CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: caramel_cloud9

Sekolah kebangsaan. Sekolah Rendah Islam Integrasi? Minta pendapat

Pendapat saya, better masukkan anak ke sekolah kebangsaan jika ada berhasrat nak hantar anak ke sbp/mrsm.
Isu ini terjadi masa tahun ini, pemilihan ke sbp/mrsm mengambil kira sekolah, pendapatan keluarga dan merit ujian khusus.
Yang dari sjkc , terus tak dapat.

Nak apply ke sekolah seni under kpm pun antara syarat utama bersekolah di sekolah kebangsaan.
Fikir baik2 untuk masa depan anak2.

akies replied at 1-4-2021 12:30 AM
Pendapat saya, better masukkan anak ke sekolah kebangsaan jika ada berhasrat nak hantar anak ke sbp/ ...

Saya hantar anak ke sekolah integrasi. Sekolah menengah nnt mmg tak dpt masuk sbp sbb sbp utamakan pelajar dari sek kebangsaan. Tp untuk masuk ke mrsm, tak ada masalah.

Edited by akies at 1-4-2021 11:16 AM
caramel_cloud9 replied at 1-4-2021 08:53 AM
Saya hantar anak ke sekolah integrasi. Sekolah menengah nnt mmg tak dpt masuk sbp sbb sbp utamakan ...

Peluang untuk dapat tawaran amatla tipis jika dari sekolah swasta/ bukan dari sekolah kebangsaan
Melainkan dari keluarga B40 yang diberi keutamaan untuk ke mrsm.
Pelajar itu sendiri perlu betul2 excellent dari segi akademik.

Kes tahun ini..ramai pelajar dari keluarga B40 yang bersekolah kebangsaan pun masih gagal mendapat tawaran ke mrsm based on kemasukan tahun ini.
Semua ikut merit.

Hi caramel,

Mcm saya anak mmg dari darjah 1 sy dah masukan Sekolah Integrasi under JAWI. Sekarang dia dah tahun 6 (upsr).
Yang bagusnya Sekolah Integrasi ni dari pagi 7.20 sampai 4.00 ptg kat sekolah. Diorang belajar subjek kebangsaan & sekolah agama (feqah, B.arab, akhlak semua tu lah....).
kita tak perlu fikir transit. makan, solat semua kat sekolah.
Cuma apa yang saya lihat, guru-guru integrasi adalah gunasama dengan guru-guru sekolah agama. dia lah cikgu feqah, dia lah cikgu math.
maksudnya bukan specialties dia untuk mengajar math, tapi dia ajar math. Dan saya tengok cikgu anak2 kawan saya yang sekolah kebangsaan lebih aktif/kreatif cikgunya.
Rasa menyesal jugak tak masukan anak sekolah kebangsaan. tapi xpelah dah nak habis sekolah dh pun.

Tapi mungkin tak semua sekolah integrasi mcm ni kot.