CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: farlis

Salam perkenalan dgn bakal madu/skendel

stingerngetop replied at 27-2-2019 03:10 PM
Jiran 200 metre dari penthouse aku had this very same wirid,just  like you....lepas tu 3 minggu je ...

tak pe..me redha..dah banyak penyakit pun meols...dah tahap 4..harap2 sebelum tutup mata..smpat tenguk dia sanding

puteribaya replied at 27-2-2019 03:24 PM
tak pe..me redha..dah banyak penyakit pun meols...dah tahap 4..harap2 sebelum tutup mata..smpat te ...

[youtube]RcNvMAk0joc[/youtube]

Uwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

stingerngetop replied at 27-2-2019 03:27 PM
Uwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

x yah nangis..x sedih pun setiap manusia ada macam2 ujian..kalu redha..apa nak sedih..bodo je,,Allah kan ada..laki tu pinjaman..kalau Allah nak dia bole je amik bila2 masa..nyawa ko pun Dia punya..bila2 boleh ngapp

puteribaya replied at 27-2-2019 03:38 PM
x yah nangis..x sedih pun setiap manusia ada macam2 ujian..kalu redha..apa nak sedih..bodo je,,All ...

Aku baru belajar satu istilah dari nishikomodore....redho dalam terkilan........

Dia kata Dia Tak marah Mak dia cuma Dia terkilan.....kerana terkilan juga lah...dah berlaki tapi ex masih dalam hati....

Kau punya redho jenis redho macam mana?

Betul betul redho atau acah acah teasing teasing jua?

Kahkajkajakjakajkajkah

stingerngetop replied at 27-2-2019 03:43 PM
Aku baru belajar satu istilah dari nishikomodore....redho dalam terkilan........

Dia kata Dia T ...

kalu dah takdir ketetapan dan kudrat dari Allah..tiada istilah redo lain2..redha Iols satu je..lagi pun nak rebut apenya..bau tanah kubur dah dekat,,dari risaukan jantan..baiklah meols risau apa nak jawab dalam kubur nanti..dari terkilan pasal dunia..baiklah meols banyakkan doa moga selamat perjalanan akhirat..kalau dah nak mati..jantan dah jatuh no 10..

puteribaya replied at 27-2-2019 03:54 PM
kalu dah takdir ketetapan dan kudrat dari Allah..tiada istilah redo lain2..redha Iols satu je..lag ...

Oh kak.. Kuatkan semangat mu kak..

Follow Us
farlis replied at 27-2-2019 03:57 PM
Oh kak.. Kuatkan semangat mu kak..

kata doktor je..tapi kata Allah tak pasti lagi ..apa2 pun jodoh maut rexeki pertemuan ditanganNya..kita hanya pelakun..

puteribaya replied at 27-2-2019 04:00 PM
kata doktor je..tapi kata Allah tak pasti lagi ..apa2 pun jodoh maut rexeki pertemuan ditanganNya. ...

Exactly.. Semua rahsia Allah.. Ada yg sakit berthn2, tp alih2 org yg sihat walafiat yg pegi dulu.  Ajal, jodoh rezeki kita, siapa yg tau..

farlis replied at 27-2-2019 04:04 PM
Exactly.. Semua rahsia Allah.. Ada yg sakit berthn2, tp alih2 org yg sihat walafiat yg pegi dulu.  ...

betul tu dik.. happened kat kawan meols..laki ICU kat spital..berbulan dia tunggu berumah tangga kat wad..last2 dia mati sakit jantung..laki dia eluk je sedar koma..dah sihat dah..sapa kita kan..semua milik Dia

dua_chzy replied at 26-2-2019 04:16 PM
If baik, ikhlas, sadar diri, takda saja2 buat pangai nak provok madu seperti Adired, akak ok je (aka ...

Eh babi nya perangai.....

Apa kena mngena nk doakn yg tak baik kat ank kau pulak....tak pe....malaikat aminkn utk ank dia dulu.....

Kau takkn nmpak apa hikmah semua ni skrg..tapi lg 20thn...kau akn nmpak...sakit pulak hati aku baca perangai betina sundal tu.....

jazaa100 replied at 27-2-2019 07:37 PM

Apa kena mngena nk doakn yg tak baik kat ank kau pulak....tak pe....m ...

Aiols dah nampak pon kaka Jazaa. Sebab tu sekarang dah ingat Tuhan berbalik pada agama. If tak harus ngutuk Tuhan jah kat CI. Betul la Tuhan tu baik. Walau sengsara, banyak hikmah aiols dapat dari perkahwinan iniew. Btw sheols takda anak dengan ex. Asyik gugur. But anak dengan husband nomo 1 ade la sorang. Aiol hada gak sound balik, masa ex laki ngko buat hal menyundal dengan betina laen, ade tak ngko doa anak ko dibalas atas perbuatan pak dia? Diam tak berkutik sheols tak menjawab persoalan. Pehtu konar cakap pasal menda laen pulok.

jazaa100 replied at 27-2-2019 07:37 PM

Apa kena mngena nk doakn yg tak baik kat ank kau pulak....tak pe....m ...

Dengar cerita dari sebelah pihak.....babi cerita pasal babi yg kau Tak pepasal pun terbabit jadi babi, membabikan

Jazaaa, jazaaaa....

Kahkahkahkahkah

puteribaya replied at 27-2-2019 03:54 PM
kalu dah takdir ketetapan dan kudrat dari Allah..tiada istilah redo lain2..redha Iols satu je..lag ...

Jawapan pada soklan kubur tuh kau prepare lah skg tulis kt kertas pastuh pesan Kan pada ahli keluarga mintak selitkan disamping kain kapan.....so bila di soal nanti dalam itewww boleh refer kheuun?

What's the problem?

dua_chzy replied at 27-2-2019 09:02 PM
Aiols dah nampak pon kaka Jazaa. Sebab tu sekarang dah ingat Tuhan berbalik pada agama. If tak har ...

Ok lah Allah bg balasan cepat....
Kes aku...Allah bg lambat...puas jugak aku tak puashati dgn Allah dulu...skrg aku puashati sgt...

Puas dia nk susahkn hidup aku, mintak hak pnjagaan sampai aku terpaksa turun naik mahkamah lah...dgn sibuk kerja kena amik cuti, amik mc...sbenarnya bkn nk sgt ank tu pun..nk balas dendam je ...aku bongkar kan pangai dia berzina kat hakim & tanya mcm tu ke nk amik hak penjagaan....pompuan mcm tu ke nk jaga ank aku...terus kena tiaw  kt mahkamah   

Allah tu baik...Allah ganti dgn ank aku jd apa yg aku nk jadi dulu...& ank dia belajar pun tak habis.... knp sibuk nk jaga ank aku dulu...kau jaga lah ank kau sampai jd  org kan...skrg ex aku kulu kilir pong pang bangga kata ank dia berjaya(ank aku lah tu)...pdhal secara tak langsung dah tunjuk kat org yg kau bapak tak guna...ank yg kau bela tak jd org...yg kau campak, berjaya....
Hidup pun tak senang senang....sentiasa tersepit....

Aku senyum je lahhh.....

Rate

1

stingerngetop replied at 27-2-2019 10:10 PM
Dengar cerita dari sebelah pihak.....babi cerita pasal babi yg kau Tak pepasal pun terbabit jadi b ...

Ala...aku percaya je manak....

Tak yah dgr dua belah pihak pun memang dah tau babi tetap babi....hidup ni singkat je..buat perangai babi...dpt enjoy sekejap je....hujung hujung dpt balasan pedih yg tak blh nk patah balik dahhh...

Ank tak respect....hujung hujung usia tak tau mcmana kesudahan.....sekurang kurangnya aku struggle cari duit tak de lah sampai pencen...ank aku sek men je aku dah relax dok rumah.....

jazaa100 replied at 27-2-2019 10:28 PM
Kes aku...Allah bg lambat...puas jugak aku tak puashati dgn All ...

Kalau kau terus Tak puas hati pada TUHAN, kau pasti akan jadi murtad maksud kau?

Atau canna?

stingerngetop replied at 27-2-2019 10:49 PM
Hanya babi yg dapat meyakinkan another babi tentang kisah babi kheeunnn jazaaa?same species maaa.. ...

Iya lah manak.....

Kau tak rasa...blh le ckp....org yg lalui je tau....aku ngaku, memang kekdg aku tewas dgn emosi aku sbb aku rasa bodoh sgt diperbodohkn masa tu....klu dulu pemikiran aku mcm skrg, tak lah aku kesal sgt...

Aku muda sgt masa tu....kwn kwn aku ramai blm kwin aku dah dpt title...aku masa tu berhenti keja & nk further study...tapi sbb babi dah jadikn hidup aku celaru...tak de sapa blh jaga ank aku...terpaksa aku lupakn cita cita aku.....

Sedih tau manakkkkk.....sedih ditinggalkn tak sama dgn sedih tak dpt apa yg kau cita citakn..cuma yg dpt pujuk hati aku, Allah ganti dgn yg lebih baik.....terpaksa hafal tu je lah nk bahgiakn hati ...

stingerngetop replied at 27-2-2019 10:54 PM
Kalau kau terus Tak puas hati pada TUHAN, kau pasti akan jadi murtad maksud kau?

Atau canna?

Tak lah murtad.....

Allah laknat lah.....tak redho mcm tu....

Dah...dah...ni bkn thread nk cite kisah aku.....bila aku tau hidup dia dlm kesempitan selama ni...ank ank dia pun tak menjadi...aku anggap itu satu anugerah mcm menang trofi piala dunia.....

Kau nk kata hati aku hitam....terpulang lah...tapi aku tau itu balasan Allah utk dia....

jazaa100 replied at 27-2-2019 10:28 PM
Kes aku...Allah bg lambat...puas jugak aku tak puashati dgn All ...

Wait & see je kannn..
Hugs dear

stingerngetop replied at 27-2-2019 10:18 PM
Jawapan pada soklan kubur tuh kau prepare lah skg tulis kt kertas pastuh pesan Kan pada ahli kelua ...

terima kasih atas nasihat bernas tu..syukur I dapat berbicara dengan you..you're very inspiring person i ever know..keep up a great job..moga Allah limpahi you dengan rahmatNya..