CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ebootan

Botak kepala aku wey

berterus terang ngn gf/family gf setakat mana yg mampu..buat majlis simple2..harapnya gf ko bukan high demand la dik

Iols nikah + kenduri kesyukuran pd hari yg sama. Prents aku xletak hrga maskawen. Dorang suh kitorang deal sendiri berapa. Lastly aku tny laki aku berapa dia sggup, dia ckp 8k. So dia start saving Jun 2017. 500-800/month sampai bulan april 2018.total kt situ dlm 4k lebih.  Bulan mei 18 dia jual motor RR dia.(part ni aku menangis mse dia hntr gmbr motor kesayangan dia naik hilux) Dpt lah 5.4k., tolak pulak 2.4k sbb beli moto lain utk g keje.. still xcukup lg mase tu tp yelah Tuhan nk permudahkan kerja, dia dpt gaji advance sblm raya,dpt topup yg xcukup sbb kitorang nikah smnggu lps raya thn lps.., baju nikah tu jugak buat sanding.

Kalau tt yakin xmampu nk sediakan duit tu thun ni, be a gentleman,,. Jumpa bakal mertua cerita mslh. Kalau xfhm jugak mslh tt, and berdegil jugk nk on thn ni, tt fikirlah masak2. You know what i mean

Rate

1

Berapa lagi tak cukup tu

Buat personal loan pun effort apa

Di mata saya seorang lelaki tu smart kalau pandai mengurus hutang setelah berhutang

Sementara bru nk hbs 1st quarter year 2019, nasib lah u tnya pndapat awal2...still ada msa kn nk berusaha n kumpul lg.
Mcm yg lain2 ckp, berterus terang itu lbih baik n elakkn dr buat loan or berhutang..

noor2 replied at 8-3-2019 11:52 AM
Patutnya hang terus terang kat mak apak gf hang dik tt. ..bgtau kerja saya sekian2 pokcik. .mokcik.  ...

Kasi tip utk org lain memang macam air keluar dari puting paip...tapi kalau utk Anak kau sendiri in future, jantan kelepai datang mengadap kau......kau bagi green light utk Anak pompuan kau dgn jantan itewwww?

After what you have seen dalam dunia forum ni...pompuan jadi hamba Abadi suami...keluar bekerja...akhirnya laki naik sedap....termakan hasil bini very the often .....bini Yang akhirnya tanggung suami....

Kau nak aku sambung lagi?

Hukhukhukhukhuk

mbhcsf replied at 8-3-2019 07:10 PM
penyelesaiannya

ialah mampu takat mana  untuk  bayar mahar? belanja?

Kalau Jakim ada tajaan kasi majlis at very Low cost sekalipun, so?

"Anak pompuan aku, aku pi hantar belajar tinggi Tinggi, gaji berkopak kopak sekarang ini, kau datang nak masuk minang, ambik Dia dari aku dan laki aku, utk dinikahi atas tajaan Jakim? Kau nampak itewww pintu?"

Aku bukan nak judge, tapi Can you visualise this coming from your parents?mustahil?

Mak pak kau invest kat kau..last last datang jantan kelepai nak peristerikan kau kasi Mak dan Ayah kau tagline berikut " sebaik baik pernikahan itewww adalah maal Yang rendah, makcik/ pakcik.....

Kau nak aku sambung lagi?

Kahkahkahakhakahkah

Follow Us
stingerngetop replied at 9-3-2019 06:50 AM
Kasi tip utk org lain memang macam air keluar dari puting paip...tapi kalau utk Anak kau sendiri i ...

Betul lah tu....dan untuk perenggan 2 tu juga bukan dlm forum ja.....

stingerngetop replied at 9-3-2019 07:16 AM
Kalau aku jadi bf anak pompuan kau, melamar anak kau buat pe? Belum stabilise dalam hidup...bulus  ...

Tak ambil hati pun stinger. .aku mmg faham.dan x peduli ayat hang yg sakarstik dan agak keras...tapi point yg hang nak sampai kan tu. ..

noor2 replied at 9-3-2019 07:20 AM
Tak ambil hati pun stinger. .aku mmg faham.dan x peduli ayat hang yg sakarstik dan agak keras...ta ...

Bagus bagus.........

Many more after this........

Kahkahakhakahakhakahkahkhakah

Dik TT. ..ambil semua posting dan nilaikan cara positif. ...apa pun moga dipermudahkan segalanya. .....

noor2 replied at 9-3-2019 07:43 AM
Dik TT. ..ambil semua posting dan nilaikan cara positif. ...apa pun moga dipermudahkan segalanya. .. ...

The fundamental isu here is very clear.....

Kau khuatirkan duit Tak cukup utk kawen tapi kau seolah tak takut mengadap TUHAN nanti kerana menzalimi orang yg dibawah tanggungan kau selepas kau kawen.....

Think.....

Lepas kahwin lagi kena pakai duit untuk macam2. Skrg ni tawakal sbb ko dh usaha kan.. ada jodoh Allah akan permudahkan cara

Hah dekk ko dengar nasehat mummy mikel ni.. Ko hadam betul2 ye
https://www.instagram.com/p/BuqRCC6Bazj/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=k3n9i3n7rzhh

Ni baru kawin. Duit hantaran kenduri etc rm20k-30k habis dalam masa 2-3 hari. Gila manusia sekarang.

Few cousin aku kawin bukan main gah. Aku attend pun aku rasa eh bestnya. Tapi masing2 anak 2-3 dah 5 tahun kawin duduk lagi ngan mak pak.

Pilihlah. Pilihlah in law yg memahami. Jangan yg reti nak menekan anak laki org. Cuba kalau anak laki depa dibuat mcm ko buat ni, sure sebagai mak bapak marah.

Lepas kawin nak makan apa. Koser gila kerja bagai nak mamp sampai kurus2 semata nak show off hantaran nak habis kan dalam masa 2-3 hari.

Pilih orang lain lain
Cinta boleh dipupuk
Anak pemupukan kasih sayang
Perempuan ramai
Yg takmau maskawen hantaran pun berlambak
Usahakan cari perempuan sesuai poket lagi sesuai drpd cari duit sampai botak kepala

Simpanan duit untuk selepas kahwin ada tak?tempat tinggal?
Tak payah kahwin la dikk..kau kukuhkan dulu kewangan kau.Lepas kahwin banyak lagi duit nak pakai, sekarang pun kau dah sesak.

MissCarcosa9753 replied at 8-3-2019 10:38 PM
Berapa lagi tak cukup tu

Buat personal loan pun effort apa

sangat tak smart sebab disuburkan budaya berhutang sedangkan
majlis itu HANYA BEBERAPA jam  sekali seumur hidup

u bayangkan kalau lelaki  yg tak mampu nak simpan semasa bujang PLUS hutang lagi  ya ALLAH
kalau kahwin dengan kos sara diri + wife + esok anak

how could anda berkata bijak mnegurus hutang = bijak = personal loan okay?

personal LOAN = not okay

yg penting pengisian perkahwinan itu

stingerngetop replied at 9-3-2019 06:56 AM
Kalau Jakim ada tajaan kasi majlis at very Low cost sekalipun, so?

"Anak pompuan aku, aku pi ha ...

hahahaha

yes good points

i mean = as i said : kalau ini pun struggle lagi , baik tangguh dulu sebab kemapuan tu diragui

ini baru nak sara kahwin tapi belum kira lagi kalau dia pi hutang pulak  + wife after marriage + anak anak kelak

so kalau nak kahwin jugak pi tajaan JAKIM je lah kot

eh dalam konteks ni kita tak tahu the bride macam mane so sangka baiklah yg bride tu baik baik jelah apa apa pun

tapi  well kesian jugak TT macam nampak  payah ni..

Kansel ja la wedding
Diri sendiri x cukup makan apa lagi mau Sara Bini Sara anak sediakan Rumah makan minum. Kansel je lahhh kohkohkoh.

Kehidupan lps kahwin lbh penting.. kenduri tak perlu besar2. Buat setakat yg termampu je