CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Zeatyisaac

Kalau terjumpa.Ex, how to act?

letak ubat cik ke teh on dalam makanan ex dan bff  nanti sakit perut lah mereka itu

klu dah move on ko pegi kenduri jela..rewang2 tu tak yah.. klu ko rasa ko putus dgn dia dgn cara yg tak brp bagus..then tak yah pegi la since ko pun takut terbuat sesuatu diluar kawalan dan terbodoh bila bersemuka dgn ex bf dan ex bff..

Tak payah berjumpa.

Edited by jazaa100 at 25-2-2019 10:19 AM
Zeatyisaac replied at 24-2-2019 09:57 PM
Tak tahu alasan nak bagi kat my mom coz yang nak kahwin tu anak sedara dia. Dalam perancangan nak bu ...

Bg alasan kena outstation....

Skrg sempat lg kau plan pi korea ke...aussieke....umrah tak blh lah sbb tak de mahram....atau kau sejuk beku je kat bkt tinggi 3hari...bkn sapa nk tau pun....

nishikido replied at 24-2-2019 11:50 PM
Iolls pon bakal hadapi situasi ni..adik iolls bakal kahwin adik bekas cinta pertama i.. chuolls rasa ...

Tak pe...
Dlm kes kau memang x blh nk bg alasan tak blh balik....kena hadap jugak....

Cuma dpt pujuk hati,...dlm hati ex kau masih ada kau.....

nishikido replied at 24-2-2019 11:50 PM
Iolls pon bakal hadapi situasi ni..adik iolls bakal kahwin adik bekas cinta pertama i.. chuolls rasa ...
Allah! Besaq dugaan ang neh nishi... Aku tkleh bayangkan..kalo aku.. meraung la lam bilik..aku rasa kalo setakat sepupu yg nk kawen dgn adik ex bf TT..ok lagila..neh kalo dh adik kandung, takkan nak larikan diri..ye tak? Sabaq banyak2 naa.. Anggapla dia bukan jodoh kita.. Pasti ada jodoh yang baek dari ex ang tue.. Takyahla salahkan famili.. ada hikmah di sebalik semua tue.. I feel u..

Follow Us
CiliPadiSedap replied at 25-2-2019 09:27 AM
letak ubat cik ke teh on dalam makanan ex dan bff  nanti sakit perut lah mereka itu

Ubat cik kit teh on tu nanti dorang jd semelit lah cili....

Kena letak julap....

nk ckp kt dia

i masih cinta kan u

koh koh

ckp dlm hati jah.... puiii

Aku tertarik nak tau cemana ex bff ang caras ex bf ang tue.. Itu yang lagi sakit sebenarnya.. ang kata dh move on..Tapi kalo ang tk kuat semangat, aku tak rasa ang leh hadap semua tue.. First.. Rasa cinta yang memang penah ada lam atie ang utk exbf ang.. Second.. Rasa sayang yg penah ada pada persahabatan yang terjalin antara ang dan ex bff ang.. Then... Third.. 2 makhluk neh..yg lukakan hati ang, leh plak jadi laki bini.. 3x sakit tue..

Nasihat aku yg tk berapa nk berpengalaman neh.. Masa kenduri tue.. for sure ramai gila kan..dan semua pakat2 sibuk belaka.. Aku tk rasa pun 2 makhluk tue nak fokus pada ang ja..dan aku harap ang pun sama la jugak.. Ang takdak favourite cousin ka? Kalo aku, aku berkepit dgn fav cousin aku tue sambey membawang..hahaha.. Sekurang-kurangnya ang ada someone yang leh support utk redakan or kurangkan rasa sedih itu datang bertamu lam atie ang..

Then, ang rasa ang lawa lagi ka.. exbff ang lawa lagi? Make sure pasang badan sket.. melawa la.. sekurang-kurangnya kalo makhluk 2 ekoq tue tengok.. depa leh speku, ang dah move on..(even lam hati hanya Tuhan yang tahu).. Aku tatau ang style cemana.. Kalo kenduri tue di pihak cousin, just try to control the ceremony.. macam time nak wefie dgn pengantin tue.. ceriakn diri.. bukan attention seeker naa. but sometime kan.. ang kena eksyen la sket..menggedik pun bulih.. who are yuss? ada aku kesah? gituuuu.. haha..

Kalo hagak2 sbelum nk kenduri tue.. ang dah rasa sedih..sayu di awan pilu... So.. dengarlah nasihat kengkawan poremer lain.. Plan something like... outstation ka.. emergency apa2 ke.. Kalo rasa nak pura2 sakit.. aku cadangkan pura2 sakit perut cirit birit.. sbab itu mmg leh jadi alasan kukuh utk tkmo join kenduri...  takkan pakai lawa2, tiba2 dok berulang ke jamban.. ye tak?

Moga TT bertabah..

Rate

1

sedihnyerrr citer uol dek.

baca citer tt Zeatyisaac pun dah mengalir airmata.
then, sambung dgn kisah nishikido teruss officemate kerumun meja himun tanya napa nangess.

helicornia replied at 24-2-2019 11:36 PM
Ya Allah aku doa tak jumpa la ex aku sampai bila2... dah le aku makin gemuk n tak kawin lagi..malu w ...

same le kite

Buat donno je lah.. Move on

Zeatyisaac replied at 24-2-2019 10:00 PM
Tq, memang berat pun nak pergi. Cuma kena hadap lah nanti sedikit bebelan from my aunt.

Die pnah bawah u pegi ke kawasan gelap ke?hurmmm....

doubleA replied at 25-2-2019 12:40 AM
Sadis gila kisah ko ni. Dah memang akan terikat la dengan family ex sebab adik ipar. Memang hubung ...

Terkenang tu mungkin tidak..sebab i redha and i pon dah bersuami.cuma i terkilan sebab dulu my mom yg paling kuat tentang..tapi sekarang sheolls buat macam xde apa..i pernah test encounter,my mom said kakak kan dah kahwin, lagipon dah takdir.apa kita boleh buat...gila tak pilu i dengar tu.adik i pulak awal2 declared,she just need my father n mother approval only..pedih wehhh

ninja boy replied at 25-2-2019 01:47 AM
Ini lagi sadis, time raya balik kg terjumpa ex menjadi ipar.

Betul chuolls..lagi sadis masa putus i xpernah cakap dgn ex kenapa i tinggalkan dia.takkan i nak cakap mak i xsuka u..i tinggalkan dia buta2 gitu.beratus call dia i letak je sampai i tukar no..dia sampai 2x raya xbalik sebab merantau dek heartbroken.so sekarang ni imagine camna i nak hadap dia

misc replied at 25-2-2019 02:02 AM
I nak menangis baca kisah u sis. mcm drama pukul 7ptg. Bertabahlah ye.

Memang sadis..kazen2 n bff i semua xfaham kenapa my mom boleh terima..masa tunang haritu semua tanya,terkejut..

Kalau pergi, buat selamba je unless salah sorg tu tegur tapi cakap je la tgh bz. Tak payah elak. Relax je.

Kalau rasa serabut, tak payah la pergi.

mbhcsf replied at 25-2-2019 07:51 AM
wow u are a strong lady .....you know , semoga apa yg awak tanggung ni dibalas di akhirat atau dun ...

Wahhh..amin2.tq chuolls.i tak boleh nak hadapi tapi i kena kuat.tapi bila my mom kata she benarkan adik i kahwin dengan keturunan yg kononnya she xrestu takda apa yg lebih menyakitkan..sebab she my mom.tapi kalau terang2 she berat sebelah i sebagai anak apa boleh i buat...rasa bukan patah sayap sebelah lagi,tapi rasa cam nak mati

I syg my mom,she lah sumber kekuatan i..i faham kdg2 kasih mak dekat anak2 tak mungkin adil.mesti ada favouritism tapi kalau tahap gini,anak cam i ni boleh patah n jauh hati.apa2 kita carik emak..tapi kalau emak kita sdiri buat kita camni i nak cari sapa..i korbankan cinta pertama i sebab my mom xrestu,alih2 tuk adik i dia beri green light..sakit chuolls.

jazaa100 replied at 25-2-2019 10:24 AM
Tak pe...
Dlm kes kau memang x blh nk bg alasan tak blh balik....kena hadap jugak....

Dalam hati iolls pon masih ada dia...i tahu berdosa tapi ni soal hati.i cuba kawal cuma kadang kita pon xkuat mana.kadang terkenang

BabeYSHa replied at 25-2-2019 10:24 AM
Allah! Besaq dugaan ang neh nishi... Aku tkleh bayangkan..kalo aku.. meraung la lam bilik..aku rasa ...

Dorang tunang hjung tahun lepas..masih dalam proses lagi nak redha.i xsalahkan family.. mungkin betul soal jodoh tapi kadang hati berbisik,kenapa begitu begini..mungkin masa penyembuh segalanya