CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ebootan

Botak kepala aku wey

anakkerengga replied at 10-3-2019 10:36 PM
Kehidupan lps kahwin lbh penting.. kenduri tak perlu besar2. Buat setakat yg termampu je

Expect salam kerok dari tamu yg tepek tepek, takkan nak jamu mereka setakat air sejuk sirap ROSE dgn keropok lekor?

Kheuuun?

Tq dik @himun_hino murah hati bg kredit....

aku pon tak faham parents mintak hantaran puluh2 k padahal anak daranya baru je abis study.

aku rasa TT kena discuss dgn parents gf TT.
terus terang je ckp x mampu.
and gf TT pon kena main peranan pujuk parents gf TT supaya bertolak ansur.

Aku dulu nak kahwen, walaupon bf aku dah kerja bertahun and anak orang senang, awal2 aku cakap ngan mak aku, aku nk majlis simple je.
bergaduh gak dgn mak aku, tapi aku explain baik2 kat mak aku yang aku nak kena kumpul duit untuk beli barang rumah pulak.

so aku kahwin memang simple, no flower girl, no photobooth segala bagai.
mana boleh cut, memang aku cut je.
tapi majlis tetap meriah.

ko kena ingat, kehidupan kahwin ni panjang lagi.
lepas ko kahwin, ko nak keluar duit utk rumah pulak.
pastu tup tup wife ko pregnant nanti, besar kan anak bukan sikit perbelanjaan.

jauh lagi perjalanan.
kalau betul serious nak kahwin, terus terang la dengan gf ko masalah kewangan ko.
take it or leave it.

potpetpotpet replied at 11-3-2019 09:33 AM
aku pon tak faham parents mintak hantaran puluh2 k padahal anak daranya baru je abis study.

aku r ...

parents mintak hantaran ribu2 untuk jamin yang anak diorang tu mampu dijaga suami. tapi kadang2 ada yang melampau ambil kesempatan.

TT tak bg tau brape hantaran belah perempuan mintak...bincang elok2 dgn family & family belah perempuan...cube suggestkn buat 1 je majlis kongsi belah lelaki & perempuan...ramai dh sekarang buat 1 majlis je...ms adik I dlu kawin pun belah lelaki mintk 1 kn sekali majlis...husband adik i berasal dr keluarga susah ayah pun dh xde die pun keje biasa2 je...jimat sbb duit majlis blh kongsi 2...pastu majlis tu buat biasa2 je xperlulh gah sgt yg penting barokah majlis tu...

panda.gebu replied at 11-3-2019 10:41 AM
parents mintak hantaran ribu2 untuk jamin yang anak diorang tu mampu dijaga suami. tapi kadang2 ad ...

Tapi kebanyakan yang aku tengok (sedara mara terdekat and kawan2), duit hantaran tu untuk cover kos majlis belah perempuan.

Follow Us
Sebenarnya bab ni kita sama pasangan bincang
apa yg kurang pasangan boleh tolong kan
rahsiakan dari seluruh ahli keluarga
memang bukan senang nak kahwin
tapi jgn sampai org lain tahu
suka sama suka...senang sama senang ...susah sama susah...
itu jer prinsip mudahnya

steady bro..brapa persen lagi nak cukup? ni duit hantaran saja ka? belanja nak buat kenduri kahwin macam mana? ke budget ko lari...

kumpul jer berapa seberapa banyak yang boleh...ko ade checklist kan..ko buat- ko ikut la... papehal ko mesti bagitahu kedudukan kewangan semasa kau sebeleum 6 bulan dari tarikh tarikh menikah kpd pasangan.

aku nak tanya sikit, sebelum ko ambil keputusan nak bernikah ni..ko ade bincang dgn orang tua ko tak? ko sirius ke nak kahwin ni? haha..ko tau kan persediaan diri dan kewangan tu penting sebelum buat keputusan nak kahwin.? ko dah tanye diri ko dan ko dah jawap pada diri ko..?

tapi kalau ko dah usaha jgk keje..siang malam..kumpul duit..jgn culas pulak urus duit tu..
dalam fasa ni ilmu survival dan struggle untuk hidup tu memg kena ada... fasa ini adalah sebagai ujian anak jantan/bakal imam/ bakal ayahanda... lu lepas smua ni inshaAllah mudah lu lepas ujian seterusnya....

in term of moral..wa sapott lu bro...!!

1. Kau minta kurang
2. Kalau tak nak, kau minta tanggung

Atau paling aku setuju kau buat adalah : kau lepaskan perempuan tu dan cakap, kalau ada jodoh kita kahwin, buat masa ni tak boleh sebab saya tak mampu nak tunaikan permintaan keluarga awak... hahaha... ko lelaki, jgn risau... hodoh mana pun ada perempuan yang masih nak. Hahhaa

sekarang kahwin kena bayar banyak, barang semua mahal. dulu masa kahwin ok lagi, sekarang takde ruman kereta macam mana nak kahwim

Cuba cari kerja part time, boleh dapat lebih gaji. kerja sampai akhir tahun ni rasanya dah cukup wang kot boleh jugak bincang ngan pasangan cuba buat simple sikit majlis perkahwinan, lebih jimat

belum lagi kahwin pun dah susah, nanti lepas kahwin lagi banyak duit yg diperlukan. fikir dan bincang terus terang ngan pasangan kau, jangan nanti lepas kahwin pulak gaduh pasal wang

alamak kalau soal kawin ni memang banyak pakai duit. belum lepas kawin lagi tu. banyak benda kena settle lagi. huhu

masalah dalam cari duit sebab nak kawin ni biasa bro. semua akan hadap perkara macam tu. kerja kerja juga kesihatan jaga sama, semoga berbaloi semuanya.

Ada, memang akan ada masalah macam tu. macam nak rak jugak cari duit. meniaga sana sini kott...

Zaman dah berubah cabaran utk org2 muda lelaki zaman skang utk kawen dgn kos idop yg tinggi

skang nih sdg kan kadar gaji rendah then kena kukuhkan financial dulu tak taw la smpai bila nak

kukuh sdgkan umur semakin meningkat untungla anak2 orka tak pyh pk2 bab financial coz mak

bapak tanggung berak cangkung

bab financial nih bkn takat nak kawen jer lps kawen lg byk cabaran nya smpai la akhir hayat seseorg

1. lepas kawen kena bagi isteri nafkah

2. dpt anak nak kena standby expences byk utk susu pampers daycare etc

3. jgn lupe kena bagi parents bulan2 baru berkat

4. nak kena pk beli umah

5. anak makin membesar nak kena standby kos belajar

6. etc

kesiannya,saya faham masalah yg macam tu. selain dari kerja, tak cuba meniaga apa apa?

PristineOne replied at 8-3-2019 10:16 AM
Bab duit hantaran tu cuba sehabis baik...

Berterus terang adalah polisi yg baik...kalao rasa tak  ...

betul.elakkan dari meminjam, makan diri nanti. better usahakan, kerja ke meniaga ke, jual apa apa yang boleh.

Ya dik... Buat majlis simple2 je.. Ikut kemampuan Sekadar memenuhi s.o. p kau dan pasangan, tak perlulah nak buat pelamin mcm alfira loy bagai... Lepas. Kahwin banyak ketul nak pakai dik... Dulu nasi sepinggan makan sorang, bila dah kahwin makan 2 org... Dulu sekadar katil bujang... Lepas dah kahwin kau kena luaskan empayar tempat peniduran kau dan isteri.... Kalau kau dpt isteri yg boleh terima kau seadanya alhamdulillah.. Asalkan kau ada usaha utk tingkatkan ekonomi dan taraf hidup kau selepas kahwin... Tapi kalau dpt isteri baru dah bulan kahwin pastu nak demand nak kete honda... Pening jugak.... Tapi apapun kau kena berusaha gigih.. Capaikan matlamat kau untuk memiliki hon dua dulu.

Mrperfect2 replied at 12-3-2019 11:15 AM
Ya dik... Buat majlis simple2 je.. Ikut kemampuan Sekadar memenuhi s.o. p kau dan pasangan, tak perl ...

Nak menegakkan sunnah nabi(pernikahan)....kita takut untuk meminjam sedangkan dalam konteks agama itewww, meminjam adalah harus...kalau Tak masakan Mas kawen pun boleh berhutang?
Tapi kalau nak beli lv, chanel...sanggup beli dulu bayar kemudian....

Kheeuun?

Kohkohkohkohkohkoh