CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] Anugerah @ Bakat Dipelajari...

seribulan replied at 10-3-2019 05:28 PM
KIV dulu  tak boleh letak habis puisi awak ni...

gambaran buaian yang sering terlihat

Rate

1

Ala boleh vote satu je ye huhu,

Masa kecik saya sangat minat melukis tp ternyata saya org yg tak punyai bakat tp byk idea di dlm otak. Jadi saya kena berusaha keras skitla.
Saya suka menulis dan masa sekolah selalu dpt markah tinggi utk karangan.
Saya juga sangat suka amik gambar tp takde kamera so berangan je dulu bila dah dewasa dan ade duit baru dpt beli dslr tuk diri sendiri.

Seronok mcm terapi bila amik gambar ni pastu zaman smartphone sy byk guna smartphone je beribu3 gambar yg saya amik paling saya suka still life photography byk amik gambar food styling dan sbgnya semua saya abadikan di ig.
Saya juga minat memasak,kraf dan menjahit.Malah dulu saya rajin amik order tuk jahit brg2 kraf.
Sekarang ni lebih byk amik tempahan tuk  buat kek dan sbagainya.
Minat dan bakat sahaja tidak mencukup jadi saya byk ikuti kelas utk memantapkan lagi skill terutama dlm fotografi dan masak bagai.
Saya juga minat hiasan dalaman dan diy barang lama jadi sesuatu yg berguna.

Saya suka konsep shabby chic tp versi yg minimalist tak suka brg banyak bg saya rumah adalah tempat tinggal bukan show room jd hanya perabut yg penting shj diperlukan.
Lebih suka ruang yg lapang, kemas dan bersih.

Rate

1

Allah swt anugerahkan I cepat faham ilmu tetapi malas belajar

Menurut arwah mak yg I nie pandai menjawab especially bila dgn arwah mak...talent I yg nie boleh dikatakan anugerah plus juga bakat yg senantiasa diasah sehingga mahir

Anugerah Allah swt juga yg I disenangi baik lelaki ataupun perempuan...Alhamdulillah

Photograhic memory I belajar...dulu agak sharp juga but sekrg kurang byk due to aging factor and pemalas

Rate

1

melukis

masa sekolah dulu pandailah jugak melukis
seringkali lukisan saya cikgu ambil untuk dijadikan contoh
pada murid lain dari kelas yang lain
selalunya cikgu hanya tunjukkan markah kt sy lps tu terus ambil
terkebil-kebil sy dibuatnya
ialah budak2 lain dapat lukisan derang balik

mungkin warisi dari mak
sb masa sekolah rendah selalu minta mak tolong lukiskan
apa2 kerja sekolah macam peta atau gambar2 lain

tapi sekarang skill melukis dah hilang
ada juga anak minta lukiskan sesuatu
tp sy mengelak untuk lukis

Rate

1

sfhzuraz replied at 11-3-2019 08:34 AM
melukis

masa sekolah dulu pandailah jugak melukis

Kena gilap tu.....mesti boleh balik. ...Noor tengok lukisan kill Nancy. ...wahhhh pandai betul dia melukis...

Rate

1

noor2 replied at 11-3-2019 02:13 PM
Kena gilap tu.....mesti boleh balik. ...Noor tengok lukisan kill Nancy. ...wahhhh pandai betul dia ...

itula noor
masalahnya penyakit M kuat sangat melanda diri
kerja sekolah anak2 pun suami yg byk tolong tengok2 kan skrg ni

Rate

1

Follow Us
Ooww boleh pick satu jer ya?

Some say it's 10% talent and 90% hardwork. Saya dulu ada masalah pembelajaran and still am, mak selalu pesan dan pujuk, tak pandai tak pe, kena rajin. Sebab kita tak nak jadi orang yang pelik, nak jadi normal, jadi kena usaha lebih untuk jadi pandai. Kena lebih rajin baca buku, lebih rajin buat latihan, lebih rajin tanya soalan sebab kadang2 memang tak faham bahasa lol, lebih rajin bercakap sebab I have opinions too. I beat all odds, Alhamdulillah jadi orang sekarang, kadang2 jadi memacam dan RAJIN. Do not say NO to me, I will do it first, face the hardships, experience the heartbreaks, find the reasons why I shouldn't do it myself, and prove them wrong, I can do it!

Arwah yai (nenek) pula cakap, translation: nak buat kerja biar bersungguh, baru gembira. Maka jadi lah kita seorang perfectionist. Kadang2 rengsa bila kena jadi malas, ikut nasihat arwah nenek, kena bersungguh buat kerja (jadi malas), mak pula cakap kena rajin, jangan malas

Rate

1

Melukis

Saya minat art, tapi kat sekolah, to do other than pure science, means kena keluar sekolah. Mana bolehhhh, saya sayang kawan2 saya

Rasa nya saya ada bakat drawing, painting, pandai juga lukis potret orang. Kira nya bila nak lukis alexander skarsgard ker, ada rupa eric northman sipi2, bukan alex madagascar. Tapi sebab dah lama tak draw and paint, and my paintings got darker and weirder sampai kita sendiri seram tengok, tak nak orang lain discover my dark side, dah bakar semua tu, sekarang nak melukis straightline pun jadi serupa seismograf, macam ular kena palu. Give up laa Hanya smpan satu dua yang 'gembira' untuk sumber motivasi, easel pun dah patah

Last potret saya buat, potret kawan saya. Harapnya dia simpan lagi walaupun kami dah putus kawan haha. Tu tanda kesabaran dia pose berjam2 atas batu, boleh dia tunjuk kat anak dia, ni kawan abah yang lukis, lawa kan? Sorry nik, I pedajal potret you, now we are even dah

Dan jari saya ada p*nt*t siput, mak cakap kreatif ni. Semua hasil kerjatangan yang saya buat, Alhamdulillah menjadi, bukan produk kerastangan. Kira boleh jual dan dapat duit lebih

Rate

1

Berniaga

Arwah datuk nenek yang ajar berniaga, cari duit, kira duit, simpan duit, hargai duit yang dapat selepas bersusah-payah. Mereka ni menjual makanan kat nat dulu. Arwah nenek pandai masak. Kita rajin belajar masak jer, umur 19 tahun baru pandai masak nasi guna rice cooker tak larat nak sumbat perut makan roti everyday. Dah dapat rentak memasak, pandai pakai utensils kat dapur, main masak-masak untuk dijual pula. Baking especially. Dan jual macam2 untuk dapat duit lebih, nak berjalan-jalan

Mak pun berniaga juga, bila ayah kena naik laut, kadang2 sebulan dua bulan tak de duit sebab ayah tak balik lagi. Pagi2 mak bangun buat kuih-muih, kami adik-beradik hantar ke kedai before pergi sekolah. Petang pula merayau satu kampung naik basikal jual aiskrim malaysia yummmm

From older generations ni, saya belajar untuk jadi rajin dan manfaatkan apa yang dianugerahkan Tuhan sebaik mungkin

Pendek kata, di sini, ada talent tak guna kalau malas. Ada bakat guna laa, lepas tu exhibit kat orang ker. Jangan simpan. Dan kena RAJIN!

Disclaimer: ada kawan pesan, kat forum ni, baca boleh percaya jangan. Maka read it with a pinch of salt and a doppio, letak gula sesudu, jadi lah kopi yang masin-pahit-manis. To brew this coffee is an art, to enjoy it is heaven

Rate

1

chesfa replied at 12-3-2019 11:36 AM
Berniaga

Arwah datuk nenek yang ajar berniaga, cari duit, kira duit, simpan duit, hargai duit yan ...

Kaka percaya cerita chesfa. ...tak sangka ramai yg terer melukis. ...sebenarnya kaka pun dah lama x gilap melukis ni....cuma suka conteng2 bodo bila masa stress dan mengantuk kalau sambil buat kerja. ..kat meja. ...

Rate

1

Biasa kaka melukis ikut mood. ..dan jenis x sabar. .selalu ambil masa x sampai 20 minit sebab jenis x kuat sabar dan cepat nk siap. ..jenis amatur bukan tahap pro kaka ni...

Ni cth lukisan yg kaka tiru tapi kaka gubah ikut imejin sendiri x sampai 20 minit. ..ni gambar yg @KILL_NANCY bagi..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Ni lukisan yg kaka lukis ...haha jenis nk cepat siap dan bukan lagi tahap pro. ...ni buat dari pukul 10.50pm - 11.08pm mlm tadi..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

noor2 replied at 12-3-2019 02:13 PM
Ni lukisan yg kaka lukis ...haha jenis nk cepat siap dan bukan lagi tahap pro. ...ni buat dari pukul ...

wowww lawa drawing ni kak noor.

tangan berseni.

btw kat mana nak ucapkan tahniah kat kak noor sebab dah jadi moderator dengan pulangan kredit 100?

Rate

1

KILL_NANCY replied at 12-3-2019 03:03 PM
wowww lawa drawing ni kak noor.

tangan berseni.

Amboi. .hehe. ...kaka banyak kuiz ni...dah boleh bg kredit tinggi sikit untuk kuiz yg kak buka. ..hihi

noor2 replied at 12-3-2019 06:05 AM
Kaka percaya cerita chesfa. ...tak sangka ramai yg terer melukis. ...sebenarnya kaka pun dah lama  ...

Saya budak sains, bukan budak art kak noor

Kak @noor2 congrats dah naik pangkat jadi moderator penuh. Dah lepas probation period

Rate

1

chesfa replied at 12-3-2019 03:40 PM
Saya budak sains, bukan budak art kak noor

Budak sains pun ramai yg minat art. .hihi

chesfa replied at 12-3-2019 03:41 PM
Kak @noor2 congrats dah naik pangkat jadi moderator penuh. Dah lepas probation period

Ucap kat thread kuiz yg akak jaga.....boleh dpt tacang....

Rate

1

noor2 replied at 12-3-2019 04:53 PM
Ucap kat thread kuiz yg akak jaga.....boleh dpt tacang....

Tq cik seri. ..nanti noor bg tacang 100 kat kuiz minda esok ...+ rate jawapan ikan.catpaw tu...hihi

cilok @chesfa