CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adila39

Siapa ada sahabat sejati? atau sahabat hantu? share story pls

Minami2013 replied at 15-2-2019 05:20 AM
Rasa nya ni utk lawatan je, kalau utk umrah dan haji still kena ada mahram. Depa ni salah info.  ...

Yg nak pergi tanpa mahram kena guna visa pelancong ada tambahan dlm rm2k lebih urusan visa.
Kalau yg 45 tahun ke atas guna visa haji atau umrah.

Kenal sorang sahabat masa matriks. Masa orientasi, kami duduk sebelah sebelah sementara tunggu giliran. Lepas tu terus baik sampai sekarang. Pernah gaduh kejap masa 3rd year degree, lepas tu baik balik bila mak saya sakit.

Masa saya sakit kat matriks, dia yg datang teman kat wad sampai malam. Bawakkan milo, roti dan komik Shin Chan saya.

Masa degree, dia teman saya pegi klinik waktu midnight sebab saya food poisoning.

Sekarang dia dah kahwin anak 1. Hari tu husband dia warded, saya bawakkan dia dan anak ke hospital untuk lawat husband dia. Saya jagakan anak dia sementara dia masuk ke dalam wad untuk jumpa husband dia.

Kami pernah sama sama lewat balik asrama waktu malam. Bila guard nampak, kami menyorok celah pokok bunga sambil meniarap mcm komando. Haha.

Semoga hubungan persahabatan kami kekal hingga akhir hayat. Insya Allah.

Rate

1

icha80 replied at 15-2-2019 12:50 AM
Yg nak pergi tanpa mahram kena guna visa pelancong ada tambahan dlm rm2k lebih urusan visa.
Kala ...

Ooo.. i see. Tq ye for the info.

Hmmm...

[AceHand SPECTaceLAR]

Definisi sahabat bagi aku senang jer... Semer yang aku kenal tu sahabat... Tapi kalau tak kenal pong tak semestinya bukang sahabat... Dan sahabat tu jugak hada yang baek hada yang jahat... Hada rapat dan hada tak... Sahabat sejati ni kira sahabat yang aku boleh caya walaupong tak rapat... Yang boleh harap...

Jizzz... Klong! Klong!

Rate

1

ai mmg jenis malas berkawan. bukan tak suka berkawan tapi malas. nak suruh aku tegur orang dulu ke, ajak orang ke mana2 ke.. memang tak arr.. aku jenis suka diam buat hal sendiri .. sbb kekadang pening ngan perangai manusia2 nih
tapi aku really appreciate kawan2 yang selalu datang tegur aku dulu, ajak pegi kemana2, mesej tanya khabar ataupun tanya soalan2 .. walaupun gaduh tetap keep in touch bertahun2..  ingat birthday aku etc.. so menunjukkan aku sentiasa ada dalam ingatan diorang.. i love u all lah

Rate

1

Ada seorang. Masih berhubung smpai skrang. Kadang kadang tu kluar lepak, dalam sebulan tu dlam 1-2 kali kluar lepak bersembang. Aku dgn R kenal sejak skolah rendah, masa tu darjah 4 atau 5. Dia ni jenis tak bergaul dan pendiam (masa sekolah rendah) tapi bijak. Aku kenal dia pun sbb kawan sblah aku (aku panggil dia N, kawan baik aku smpai form 5). Dia yg tarik R masuk circle kitorang. Berkepit la kitorang bertiga waktu zaman skolah rendah tu.
....
Aku tak berapa rapat sgt dgn si R ni pada awalnya, sbb dia ni pendiam dan agak janggal orangnya. Tapi makin lama makin ok, smpai lah habis sekolah rendah (dahsyat gak kitorang, stay 1 kelas yang sama 2-3tahun berturut turut. boleh dikatakan tahap iq kitorang sama aras. hahaa). Masuk sekolah menengah aku pindah tapi masih berhubung dgn si N (aku sayang kau, no homo). Tak lama. Setahun je pindah, tingkatan 2 aku masuk sekolah yang sama N dgn R masuk. Oh lupa, aku waktu skolah rendah gemuk (50-60kg). Jadi waktu mula mula jumpa N dgn R diorang mcm pelik sbb tgok aku kurus. Aku pun pada mulanya tak perasan si R ni, padahal dlam perjalanan gi sekolah tu (jalan kaki je masa tu) dia berjalan depan aku. Puberty hit us hard. Haha.
...
Masa sekolah menengah aku tak penah satu kelas dgn si N dgn R smpai lah tingkatan 4 sbb masing masing amek fizik dgn kimia. Waktu era ni lah aku dgn R bertambah akrab sbb N byk buang masa dgn perempuan. Tak pernah tak couple dia tu. Haha. R pun mula kerap lepak rumah aku, hujung minggu overnight. Smpai lah kami habis menengah dan tak lama lepas tu N pun pindah. Tinggal lah aku dgn R smpai skrng.
...
Aku dgn R tak pernah bergaduh, berbeza pendapat itu normal. Apa yang aku boleh cakap dgn pasti adalh aku hormat dia dan dia hormat aku. Ok dah, cukup.

Rate

1

Follow Us
Minami2013 replied at 15-2-2019 05:20 AM
Rasa nya ni utk lawatan je, kalau utk umrah dan haji still kena ada mahram. Depa ni salah info.  ...

akak pun rasa yang sama. tak pernah lagi dengar orang pergi tanpa mahram. even, neighbor akak, balu anak satu pun x boleh bawa anak perempuan dia yang darjah satu sedangkan ayah dia aka datuk pergi

AceHand replied at 15-2-2019 05:02 AM
[AceHand SPECTaceLAR]

Definisi sahabat bagi aku senang jer... Semer yang aku kenal tu sahabat...  ...

wahhh...

i agree dgn u pulak...

i pun prefer gini...

good job. Xnak bagi kredit sbb awak supermod dah banyak tuuu.. bagi sikit je as appreciate token sbb sudi jengah. mekasih SM

Morning readers.

Conclusions dari apa yg i baca... all i can conclude semua perlu ada rakan.. baik rapat atau sederhana

Kena hormat each other and be sincere dalam persahabatan tu

Andai kata ada yg berselisih faham best solutions untuk maaf memaafi dan jgn prolong lama sgt

Or jika ada pula insiden sampai x bertegur sapa atau memburukkan diri atau back stab etc

best solution is moved on and forget them. Menjauhi org yg toxic adalah tindakan yg paling bijak.

Have a great weekend semua

My best friend is always men...X tahu kenapa tapi I find that Kita lebih senang share story yg suka dan duka with men instead of women..

Berkawan dgn lelaki lebih open minded Dan sporting for sure...
Perempuan byk yg x sporting dlm memberi pendapat atau melihat sesuatu dlm perspektif kehidupan...

Perempuan mungkin akan panjangkan masalah atau cerita kita pada wanita lain so x suka mcm tu..

Alhamdullilah utk sahabat lelaki yg baik ...Ini hakikatnya...
Kawan perempuan sbg kawan tetapi bukan sahabat...

Rate

1

Sebut pasal sahabat sejati ni.... Sedih pulak... Sbb sahabat saya baru meninggal 3 bulan lepas.... Banyak persamaan diantara saya dan arwah
1.makanan kegemaran
2.hobi
3.perangai lebih kurang sama
4.boleh simpan rahsia
5.menjaga aib diantara 1 sama lain
6.layan anak2 saya mcm anak sendiri... Begitu juga layanan saya kepada anak2nya
7.menghormati keluarga besar masing
8.kalau pergi mana2 tidak lupa bawa balik buah tanggan
9.sama2 berjuang menentang sekiranya ada musuh
10.kegembiraan saya merupakan kebahagian baginya.. Begitu juga dgn saya.
11.setiap kali makan menu mmg sama... Tak kiralah western atau mamak.
12.kesedihan saya merupakan kemurungan baginya..
Dan.... Banyak lagi..... Dimanakah kan ku cari ganti

Rate

1

Ceh!

adila39 replied at 16-2-2019 09:30 AM
wahhh...

i agree dgn u pulak...

[AceHand SPECTaceLAR]

Tanak masok sini dah...

Jizzz... Klong! Klong!

Eh!

vanilacup replied at 16-2-2019 09:15 PM
My best friend is always men...X tahu kenapa tapi I find that Kita lebih senang share story yg suka  ...

[AceHand SPECTaceLAR]

Salah tu... Bukang menX... Xmen daaa... Sila jangang taipo lagi... Sekiang...

Jizzz... Klong! Klong!

Kes 1.
Hmmm.. waktu sek rendah i ada bf..consider gi mana2 mesti berdua.. suka lepak rumah dia, sbb umah dia dkt dgn sekolah. byk cerita suka duka..Tapi terpisah bila i further sekolah daerah lain. Tapi i still keep in touch, selalu bg surat, bila cuti tetap pergi umah dia.. Tapi, lama2 i perasan dia mula menjauhkan diri. Bila i jumpa geng2 lama, kumpul sekali, duk citer kenangan2 dgn dia, dia bulih jwb acuh..eh mana ada, mana ada.. lama2 terus putus mcm tu ja.. dgn member lain still keep in touch

Kes 2..
Masa i sekolah di daerah lain, masuk f4, ada bdk baru masuk.. mmg baik la dgn dia smpi i ikut dia blk penang.. mmg ngam giler.. dia terer kimia, so i blajar kimia dgn dia.. member2 sekelas pun tau i rapat dgn dia.. bila habis spm, smbg u lain2. awal2 tu keep in touch juga,, lama2 hilang.. member2 sekelas yg lain pun duk tanya i, mana minah ni hilang, sbb diorng tau i mmg rapat sgt dgn dia. i miss her, x penah lupakan dia.  bila cuti g pennag, i berhrp gak la utk terserempak dgn dia. i bkk majalah sekolah lama, try call no tepon umah dia, tapii hampa.. baru2 ni, ada member buat watsap grup sekolah lama, ramai gak cari dia, akhirnya ada la contact number dia. ya allah, i rasa happy sesangat. i wtsap dia personal, dgn penuh rasa teruja..finally, i found u kekdahnya.. all these while.. i mmg mencari dia. Tapi rupanya i hanya bertepuk sebelah tgn. Hampa u.. Dia acuh x acuh ja..  takpelah, now setakat hai2, bye ja dlm grup watsap.

Kes 3
member sedorm dr f1 smpi skrg. ada 4 org yg i sll jumpa, ada yg duduk dkt2.. Mmg bff forever kekdahnya

Kes 4
member2 zmn universiti.. Betul2 ada 3 org yg satu kepala. Walau jarang jumpa tetap up date dlm watsap grup. Yg sorang tu mmg member sekepala, duduk sebelah tmn ja. x dirancang pun. sama2 share mslh, rahsia berdua. ada masa pi bekpes sama2..

Rate

1

AceHand replied at 18-2-2019 01:23 AM
[AceHand SPECTaceLAR]

Salah tu... Bukang menX... Xmen daaa... Sila jangang taipo lagi... Sekian ...

ha ha ha not a gay men ... if u want to be my close friend ..can also lorr

Edited by chinta89 at 18-2-2019 11:47 AM

Me ada sahabat sejati

Kami satu sekolah start Form 1, dia kelas ptama n iols kelas kedua dari 12 kelas (sekolah iols sekolah elit n ramai student). So masa kelas Kemahiran Hidup, kelas dia n kelas iols digabungkan. Maka meja terpaksa berhimpit2. Maka masa tu lah terjadi kes tumpang2 meja, 2 meja duk 4-5 orang. Bila duk kelas iols, dia akan duk meja iols. Bila duk kelas dia, iols tumpang meja dia. Sekolah iols sgt padat, ada kelas2 duk kat makmal je okeh so hrp jgn ada yg tanya kenapa x guna makmal/kelas lain/bilik tambahan lain etc. Kelas pun terpaksa buat sesi pagi dan petang.

Ok start rapat masa kami sama2 dapat masuk hostel utk Form 2 (tapi bilik asing2). Start btl2 rapat masa Form 3 sb konon study group utk PMR. Kih3.. Btw iols seorg yg serius masa bljr, so tak geng la ngn bebudak senior/junior yg acah2 hot girls di sekolah dan hostel. Maka kurang la kawan. So my friend ni lah yg sudi temankan iols ke sana sini dan tlg iols termasuklah hal bljr/tlg jaga iols bila sakit/ajar study Math/etc yg byk utk iols list kan.

Masa tahun ptama kat hostel, ade sorg budak ni sebaya iols (masa tu me umur 14) nama En dan kami sebilik. Dia ni acah2 "senior" kat hostel sb stay hostel since umur 13. Kiranya i jadi junior dia la. Dia ni kuat bodek kakak kakak, suke acah2 'masuk line' ngn geng yg lbh dewasa, so ak kerap dibulinya secara 'mental' which is cara dia ejek aku tu dari segi air muka, kata2, bila bersembang je mesti naks akitkan hati dan jatuhkan air muka aku uols then satu hari aku mengamuk nk keluar asrama (x ingat kes ape tp psl budak nama En ni la). Senior2 pujuk dan ak btahan sb kawan baik aku td tu la dia yg banyak bagi aku kata2 semangat.. Ak down gila dan rse tsisih di asrama semata2 akubukan hot girl uols tau tak huhu.

ak namakan kawan baik aku td Ela lah ye, so start dia byk tlg aku study, jaga aku msa sakit, bg kata2 semangat n x tau masa bila lama2 jd agak rapat jgk la hehe. Form 4 kami sekelas dan Form 5 dia and geng2 aku yg lain turun kelas ke 3 plk dh. Geng2 bijak sikit naik ke kelas pertama. maka aku terkontang kanting duk kelas kedua tanpa ada geng Dh la subjek Sains Tulen tu payah gila, sk rse down sb Ela dh x sekelas ngn aku. Tp kami still study sama2. Saat plg getir ak x leh lupa masa dekat2 nk exam masa Ela sakit, bila btau warden, semedang dia start kereta n cabut lari! Ak bengang gila dan x tau ape nk buat then kami sama2 jaga Ela dan aku berusaha contact ayah dia utk bawak Ela ke spita. Zaman tu ada public phone je ko dan duit syiling mesti kena sentiasa adaaaaaaa okeh utk kecemasan. Duk asrama mana boleh bawa tepon. Smart fon xde lagi, paling canggih tepon Nokia 3310, sabun dan daun (sape zaman aku ni mesti kenal tepon nih kikiki).

Lps masing2 sambung ke IPTA berbeza, kami agak jarang jumpa tp selalu gak tanya khabar. Agak susah nak jumpa sb mslh transport sb kami tgal daerah blainan dan ak plk kerja dah mse Ela ni tgh study degree. Lagipun ak kerja di negeri berlainan dah ngn Ela.

Tp nak cakap betapa rapatnya aku ngan dia, ak boleh pilih Ela ni sebagai 'kawan rapat' ak utk Tapisan Keselamatan Halus mse nk kompemkan jawatan aku dlm gomen

Btw sampai skg aku tetap jumpa Ela setiapkali raya tp kdg ada jgk x smpt sb dia x dpt cuti raya @ cuti terlalu pendek so x dpt ke mana2 selain luang masa ngn family dia je. Yg pasti kami saling skodeng Fb dan Insta masing2 kih3...

kalau nk cter detail psahabatan kami dan apa yg dilalui selama 4 tahun di asrama, rasanya byk yg dah x ingat cuma yg ptg semua kebaikan tu mmg ak sematkan dlm hati lumat2.

Ela mmg BFF aku sampai skg, even ada mslh paling secret pun aku akan share dgn dia sb dia ni jenis xde mulut longkang. Sejenis manusia simpan rapat rahsia manusia sekeliling. takkan jumpa sebaik Ela di dunia ni

Rate

1

Antara kwn2 aku
ada sorang ni yg paling aku ingat
kitorg kwn dr sekolah menengah
on & off
dia kejap muncul kejap hilang
rupanya dia sakit -
mcm2 penyakit
yg paling best kami kawan mmg lgsg takde judgement
cerita lah pasal apa pun
kau buat baik ke buat salah ke
kami akan hanya dgr
tegur2 pun setakat peringatan
last aku baik balik dgn dia
dia dh sakit teruk
alhamdullilah sempat jgk aku jaga dia 3 bulan
sebelum dia pegi

Rate

1

kawan ramai tp sahabat sejati tu hmmm, mcm dah takde kot lepas semua dah kawen. redha jelaa skrg kalau ade masalah simpan sorang2. dgn family pun takpernah share benda2 personal ni

AceHand replied at 17-2-2019 05:21 PM
[AceHand SPECTaceLAR]

Tanak masok sini dah...

janganlah..

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Kalau suami tu kira sahabat sejati ke, anak2 ke?  Kalau tak kira, unfortunately, mcm dah takde je....

Sekolah rendah:  1 org.  She doesn't even remember who I am (mungkin sbb trauma hidup).
Sekolah menengah:  2 org.  Kwn sebaya.  Dh jd org besar so byk dorg nak pikir, takmo kacau.
Kolej n beyond:  3 org.  Umur senior, sebaya n younger.  Bukan boyfriends tp mmg best buddies.  Kalau ada yg menaruh perasaan pun, takde yg confess.  Takat tu je la n now masing2 dah distant sbb dah berkeluarga.

The end.  

Rate

1