CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 678|Reply: 2

[Tempatan] cut cost : banyak acara sukan sekolah dihentikan

main game hp je la

jimat habis

Ramai yg kecewa, apalah sangat kami nak d bandingkan kawan2 ckgu yg dah melatih dan buat pembangunan dari 3 tahun lepas. Kwn2 cgu dari hoki dan merentas desa dan smua lah.. Apa perasaan kalau budak2 sdah d projek dari 3 tahun, last2 jadi begini.
Ya,
Biasalah tu ckgu, dah nama pon cikgu. Kena lah berkorban. Betul tu, tapi smpai bila nk jd mangsa korban. Ahaha.

PEMBANGUNAN HOKI 2016-2019

ANTONIM : BERLAWANAN

Aku jarang post mengeluh pasal hal- hal sekolah sebab tu kerja hakiki, kau mengeluh jadi tak ikhlas. Tapi kali ni memang marah, bukan mengeluh...

JPN Sabah Unit Sukan memang TERBAIK!

Team Hoki SK Kem Tentera tahun 2019 ni ialah murid-murid yang kami "jaga" dari tahun 2016 sewaktu mereka darjah 3.

pencapaian 2017 : suku akhir
pencapaian 2018 : naib johan
pencapaian 2019 : johan, pemain terbaik, penjaring terbanyak.

Dan tiba-tiba dapat tahu yang tahun ni JPN batalkan beberapa sukan peringkat negeri kerana alasan tak hantar MSSM.

Aku tak paham la apa pemikiran pegawai-pegawai JPN unit sukan yang BIJAK-BIJAK ni. sewenang-wenang buat keputusan walhal semua sukan dah masuk takwim 2019.

Lantak korang la tak nak hantar MSSM tu. dah memang korang pemalas cari dana. Korang tak bangga tengok anak sabah beraksi di peringkat kebangsaan kan. tapi tak payah la batalkan peringkat negeri. Murid semua nak markah peringkat negeri tu. Murid berlatih macam nak mampus, cikgu-cikgu mana ada letih pun kaaannnn...

Serius sampai sekarang aku tak paham mentaliti pegawai unit sukan JPN sabah. tapi ye la... kalau tak TERBAIK macam mana jadi pegawai kan. tu belum kisah member aku berhempas pulas bawak budak pedalaman johan kriket lahad datu. dah 3 hari 3 malam dah dorang menangis bila dapat tahu kriket peringkat negeri batal.

Yang mana ada kawan pegawai JPN sukan sabah tu.. tag la fb... screenshot pun tak dak hal..
bukan aku tak pernah cari duit bawak budak pergi kejohanan antarabangsa.. meh aku ajar cara cari duit.

p/s: yang mana perkataan huruf besar tu, tukar la perkataan tu dengan perkataan antonim.. baru betul status ni...

KECEWA.

Harini bgtahu budak2, petang ni rehat dulu.. sebab biasa mmg petang2 ke sekolah, cuti ke x dorg datang. Memang,, kali ni semangat kami lain tahun ni, gara2 bdak kami terpilih utk wakil Sabah tahun lepas 2 orang, tapi x dbawak jgk. Sebab semester 2, kwangan dah byk gna pda semsster 1.. Jadi kami ingt tahun ni semester pertama ingt dapat d bawak lah.. start hari pertama persekolahan, petang tu dah mula. kami start training budak, nak bgtahu ckgu dia smngat nk tgk ank murid bleh pergi jauh. Tambah kami d pedalaman, mmg impian dorg tggi utk melangkah lebih jauh.

Hari ke berapa kami training, sampai set kriket baru, tahu2 lah kan,, kalau set kriket bukan 100 or 200. Makan ribu riban la.. Kami atur set baru utk dorg, duit claim set kriket pn belum dapat lagi. Tahu2 jadi mcm ni plak.. aduii, senduu. Ahahhaa..

Budak2 yg terpilih utk ke next level belum tahu, dan masih tanya esok pagi mcm mna? Ada ka ltihan. Kluar petang tadi ternampak sorg budak yg terpilih tu tgh pegg batang kayu dan pukul2 kertas. Semangat dia lain macam, terus perasaan aku jadi sayu.

YA,

Kami yg melatih petang2 tgh terik mentari memang sedih dan down bila dapat tahu, kenapa dari awal tahun taklimat takwim dalam aircond,, x d bgtaw kejohanan apa yg akan d bawa.

Sepatotnya peruntukan untuk negeri2 yg perlu naik kapal terbang ke tanah melayu perlu lah lebih, sebab kami nak join ke MSSM mmg perlu peruntukan yg bnyk. Tambah daerah d sni x sama dgn sana. D sni satu negeri pn dh 24 daerah.. Penganjuran dalam negeri pn gunakan duit, apatah lagi nak terbang ke sana.

Sulaiman Khan

Berdasarkan mesyuarat pengurusan sukan mss* semalam, berlaku pengurangan amat besar dalam peruntukan sukan. Dari RM 85,000 kepada RM 50,000. Oleh itu semua PTPS diminta menilai semula pasukan yg ingin dihantar bertanding. Pasukan yg layak secara automatik ialah pasukan yg berjaya ke separuh akhir. Pasukan yg kalah peringkat awal akan direhatkan tahun ini... mengapa jadi begini???? sampai pelajar nak bertanding tiada peruntukkan.. zaman BN tak pernah masalah ini berlaku.. tolong.. jgn jadi kerajaan sepenggal... pendidik sokong PH.. tapi jika begini.. MAAF.. PRU 15 TUKAR...