CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4706|Reply: 30

Aku dah Lama Tak Dekat Allah Tapi Aku Rasa Allah Masih Sayang Aku

Post time 14-2-2019 09:01 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Aku sebenarnya dh lama jauh dr Tuhan...bukan aku tak cari Tuhan..tapi aku kdg2 fed up dgn dugaan aku ni.

Tapi aku ada kelebihan gerak hati kuat, kdg2 boleh dapat gambaran sesuatu dari mimpi...seperti Tuhan bagi ilham kat aku apa aku patut buat.

Kdg2 aku rasa bersalah sebab aku rasa benda ni istidraj...tuhan nak suruh aku balik pada dia ke?

sebelum ni memang aku ada azam aku nk dekat ngan dia...lepas balik dr Sarawak aku jadi teruk...teruk dan makin teruk.

Tapi bila aku fikir Allah tak pernah pon duga aku dengan suatu dlm kebuntuan.

Korang pernah alami camni tak?

Edited by Genkidesuka at 21-2-2019 07:27 PM

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Bila hidup smooth tu, buatlah apa yg patut sbb ingat Allah jualah yg bg nikmat bahagia hati tenang.  

Copy paste dari blog Indo.  Rasulullah SAW yang sudah dijamin masuk surga ternyata kualitas dan kuantitas ibadahnya justru luar biasa. Demi menjadi orang yang paling takwa kepada Allah, sampai-sampai kaki beliau memar dan lecet karena shalat malam.

Ketika ditanyakan oleh para sahabat, termasuk istri beliau Aisyah, ''Mengapa Engkau masih beribadah sedemikian rupa Ya Rasulullah? Bukankah dosamu yang lalu dan yang akan datang sudah dijamin diampuni Allah?'' Beliau menjawab singkat, ''Apa tidak boleh aku menjadi hamba yang bersyukur?'' (HR Bukhari-Muslim).

Berbalik kpd tajuk thread ni... Allah Maha Pemurah kan, Dia masih bg org kufur hirup oksigen.  Nak ilmu, nahhh cepat je org kufur serap ilmu.  Nak harta, nahhh bergedung2 harta dpt.

Kalau makin jauh dari Allah tp dpt mcm2 nikmat, istidraj la tu.  Bukan Allah sayang, tapi Dia bagi je agar makin jauh hanyut.  Allah suruh sembah Dia, Allah suruh solat tp tak nak, sombong dgn Dia.  Dia kata jgn buat tu, jgn buat ni tp buat jugak.   Ingat Allah sayang?  Tak malu ke?

Kita org terpelajar mesti gali ilmu.  Ilmu kifayah spt Medic, Engineering, Law, Business dah ada dlm kepala... tp kita tinggalkan ilmu wajib yg patut kita tuntut iaitu ilmu fardhu ain (tauhid, feqah, tasawwuf).  Sbb tu lah ramai yg rosak aqidah.  Sbb jahil dan tidak mahu keluar dari kelompok kejahilan itu.

Demi cinta sesama saudara seagama, sama2lah kita mengisi dada dgn ilmu yg benar.   Masjid2 sekarang byk buat program kuliah pagi, ptg n mlm. Hari2. Tunggu kita mai je.  Zmn para solihin tabi'in dulu2, kena musafir beribu2 batu nak belajar agama.  Kita dah ada depan mata tkmo pi.

Rate

1

Muslimin sering dianjurkan memulai sesuatu dgn Basmalah dn mensyukuri dgn Alhamdulillah. Pada Basmalah dn Alhamdulillah, ada kedekatan, keikhlasan dan ingat selalu kpdNya. Basmalah itu sendiri membawa erti  Allah itu bersifat al-Rahman dn al-Raheem kpd makhluknya. Malah bagi muallaf yg mau melafaz syahadah sekalipun tetap akan memulai dgn Basmalah. Ummatnya shj yg sering alpa shnga lupa kpd Yg Maha Esa...Dia yg sudah menjadikan dan memberi peluang kpd ummahnya hidup di bumi dgn bermacam2 nikmat untuk dinikmati. Dan semua nikmat itu tidak Allah tuntut dibayar dgn wang ringgit melainkan dgn ketaatan dn taqwa ummah kpdNya. Kalaupun ada di antara ummah harus lalui hidup susah-senang, suka-duka, bahagia-kecewa, semua itu adalah perimbangan yg menjadi neraca hidup. Hidup akan disambut dn dimaknai penuh dgn perjuangan, pertentangan, ujian dn kesabaran dn akhirnya redha/pasrah kpdNya. Inna lillahi wa inna ilaihi roji'uun.

Sdr mengatakan sudah lama menjauhi Allah, ttpi seketika fikiran sdr teringat kpd Dia dn menyatakan RASA  Allah masih sayangkan sdr. Entah atas dasar apa sdr merasakan kalimat RASA sedangkan Allah swt memang kasih dn sayang akan ummatnya. Dlm keadaan kasih sayangNya itulah maka Allah menguji kesabaran dn keikhlasan ummat samada dgn cara susah, perit, menderita, bahagia, atau bersahaja. Dan semua itu ada pesanan/message yg mau disampaikan, tidak secara direct,  ttpi mll satu senggulan perasaan.

Maaf kalau telahan saya ini salah ttpi saya menangkap kenyataan dn soalan sdr seolah2 membayangkan jiwa sdr ini kosong lantas sdr merasa bosan,bosan kerana tak ada tantangan drp DIA. Bersyukurlah bila segala musibah masih jauh drp diri sdr sekalipun sdr sering menjauhiNya. Dlm pada itu, siapa tahu kalau sdr adalah insan terpilih untuk kembali ke jalan yg diredhaiNya tanpa harus mll pelbagai cobaan. Inilah satu2nya peluang keemasan buat sdr bermuhasabah diri. Carilah saat untuk sdr berkhalwat sendiri, renungkan sedalam-dalamnya ke dasar sanubari untuk mencari jatidiri sdr sbg orang yg beragama, tanyakan 'untuk apa kenapa aku diwujudkan di dunia ini dan di manakah aku di sisimu wahai Tuhan?'.  Semoga jawapan yg akan sdr peroleh akan menjernih warna rasa hati sdr. Dekatilah Allah sebelum Allah benar2 menjauhi sdr.  

Rate

1

Memang lah selalu rasa macam ni
Tapi Allah memang sayangkan hambaNya
Anggap la ujian ni sebagai penambah keimanan pada Allah
Ada sy baca seorang ni pengakuan dia depression membawa kepada dia tak percaya Tuhan
Tips mudah untuk ingat Allah redha dan syukur dengan segala ujian dan pancaroba hidup

onexox97 replied at 15-2-2019 08:29 AM
Memang lah selalu rasa macam ni
Tapi Allah memang sayangkan hambaNya
Anggap la ujian ni sebagai p ...

Tu la kak.....depression memang buat Kita Tak yakin Allah tu wujud. Tapi sebenarnya dia bagi jalan keluar.

Bila aku fikir Tak perlu utk Kita paksa diri Kita buat sesuatu yg Kita Tak suka, jangan paksa diri suka pada sesuatu yg Kita Tak suka.

Enjoy je life tu...Allah is Enjoy.

Aku goggle jumpa artikel ni

http://muhammadabduh.net/verdicts-articles/what-is-halal-legal-haram-illegal/islam-calls-for-enjoying-life/

Follow Us
Edited by Malaysia.Doom at 15-2-2019 09:44 AM
nolya replied at 15-2-2019 01:03 AM
Muslimin sering dianjurkan memulai sesuatu dgn Basmalah dn mensyukuri dgn Alhamdulillah. Pada Basmal ...

The problem is Kita letak semua benda pada diit...Kita desak diri Kita pada Wang. Kahwin nak wang, Raya nak pakai wang, bercuti nak pakai wang.

Bila takda Wang Kita jadi stress sebab Kita Tak dapat enjoy life ni.

Bila stress Kita rasa malas utk itu ini...contoh malas nak riadah, memerap, fed up Dan give up dgn life ni.

Sebenarnya Allah nak Kita enjoy tanpa fikir wang. Sebab tu dia suruh jauhi hati Kita pada Wang.

So camne Kita nak dapat kebebasan kewangan?

Macam Mana nak enjoy life dengan memuji tuhan tanpa meletakkan wang sebagai mahar?

Tu la yg saya fikirkan.

Macam Mana nak suruh wang bekerja utk Kita?

Dan Kita bekerja pada benda yg Kita sangat2 minat.

akak faham...kadang  emosi kak ros jugak ting tong mcm doom, stress sebab tak bole nk leraikan benda yg dipikir mcm radio dalam otak.

tapi at some point..ia hilang..life goes on as usual.

kita kena ada tanggungjwb..bila ada tgjwb baru kita ada satu energy yg push kita utk terus berusaha.

selainnya..byk pergi majlis agama, sesungguhnya Allah tidak perlukan kita utk sembah Dia..tapi kita sembah Allah utk diri kita.

just my tot.

rospinki replied at 15-2-2019 09:52 AM
akak faham...kadang  emosi kak ros jugak ting tong mcm doom, stress sebab tak bole nk leraikan benda ...

Meols memang takda tanggungjawab...sebab hidup sorang.

Loan keta, rumah jadah memang takda...memang tengah dlm proses utk bebaskan diri dari sesuatu yg mendesak.

Tak nak beratkan kepala dengan sesuatu yg mendesak.

Malaysia.Doom replied at 15-2-2019 09:54 AM
Meols memang takda tanggungjawab...sebab hidup sorang.

Loan keta, rumah jadah memang takda...me ...

patutla byk masa bole bkak byk tred

apabenda yg mendesak? adekah berkaitan dgn kehendak batin atau faktor tekanan dari luar..kena spesifik masalah tu dari mana.
atau mungkin ada gangguan mistik dlm umah doom tu ke..

rospinki replied at 15-2-2019 10:00 AM
patutla byk masa bole bkak byk tred

apabenda yg mendesak? adekah berkaitan dgn kehendak batin ...

Contoh ko terdesak nak kahwin..lepastu pakai kutip je jantan Haus Kat luar Sana semata2 sebab ko didesak Dan terdesak.

Adakah orang ni bebas betul2 bebas enjoy life dia?

Kenapa nak desak diri?

Sepatutnya Kita kena enjoy...Allah is Enjoy

Malaysia.Doom replied at 15-2-2019 10:13 AM
Contoh ko terdesak nak kahwin..lepastu pakai kutip je jantan Haus Kat luar Sana semata2 sebab ko d ...

ooo...tekanan dari luar la ni.

-hidup kita ditentukan oleh apa yg kita pilih..bukan mereka atau sapa2.
-jangan layan perasaan, perasaan bisa merosakkan ketenangan hidup kita..or live with it, but makesure you dpt manage perasaan secara adil.
perasaan ni kalau dipecah ada byk jenis..so..kena mahirkan diri.
-cari penyelesaian, lakukan sesuatu yg dpt memberi positif dalam diri dan kesinambungan hidup yg berterusan ke arah yg lebih baik
-mantapkan kerohanian dan jiwa
-syukur dan sabar selalu

maafkan akak kalu beriya bagi komen...hihi..saja je bagi otak jalan.

Malaysia.Doom replied at 15-2-2019 09:40 AM
The problem is Kita letak semua benda pada diit...Kita desak diri Kita pada Wang. Kahwin nak wan ...

Menganalisa jawapan sdr, saya berani katakan bahawa ada yg belum tepat sdr menjawabnya. Hanya manusia yg bertuhankan wang shj yg bersangka sedemikian. Siang malam hanya mikirkan wang, wang, dn wang..... akhirnya wang bawa dia ke mane? Adakah banyak duit akan membahagiakan atau wang juga boleh menjadi umpan, cagaran juga cabaran?  Wang membolehkan segala2nya ttpi wang bukan segala2nya. Wang boleh membeli  hidup tetapi wang juga boleh meruntun jiwa kpd angkuh, riak, lupa diri dn paling parah lupa kpd Yang Memberi.  
Adakah manusia dihalang mencari wang untuk menjadi kaya? Kita pernah dengar 'Carilah harta (termasuk ilmu) seolah2 engkau akan hidup selama2nya tetapi solatlah seolah2 engkau akan mati esok harinya'. Satu kalimat yg ringan untuk diucap tetapi berat untuk dimaknai dn diamalkan. Muslimin disuruh menjadi kaya dn menjadi berkemampuan agar mereka dpt membantu golongan yg miskin dn mengharapkan mll zakat, infaq dn sedeqah. Kalau semuanya orang Islam miskin, zakat tak akan terlaksana. Miskin harta akan miskin juga keasaan muslimin terhadap Allah swt. Allah yg akan dipersalahkan seolah2 menyebabkan dia jadi miskin dn meminta2.

Carilah duit tetapi jgn jadi hamba duit. Hari ini, selangkah kaki keluar rumah perlukan duit. Duit petrol, tambang bas/lrt/mrt, ke tandas awam, nak minum seteguk dua air mineral semuanya perlukan duit. Orang bekerja demi nafkah diri dan keluarga tetapi pandai2lah mengurus kewangannya. Carilah celah mane boleh bercermat dn berhemat. Keserakahan manusia selalu menimbulkan rasa apa yg dia dapat sentiasa tak cukup. Tak ingin mensyukuri apa yg diperoleh sedangkan ada orang yg lebih tidak cukup drp dia.

Kenapa agaknya manusia boleh melupakan Allah yg sudah memberikan segala2nya. Dn lebih khusus, kalau boleh saya tanya kpd sdr apa sebenarnya yg membuatkan sdr tidak ingin mendekati Allah swt. Tidak yakin kpd DIA?  Rezeki manusia ada dlm genggamannya dn porsinya juga sudah ditentukan. Namun Allah tidak memberikan sekelepuk tetapi menyalurkan rezeki sedikit demi sedikit, ada dgn lancar dan ada pula mll ujian dn  tersekat2.  Manusia disuruh memohon, meminta....... mll doa dn sedeqahnya kerana setiap harapan manusia Allah sudahpun berpesan2, 'mintalah dan Aku akan memberi'. Dlm solat, terkandung segala makna bukan shj menjadi tiang agama malah tiang kesejahteraan manusia di dunia. Dgn Basmallah Allah memaklumi dn dgn Alhamdulillah Allah memberi.

Rate

1

Malaysia.Doom replied at 15-2-2019 09:40 AM
The problem is Kita letak semua benda pada diit...Kita desak diri Kita pada Wang. Kahwin nak wan ...

Menganalisa jawapan sdr, saya ingin mencelah kpd apa yg sdr katakan. Hanya manusia yg bertuhankan wang shj yg bersangka sedemikian. Siang malam hanya mikirkan wang, wang, dn wang..... akhirnya wang bawa dia ke mane? Adakah banyak duit akan membahagiakan atau wang juga boleh menjadi umpan, cagaran juga cabaran?  Wang membolehkan segala2nya ttpi wang bukan segala2nya. Wang boleh membeli  hidup tetapi wang juga boleh meruntun jiwa kpd angkuh, riak, lupa diri dn paling parah lupa kpd Yang Memberi.  Adakah manusia dihalang mencari wang untuk menjadi kaya? Kita pernah dengar 'Carilah harta (termasuk ilmu) seolah2 engkau akan hidup selama2nya tetapi solatlah seolah2 engkau akan mati esok harinya'. Satu kalimat yg ringan untuk diucap tetapi berat untuk dimaknai dn diamalkan. Muslimin disuruh menjadi kaya dn menjadi yg berkemampuan agar mereka dpt membantu golongan yg miskin dn mengharapkan mll zakat, infaq dn sedeqah. Kalau semuanya orang Islam miskin, zakat tak akan terlaksana. Miskin harta akan miskin juga keasaan muslimin terhadap Allah swt. Allah yg akan dipersalahkan seolah2 menyebabkan dia jadi miskin dn meminta2.

Carilah duit tetapi jgn jadi hamba duit. Hari ini, selangkah kaki keluar rumah perlukan duit. Duit petrol, tambang bas/lrt/mrt, ke tandas awam, nak minum seteguk dua air mineral semuanya perlukan duit. Orang bekerja mencari duit demi nafkah diri dan keluarga tetapi pandai2lah mengurus kewangannya. Carilah celah mane boleh bercermat dn berhemat. Keserakahan manusia selalu menimbulkan rasa apa yg dia dapat sentiasa tak cukup. Tak ingin mensyukuri apa yg diperoleh sedangkan ada orang yg lebih tidak cukup drp dia.

Kenapa agaknya manusia boleh melupakan Allah yg sudah memberikan segala2nya. Dn lebih khusus, kalau boleh saya tanya kpd sdr apa sebenarnya yg membuatkan sdr tidak ingin mendekati Allah swt. Tidak yakin kpd DIA?  Rezeki manusia ada dlm genggamannya dn porsinya juga sudah ditentukan. Namun Allah tidak memberikan sekelepuk tetapi menyalurkan rezeki sedikit demi sedikit, ada dgn lancar dan ada pula mll ujian dn  tersekat2.  Manusia disuruh memohon, meminta....... mll doa dn sedeqahnya kerana setiap harapan manusia Allah sudahpun berpesan2, 'mintalah dan Aku akan memberi'. Dlm solat, terkandung segala makna bukan shj menjadi tiang agama malah tiang kesejahteraan manusia di dunia. Dgn Basmallah Allah memaklumi dn dgn Alhamdulillah Allah memberi.

nolya replied at 15-2-2019 10:56 AM
Menganalisa jawapan sdr, saya berani katakan bahawa ada yg belum tepat sdr menjawabnya. Hanya manu ...

Perenggan pertama Dan kedua ko bercanggah la sis...tu malas nak baca celoteh ko sis.

rospinki replied at 15-2-2019 10:34 AM
ooo...tekanan dari luar la ni.

-hidup kita ditentukan oleh apa yg kita pilih..bukan mereka atau ...

Tekanam dari luar atau dalam Tak patut wujud utk ko capai ketenangan...benda ni la yg ko kena buang untuk menyatu dengan Dharma sebenarnya.

Ehhh...dah macam Hindu Buddha pulak

Malaysia.Doom replied at 15-2-2019 11:08 AM
Perenggan pertama Dan kedua ko bercanggah la sis...tu malas nak baca celoteh ko sis.

Saya ikhlas menyatakan pendapat.  Tak ape kalau sdr merasakan posting saya ini bercanggah dgn prinsip sdr. Saya bukan berceloteh ttpi menebar   satu cabaran minda dn idea untuk direnungkan. Tak sudi saya tidak memaksa. Merasakan ianya sampah, skip atau lalukan saje, jgn difikirkan.

Malaysia.Doom replied at 15-2-2019 11:11 AM
Tekanam dari luar atau dalam Tak patut wujud utk ko capai ketenangan...benda ni la yg ko kena buan ...

agama buddha byk prektik keteguhan rohaniahmeditasi dan yoga bgi diorg satu ritual penting nk bgi kuat iman
sebab tu penting ada benteng yg kuat dari dalam dan luar
supaya tekanan tak bole masuk
nak pasang benteng tu mcmana?

amik yg baik slm satu2 perjalanan dan org yg kita kenal..tak suka belah..jgn jadi burung kakatua..smua ikut.

Edited by Malaysia.Doom at 15-2-2019 12:36 PM
rospinki replied at 15-2-2019 12:18 PM
agama buddha byk prektik keteguhan rohaniahmeditasi dan yoga bgi diorg satu ritual penting nk bgi  ...

Ada orang Kaya tapi Tak bahagia sebab terpaksa untuk hidup.

Ada orang miskin Tak bahagia...bukan sebab duit tapi terpaksa utk terus hidup.

Ada orang Kaya tapi bahagia, dia enjoy dengan kerja dia, menipu Dan buat projek2 yang sama dengan zaman dia dulu2..sebab dia enjoy contoh Mahathir.

Ada orang bahagia jadi seorang yg suka melawan membangkang dia bahagia dengan cara tu.

Macam Mana ko seronok enjoy life ko tanpa melebihi batas itulah cara Tuhan.

Dlm hinduisme dipanggil Dharma...Satu perjalanan ko mencari Tuhan sampai Satu tahap ko Akan cakap INILAH HIDUP YG AKU CARI.

Itu lah Nirvana. Keabadian yg dah takda tolok bandingnya....dlm Islam panggil Kemanisan Iman (Halawat al-Iman)

best jgak sembang ngan doom..very responsive.

kita sembang light2 je..kaka suka jgak..takde judgmentol..my sense true..tt ni org yg terlalu sensitif..org yg sensitif ni bukan jenis kuat nangis or merajuk..dia sensitif pada byk faktor yg tidak berkaitan dgn dirinya jugak akan menyebabkan dia terasa tertekan.

akak pernah ditanya sesorg psal agama..tentang islam, time tu umo 20an je..still bodo mcm skrg cuma kaka jwb..agama ni satu je..utk menjuruskan kita pada jalan yg betul..sebagai pegangan. the more you think the deeper you will not find the right answer. contoh hari kiamat..mcmana rupa tanda sbginya. sbgi manusia kita teruskan hidup..ada org dilahirkan terus senang lenang ada org dilahirkan terus menderita..terpksa berjuang utk hidup.

nasib la tt..bahagia tu hanya tanggapan je..ia sebenarnya ada pada HATI kita..

12Next
Return to list New