CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: OttoVonBismark

Pernah Terpikir Nak Penampar Hantu Setan ?

Suchi replied at 7-3-2019 01:08 PM
Hahaha betul gak tu, bkn ke mende ni dia cam kabus2 je mcm antara nampak tak nmpak je ala mcm ompu ...

Yg blh tampo2 tu sume dlm drama mane ade btl2

Mmg rasa nk tampar je klu kena tindih time tido

tgk dr jauh pon dh cabut lari tak cukup tanah

aku pun kalau boleh nak tampo je hantu ni... pernah aku gi kebun atuk aku dok cari derian... tengah sibuk dok menyuluh tersuluh si bonjot dari jauh.. aku tutup lampu dalam gelap nampak sama2 warna putih.. aku bukak lampu balik dia ada lagi kat situ...

aku pun buat bodoh je laa.. sekali aku nampak dia makin lama makin dekat ngan aku.. aku pun dok tunggu laa sejauh mana dia boleh menakutkan aku.. aku pun cabar dia.. marilaa datang dekat lagi.. kalau boleh depan mata aku.. aku nak tengok muka ko dekat2.. idoknya dia datang..

akku pun rasa hantu ni sebenarnya penakut kalau kita berani dengan dia.. sebab dia pun ada perasaan jugak.. namapun jin .. perangai menyakat dia tu sama laa ngan kita.. suka menyakat.. kalau orang takut dia seronok laa.. kalau orang tu tak takut dia pun malas nak mengusik kita.. bosan gamaknya...

Pernah jugak..dulu duk rumah sewa selalu kena kacau,bunyik org mengemas lah,lalu lalang depan pintu bilik time sorang2,bising2 bunyi perabut lagi.budak2 rumah lain asal weekend je lari balik rumah sedara mara sebab takut,jilaker..pastu tinggal i sorang2.

biasanya i tumpg bilik bff tapi lama2 kita jadi letih n penat.so lama2 takut tu hilang n berganti dengan marah.masa tu asal bunyik pelik2 je i jerit je,ko diam boleh x..memekak je.bodo*,bab*,sunda*,bangsa* semua ayat mencarut keluar..masa tu muda,darah cepat panas.. assignment bnyak,tido xckup,miskin nk mkn bercatu,stres dgn ex bf bnyak skandal lg,haha..jadi bila hantu2 ni mngacau kita jadi triggered pulak.dia pulak tmpat kita lepas marah..tapi hantu2 tu xde pulak muncul..cuma i pernah trdengar suara org pompan berborak dlam toilet kat dapor,cakap macam bhasa melayu tapj i xfaham..pastu mngekek gelak2 cam kita2 bersembang..pastu i jerit,haaa..ngumpat aku lah tu.terus senyap..lama2 gangguan makin brkurang n boleh kata hampir xde.tapi housemate i kata bende2 tu still kacau dorg.mgkin sbab dorg jrang ada kat rumah kot...

tapi skrg i selalu terfikir,macam mana i boleh seberani camni.kalau skrg nk duk rumah sdiri malam2 pon dah susah hati..asik suh laki balik cepat

Ada sekali waktu petang i tertido sebab keletihan balik dari class. Tetiba terjaga sebab ada budak2 dok berlari2, menyorok kat bucu kepala katil, dia gelak2 sambil tutup mulut dengan tangan. Punyalah menyirap masa tu sebab tengah mamai sangat. I ugut nak pelangkung kalau dia kacau lagi, then sambung tido.

Ntah lah toyol ke apa. Tapi takde plak duit2 hilang. Atau semacam mimpi ke apa.

Follow Us
Huduh-huduh memang elok kena lempang.

pnh je..tp dalam mimpi la...perambat pocong dengan batang penyapu..hahaha..berterabur pocong tu lari..pernah bagi penumbuk kat pontianak dtg mengejut kat depan muka...hampir2 nk bunuh dua ekor gajah yg kejar dgn batang kayu tp di halang seorg tua dan org tua tu terus mintak maaf dan mohon supaya jgn bunuh gajah2 tu....kalau aura kuat atau rohani kuat..dia x kan berani datang dekat..silap hari bulan terbako jin tu..

Ye..mmg rasa nak tampar..

Ngacau manusia je kejenya..

Lps tu main acah2 bisik then nyorok..

Apa kelas main nyorok2..

Kt rumah lama i mlm2 suka main tangga naik turun bising..3am tu..

I bgn i tempik, woi! Aku nak tido la..aku nak puasa (ganti). Ko nak main2 party reti hormat aku tuan rumah boleh tak?

Dan2 berenti..

Tiap2 mlm ok..sakit jiwa raga kita..

pinksarah replied at 6-4-2019 03:55 PM
Ye..mmg rasa nak tampar..

Ngacau manusia je kejenya..

kannnnnn...

nampak jelas perangai pengecot kan ?

Yess sgt rasa nk sepak tendang pun ada sbb buatkan hati aku jadi tak berani.. ni aku dok rumah sendiri asal asben outstation jer sure nampak kelibat2 hitam lah putih lah siap terdengar2 suara anak buat bising2 kat ruang tamu pada hal anak aku jenis tdo awal. Selalunyalah aku akan kluar cek semua bilik incase anak aku curi2 kluar bilik main video game ker ape ( X leh cayer gak kt anak ni dh dok syok main game kekadang sanggup dia sorok2 bersengkang mata main benda alah tu)... Dulu masa dok dgn parents pun sama... Slalu kena kacau benda tu garu-garu dinding dapur etc... Apa lagi kekadang tu aku sound lah suh main jauh2 aku dok cuci pinggan ni  terus dia garu dinding lagi kuat hahahaha..acaner tu how to be brave hehehehe

Anak saudara baru darjah 4 tinggal kat asrama. Dia diberi keistimewaan nampak makhluk allah nie. Siap pukul makhluk allah nie sb tolak dia dalam bilik air. Ibu dia ada tanya kenapa pukul benda tue dia jawap sb dia geram sgt sb tolak dia dalam bilik air

Mahunya tak pernah, menyusahkan orang buat orang sakit, menakut-nakutkan budak sampai tak nak pergi sekolah, kacau orang solat, timbulkan rasa syak, berusaha nak pesongkan akidah. Kalau rasa dah marah tu memang rasa nak lempang-lempang je.

Tak pernah jumpa, tapi pernah tengking jin yang merasuk orang (orang histeria). Lepas tengking tu boleh plk dia tengking kita balik; sukahati akulah! Lepas tu main kotor cuba rasuk saya pulak. Rasa dia nak masuk tu bila kita tiba-tiba rasa macam terkhayal, mata rasa berat. Cepat2 kawal diri balik lawan jangan bagi dia rasuk badan kita pulak.

Haih, oleh kerana saya tak ada pengetahuan dan tak ada alasan kukuh nak gaduh je saya tak hampuk jin tu. Tak aci la dia blh buat kita, kita pulak macam teraba-raba bagai orang buta.

Eh peliknya baru je ckp dgn member pasal nak tampar hantu,sekali dah ada org up thread.

Dia kata,kalau nak tampar hantu ni ada satu cara je iaitu dengan gunakan ayat alquran

hahaha terhibur jap baca semua comment..

betul. ikutkan hati sy pun teringin nak tampar dorang ni tapi hanya mampu cakap jela

tapi pernah je penat balik dari kerja dorang macam kacau2 bunyi bising kat dapur byk kali barang macam jatuh. asal nak terlelap je nanti dengar lg bunyi barang jatuh. kite ni pulak jenis tak puas hati kalau tak tengok ape yg jatuh kat dapur tu. sampai cakap "tolong laa jangan kacau!! aku penat ni nk tido!"

tapi selamat la dia tak muncul masa tengah cakap tu

xscore_angelz replied at 2-5-2019 02:46 AM
hahaha terhibur jap baca semua comment..

betul. ikutkan hati sy pun teringin nak tampar dorang ni ...

Lenkali ko cakap camni
"Aku ni letih la setan. Gi berambos main jauh jauh"

Tiada carutan iaitu. Kerana dia memang setan. Hahahaha

OttoVonBismark replied at 2-5-2019 07:05 PM
Lenkali ko cakap camni
"Aku ni letih la setan. Gi berambos main jauh jauh"

Hahahah baikkk.. Sy Cuba lepas ni kalau kena kacau lagi

Dia x kaco org berani..yang penakut, lemah semangat ja dia kacau..
Pokcik, jgn hrp la pocik dpt tampor hantu setan nih, nmpk kelibat pokcik pun dia mencicit lari..

kawan aku pernah jek kejar saka penanggal. tarik usus sampai putus sikit. dpt tgkp tumbuk muka. dah la buruk. tambah buruk kena tumbuk. geram sgt menatang tu dok kaco diorg tgh lepak. lgpon menatang tu mmg dihantar utk ganggu dia