CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9336|Reply: 45

Mental koyak barai

Post time 18-3-2019 03:00 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Sori kalau salah bod. Tatau mana sesuai.

Siapa macam aku jenis lembik cengeng. Jenis mental koyak barai. Aku sekarang rasa lost. Aku rasa kosong. Aku rasa down je 24 jam. Aku ni pjj dgn suami. Sorang kat kl ni. Family aku kt kg. Abang ade je dekat ni cuma lain daerah je tapi aku tak nak la kacau life bekeluarga dia. Aku setiap hari koyak je rasa. Rasa down rasa sedih rasa sorang2 hidup aku ni. Adakah aku terlalu mengharapkan manusia? Sebab tu aku rasa macam ni? Aku dah apply tukar takde rezki lagi.

Macam mana eh nak kuatkan iman nak kuatkan akidah tak rasa macam ni. Tiap2 hr aku nangis rindu family aku rindu laki aku. Tak kuat aku rasa. Pergi kerja takde mood takde nak bersosial. Makan pn sekali sehari je. Nangis je banyak. Alhamdulillah solat aku jaga, bila terjaga malam dpt la juga 2 malam buat solat sunat. Bila lapang atau down aku zikir.

Macam mana eh nak jadi kuat nak jadi tak cengeng. Aku dl rajin gak bgtau laki aku tp aku dh mals dh sebab aku takut die fed up die rimas. Sudhnya aku meroyan sorg je. Hmmm

sbr dek....

i pn mental koyak ni...tp adakala kita  akan ok....

hrp2 i happy sokmo.......count yr blessing sis!!

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Jgn lyn yg negatif2 walaupun dari diri sendiri.  Amalkan doa di bwh.

Doa ni ialah antara doa2 dlm Al Mathurat iaitu himpunan wirid dan doa harian yang diamalkan oleh Baginda Rasulullah s.a.w.  Ia dikumpul dan disusun oleh al-Imam As-Syahid Hasan Al-Banna berdasarkan dalil-dalil yang sahih dan berdasarkan amalan yang dilakukan oleh Rasulullah s.a.w. (copy paste dari sini)

sama la...iols pon kekadang sebegitu
biasanya iols mkn...tdo..mkn ...tdo smpi abg jamil mampos

Laki uols jauh sgt ke
Pekata benti kje, gi duk ngn laki.. Sambil tu cari kje kt sana plak.. Inshaa Allah ada rezeki

I pun jenis cengeng..sikit2 nanges.rasa mcm berat je kepala..cuma tu la ingtlah Allah ada bersama kita ..berdoa padaNya minta dipermudahkan

Follow Us
Ko dgr lagu alala sayang nnt ok la tu

Ingatkan cengeng tu maksud garang

noor2 replied at 18-3-2019 04:29 PM
Ingatkan cengeng tu maksud garang

tu chengey
nak habaq pi maii

mesti baru je duk kl ni... biasala tu koyak
poket koyak
mental koyak
emosi koyak
latheefa pun koya

supernaturalee replied at 18-3-2019 04:44 PM
tu chengey
nak habaq pi maii

Ohhhhhhhh. ..hehe ok ok....salah faham.lah akak ni...hihi. ..tq info dik super

Berhenti je lah keje...duk dekat ngan suami...

Kalau tiga hari xmandi dah boleh rujuk psikiatri

g la berhibur dengan rakan2.. malam p zumba, kelas arobik, berbasikal.. kalau malas, download drama berepisode bebanyak then tengok lepas balik kerja tu..  

Cari hobi yg berfaedah (cthnya learn new language, cooking, workout, gi ceramah agama) dan hobi yang tidak berfaedah(tgk tv series). Banyakkan dgr motivation audio dan penuhkan Ig/fb dgn posting org2 yg berfaedah.

Omg..mcm serius je ni..tt are you okay, ada terfikir utk seek professional help tak kat klinik/hospital..?..
Mungkin boleh minta cuti, spend masa dgn hubby...sbb bahaya duduk seorang2 masa emosi tgh rapuh ni..

Edited by mbhcsf at 19-3-2019 11:05 AM

assalamualaikum

nak tanya
cengeng tu ape ye?
mental koyak barai ni = maksudnya akal tu tak keruan ke? like macam at loss? macam tu ke?

berapa lama dah kahwin dan berapa lama hidup PJJ ?
u feel lonely ke? is that want you want to convey ?

daripada cerita kat atas ni, i ointepret you feel hopeless, you feel demotivated , ke  ,  yes or no? down , weepy  , ye?

either you are having depression? it is okay many people ade depression cuma cara depa tanggapi atau mendepani ini

it is okay if you are , tapi ade punca tertentu tak secara fizikal ?

what makes you happy   ? u ada mention transfer = adakah sebab transfer tak diluluskan lagi ?
if yes - adakah ini makes you happy?

well, i think kalau susah tidoand you are weepy , macam iiras iras depression - if yes - okay taht alright just that  macam ni sama ada  get your social support - ada tak kekawan? atau ada tak plan sesuatu  untuk ubah rutin hidup  u yg lonely  ni - sbb hubby pJJ kan...kepada satu  yg  sihat dan  you boleh manage? how are you in terms of your personality - banyak kawan tak?

if yes   buat aktiviti makan makan ke , keluar kat taman rekreasi BUAT RIADAH ? u know exercis eis good , bila kita exercise   badan kita akan keluarkan hormon endogenous opiods namanya endorphine yg bolehkan buatkan kita happy  then kita relax dan then senang tido

so, i would suggest , if teruk sampai dok nangis tak boleh kawal - go and seek help from clinical psychologist , if tak nak , go and do some ohsyical activities - aerobic ke, cycling ke, lanyak badan bebetul - sebab u said u jenis lembik lembik kan, soooo take this postively - pi buat physical exercise

pi cari gang kawan yg baik - atau pi solat jemaah masjid if u can drive and u just be with the crowds...

uknow

yg solat , quran JANAGN TINGGAL - ikut ulamak kata, benda tu yg kita anggap ehsolat eh quran , alaa apa effect well,  dedua sumber ini asas rohani , bila kita depress itu elemen rohani jiwa so  keep on doing that but may be go for classes , busukan diri pi classes yg ajar  ilmu ilmu  keagaamaan yg proper , elas quran, kelas takwid ke kelas asas  asas pemahaman islam

banyak laaaa benda you can do as longa s hubby izinkan

so , u know, enjoy life....

so many things you can do...explore

i pon tgh mental koyak. kdg feel demotivated. nak g keje pon malas..apa pon malas. nasib baik ada anak. force juga bgn pg prepare apa yg patut. tu yg nmpk konon rajin..kuat. walhal sbnarnya apa benda semua pon feel down..lonely...rasa nak nangis..rasa nak tido je. tapi tido pon x lena.

Berapa lama dah pjj? Ada anak tak? cuba cari kerja berdekatan dengan suami.

yuki812 replied at 19-3-2019 06:09 AM
i pon tgh mental koyak. kdg feel demotivated. nak g keje pon malas..apa pon malas. nasib baik ada an ...

alhamdulillah anak kan sumber rezeki, nampak the way i see your life is beautiful in the sense that you ave been given a rezeki called anak di mana anak tu dikatakan sumber rezeki dan wow rezeki ini bukan RM , duit je, ezeki kesabaran, kudrat, ketabahan dan akhirnya reward  untuk diri you

that is nice  u know, the way i see it ...cool .