CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Malaysia.Doom

Terlampau Benci Kat orang Melayu sampai tak suka pada Pompuan Melayu

Close [Copy link]
brego replied at 13-2-2019 03:49 PM
then cari partner yg datang dari bangsa yg takde bad persepsi.
dan kalo ko benci melayu in genera ...

Tq bro...aku memang fikir cam tu...tapi tanah pusaka arwah abah tu banyak nak diuruskan.

btw thanks...mungkin aku akan ke sana cari isteri kot..tapi ni lah luahan isi hati aku.

Kebencian aku kat Melayu skang ni aku ibarat kan cam barah yang tak boleh diselamatkan...kira tahap kojol dah.

Macam2 main kat fikiran aku...banyak persoalan  dlm fikiran kalau aku pergi ke Sulawesi.

tiba2 aku nak kembali ke agama Islam balik sebab benda ni dah tahap tawakkal. tiba2 aku teringat kat Allah.

Malaysia.Doom replied at 13-2-2019 03:31 PM
masa kecik dulu banyak baca Utusan Malaysia...dr umur belasan benda ni dah dibina dlm fikiran ak ...

No wonder, nasib baik walaupun ayah aku pun suka beli utusan tapi aku jenis x suka nak baca paper. If that the case, mmg tak boleh buat apa la. I would like to say something here, but malas sbb tau mesti ramai akan kecam.

So in ur case, bertabah jela. Maybe ko boleh suruh org jagakan umah pusaka, pastu ko fly g canada duk sana ke (as one of the forummer suggest), who knows kan ko dpt jumpa bakal wife..

PulutSambal replied at 13-2-2019 04:06 PM
No wonder, nasib baik walaupun ayah aku pun suka beli utusan tapi aku jenis x suka nak baca paper. ...

Utusan Malaysia sepatutnya kena dihadkan rating umur 18 tahun keatas je pembacanya

takmau melayu tak payah la pilih pompuan melayu bro..bersepah lagi pompuan indon,cina, hindu, pakistan,congostan, nepal, bangladesh utk di buat bini..jgn ko pilih sajat dah la..

Edited by Malaysia.Doom at 13-2-2019 04:19 PM

persepsi aku kat Melayu bukan malas tapi lemah dan lembik.

Penulisan dan karya mereka tak mampu lonjak semangat bangsa mereka...so layak letak dlm tong sampah .

dengan kata lain pemimpin mereka hanya menonggang bangsa melalui akhbar itu.

orang muda cam saya akan rasa muak....akhirnya anti Melayu.

Follow Us
MadameOnion replied at 13-2-2019 04:11 PM
takmau melayu tak payah la pilih pompuan melayu bro..bersepah lagi pompuan indon,cina, hindu, pakist ...

ko ingat indon dtg malaysia dok bandar ni boleh caye ke...sama acam melayu jugak.

Edited by brego at 13-2-2019 04:48 PM
Malaysia.Doom replied at 13-2-2019 03:52 PM
Tq bro...aku memang fikir cam tu...tapi tanah pusaka arwah abah tu banyak nak diuruskan.

btw th ...

no problem.
kalo ko nak kawin dgn pompuan kokesen, ada huge risk.
western culture and family value, now dominated by feminist.
divorce rate tinggi. 80% initiate by female.
kat sana ramai pompuan yang abuse family law nih.
sekali divorce, kena bayor - alimony & child support.
bini punya divorce lawyer tu pun, ko yang kena tanggung.
lepas tu child custody always belong to the mother.
ko susah nak jumpa anak, your children maybe will learn from their mother to hates you,
but you still have to pay alimony & child support.

tu pasal kat barat,  sekali divorce, ramai jadi homeless.
ada yang jadi papa kedana - brendan fraser, emmanual eboue, etc
you can't start a new life, you can't remarried.
ramai jugak yang bunuh diri - robin williams, etc
kalo skip bayar alimony & child support, kena masuk penjara.

https://www.nydailynews.com/opin ... h-article-1.1906241

https://www.telegraph.co.uk/news ... fore-his-death.html

https://www.nj.com/hunterdon-cou ... _jail_while_ua.html

https://www.independent.co.uk/ne ... enance-1469049.html

Malaysia.Doom replied at 13-2-2019 04:14 PM
ko ingat indon dtg malaysia dok bandar ni boleh caye ke...sama acam melayu jugak.

aku rasa cuma ko belum ada jodoh je ni bro..kita taktau..esok lusa kalau mmg jodoh ko dgn pompuan bangsa melayu, allah akan buka pintu hati ko utk terima pompuan melayu..tapi yg aku reply kat atas tu aku tarik balik..tak jadi suggest bangsa paki or bangla sbb nanti kalau gaduh nanti dia bawak satu clan maki ko..

Hang tak berasmilasi dgn melayu ka. Atau masih terkurung hidup sbg bugis indon.ada baiknya berhijrah kembalu ke tempat yg kamu sukai penempatan bugis jawa leluhur tempat tiada melayu

Catpaw replied at 13-2-2019 02:03 PM
Ko salah bukak tempat doom, nak cari awek bukan malay kena la buka kat tempat diorang... sini ramai  ...

hahahah win komen ko dik..ko nasihat kan dia usah berkuntum sini..gi la LOWYAT forum..sana jarengggg ada Mulayu..

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Ni cara Islam:

"And when My servants ask you, (O Muhammad), concerning Me - indeed I am near. I respond to the invocation of the supplicant when he calls upon Me. So let them respond to Me [by obedience] and believe in Me that they may be (rightly) guided."  [Al Baqarah Ayat 186]

Ya, caranya dgn berdoa.

Tp ni utk org yg beriman kpd Allah je la.

kenape tak carik cina ngan india kat malaysia ni je.. mesti mereka lagi kuat dan tak lembik

u sendiri pun keliru dengan diri u macam mana..
buka sikit pergaulan tu biar luas..

Aku cuba untuk faham situasi kau ni duhai bugis. Sungguh aku tak dapat paham bagaimana rasa kebencian yg melampau itu  terhadap sesuatu bangsa. Hanya kau yg tahu apa saja yg telah kau lalui dalam hidup, lantas kau amat membenci Melayu.

Dalam badan aku ni mengalir darah dua bangsa. Dari dua benua. Dari aku kecik sampai sekarang bermacam2 perkara yg aku tempuhi kerana sentimen agama dan bangsa, tetapi aku tak pernah malu untuk mengaku bahawa aku juga Melayu dan walau bermacam kenangan pahit sewaktu remaja, aku tak pernah membenci Melayu.

Mungkin kau perlu mencari jati diri, cuba kenali siapa kau yg sebenarnya. Cuba keluar dari gelembung kebencian itu, pandang dengan mata hati, mungkin kau akan nampak sinar di sebalik gelembung yg kau cipta untuk diri sendiri. Tanyalah hati apa yg kau inginkan, lontarkan jauh2 prejudis dalam membuat pilihan. Jangan mudah termakan dengan umpan, label dan momokan terhadap sesuatu bangsa.

Kerana aku juga pernah di persimpangan; antara dua bangsa, namun aku tak memilih hanya satu tetapi aku memilih untuk mengenali kedua2 nya. Akan ada kekurangan dan mesti ada kelebihan, tetapi jangan hanya memandang dari luaran, dari mata yg menyala marak api kebencian. Berlapang dada. Selami dengan hati yg ikhlas.

Yang dapat aku simpulkan, bukanlah kerana bangsa atau agama. Tetapi kerana individu itu sendiri. Tidak boleh melabel sesuatu bangsa atau agama hanya kerana peel orang2 tertentu. Lumrah bangsa dan agama, ada yg mulia, ada yg hina. Rugilah kalau kita membenci, tak rugi kalau kita mengubah persepsi, walau tidak mencintai, sekurangnya boleh meneutralkan perasaan dan memadamkan api kebencian.

Lelah dan mengah dengan bangsa sendiri bukan pada bangsa Melayu sahaja.Tanyalah bangsa lain. Tetapi jangan pernah menyesal dengan bangsa kelahiran kita, mungkin kita belum cukup mengenali bangsa kita sendiri.

Ini cuma pandangan aku. Terpulang pada penerimaan kau. Hidup ni pun bukan lama. Selama mana kita nak membenci.

Bosanlah ko ni tt. Takde topik lain ke? Spread positivity tak leh ke?

Edited by Malaysia.Doom at 13-2-2019 06:31 PM
FitzTzif replied at 13-2-2019 05:25 PM
Aku cuba untuk faham situasi kau ni duhai bugis. Sungguh aku tak dapat paham bagaimana rasa kebencia ...

dah cuba sis, berulang kali cuba tapi saya rasa tak boleh...budaya Melayu sangat complex kompleks and FAKE. Macam mana filipin pon mereka boleh kata Melayu?????wtf

masa aku kecik dulu aku x suka Jawa sebab budaya Jawa pelik...bila aku kaji2 bukan salah Jawa dan Bugis tapi Nasionalisme Melayu tu yg salah.

Diorg mengelompokkan mereka secara salah sebagai Melayu dan melabel secara salah budaya dan tradisi mereka bukan mengikut anthrapologi fizikal yg dibuat pada awalnya iaitu pada zaman British.

mereka mengelompok mereka seperti memasukkan sampah ke dalam satu bangkul sampah kemudian sampah tu digaul2..  kemudian mereka keluar Nah ini Melayu....sampai pakaian Jawa pon dikatakan pakian

whadda replied at 13-2-2019 04:47 PM
kenape tak carik cina ngan india kat malaysia ni je.. mesti mereka lagi kuat dan tak lembik

bahasa pon teruk...perangai pon paria sama je macam Melayu.

geliiii

Genkidesuka replied at 13-2-2019 04:44 PM
Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Ni cara Islam:

ada ke org berdoa tapi tak beriman pada Allah.?

ninja boy replied at 13-2-2019 04:42 PM
Hang tak berasmilasi dgn melayu ka. Atau masih terkurung hidup sbg bugis indon.ada baiknya berhijrah ...

Buat apa aku nak berasimilasi dengan Melayu????

di Selangor pon takda satu pon keturunan Melayu Asli...They are all FAKE