CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lysha10

TIPS IKHTIAR HAMIL / TTC

Sazida replied at 7-3-2019 11:35 AM
Iols kawen 6bulan baru lekat. Mslh iols sama dgn tt. Overweight plus irregular period. Iols niat Kal ...

Alhamdulillah, tahniah uols, semoga semuanya selamat. Pasal buah zuriat tu mase i mule2 kawen mmg kawan nie pernah bg suruh try, tapi time tu kan baru lg kawen takde terfikir pun nak makan itu ini, sudah nye buah zuriat tu letak mane pun tak tau hahah

Oh lupe nak ckp baru2 nie i ade pg berurut dgn bidan kg, mase die tekan dekat area perut nie die terus ckp yg air mani suami tak dapat masuk ke saluran walau dibiar 24jam lps bersama pun air mani tu akan keluar. So die betulkan urat yg block air mani tu. Lepas tu die ade la bg air tawar suruh minum, ubat utk 3malam berturut. And i pun try la, mmg beza gila. Macam sebelum nie mmg tiap kali lepas bersama air mani suami akan keluar balik sampai i rasa tak selesa, yela rasa bertakung je kat situ spe yg selesa kan? Nie lps die betulkan urat tu, mmg rasa kering and suami pun cakap baru skng die rasa berudu die berenang ke depan, kalau tak berenang setempat je. Hahahha so itu pun salah satu benda yg i ikhtiar jugak, mgkin bg org lain yg laki bini takde problem boleh la try pg berubat dgn org kg pulak.

lysha10 replied at 7-3-2019 12:57 PM
Kalau lg 2tahun ttc tak jadi jugak, boleh la try ivf nie, tu pun kalau die tak naik harga hahahah

cayok cayok

lysha10 replied at 7-3-2019 12:53 PM
Yeke? Bagi laluan rezeki lain masuk dulu kot. Kawan u pernah pg berurut tak?

Mangkuk hayun tu jenis geli. Xboleh org pegang dia. Tp laki pegang tak geli plak. Tu sbb iols mrh dia. Allah nk tgk usaha kau. Ni usaha make love jah lebih usaha lain xde, mcm mana Tuhan nk kasi?

lysha10 replied at 7-3-2019 01:15 PM
Alhamdulillah, tahniah uols, semoga semuanya selamat. Pasal buah zuriat tu mase i mule2 kawen mmg  ...

Dekat shopee berlambak org jual buah zuriat tu. Beli je kt situ. Konfem ori sbb buah tu kan ade kt mekah je. Ckp psl sperm, sometime sperm lelaki terlalu cair pun xlekat jugak wlpn keluar mcm air terjun. Sbb iols ade penah bace artikel, dlm 100% sperm tu, hanya 5% jah betul2 sperm. Selebihnya cuma air sajorrrrkk.,  

Sazida replied at 7-3-2019 04:32 PM
Mangkuk hayun tu jenis geli. Xboleh org pegang dia. Tp laki pegang tak geli plak. Tu sbb iols mrh  ...

Hahah siot la mangkuk hayun terus. Dulu i pun tak boleh nak urut sbb geli jgk, tapi fikirkan nak ikhtiar punye pasal try la jgk, bidan tu tak buat ape pun, org klate ckp just jamah perut je. Tu yg dpt tau pasal air mani laki tak boleh go thru. Sbb sepupu suami pun berubat dgn makcik tu, sama kes jgk ktorg nie air mani tak masuk, tp alhamdulillah die menjadi, nie tgu nak beranak je die. Tu yg die pun suruh i try kat makcik tu kot2 lekat ke.

Chayok chayok tt.. Kite pn tgh usaha jgk ni

Follow Us
Sazida replied at 7-3-2019 04:36 PM
Dekat shopee berlambak org jual buah zuriat tu. Beli je kt situ. Konfem ori sbb buah tu kan ade kt ...

Boleh la try usha kat shopee tu nanti, pernah jgk bace feedback yg try buah zuriat tu, rata2 pun menjadi kan. Buat mase skng nie i nak focus treatment utk i je dulu, sbb ikut dr self observe rase mcm i yg bermasalah, tu yg nak pg hospital check sume, kalau takde ape2 baru nak suruh suami pulak buat sperm count test tu.

peterila replied at 7-3-2019 05:30 PM
Chayok chayok tt.. Kite pn tgh usaha jgk ni

Sama2 la kite usaha smpai double line hehehe, nanti boleh la share kat sini ape treatment yg u buat jgk

lysha10 replied at 7-3-2019 05:29 PM
Hahah siot la mangkuk hayun terus. Dulu i pun tak boleh nak urut sbb geli jgk, tapi fikirkan nak i ...

Cubelah dulu cara tradisional., mcm yg i urut kt jb tu sekali je. Dia ckp peranakan i kt tgh2. Bkn ditempat yg betul kt area pusat. Dia angkat peranakan i tu pun takde rasa sakit. Lembut je. Tukang urut tu pun muda lg. Sedap dia urut. Nnti I cbe dptkn contact number dia kt mak mertua.  

Sazida replied at 7-3-2019 05:39 PM
Cubelah dulu cara tradisional., mcm yg i urut kt jb tu sekali je. Dia ckp peranakan i kt tgh2. Bkn ...

Haa ade contact no lg bagus, at least sape yg ttc area jb tu boleh la ikhtiar kat sana kan.

Yg SR pun dapat manfaat jugak.

Ohh lupe aku nak tanya sape kat sini ada pengalaman gugur? Boleh share tak sakit die tu mcm mana? Sbb masa aku period bulan 1 hari tu, period cramp aku lain macam gila. Bawah tu sampai mengembang. 2jam aku duduk dlm toilet menahan sakit. Darah jgk ckp la mmg heavy flow, kan aku ckp period aku jenis berketul2 kan, tapi hari tu punye berketul lg lain mcm. Siap boleh tarik lg ketulan darah tu. Bila aku cite dgn sepupu suami, (which die pun pernah gugur) die ckp kemungkinan aku mcm gugur. TApi sebabkan aku takde check upt ke ape aku pun ignore jela. Cume aku masih tertanya2 yg tu period ke gugur

lysha10 replied at 7-3-2019 11:47 AM
Dr imelda tu yg dalam analisis hari tu kan? Aku pun byk jugak baca pasal folic acid nie, mmg bagus ...

FA ni lebih kepada nak elak kecacatan od bayi. Sbb tu kena makan awal2

lysha10 replied at 7-3-2019 05:29 PM
Hahah siot la mangkuk hayun terus. Dulu i pun tak boleh nak urut sbb geli jgk, tapi fikirkan nak i ...

bidan tu kat mana yer? macam nak cuba pulak berurut dengan bidan tu-kalau dekatlah

izzah_mia replied at 8-3-2019 02:57 PM
bidan tu kat mana yer? macam nak cuba pulak berurut dengan bidan tu-kalau dekatlah

Sory lambat reply, bidan nie dekat pengkalan chepa kelantan. Ramai jugak yg berurut dgn die sampai jadi. Kalau dekat boleh la try

Hai sis. Actually dlu meols pn ttc dgn husband 2y baru dpt baby. Now tgh planning for next baby. Masa 1st baby dlu meols cume minum anmum materna pastu I guna opk utk detect hari kesuburan. The problem is meols jumpa double line tu masa hari ke 28 which is usually org dh period semula dah meols baru nk subur. Method ni meols cuba sebulan alhamdulillah lekat. Meols mmg period Sgt x teratur usually 40-45hari per cycle.

iols takde pengalaman TTC.  just nak doakan uols dimurahkan rezeki cepat dapat baby

lysha10 replied at 9-3-2019 01:47 AM
Sory lambat reply, bidan nie dekat pengkalan chepa kelantan. Ramai jugak yg berurut dgn die sampai ...

jauhlah pulak tu lysha

Kalo nk citer pengalaman, ai dh 8 taun kawen. Dah penah pegi lppkn. Tp kt lppkn srmban xleh buat rawatan. Just blh buat pemeriksaan je. Ai Buat la papsmear dan ujian kesuburan tu. Keputusannya ai ada pcos dan rahim ai terbalik. Pastu i sambung kt o&g swasta

Mula2 doc bg ai clomid 3biji sehari. Lepas bbrapa hari makan kne g check telur. Nampaknya 3biji x cukup utk ai. Bulan depannya doc up kpd 5biji. Maksimum dos doc ckp. Makn ubat ni ngn dos maksimum buat ai pening mcm duduk atas bot kt laut.  Lepas tu check telur ada 2 biji yg cukup saiznya utk disenyawakan. Tp doc ckp dinding rahim lak nipis masa tu. Jd peluang tipis. Tp doc suh cuba sndri. Dan bbrpa hari pastu ai piyed. So mmg x menjadi la tu.

Pastu doc suh i buat iui. Yg ni ai kne injet ubat kt perut. Adala tempoh doc bg. Tp ai dh lupa. Pastu check telur, jika ok blh senyawakan. Jika x..ulang lg bulan depan.
Tp kaedah ni ai x sempat buat sbb pastu hb ai g keje kt srawak. Ai kt sini.

Ai jgk penah pegi klinik perubatan cina kt kuching. Yg ni kawan rekemen sbb dia dh buat dan menjadi. Tp kt ai x berhasil jgk.

Bab berurut mmg byk kali dh ai cuba bila ada yg rekemen. Pun xde hasil. Blk cuti raya cina haritu mak mertua ai ckp ada jiran rekemen jamu. Ai pun beli la. Tp ai mkn 2 hari je. Sbb ni jamu kampung xde kkm. Ai takut. Ai plk darah o. Katanya darah o x sesuai mkn jamu.

So smpai skg i masih berdua. Semenjak sblm kawen mmg piyed i problm. Blm kawen ai mmg dh ckp siap2 ai mgkin x dapat bg hb ai anak. Dia ok. Skg pun dia ok. Harap2 dia akan ok smpai bila2. Cuma kadang bila dia cakap dia risau kalo dia pergi dulu xde org nk jaga ai(sbb dia tua 7 taun drp ai), ai jadi sedih. Ai doa bia la kami mati sama2 spy xde antara kami yg rasa sedih sensorg.

Bab stress mmg i xde. Keluarga dan kawan2 xde yg menstresskan ai.

I redha. Mungkin rezeki kami kt lain. Bukan pada anak...

Bila ai down. Ai tengok nasib orang lain yg jauh lebih kurang bernasib baik drp ai. Dari situ ai bersyukur. Walau ai xde anak, alhamdulillah ai ada suami yg sayang ai, kewangan ai stabil. Dan ai bahagia. Ai selalu baca motovasi. Kenapa kita mahu fokus pada apa yg kita tiada. Sedangkan Allah bg pelbagai rezeki lain yg patut kita bersyukur.

Jika forumer ada yg ada info yg berguna utk tt dan ai..blh la share. Walau ai redha. Tp ai masih mahu berusaha.

Jom semua doakan ai dan tt ye..

lysha10 replied at 7-3-2019 09:50 AM
Jujur aku cakap aku percaya rezeki allah, sbb dia sebaik2 perancang. Ada hikmah jugak kenapa aku t ...

awk sama mcm sy, sblum ni usaha mcm2, bila org suggest kn amik itu ini sy try je. and sy pregnant tp luar rahim. sedih sgt msa tu. skrang ni sy belum di bgi rezeki mengandung, sy tawakal je pda Allah, mngkn ada hikmah ny sy belum ada bby.. sangka yg baik2 je.. xsemesti nya org xde ank ni dia xbhgia kan..

Sazida replied at 7-3-2019 05:39 PM
Cubelah dulu cara tradisional., mcm yg i urut kt jb tu sekali je. Dia ckp peranakan i kt tgh2. Bkn ...

jb dekat mana tu awk?