CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Diviya

[Pelbagai] Cara Unik Membuka Mata Ketiga (Mata Batin) dengan Meditasi (Terbukti)

Edited by rospinki at 28-3-2019 10:51 AM

insyaAllah mod..tmksh naaa

Comments

Tq for great posts. No prob :) cuba buka la thread...  Post time 27-3-2019 03:48 PM

saya dgr kwn saya belajar pasal benda ni dah mmg dah dikasyafkan
sebelum nk buka mata ketiga perlu ada persiapan rohani dan mental yg kuat
dan sebaik2nya berguru ada kemungkinan kita xbole terima bila mata ketiga dah dibuka
supaya kalo jadi pape guru tu bole tutup balik mata ketiga tu
bayangkan lepas buka mata ketiga terus nmpk jembalang penanggal pocong dpn mata
belum masuk tandas lagi, berjemaah 'diorg' lepak dlm tu
guru tu yg akan guide kita kalo btol2 nk buka sgt
dan dia yg akan tentukan kita ni dah ready ke blom
disaran jgn belajar dan mengamalkan sendiri melalui google dan youtube

Rate

1

menarik.. but I'll stick to 4 mata ni..strongly believe ada sebab kenapa benda ghaib ni kekal dighaibkan pada pandangan mata kasar kita & sesekali dinampakkan.. pesan atuk, kalau benda tu menambah iman, takpe.. kalau banyak mudarat, toksah.

Rate

1

AlterEgo replied at 29-3-2019 03:07 PM
menarik.. but I'll stick to 4 mata ni..strongly believe ada sebab kenapa benda ghaib ni kekal dighai ...

Oo yeke.. Kalau saya, saya rasa bertambah iman.. Sebab nak lindungkan diri kan.. Sebab boleh nampak.. Yg x baca ayat Quran jadi nak baca and hafal kalau dah boleh nampak. Huhu

Norav replied at 5-4-2019 03:10 PM
Oo yeke.. Kalau saya, saya rasa bertambah iman.. Sebab nak lindungkan diri kan.. Sebab boleh nampa ...

Aah you got your point there jugak kan.. depends kat masing-masing, if it truly brings us closer to Allah out of many ways..alhamdulillah

Tak nak la buka cukup dgn mata yg dok ada sudahla..bkn pemberani sgt.kn kcu ckt2 pn dh tkt ni kan plak mk yg hodoh2.ayah i ckp seburuk2 manusia,buruk lg setan n iblis.Bgn tido buka ja mata nmpk jembalang tenung kita.xnakla.

Rate

1

Follow Us
cukuplah mata yang ada ni, yang ghaib tu biarlah kekal ghaib..tak punya kekuatan untuk melihat mereka

Takpe laa...yg ada 2 biji mata ni pun x termampu nak mengawalnya..apatah lg nak bukak plak mata ketiga tu.

Allah dah tutup hijab kira bersyukur dah.. Taknak lah buka hijab..

pernah di'offer' dlu utk buka pancaindera ke-3
tp tak berani..takut nampak benda yg kita taknak lihat..jd tanak amik risiko..hidup normal mcm skrg dh memadai..janji kena beringat dan slalu pendinding diri

Rate

1

@AlterEgo

@KILL_NANCY @hibernation @mdhelmi @kuihbakar @AlterEgo @fahdramli @sitisenyum@Foxey @chesfa @matkpop@chempaka.ayu @noor2 @idakamaruddin @ipes2  @MeghanK   @Ipo @fahdramli   @intan_smsb @h @leylapple @friedfishsoup @wima @dauswq @ismaha @tari  @sapeka @cikkittydiva @shinichi @nurhumayra @sfhzuraz @babydoll @NamaKuMawar @Ipo @Elle_mujigae dan terbuka untuk sesiapa sahaja

Tak mau la third eye open. Seram sangat

Nak kata unik tu tak tahulah
tapi dulu seorang ustaz di kampung saya pernah ditanya pasal mata ketiga ni
Orang tu nak sangat tengok makhluk halus tapi ustaz cakap jangan mengada-ngada
Sebab nanti bila mata dah dibuka hijabnya, kamu tak akan dapat hidup tenang.
Orang tu berkeras nak juga tengok
Ustaz tu beritahu ada ayat-ayat tertentu yang perlu dibaca dan minta dengan Allah sungguh-sungguh
caranya: ketika jenazah sedang dimandikan, ambil air mandian dan sapu kat mata sambil baca ayat tadi. Kalau boleh jenazah yang pada hayatnya dia mengamalkan ilmu hitam.

Seorang ustaz lagi di perak, pernah beritahu saya setiap manusia ratio dengan jin adalah 1(manusia) : 9 (jin)
bermakna, orang yang dibuka hijabnya hanya boleh melihat 9 jenis jin dan tidak semua dilihat serentak. Jin ini akan menampakkan diri depan manusia jika dia berkehendak.

Rate

1

sebolahnya kena berguru..takut nanti susah nak tutup atau nak kawal balik

Ipo replied at 8-7-2019 07:52 PM
Nak kata unik tu tak tahulah
tapi dulu seorang ustaz di kampung saya pernah ditanya pasal mata keti ...

Tadah air mandian jika rumah bertiang

seribulan replied at 12-7-2019 05:56 PM
Tadah air mandian jika rumah bertiang

haa..ya. kalau rumah tinggi, bawah rumah tu luas..

seramnye bile dok pikir  boleh nampak benda lain. dah la kadang2 balik lewat malam. tu pon dok jalan wat mcm tak de ape2 je bl nk masok rumah.. rase seram sejuk je tibe2

Dulu aku belajar perubatan alternatif. Amalan banyak n berat. Smpai satu hari ntah mcmana third eye aku terbuka(third eye nampak benda ghaib, bukan third eye wisdom). Benda pertama aku nampak, depan rumah aku chinese. Aku nampak sekor puntianak bertenggek berdiri betul2 depan rumah. Mcm anjing penjaga tew la. Jadi aku buat2 tak nampak sbg sedapkan hati.

Padahal dalam rumah sendiri lagi puaka.

Anak aku sorg pun dilahirkan ada 3rd eye. Dia selalu cakap belakang pintu bilik dia ada makhluk besar hijau botak, lidah terkeluar, mata merah. Yg ni aku tak nampak. Mungkin dia lari kalau aku ada atau dia usik anak aku sorang. Dia tiap kali kalau nmpk orang luar tiba2 dia terkejut beruk lalu melalak. Mcm nampak monster. Bukan semua. Certain. Anyway aku hijabkan pandangan dia sbb aku taknak dia takut dan gangguan jiwa.

Rumah aku dulu tu baru aku sedar  byk makhluk lain ghaib2.. Bukan semuatempat puaka rupanya.Byk la kisah tapi next time jela cerita. Aku kalau tgh duduk diam mulabenda ni panggil nama aku. Lepas tu aku tak tahan la sbb siang malam dia dtg mcm2 kaum. Aku tak reti halau lawan2 lagi benda2 ni belum pakar lagi dulu. Setakat buat pagar reti la. Tapi tak jalan. Tempat  dia ddk lama dah. Lama tu aku jual rumah tu. Hijab aku pun aku tutup aku ckp ngn guru aku, aku tak kuat lagi. Byk dugaan. Guru aku duk jauh.

Benda ni suka duk atas pokok. Kalau kau tenung pokok tew, dia lompat kt kau. Jadi korang jgn suka2 buat tenung2 pemandangan sangat. Risau terpandang benda tew. Atau jalan mlm2 buta.. Dia ikut belakang kau mcm kucing jalanan ikut orang balik. Bukan mcm dlm film yg duk atas bahu tew. Kalau kau gelak, dia pun gelak. Bila kau tak boleh control emosi, baru dia lompat masuk dlm badan.. Lemah semangat senang kene.
Yg ni jenis setahun jagung la. Yg otai2 tu lain game dia. Yg otai dia tak main muncul2 nampak diri atau suara2. Dia main rentap2 sukma kau terus. So pastikan ilmu kau tggi sblm kau cabar dia.

Ada org tak percaya sbb tak pernah alami. Org keliling aku ckp tak masuk akal. Tapi anak2 kau tiap2 malam kene kacau sampai ada kawan ghaib. Rumah kau duduk pun berlambak puntianak lalu lalang. Hantu sami buddha. Bila aku tanya sejarah rumah. Kau cakap bilik tu owner lama buat tempat sembahyang tohan cina. Dahteww??

Korang jgn suka amalan baca2 ayat2 pemanis ke apa nk pikat suami ke nak tundukkan majikan nk lembutkan hati org. Ni aku tgk aku tanya org mcm ni, ada 2 3 ekor sangkut acik2 hantu ppuan tua muda kebayan bongkok 8 berdamping dgn kau. Nak sgt pemikat kan. Cerita dulu la. Aku tak boleh tgk dah skrg.tapi kalau korang ada buat amalan insecure mcm ni buang cpt2. Byk buruk drpd baik

Rate

1

12
Return to list New