CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5790|Reply: 34

Wat can you get with RM 200 at wet market, today?????

was at pasar besar melaka last sunday......untuk beli barang basah/ kering dan recce recce

Here goes......

Daging batang pinang 2kg .......RM 56

Rusuk lembu 2kg.....................RM 56

Bilis 2kg..................................RM 145......

Over Budget............

Rate

1

Sekarang baru manak faham kenapa koko2 prefers utk melantakkan anak anaknya telor .......

Seriously manak nak tanya neee...how you all survive ah???

ingatkan dah dapat kerajaan baru......boleh lebihkan senyuman..ini semakin merudum.....

hang makan babi sudahla manak

kau beli sekor..dari kepala smpi ekor smua bole makan
kau rebus tulang buat sop makan ngan jaki pstu telinga kau grill cicah air asam..makan dgn alis..jimat

rospinki replied at 19-2-2019 09:50 AM

The problem is manak Nee pasal makan cerewet....

Kalau Ayam..bahagian dada je makan......kalau anggota lain main kuis kuis....

Siapa Yang tak suka dada kan???

Anyway Hang jgn Eksen look people no up robin...kita orang tahu ler hang gaji sebulan 5 figures..tuh yang cerai dgn laki pun hang takdok heran...

Gaji bulan september tahun lepas pun hang belum usik lagi ......

Kan????

Bilis sekilo sampai more than 70 hengget.......hang bayangkan.......

Daunting kunyit ....manak rasa bulu apam Manak kalau Tak shave lagi lebar.......itupun dah sehelai sehengget...melampau kan????

Cili padi kampong...segenggam 5 hengget........

Adoiiiiiiii

hari2 mkn daging tak elok manak.. cuba amalkan pemakanan sihat..sayur..buah.. RM200 tu klu aku shopping aku boleh bajet apa yg perlu dan tak perlu..sebelum shopping aku biasanya check harga brg dulu ..comparekan.. mmg la troli tak sampai suku pun penuh klu shopping rm200 tu skrg ni..brg makin mahal skrg ni..

Follow Us
ko buat apa dgn bilis 2kilo tu? dan beli batang pinang and rusuk... memang lah over bajet. len kali buat pilihan yg lebih cerdik ye. ni diet nak bg cepat gout engko ni.

aku gi pasar elok je bajet aku 120 utk  mkan seminggu bagi keluarga ku yg agak besar ni.  complete ikan ayam sayur telur semua.

ikan bilis tu mata berlian ker..

buragazz replied at 19-2-2019 10:35 AM
ikan bilis tu mata berlian ker..

manak tak pasti mata berlian atau mata biru...tapi ini yang jenis selalu bibik manak buat cekodok bawang bilis.....power ranger beb ....

Kalah cekodok adabi tau...

AnaisAnais replied at 19-2-2019 10:25 AM
ko buat apa dgn bilis 2kilo tu? dan beli batang pinang and rusuk... memang lah over bajet. len kali  ...

Buat makan ler..takkan buat pelihara????

Hang budget 120 hengget dapat ayam, ikan sayur semua untuk ration seminggu??? Pasar mana hang pi???Pasar tani kah????

Hang itemised kan apa Yang hang sebut tuh...manak macam memang tak caya.....

Takkan kalau hang beli Ayam Dua ekor...hang mintak sekor ayam dipotong 20????sebesar jari jadinya???

myakayina replied at 19-2-2019 10:20 AM
hari2 mkn daging tak elok manak.. cuba amalkan pemakanan sihat..sayur..buah.. RM200 tu klu aku shopp ...

Zat sayur buah semua dah direplacekan dgn honey manuka dan jus gold NusanTara manak...so takda hal tang pemakanan sayur dan buah nee...
As for daging Pulok....memang manak Tak makan tiap Hari......sering  selang selikan dgn Ayam...kalau ikan pun memang manak Nee cerewet...hanya salmon jadi pojaan hati......yg lain ikut mood.......

Nee nak tanya, hang single income tapi Anak sorang...awat kena ber Budget pulak tang makan???robin pun singleincome , Anak empat  Tapi kalau pi pasar drive lori kecik....boot ketanya Tak muat nak isi barang beliannya....

Menakautau replied at 19-2-2019 10:59 AM
Zat sayur buah semua dah direplacekan dgn honey manuka dan jus gold NusanTara manak...so takda hal ...

aku shopping tengok brg jgk dan keperluan..aku ada jgk beli organic food which is ada yg a bit pricey but worth it la..nak kata bajet tu still ok lagi time membeli cuma tak nak pembaziran..tapi klu aku craving for something aku beli jgk..  

kenmain ko manuka honey bagai kan..mkn la buah and veggie yg betul..memilih nau ko ni ..ko beli brg mahal haruslah over bajet.. biasa aku shopping groceries ni dua kali dlm sebulan..aku bukan jenis yg suka beli banyak2 lps tu sumbat freezer 2-3 minggu then baru masak..tak fresh mcm tu..

Menakautau replied at 19-2-2019 10:47 AM
manak tak pasti mata berlian atau mata biru...tapi ini yang jenis selalu bibik manak buat cekodok  ...

Nyah.. RM200 tu klu meols dapat sebulan sebab tinggal berdua jer.. tapi kira banyak tu.. berapa isi rumah chuols nyah...

walapun replace sayur dgn mknn supplement, the value of it will never be the same.. honestly bg rakyat marhaen mcm aku, harga daging tu mmg normal la.. xde la mahal cuma utk famili aku, aku xde la beli in 1 bulk like that.. makan daging mcm tu sbulan sekali je tu pun aku limit setgh kilo utk husband dan 3 org anak aku.. tp harga ikan bilis tu mmg melampau... aku beli sekilo rm30 yg good quality wpun bukan bilis mata biru.. cukup la utk buat masak2 n cucur..

wpun gaji aku laki bini dah lepas M40, tp aku limit belanja dapur seminggu rm70 je utk barang basah.. so sebulan dlm rm280 utk umah aku.. x termasuk belanja barang basah bila balik kg 2 minggu sekali.. tp aku choose not to go to market.. sbb barang situ biasa harga mahal.. aku prefer pi pasar malam or pasar tani.. cheaper n at certain places di penang, the seafood is fresher sbb dpt direct terus drpd nelayan yng baru naik.. apa aku dapat dgn rm70 tu? ikan kembung sekilo (biasa dlm rm12 to rm19 sekilo), udang rm15 (time udang mahal, dpt la skit.. time udang murah dpy la bnyk), sotong setgh kilo, ayam setgh ekor, ikan siakap 2 ekor (harga fixed rm10 utk 2 ekor) dan sayur2... mmg aku bnyk lebihkan seafood sbb aku x mkn ayam/daging.. so bila ayam/daging mmg x perlu beli bnyk2 sbb yg nak mkn cuma husband dan anak2 aku yg semuanya bwh umur 10 tahun.. pandai2 la arrange menu utk minggu tu based pada bahan basah yang dibeli... aku selang seli nasi berlauk dgn mee kuah or sup...

daging n ikan salmon tu mmg awal bulan je.. or time teringin nak mkn baru beli..

mahal nyaaa lah bilis kat malaya nih?

pi sabah lah manak.. bilis mata biru rm20 je sekilo..

bilis kopek bersih tuh baru rm15 sekilo first grade dah nih..

bilis biasa2 boleh je dapat rm10 sekilo..

Edited by Ratutulip at 20-2-2019 08:53 AM

mahal nya ikan bilis...samp 2kg byk nya habis ke sebulan?

rospinki replied at 19-2-2019 09:50 AM

Saya sokong kak ros

hi manak. sopan pula manak

ni makanan in real life ke atau dalam mimpi je

NURMIMIE replied at 20-2-2019 08:21 AM
mahal nyaaa lah bilis kat malaya nih?

pi sabah lah manak.. bilis mata biru rm20 je sekilo..

Hang macam Tak kenal peel manak.....kuality comes with premium....and I don't mind forking out for it....tapi setakat kuality claimed to be the same....tapi harga runtuh...tekak Tak boleh telan...ibarat product seludup........

Hang paham Kan??????

tapi I  have to admit Sabah memang seafood good deal.....tapi tiap kali manak ke sabah order stim kerapu...mesti terbayang muncung hang.....

12Next
Return to list New