, yg menjelaskan yg menguruskan negara yg kononnya Islam itu, sebenarnya Islam ataupun sebaliknya ke?

Ataupun awak sedar2lah sikit tahap yg ditetapkan oleh-Nya itu kpd awak ye. Awak punya prof2 tu pun, bukan reti sgt hal2 nak uruskan negara pun, celah diri awak sendiri, dua kali lima aje... Hehehehehe.

Eh, saya mengetest ke tu? belum test, dah memang jelas GAGAL. Kalau dah ditest, memang comfirm GAGAL lah ye.

Jenis ajar Islam photostat, mcm itulah ye. Sekali guna agama, nak kena print dan bayar duit... Hehehehehe. Jenis LAPAR duit melalui agama ke tu koyol dan bodoh2 oit?

Okeylah ye. Mesti best bila saya taip benda2 yg awak tak tahu, dan hakikatnya menjelaskan awak2 semua rupa2nya selama ini BODOH tak tahu cara nak menguruskan sesuatu. Ada ahli2 yg kononnya apa nama kepala otak yg awak namakan itu "ahlul zikri" versi awak? Dua kali lima spt awak aje ye... Hehehehehehehe.

Cuma mereka itu tak tahu pasal awak, tapi kurang2nya saya tahu awak itu orang yg dibodohkan-Nya selama ini.

Sembang pung pang pung pang. Tapi hakikatnya dibodohkan-Nya selama ini. Kesian...

Best taip, kononnya perasan baik? Tapi, hakikatnya dibawah takluk setan aje. Tu yg Allah tak bantu tu.

Tayang pulak gaya setan, perangai pun setan, mana le nak dapat ilmu ketaqwaan.

Sedar2lah sikit, tak perlu perasan diri tu "tengah buat perbaikan" terhadap seseorg. Menguruskan negara pun dah lama tak tahu cara2nya. Kalau tahu cara2nya, tak perlu panggil teknologi2 luar, gunalah teknologi2 yg diiilhamkan taqwa atas-Nya. Lebih JIMAT dan tak perlu pening2 nak habiskan duit byk2.

Zaman ler ni, kalau tak faham makna teknologi, masih bergantung selain Allah, dok keje tayang org lain bodoh? Apa cerita pula bila memang ada bukti2 nyata, semua ilmuwan awak hakikatnya dibodohkan-Nya?

Bila tak der sirr dari Allah, maka bodohlah jawapannya. Bila mula bermusuhan dgn wali Allah, maka Allah pasti bermusuhan dgn awak ye. Bila awak cuba bodohkan wali Allah, tak sedar ke dah lama Allah bodohkan awak? Bila cuba trap wali Allah, dah berapa kali Allah trap awak, tu pun dah lupa?

Hakikatnya? Betullah tu, awak sememangnya bodoh yg tak perlu diajar kerana jenis awak ni memang kurang ajar kpd Allah.

Saja nak bgtahu, saja saya tak mahu ambil bantuan kera-jaan ler ni. Pasal kerajaan ler ni dah jadi kera kena belacan. Saja nak tengok, kera bila kena belacan, bakal jadi apa...

Okeylah ye wahai bodoh2 sekelian. Saya nak masuk tido ni. Makanya, faham2lah ye, selama ni bagi saya, awak semua bodoh aje. Layak kekal dalam neraka-Nya.

Edited by mnm77 at 7-3-2019 09:00 AM
dovob replied at 7-3-2019 12:55 AM
Kelakarnya, orang mcm saya ni, ada yg rasa diri tu jenis budjet pandai, tapi sebenarnya menonjolkan kebodohan dan ketamakan

Betul tu, setuju sangat. Tonjol kebodohan dalam berbicara dan ketamakan perhatian.

Kalau nak teruskan posting di sini sila kembali pada topik perbincangan. Anda akan dilihat sebagai yang cerdik.

Edited by Kilokahn at 7-3-2019 11:17 AM

Tun Salleh Abbas sudah clarify mengenai Artikel 3 "Islam sebagai agama Persekutuan" hanyalah terhad kepada Nikah Cerai Rujuk dan Faraidh sahaja. Boleh follow video di bawah. Mula dari minit 10:38 Semoga bermanfaat. Video penuh adalah mengenai Islam Liberal.

Kilokahn replied at 7-3-2019 11:15 AM
Tun Salleh Abbas sudah clarify mengenai Artikel 3 "Islam sebagai agama Persekutuan" hanyalah terhad  ...

Tq for the link bro

mnm77 replied at 7-3-2019 08:59 AM
Betul tu, setuju sangat. Tonjol kebodohan dalam berbicara dan ketamakan perhatian.

Kalau nak te ...

Okey tu.

Nak minta sikit leh? JANGAN GUNA ID PENCACAI AWAK BILA BERBICARA DENGAN SAYA.
.
Consider it done okey?

dovob replied at 8-3-2019 04:49 PM
Okey tu.

Nak minta sikit leh? JANGAN GUNA ID PENCACAI AWAK BILA BERBICARA DENGAN SAYA.

Bagus lah kalau dah ok. Harap ok lah selalu.

Disebabkan dah tanya soalan pula, saya jawab ni masih guna ID yang satu-satunya saya register kat CARI ni. Mungkin orang lain termasuk juga anda ada banyak ID (multinick), tapi BUKAN SAYA.

Consider it done okey?

Let's discuss according to topic, should be ok.

Edited by cmf_shalom at 10-3-2019 02:30 PM
mnm77 replied at 3-3-2019 11:06 PM
Salam/Shalom...

Boleh join...dialu-alukan...

Thanks..apa yg saya kemukakan adalah dari pandangan sebagai non..

Kalau sy x silap ..kt negara yg memang kerajaan islam spenuhnya..yizah dikenakan sebagai ganti rugi bahawa hal ehwal keselamatan negara dijaga sepenuhnya oleh org islam..tmasuk hal ehwal ketenteraan. Dalam konteks malaysia..sy skeptical sama ada ia boleh dilaksanakan falsafahnya ke praktikal...dimana tentera hanya 100% melayu . Ia memberi satu gambaran tidak enak sekiranya berlaku...Seolah2 kerajaan islam mmpertikaikan kesetiaan sy kepada negara ..kalau dlm kes...memang non sendiri berhijrah mendapatkan perlindungan ke negara islam..mungkin sesuai..tp dlm konteks malaysia ..bg saya tidak sesuai...

Bagi saya ia dh mcm urusan perniagaan insuran...sy mbeli insuran utk pelindungan semata2.

Yg kedua...kalau ada berpendapat tidak adil non tidak dikenakan cukai yizah sementara yg islam ada cukai tambahan zakat..sy agak terkelu dan terkejut ..perbandingan ini dah macam islam komplen kenapa mereka kena sembahyang 5 kali sehari sementara non tidak...

Mcm tidak kena pula nak membanding cukai yg terkait dengan amalan ibadat dengan cukai yg lain...lagipu  zakat tu mmg 100 % akan dikembali semula kpd org islam juga..disamping melakukan amalan ibadah kpd tuhan..

Cuma untuk makluman, umat xtian walaupun tidak membayar cukai zakat kepada kerajaan..tp mereka mmbayar cukai zakat mereka sendiri terus kepada gereja...satu yg diberi secara mingguan/derma ..satu lg yg khas melalui borang yg ada plepasan cukai kerajaan lg..

cmf_shalom replied at 10-3-2019 02:05 PM
Thanks..apa yg saya kemukakan adalah dari pandangan sebagai non..

Terima kasih kembali, segala pandangan yang jujur adalah sangat dihargai...
Kalau sy x silap ..kt negara yg memang kerajaan islam spenuhnya..yizah dikenakan sebagai ganti rugi bahawa hal ehwal keselamatan negara dijaga sepenuhnya oleh org islam..tmasuk hal ehwal ketenteraan.

Ada tak sumber rujukan yang menyatakan sedemikian? Kalau ada sudilah berkongsi bersama. Jika dikira benar pun kenyataan ini, sebagai jaminan keselamatan untuk orang bukan Islam bernaung di bawah pemerintahan Islam, pada pandangan saya adalah patut. Namun saya belum pernah dengar jizyah ini sebagai ganti rugi hal ehwal keselamatan negara (yang dijaga sepenuhnya oleh orang Islam).

Apabila kita bercakap konteks kerajaan Islam, maka adalah wajar hal ehwal keselamatan memang dijaga oleh orang Islam sendiri.

Dalam konteks malaysia..sy skeptical sama ada ia boleh dilaksanakan falsafahnya ke praktikal...dimana tentera hanya 100% melayu . Ia memberi satu gambaran tidak enak sekiranya berlaku...Seolah2 kerajaan islam mmpertikaikan kesetiaan sy kepada negara ..kalau dlm kes...memang non sendiri berhijrah mendapatkan perlindungan ke negara islam..mungkin sesuai..tp dlm konteks malaysia ..bg saya tidak sesuai...

Sememangnya terdapat berbagai pandangan, malah sesama orang Islam sendiri pun masing ada pandangan-pandangan yang berbeza. Semua boleh lontarkan pandangan, cumanya dari segi yang afdhal (yang lebih utama) apabila wujudnya negara Islam dengan pemerintah Islam, apakah yang terbaik untuk rakyat di bawah naungan pemerintah Islam mengikut acuan Islam itu sendiri?

Berkaitan tentera, setahu saya ada ada juga bukan Islam dalam angkatan tentera, bukan 100% Melayu. Mungkin yang dimaksudkan Rejimen Askar Melayu Diraja, tapi bukan semua unit tentera terdiri dari Melayu semuanya. Tidak timbul isu kesetiaan kepada negara apabila ada juga bukan Melayu yang menyertai askar.

Sekiranya jizyah dikira hanya sesuai untuk bukan Islam yang berhijrah, seolah-olah ada ada double standard pula pada bukan Islam. Ini juga akan dipertikaikan, sedangkan bagi yang Islam tidak timbul isu double standard samada berhijrah atau tidak.

Bagi saya ia dh mcm urusan perniagaan insuran...sy mbeli insuran utk pelindungan semata2.
Sudah tentu bukan Islam tidak mempunyai kepercayaan yang sama dalam isu Aqidah (kepercayaan kepada Tuhan) berbanding dengan orang Islam. Apabila Aqidah tidak sama, maka akan timbul persepsi kefahaman yang berlainan.

Dalam sejarah Islam, Khalifah Umar RA telah parah (sehingga meninggal dunia) dicederakan oleh seorang berbangsa Parsi yang hidup dalam naungan pemerintahan Islam, yang tidak berpuas hati kerana dikatakan berlaku penindasan kepada kaumnya. Ini pendapat peribadinya sebab kemarahannya kerana dia seorang hamba. Berbeza pula dengan Salman Al-Farisi RA yang juga bangsa Parsi, tetapi tidak membangkitkan langsung kaumnya ditindas pun di bawah pemerintahan Umar RA.

Jika bukan Islam anggap macam insuran sekalipun, sekiranya pemerintah Islam menjalankan tanggungjawabnya untuk mempertahankan orang bukan Islam jika dikhianati, adakah itu sesuatu yang dikira tidak baik untuk bukan Islam?

cmf_shalom replied at 10-3-2019 02:05 PM
Yg kedua...kalau ada berpendapat tidak adil non tidak dikenakan cukai yizah sementara yg islam ada cukai tambahan zakat..sy agak terkelu dan terkejut ..

Sekali lagi atas perkara Aqidah dan juga isu yang melibatkan perlaksanaan hukum Islam, tidaklah menjadi sesuatu yang luar baiasa apabila bukan Islam melihat perlaksanaan hukum Islam itu tidak sesuai. Bahkan yang Islam pun sama juga, ada juga yang tak setuju. Ini dah biasa sebab ada pandangan masing-masing.

perbandingan ini dah macam islam komplen kenapa mereka kena sembahyang 5 kali sehari sementara non tidak...

Soal Ibadat sememangnya tidak dikenakan kepada bukan Islam, kerana bukan Islam berhak memilih agama sendiri. Tiada paksaan dalam agama. Akan tetapi berkaitan cukai, ia adalah tanggungjawab terhadap pemerintah (samada Islam atau bukan Islam). Tiada siapa pun dari orang Islam yang tinggal di negara bukan Islam yang boleh senang-senang tak mahu bayar cukai hanya kerana pemerintahnya bukan Islam, sedangkan yang bukan Islam bayar cukai kepada pemerintah bukan Islam mereka....

Sebenarnya untuk orang Islam, cukai yang asalnya wajib hanyalah ZAKAT. Yang tambahan itulah yang dikenakan oleh pemerintah, sebanyak mana yang wajar, hal ini bergantung kepada kebijaksanaan pemerintah untuk membangunkan sesebuah negara.

Untuk orang bukan Islam bernaung di bawah pemerintahan Islam, yang wajib dibayar asalnya hanya JIZYAH. Tetapi ini tak dilaksanakan atas sebab-sebab tewrtentu. Oleh kerana sistem percukaian tambahan telah digunakan, maka isu jizyah ini menjadi isu yang dikesampingkan (kerana sudah ada cukai lain yang digunakan).

Pada pandangan saya, jika orang Islam hanya bayar zakat sahaja, tiada cukai tambahan pemerintah, saya AMAT YAKIN orang bukan Islam pun suka bayar JIZYAH (dengan kadar sama seperti zakat) tanpa cukai tambahan seperti GST/SST/VAT dan lain-lain jenis cukai termasuk cukai pendapatan. Ini kerana kadar Zakat (atau Jizyah) adalah lebih rendah berbanding cukai tambahan yang dikenakan oleh kerajaan.

Mcm tidak kena pula nak membanding cukai yg terkait dengan amalan ibadat dengan cukai yg lain...lagipu  zakat tu mmg 100 % akan dikembali semula kpd org islam juga..disamping melakukan amalan ibadah kpd tuhan..

Jika dilihat dari segi ibadat, memanglah macam tak kena pada pandangan bukan Islam. Untuk orang Islam, bayar zakat dapat pahala. Kalau tak bayar berdosa. Dosa dan pahala ini berkaitan anutan agama, dan memang zakat itu untuk orang Islam sebagai cukai dan pada masa yang sama sebagai ibadat yang dapat pahala. Jizyah pula sudah tentu bukan ibadat untuk bukan Islam, ia setakat cukai yang dikenakan.

Jika zakat akan kembali kepada orang Islam, maka adalah ADIL jizyah itu untuk kembali kepada bukan Islam, termasuk sebagai jaminan keselamatan, keperluan ketenteraan untuk jaga orang bukan Islam dan lain-lain lagi. Kalau nk kira logik, adalah tidak adil duit zakat digunakan untuk menjaga kebajikan orang bukan Islam dengan orang bukan Islam langsung tidak menyumbangkan apa-apa untuk keselamatan dan kebaikan mereka sendiri.

Namun disebabkan kita (sistem sekarang) dah ada cukai tambahan, maka cukai tambahan inilah yang menampung keperluan orang Islam dan juga orang bukan Islam, dan orang Islam tidak merungut pun pasal zakat. Yang biasa dirungut adalah cukai tambahan. Kenapa? Kerana ada yang rasa terbeban bila ada cukai tambahan atas zakat (bukan terbeban dengan zakat).

Cuma untuk makluman, umat xtian walaupun tidak membayar cukai zakat kepada kerajaan..tp mereka mmbayar cukai zakat mereka sendiri terus kepada gereja...satu yg diberi secara mingguan/derma ..satu lg yg khas melalui borang yg ada plepasan cukai kerajaan lg..

Untuk memberi sedikit kelegaan kepada umat Islam terhadap pemerintah yang mengenakan cukai, dengan pembayaran zakat kepada saluran rasmi, maka umat Islam boleh pohon untuk pengurangan cukai (pelepasan cukai). Hal ini hampir sama juga seperti yang disebut di atas (kepada umat Kristian), kerana ia berkaitan dengan sistem cukai yang diguna oleh pemerintah (cukai tambahan telah dikenakan).

Umat Islam ada juga yang bayar zakat dan tambahan sedekah (derma) bukan menerusi saluran rasmi yang disediakan, ini adalah atas pilihan masing-masing. Banyak mana pun nak sedekah selapas bayar zakat, semua ini pilihan. Cuma yang wajib sahaja yang pemerintah perlu ambil dari rakyat yang Islam, kerana itu dah dipertanggungjawabkan ke atas pemerintah (dalam pemerintahan Islam).

WAllahu a'lam
(And Allah Knows Best)