CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Malaysia.Doom

Aku dah Lama Tak Dekat Allah Tapi Aku Rasa Allah Masih Sayang Aku

Sebelum kau balik ke arah tuhan.. Ada baiknya kau gi jumpa pakar sakit jiwa dek... Aku rasa ada wayar putus dlm otak kau.

Ya kadangkala kita akan rasa kitalah paling malang..teruk ..hina kerana asyik kena mengadap ujian Allah yg tak habis2 lebih-lebih lagi memang begitu keadaanya dari muda sampai ke tua...
Rasa mcm kenapa aku dan aku dan aku lagi ...ujian kata2 itu jauh lebih hebat bila Allah hantar pd kita sampai rasa terduduk dan termalu.
Tapi bila fikir dan ingat serta kenang balik ya Allah uji aku dari dulu sampai skrg sebab dia sayang Aku dan nak aku kutip segala pahala dgn cemerlang tapi sayang aku masih gagal dan gagal hingga kini nak dpt pahala setinggi ujian itu bila aku tewas di medan ujian yg Allah beri tersebut...
Maknanya iman dan taqwa aku masih jauh lagi utk menjadi org yg terbaik kpd penciptanya...aku kena berubah dgn betul-betul mendambakan diri buat dia dan redha atas segala pahit dan dukacita yg telah berlaku sebelum ini...

Aku tidak pernah mahu manusia faham tentang ujian tu tapi aku mahu supaya ujian itu mematangkan aku dan aku boleh menjadi lebih baik kpd Yang Maha Pencipta yakni Allah

weezerfan replied at 15-2-2019 01:53 PM
Sebelum kau balik ke arah tuhan.. Ada baiknya kau gi jumpa pakar sakit jiwa dek... Aku rasa ada waya ...

Sakit Jiwa camne dik?

rospinki replied at 15-2-2019 01:05 PM
best jgak sembang ngan doom..very responsive.

kita sembang light2 je..kaka suka jgak. ...

Memang pon sensetif Hal takda kaitan...kenapa kenapa kenapa.

Tapi skang ni setiap masalah aku Ada jawapan dah.

Contoh kenapa Melayu camni.
Kenapa Melayu terpaksa anggap filipin tu Melayu,
Kenapa Kita ketinggalan dlm kemodenan.

Why why why...semuanya dari mentaliti.

vanilacup replied at 15-2-2019 02:36 PM
Ya kadangkala kita akan rasa kitalah paling malang..teruk ..hina kerana asyik kena mengadap ujian Al ...

Kalau Ada ujian tu sebenarnya Allah tengah berkomunikasi dengan Kita until Kita Cari apa yg Kita Cari dari hidup....bukan melibatkan nafsu tapi tujuan Kita hidup YG boleh beri ketenangan pd kita.

Relax la, jika kamu bukan penagih dadah perompak pukul Bini perogol tak kacau manusia ianya masih ok. Berbanding org acah2 alim sembahyang hari2 sambil membuli org lain sampai org lain  itu pergi murtad

Follow Us
ninja boy replied at 15-2-2019 11:11 PM
Relax la, jika kamu bukan penagih dadah perompak pukul Bini perogol tak kacau manusia ianya masih ok ...

Siapa membuli sampai murtad tu?

Edited by darkharis at 25-2-2019 11:28 AM

apa kata bro beli senaskah quran yg ada translate.... baca dan fahamkan.... mane tahu jumpa jalan.. rasanya jiwa kosong... masa byk terbuang dgn benda tak faedah....
saya cadangkan kalu rasa bosan... try zikir... then doa....

"(Iaitu) orang-orang yang beriman dan tenang tenteram hati mereka dengan zikrullah. Ketahuilah dengan zikrullah itu tenang tenteramlah hati manusia” [Al-Ra’d 13:28]

kadang2 kita nampak org kaya tu bahagia... kita je rasa... mgkn dia juga jeles dgn org miskin yg bahagia tersenyum ikhlas... tido lena makan ikan kering... sempurna semua belum tentu bahagia..... ye miskin pun belum tentu bahagia.... bahagia sebenarnya terletak pada BERSYUKUR
Apa gunanya Allah menyeksa kamu sekiranya kamu bersyukur (akan nikmatNya) serta kamu beriman (kepadaNya)? Dan (ingatlah) Allah sentiasa Membalas dengan sebaik-baiknya (akan orang-orang yang bersyukur kepadaNya), lagi Maha Mengetahui (akan hal keadaan mereka).

(An-Nisaa' 4:147)

Janji Allah... org yang sentiasa bersyukur.... dapat balasan yg baik..... Tuhan pun cakap tetapi "KEBANYAKAN MANUSIA TIDAK BERSYUKUR".. try cari dlm Quran..... byk cerita tentang ni...

Dan (ingatlah) ketika Tuhan kamu memberitahu: "Demi sesungguhnya! Jika kamu bersyukur nescaya Aku akan tambahi nikmatKu kepada kamu, dan demi sesungguhnya, jika kamu kufur ingkar sesungguhnya azabKu amatlah keras".

(Ibrahim 14:7) |

Mcmnilah sistur sabbath..

Aku pernah jauh dari Tuhan diatas setiap yg berlaku sepanjang hidup aku.. sehinggakan sampai satu tahap..buat apa aku berbuat soleh kalo hidup susah...lebih baik hidup dlm sesat janji wang melimpah...

Sehinggga a few years back, aku beli moto...aku travel sana sini dgn moto...dan semasa aku riding tu..tiba2 hati ni terbukak untuk ucapkan Alhamdulillah diatas setiap kejadian-Nya..aku seronok tgk alam..selain dari tu, aku seronok membaca fizik buku tulisan stephen hawking dan michio kaku....sb dari buku2 ilmiah serta hobi riding moto inilah...makin lama hati aku terbukak untuk menerima hidayah dan ke-Esaan-Nya..

Aku rs ko ni mungkin bosan dgn hidup ko...sekata takda perubahan yg buatkan ko makin lama makin jauh dari Allah..aku cadangkan..ko carilah aktiviti luar yg boleh reset semula pikiran ko tu...

Sekadar memberi pendapat..

izwan_izi replied at 16-3-2019 04:20 PM
Mcmnilah sistur sabbath..

Aku pernah jauh dari Tuhan diatas setiap yg berlaku sepanjang hidup aku ...

Aku percaya kewujudan Allah tapi aku Tak serasi dengan Budaya padang pasir.

Tak kenal diri so takkan kenal tuhan

Tafakur ...ponder..self examination

Perlu ilmu..mesti kuat and suka membaca

Diam n fikir..think n must grow rich..just think n it will grow

Kalau tak grow..it is dead end..merry go round..pi mai tang tu..menceceh tapi tadak kesan..syok sendiri

Macam mana nak rasa then yakin percaya tuhan tu maha besar? Mcm mna nk yakin tuhan maha berkuasa?  Zikir lisan sampai kejung pun takkan dapat..tapi dengan diammmm n think ! Hati mula terang..sikit demi sedikit

Dari titik pertama sampai terakhir..seluruh hidup seorang manusia..hanya ceritera tentang dirinya sendiri walau dia menyumpah si matahari.

Dari kelahiran sehingga kematian seorang manusia..ke inginannya  cuma satu yakni dunia mengiktiraf ke wujudan dirinya.

Di situ dia akan faham kenapa tuhan cipta ciptaan. Di situ jawapan nya dan di situ dia menangis sampai mati!! Terlalu besar akan Dia terlalu kecikkkk lagi hina akan hamba Dia.

Apa nk bangga lawa cantik hensem bergaya dato tan sri sultan maharaja????  TAIK SEMUA BUSUK

12
Return to list New