CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10093|Reply: 40

Ditinggalkan kawan. Saya perlukan sokongan.

Post time 23-2-2019 07:03 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Saya selalu dengar org ckp jgn berharap pada kawan sangat. Jangan percayakan kawan. Macam2 lah tapi saya tak sangka saya akan hadapi benda ni. Sebab saya rasa kalau kita baik dgn org, org Akan baik dgn Kita. Sampailah terjadi kisah sedih dlm hidup saya ni yg ubah persepsi saya terhadap kawan2...

So disebabkan saya ni student, I used to hv housemates yg stay asrama dlm kampus. So next sem, we supposed to be housemate again tapi menyewa kat luar sbb kapasiti asrama yg Tak mampu nk tampung semua student. Tapi dalam diam dorang isi borang untuk stay di asrama dlm kampus. I'm the only one yg Tak tahu psl ni. Tpi saya ok sbb 3 drpd 6 org tu promise me, no matter dorang dpt asrama or not dorang akan stay rumah sewa dgn saya.

And I cannot drive. Ada yg bwk motor sendiri. Yg tkde transport ni decide untuk mintak kereta siapa2 kat rumah. So saya pun merayu to my parents untuk kasi kereta untuk Kami. Parents saya Kasi dgn syarat kwn saya yg drive bukan saya sementara saya daftar untuk ambil lesen. So bila dah bayar deposit rumah semua, of course I'm happy. Tapi suddenly results asrama keluar one week before new sem start. All of them dpt. And dorang semua langsung tak argue with parents untuk stay rumah sewa.

Semua tinggalkan saya!! Serious waktu tu saya rasa nak nangis. Sebab dorang cakap, masalah kewangan nak stay rumah sewa. Saya pun bukan orang senang, byr deposit rumah pun guna duit pinjam dri makcik Pakcik. Ambil lesen je duit dah habis, semata-mata nak drive kwn2 pergi kelas. Saya fight untuk dptkan kereta abg saya, tapi apa yg dorang boleh buat untuk saya? Dorang mungkir janji.

This week really bad for me. Setiap malam saya sakit kepala fikir benda ni. Mcm mana saya nak pergi kelas? Macam mana saya nak stay sorang2? Ini bukan kes takut hantu ke apa. Tapi ini kes saya ni jenis yg suka berborak. Everyday balik drpd kelas, saya akan cari kwn rapat saya, and I will tell her my story. Every single day. Psl kawan2 kelas, psl assignment, lecturer. Bukan gosip tapi more on update/sharing aktiviti harian. Dah menjadi kebiasaan. I love to talk. Borak psl hobi kami.

But now I'm living alone. Lagi sedih 2 Hari selepas Tu, saya perlu daftar kelas. Jadi kwn2 kelas yg saya rapat(lebih kurang 4 org) dah plan untuk stay satu kelas. But wktu daftar, error berlaku and kelas Tu full. Saya seorang je antara mereka yg kena stay kelas lain. And mereka mampu ckp "takpalah takda rezeki". Walaupun sebenarnya dorang boleh je pindah kelas saya sbb kelas saya kosong lagi. Imagine saya baru hilang kawan housemate, sekarang ni saya hilang lagi kawan classmate.

Waktu ni lah saya dah tak tahan, saya nangis sepuas-puasnya. Saya rasa hidup saya keseorangan. Takda kawan. Tinggal sorang2 kat rumah sewa tanpa transport nak pergi kelas. Mcm mana nak buat assignment. Selama ni kalau saya Tak faham dlm pelajaran, saya Akan pergi apartment kwn saya (asrama kami apartment). Naik lif je tingkat atas tingkat bwh. Sekarang ni? Saya sorang2.

Sedihnya bertambah bila keesokkan harinya saya Ada kelas driving. Fikiran saya pun celaru lagi. Dengan tak reti drive langsung. Kena marah setiap saat. Dipanggil student paling teruk, lagi teruk dri kambing, lembab, pelupa, pekak. Siap ckp lagi perangai saya ni buat org senang pijak kepala saya sbb lembik sngt. Bayang kan saya tengah Ada masalah, tapi kena marah teruk gila. Nak2 pulak apa dia ckp Tu mcm relate dgn masalah saya kena pijak dgn kawan2. Saya dah start Rasa rendah diri, so bila dia kutuk saya, saya senang mengiyakan. Saya Rasa saya ni lembab, bodoh, Tak dgr kata, pekak. Saya Rasa mcm nak bunuh diri. Ya Allah tension nya.

Saya betul2 takut nak hadap sem baru ni. Tolong bagi support macam mana nak jadi kuat sebab saya tak kuat.

P/s for those yg tertanya knpa saya tak tinggal dgn kwn classmate tu, sbb dorang semua dapat duduk asrama. Nak buat rayuan pun tak boleh. Sbb ramai je senior yg pernah hadapi my situation still has to stay alone kat rumah sewa.

Rate

1

1.Berapa umur hang ni dik. ...? 19 / 20 ?..
2..Adik ni lelaki kan perempuan?
3.kenapa adik x isi borang apply asrama? ..adakah mmg X tahu atau mmg tak nak duduk asrama sebab dah janji dgn kawan2 nk duk rumah sewa?
4.Penting  sangat ka kawan dalam hidup adik selama ni? ..mana lagi penting antara kawan dan family since adik.kata adik fight kereta abang dan adik dapat. .
5..sebelum ni ada x family adik nasihat kan adik suh apply asrama atau mmg adik jenis suka dgn kawan lagi duk luar?
6.hey..bila kes macam ni...adik boleh nilaikan yang mana kawan yg betul ikhlas dgn adik. ..pilih kawan x perlu ramai pun...pilih sorang yg mmg ikhlas dgn kita. .
7.jangan rasa rendah diri dan.asyik bersedih. ..hidup ni jauh lagi untuk adik tempuhi ..belum lagi alam pekerjaan. .

Rate

1

Cuba cari kawan lain class and cuba iklan kn bilik kosong byr sewa sekian sekian kat tmpt belajar nnt, confirm dpt kawan baru. Chill xde kwn bukan bermaksud kamu tu kena rendah diri, xde kawan tu bermaksud kamu kuat.

Nasihat aku, jangan percaya bulat2 dgn kawan. Nnt kawan yg kau percaya tu akan makan kau. Bg aku, kawan  yg x rapat byk bantu aku bila aku susah hahha

Rate

1

Tt
Normal la tu be strong ye

Iols pn ade treat org baik, dan harap org treat kita baik. Iols slalu tlg kawan dlm apejua masalah dorg. 1st to be there. Tp iols dibelakangkan dorg sndiri. Iols anggap dorg bff tp for them, i am not

Revenge best served cold
Cari kawan baru, buat kawan baru. Clearly 4 jahanam tu backstabber. Jenis xle susah senang sama2. Find ur new friends out there dan jgn pandang the 4 stooges tu lagi. One very fine day, those bastards akan cari tt dan mintak pertolongan, anything. Masatu jangan tolong mereka. Ever

Keep shining dan do ur best walaupun org sekeliling u termasuk ur driving instructor throw shit on u
Develope "i dont give a fuck" attitude, the less u care bout others, the more happier u can be. Selagi dia xkejam, it alright to ignore ur surroundings

First step, cari kawan baru sama ipt untuk stay dgn u. Good luck ur driving test

Rate

1

ni jenis pergi dewan makan ikut membontot kan dik?

hidup kt u tak sama realiti dunia sebenar. realiti dunia kau lambat go to hell. kau cepat kau maju ke hadapan.

jadi latih diri untuk long ranger and be ur self. be good performance. be a great leader dont be follower.

ini a part of warna warni kehidupan kena backstab. its normal. take it as challenge.. u nangis tiada siapa kisah. u kena kuatkan diri u. change ur mindset. think positive. lepas tu uruskan ur emosi uruskan lain2 k.

Rate

1

Maaf mencelah. My opinion, kawan2 yg boleh percaya ni kawan zaman sekolah menengah je. Kalau kat u ni, banyak yang kena berhati-hati sikit. Saya penah ada kawan yg saya kenal masa u and saya anggap dia mcm best friend. Susah senang semua sama-sama lah kiranya. Bila dpt boyfriend... hauk kena tinggal. Since then, I learnt my lessons. Nasib baik la aku ni jenis independent. So, my advice is learnt to be independent. They are just your friends, if they dont care about you, ditch them and find new one. You cannot drive right? Then start learning how to drive. It's good for your future as well. You'll never know when you'll need the skills. So now reset everything reset yourself back and start new. But dont put pressure on yourself. Take your time. As much as you need. Good luck in your life ya

Rate

1

Follow Us
Tak salah kita buat hal sorang2 dik. Ada masa kita perlu kawan. Jgn mengharap janji2 kawan. Adik juga yg krcewa.

Rate

1

Assalamualaikum warahmatullah dik,

Akak bersimpati dengan adik.

Langkah pertama, istighfar byk2 dik baca sampai hati tenang sendiri.
Langkah kedua, tak payah dah fikir sangat fasal diorang.
Langkah ketiga, cari jalan penyelesaian cepat, dah cari housemates baru belum? kalau belum buat iklan sekarang, jgn tunggu2 dah.

Kawan silih berganti, tiada yg kekal dengan kita. Semua ni fasa biasa sebuah kehidupan.

Semoga Allah sentiasa merahmati adik

Rate

1

Dik..lepas kau boleh drive keta, kau tengok la nanti diorang akan suruh kau drive pegi mana2 diorang nak..tunggu je la..sori la dik, diorang memang tak suka kau rasanya..bermuka2..tak payah la berharap dengan diorang..try la cari kawan baru..awal2 memang stress, nak nangis jer..caya la lama2 nanti okay..alah bisa tegal biasa..dah penat kau melobi mak ayah nak kereta apa kata niat, tekad sungguh2 nak drive..lepas kau dah dapat lesen kau akan lega punya..

Rate

1

missDollie replied at 23-2-2019 08:28 PM
Dik..lepas kau boleh drive keta, kau tengok la nanti diorang akan suruh kau drive pegi mana2 diorang ...

haha betul cakap kau, aset kot kawan2 yg berkereta masa zaman belaja ni. TT dapat kawan kiri kana depan belakang la lepas ni, ramai mencari

takpelah adik fokus pada study.. cari housemate baru.. cepat2 iklankan.. kalau kawan yg tak baik dan mungkir janji mcm tu, baik tak ada daripada ada.. sabar ya dik.. banyak org banyak la ragamnya.. Dalam Al Quran pun ada mengatakan.. yg sebahagian manusia ni adalah ujian bagi manusia yg lain.. ni baru kat U, kat tempat kerja nanti mcm2 lagi jenis manusia ada..

Adik anggap la ni sebahagian dari pengalaman utk adik jadi semakin matang dalam kehidupan.. semoga adik akan dpt kawan2 baru yg betul2 baik dan menghargai adik.. kalau tak ada jugak pun takpela dik.. kejar cita2 adik dan bahagiakan mak dan ayah.. itu lagi berkat.. best of luck to you

Rate

1

noor2 replied at 23-2-2019 07:21 PM
1.Berapa umur hang ni dik. ...? 19 / 20 ?..
2..Adik ni lelaki kan perempuan?
3.kenapa adik x isi  ...

Saya perempuan.
Saya tahu psl borang Tu last minute, and masa nk isi tu maklumat psl parents semua kena isi. And my parents kata tak payahlah sbb based on gaji parents mmg takkan lepas.
Maksud saya fight tu, saya pujuk sungguh2 untuk dptkan kereta.
Thank you sbb support

Andyscenes replied at 23-2-2019 07:34 PM
Cuba cari kawan lain class and cuba iklan kn bilik kosong byr sewa sekian sekian kat tmpt belajar nn ...

Terima Kasih sbb support

Victorioussss replied at 23-2-2019 07:36 PM
Tt
Normal la tu be strong ye

Sometimes saya rasa this thing mmg buat saya semakin kuat. Just kdg2 teringat apa dorang buat Tu, rasa nak nangis.

CiliPadiSedap replied at 23-2-2019 07:50 PM
ni jenis pergi dewan makan ikut membontot kan dik?

hidup kt u tak sama realiti dunia sebenar. rea ...

Saya rasa saya paling independent antara dorang memandangkan housemates semua sama course kecuali saya. Dah biasa kena tinggal kat rumah while dorang keluar sbb saya bnyk assignment. Dah biasa study sorang2 dlm bilik while yg lain study sama2 kat ruang tamu sbb subjek kami lain. Dah biasa cari makan sendiri...
Tapi sekurangnya bila saya balik kelas, I have housemates yg boleh Di ajak bual, yg support saya bila Ada masalah dgn classmates, yg jaga saya wktu sakit. Sbb tu saya mcm shock after this saya Akan tinggal sorang2.
Thank you for your advice

Rate

1

Akameno replied at 23-2-2019 08:04 PM
Maaf mencelah. My opinion, kawan2 yg boleh percaya ni kawan zaman sekolah menengah je. Kalau kat u n ...

It's true. I'm glad saya ada kwn skolah menengah yang betul2 my best friend. Tapi tulah dia dgn life dia kat uni lain. Tak boleh nk slalu kacau dgn masalah Kita. Thank you for your advice

missDollie replied at 23-2-2019 08:28 PM
Dik..lepas kau boleh drive keta, kau tengok la nanti diorang akan suruh kau drive pegi mana2 diorang ...

Ayah ckp benda yang sama. Lepas saya boleh drive, Ada kereta pulak, mesti ramai terhegeh2 nak rapat dgn Kita. Dahlah... hati ni makin keras lepas tengok perangai kwn2 mcm ni.. Thank you sbb support

Levespa replied at 23-2-2019 08:48 PM
takpelah adik fokus pada study.. cari housemate baru.. cepat2 iklankan.. kalau kawan yg tak baik dan ...

Terima kasih bagi nasihat

As an animal, a lone wolf is a wolf that lives independently rather than with others as a member of a pack. ... Very few wolves will simply remain lone wolves; as such, these lone wolves may be stronger, more aggressive and far more dangerous than the average wolf that is a member of a pack.

Rate

1

Be strong..!! Zaman uni bukan mcm zaman skola. Masa ni la u kena belajar survive sorg2. Zaman awk stat keje nanti pun lebih kurang je..

So, dah kawan2 awk tinggalkn awak, anggap je la dorg mmg xnak kawan dgn awak pun. So, u just go on urlife.

Awk dpt kelas lain, duduk rumah sewa, strat ur new life. Memang sisah sbb dah terbiasa dgn kwn2 u. Tapi, anggap la ujian utk u. Kwn2 u yg tinggalkn u tu nanti mungkin skrg dia xrasa kesusahan awk. But one day nnt dorg akan sedar.  

So, my suggestion u go on urlife. its good which u akan jumpa kawan2 baru dlm kelas baru. Dah xpyh nak hadap kawan2 lama u lg. Pasal belajar kereta tu, memag mula2 xreti namapun belajar kan. Slow2, nanti u akan ok..

Everytime i rasa down, i will remember that - Allah xkan uji hamba tu lebih dari kemampuan dia. So, if dia uji u macam ni, maksudnya Dia tau u are strong enough to face this..

Rate

1