CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5775|Reply: 31

Bila kawan jatuh dalam taik M L M, busuk

Post time 18-3-2019 05:45 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by tyrande_81 at 18-3-2019 10:47 PM

Aku nak cerita pasal sorang dulunya kawan aku. Dia terjatuh dalam taik MLM jual supplements. Aku cuba sangkal dia dengan info yg aku petik dari wikipedia sbb aku percaya maklumat dekat wiki hujung skali takde PM beli produk membongak.

Ya, mmg aku tak percaya, aku tentang dgn ideology medical pseudo science dia. Akhirnya setelah 4 hari berturut dia keji aku dalam sosial media. Dia sudah tibanya dia memilih kawan yg majukan. Aku hormat keputusan dia taknak kawan dgn aku walaupun dia tak hormat keputusan aku tak percaya pseudoscience dia.

Dia datang kerja sama dgn aku. Aku tk baca dah posting mesej dia. Sbb malas nak layan. Aku dh umur 39, aku ada urusan aku. Rambut putih dah berhelai helai naik. Dah tua, tak payah layan sgt manusia yg lalai kejar benda yg mengarut tetapi yg dikendong berciciran. Dia pun sama umur dgn aku. Patut permainan takmo kawan dah dan mengadu masalah di sosial media dh tak patut utk org tua mcm ko. Bukan nye remaja baru nak up.

Ko hebah kat kawan2 yg bowel movement patut hari2. Sampai bg ideologi sampah yg berak hari2 itu wajib. Kalau ikut medical, manusia normal berak seminggu 3kali sehingga 21 kali. Jadi kalau org tu mmg berak 3 kali seminggu dan tak sembelit. Nak risaukan apa, asalkan dia sihat. Ko takut2 org itu, yg badan dia ada toksin terkumpul. Boleh mati awal bla bla...mengarut betui taik jual produk MLM. Belilah ubat penggalak cirit saya utk lebih sihat.

https://youtu.be/8Xi8ZYTFrb8

Seperti biasa supplement yg ko jual lain dah overclaim iklan. Boleh cegah kanser kunun, rawat diabetes, darah tinggi. Wah, boleh selesai masalah World Health Organisation (WHO) bila dengar supplement herba kau. Kalau aku dengki macam ko cerita dalam sosial media. Aku dh repot kat KKM saman ko. Kerana menyalahi akta pengiklanan ubat. Sbb aku rejek depan ko, dan masa tu takde siapa pun keliling kita berdua. Aku tak kondem pun produk ko dgn org lain. Tapi ko punya merajuk tu sampai 4 hari bercerita dalam sosial media. Tua2 pun masih bodoh. Hari ni je aku nak cerita forum cari sbb aku lama senior kat sini.

Ko bangga supplement ko bagus buang angin. Betapa sihat nya ko skrg ni. Sendawa kuat2 dan kentut pun saja bg aku dengar. Oh kemon, ridikeles tahap maximum. Dimana malu kau.

Ko claim, caffeine product ko ada herba tambahan bg org berak. Cuba chk medical remedy bg org yg selalu cirit. Caffeine mmg ada laxative property. Kalau siapa masalah cirit, selalu doktor recommend stop coffee. Aku sehari minum kopi neskepe 2 kali sehari. Aku cirit. Tapi aku minum neskepe bukan aku nk cirit. Neskepe aku ketagih.

Bila aku dah diam aku malas layan ko, buka henpon aku main game dengar lagu. Ko up lagi status. Ustaz pesan ko baca ayat kursi selalu. Awat hg ingat aku ni hantu ka? Hahahaha hg tu lagi teruk. Hantu MLM

Seperti biasa taik MLM akan sama kan marketing itu umpama dakwah. Banding kan bagaimana orang menentang Rasulullah berdakwah dahulu. Seperti kata dalam page Pseudoscience Watch. Rasulullah korbankan harta demi sebarkan kebenaran. Dia sebarkan auta utk kaut harta... Sama tang mana?

Aku kagum ko berjalan kampung ke kampung utk sebarkan "kebaikan". Setakat satu produk untung RM5. Utk dapat konon gaji 2 x minimum rm3000. Perlu jual pada 600 org. Sekali sekala bukak la shopee. Barang ko tu dah dijual dgn harga modal dah kat situ. Sbb dah takde siapa mau beli.

Ko claim boleh kurus dgn cirit birit tanpa diet dalam eksesais. Tapi aku tgk diet makan ko bagus. Hari2 ko joging. Seperti org cakap, lembu punya susu, sapi dpt nama. Menipu apa ni dalam iklan.

Semasa ko kutuk aku dalam sosial media ko byk tekan butang agama ko adalah mangsa yg perlu dapat simpati masyarakat. Kalau ko ni Alim sangat. Takde la aku tgk ko baca AlQuran, solat dhuha ke. Tapi dok belek tipon, screenshot review pelanggan. Up marketing produk... Sampai dah melekat tipon tu kat muka ko... Pandai betul tekan butang agama....

Akhir kata

Pigidah.... Tua2 masih bodoh

Taknak kawan sudah! Bwekkk

Rate

1

Luah perasaan ya kak?  Umur dh 40 pun still ada konsep xnk kawan

msdummy.2018 replied at 18-3-2019 06:01 PM

Iyer dik. Bukannya org muda. Lahir tahun 81 gak. Kalau terasa ke apa ngan kawan, wat elek je. Pastu move on. Tapi dia ni kecoh social media taknak kawan... Adeh la... Bengong

Comel je org tua tak nak kawan...haha...igt anak i je minat sebut benda gitu...

berkwn biar berpada

buat jahat jgn skali

janji idop tak menyusahkan org

berhutang dgn org

msdummy.2018 replied at 18-3-2019 10:01 AM

uishhh.. biar lerrr.. meriahla ada topik baru

Follow Us
tyrande_81 replied at 18-3-2019 10:15 AM
Iyer dik. Bukannya org muda. Lahir tahun 81 gak. Kalau terasa ke apa ngan kawan, wat elek je. Past ...

comel.. hehehehe xpe TT...40 tu mudalah... baru nak start chapter real life

adila39 replied at 19-3-2019 10:07 AM
uishhh.. biar lerrr.. meriahla ada topik baru

Taklah.. I ok jer... Xckp pun thread tt buka xmenarik.. Xder nk kondem tt pun... Cuma nk gelak ada gak perangai mcm kwn tt tuh
..kalo i, trus block jer..

msdummy.2018 replied at 19-3-2019 02:10 AM
Taklah.. I ok jer... Xckp pun thread tt buka xmenarik.. Xder nk kondem tt pun... Cuma nk gelak ada ...

hehehe... aah kan... comel.. awak tlgla dia bagi idea...

adila39 replied at 19-3-2019 10:14 AM
hehehe... aah kan... comel.. awak tlgla dia bagi idea...

Biaq p lah org mcm tuh.. Life must go on konsepnya... Hahaha...kita kena always stay classy uolsss

msdummy.2018 replied at 19-3-2019 10:10 AM
Taklah.. I ok jer... Xckp pun thread tt buka xmenarik.. Xder nk kondem tt pun... Cuma nk gelak ada ...

Tak block, sbb saja tgk najis MLM punya auta. Islamik sana sini tapi jual barang Cina

harap dijauhi la MLM ni sume...jgn smpai tersontot mcm geng kopi tu da la eh..dah la menipu org, penunggang agama plak tu...

kowser nak berak pun kena amik supplement bagai..membazir dan tak berkhasiat
aku kalau nak berak kena minum milo pagi2 atau fruit juice kisar sendiri.. alhamdulillah lancar je bowel movement aku..

TalibanRock replied at 19-3-2019 10:44 AM
harap dijauhi la MLM ni sume...jgn smpai tersontot mcm geng kopi tu da la eh..dah la menipu org, pen ...

Garam buluh letak dalam kopi. Dia punya mukjizat tu.. . Babi minum pun boleh terbang

mesmerize replied at 19-3-2019 11:14 AM
kowser nak berak pun kena amik supplement bagai..membazir dan tak berkhasiat
aku kalau nak berak ke ...

Jika dipaksa dgn supplement bukan2. Takut merosakkan perkumuhan di hati dan buah pinggang. Selagi tak sembelit, selagi itu ok dan sihat. Aku lak kena kurang kan kopi sbb terlalu kerap. Oh goodness, susah nak stop caffeine ni. Rasa tk jalan satu hari without a cup in a morning.

msdummy.2018 replied at 19-3-2019 10:10 AM

Dia yg blok aku... Hahaha. Sbb aku byk share sgt PW Community punya status. Dia panas kot. Terus blok aku... Sblum blok aku dia dh posting. Kita kena memilih kawan yg memajukan kita... Har har har

Masuk MLM mmg seronok, ada leader guide. Bawak naik kete leader sana sini. Sampai dia boleh berdikari. Inilah kepimpinan la, kawan memajukan diri la...

Sampai bila leader nak pimpin ko?
Sampai bila ko dpt target bila kat shopee masing dah jual produk yg sama dgn harga modal je (clearance stock)?
Tgk lq harga premium beautiful tu, modal RM2000 dah terpaksa dijual harga rm500 di shopee.

Kita enjoy je the show...

# gaji dua bulan...  Tapi untung rm5 je sekotak

Aku dulu masa habis U tadak kerja. Org offer buat MLM gak. Pernah je pengalaman janji manis leader tolong cari customer. Ajar mcm mana nak pujuk downline. Demo naik kete dia kesana sini cari customer. Belanja aku makan kat kedai mamak. Janji kami takkan tinggalkan awak.... Awak juga boleh berpendapatan 5 angka sebulan seperti kami.

Bila bayar je rm60 keahlian.
Anjirr..... Semua kaburr...

Sib baik barangan dia ada macam2 kat stokis. Ada RM30 voucher... Adui la. Beli la segala produk overpriced dgn RM30

Tt sharelah produk apa dia dok jual tuh
...pw community tuh mender??

aku join juga MLM ni, sbb ada brg yang aku suka dan serasi guna sendiri je. takde la nak overclaim bagai. walaupun upline sll share benda2 overclaim, berkali2 suruh benti kerja buat full time, pancing dgn gi oversea la, apa la.. aku lantakkan je.. aku bengang gila bila ada sekali aku tanya betul ke produk ni blh buat ubat utk baby (walaupun aku tau tak boleh/tak logik) dan dia kata boleh tapi pm je kat customer, jgn publish.. terus la aku malas layan dia dah..

kucingitam replied at 19-3-2019 02:27 PM
aku join juga MLM ni, sbb ada brg yang aku suka dan serasi guna sendiri je. takde la nak overclaim b ...

Saya pun join MLM RM60 tu sbb ada barang untuk kegunaan sendiri. Last2 barang2 tu semua saya rasa dah overpriced.

Tapi katalog barang tu mmg overclaim mcm2.

Lagipun ada hadis mengenai akhir zaman ramai bila bercakap dusta umpama cakap benar. Aku pun tk ingat ayat tu mcm mana. Jadi elakkan diri jadi golongan mcm tu

Rate

1

12Next
Return to list New