CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: fibo_nacci

Kenapa suami berahsia

dokupangg replied at 22-3-2019 10:51 AM
I report pasal laki picit tube ubat gigi kat bahagian depan. For me this is a huge issue. Sbb iany ...

agaknya ni lah kes yg diorg masuk dalam data aduan jabatan islam tu kot..haha

Saya baru ja gaduh dgn husband pasal ni la. Mostly kerja rumah & jaga anak saya yg buat. Saya kerja jugak, hari2 masak. Husband buat jugak keja rumah tapi mcm saya ja yg lebih. Suami suka hadap hp. tah apa yg dia hadap sgt taktau lah. Game lah, wasap grp belambak, active fb semua lah.

Baru ni saya wasap dia cakap nak berpisah. Dia terkejut, dia tanya kenapa. Pastu call saya beratus kali and saya tak jawab. Saya cakap nak pi pejabat agama la, nanti cerita kat mahkamah la apa la. Pastu saya wasap dia marah2, ungkit semua (selalu dengar ceramah ustaz kata jangan ungkit, nanti hilang pahala. Tapi sesetengah lelaki ni jenis kena ungkit, baru nak sedar).  Lepas tu dia berubah la.

Tapi saya bukan nak bercerai pun. Sekadar gempar dia. Cakap elok2 tak berapa nak jalan.

Cara masing2 tak sama. Suami saya sejenis ok kalau saya marah2. Baru dia nak paham. Ada suami yg tak ok.

peringatan kepada yg belum ada anak & plan nak tambah anak. kalo dari awal dah boleh detect yg husband uols tak boleh diharap nak tolong urusan rumah tangga, elokla niat nak beranak tu ditangguhkan. pedulikan acik2 bawang yg kondem uols takda anak, mandul etc.

yela, daripada dok terseksa nanti dok uruskan anak sorang2, baikla tak payah beranak atau tambah anak.  zaman sekarang ni tak wajib pon kalo kawen mesti ada anak.

fibo_nacci replied at 22-3-2019 10:40 AM
thanks uols yg sudi share experience. kadang kita ni komplen bukan apa, nk meluah apa yg terbuku di  ...

TT, communication tu sangat penting. belajar la luahkan apa yg tak puas hati tu dengan suami tp jangan jerit2/tinggi suara pulak. takat uols bg hint hempas2 barang tu, konfem husband uols takkan paham punya. lelaki ni memang kena bgtau terus baru diaorang paham. kalo tak boleh nak luahkan depan2, wassap je dia buat karangan panjang2

wadiunong replied at 22-3-2019 02:36 PM
TT, communication tu sangat penting. belajar la luahkan apa yg tak puas hati tu dengan suami t ...

bab sound tu, kadang sound. kadang smpai dah x kuasa. tp kalau ikutkan saya ni paling susah nk luah benda2 yg melibatkan hati mcm ni. kalau pagi raya tu, nk mintak maaf kt suami pun x terkeluar suara. air mata n hingus dah keluar dulu. cuma cakap sorry jek. anyway, tq uols atas nasihat. sy cuba perbaiki komunikasi tu.

faraway1 replied at 22-3-2019 11:09 AM
really pasal ubat gigi tu..
ianya masalah kami juga dulu sebab my husband tak berkenan
me suka p ...

i like. elak conflict. cari solution.

Follow Us
Siannya tt
Hubby i p keja pun i rasa sunyi wpun selalu kacau dia via wassap
Inikan plak kena tggal cmtu ish ish
U bawa je lah anak2 pi jalan2 sndri xyah tggu si suami tu

I did
Sbb hubby bz sgt keje
So i p travel berdua je dgn anak ke mana2
Best jugak wpun ada la sedih skit

fibo_nacci replied at 20-3-2019 02:48 PM
pernah buat silent treatment. n it prolonged. end up, sy yg susah hati. as wife, sy cuba x nk jadi ...

Pusing2 redho suami aje yang dicanang..
Redho isteri?  Sudah cukup sempurna kah suami TT melaksanakan tanggungjawab dia sebagai suami?
Tanggungjawab suami bukan setakat sediakan tempat tinggal,  makan minum,  pakaian aje tau...  Yang ini pun dah failed kan sebab TT ada bagitau semua share2..
Maknanya TT pun dah ambil alih tanggungjawab suami..
Itu  baru bab kebendaan... Kerohanian?

Tanggungjawab suami beri nafkah batin... Bukan seks semata tapi juga didikan,  ketenteraman hati dan kesihatan...
Ada dia bagi didikan?  Dia kepenatan bangun lewat ada bangun solat subuh tak awal pagi tu?  Keep TT jugak yang kena kejut dia utk solat?

Sudah2 LA asyik nak pandang suami sebagai manusia terlalu sempurna takde dosa..
Sudah2 la kita sebagai isteri asyik nak redho berkorban segala2nya darah dan apa ntah tadi TT tulis demi redho suami yang sendiri tak terlaksana hidupnya..
Kesian... Kesian kat anak2 perempuan kita nanti...
Tak habis2 perempuan wajib berkorban sedangkan lelaki buat salah takpe..

Bukan nak suruh derhaka kepada suami..
Tapi cukup2 la berkorban jiwa raga pada orang yang tak tau menghargai..
Kekacauan jiwa TT yang tak puas hati dengan sikap suami tu sikit banyak beri kesan pada layanan TT terhadap anak2..

Sayang diri sendiri.
Sayang anak 2.

munchkin replied at 21-3-2019 12:50 AM
Communicate lah. Bagi tahu. Minta tolong esok gini2. Ckp. Lelaki ni tak ckp dia tak tahu or pelupa.  ...

Btol, kalo nk dia somi tlg kna cko siang2 apa yg kita nk dia tlg buat...selalunya menjadi la tp kdg2 dia tangguh2..tu yg jd geram

emma.giggs replied at 30-3-2019 08:48 PM
Btol, kalo nk dia somi tlg kna cko siang2 apa yg kita nk dia tlg buat...selalunya menjadi la tp kd ...

Takpelah kena sabar.

Kalau dia tertangguh mungkin terlupa. So kita ingatkan dia balik gently.

dokupangg replied at 22-3-2019 10:51 AM
I report pasal laki picit tube ubat gigi kat bahagian depan. For me this is a huge issue. Sbb iany ...

ahahaha ko mcm aku. stress sbb laki suka angkat toilet lid, tapi aku suka tutup.

technically bila ko flush, kalau tak tutup ntah berapa banyak germs bertebaran

Ntah la sis...i sebagai seorang yg belajar martial arts..hv to go to class almost everyday except friday n subday..berpendapat ...bg je lah tt huhu..cuma kene luahkan lah psl x nolong keje rumah tu..i ni ada anak 3 org lg...g kelas mlm lepas anak2 n suami dinner n check homework...so suami yg tidokan anak2...sebagai tanda berterima kasih..balik kelas oenat camane pon i tak akan terbongkang tido .tp settle kan keje rumah...sembang2 ngn suami n lain2 yg perlu..sbb bg aku..suami dh bg laluan aku buat hobi aku...aku kene la bg laluan dan keselesaan dia jgk seadanya...tolerate gitu. .n suami aku xde pendam2...dia ok dia ckp dia ok dia x suka dia ckp dia x suka so kita adjust la ikut persetujuan dan perasaan pasangan jgk

Kenapa aku ckp bg je pergi kelas martial arts? Sbb martial ni bagus..train fokus..stamina mmg up..n generally happier lepas abis satu kelas..kalau sparring tu sakit mmg sakit...tp rasa bangga sebab mampu challenge diri sendiri...byk positive side...tp pelik la laki uols terbongkang...i biasa lepas 2 hours class pon i cuma perlukan 1-2 hours sleep je utk recovery..lps tu mmg segar bijik mata

fibo_nacci replied at 22-3-2019 10:40 AM
thanks uols yg sudi share experience. kadang kita ni komplen bukan apa, nk meluah apa yg terbuku di  ...

Sis jenis perfectionist ke? Rumah berkemas mcm dlm majalah..lantai sebijik debu xleh ada etc etc? Kalau sis penat .saya cadangkan..talk to your husband...sort out mslh2 yg ada..kalau husband boleh tlg..minra dia take over keje tu from now on..x kisah la ada kelas ke x..i yg g kelas hari2 pkn boleh setrle keje rumah..kalau dia x boleh tlg..n cari cara lain utk solve mslh...cth kalu lipat kain sis rasa ssh...then x yah lipat..letak dlm box..tp kene dua2 setuju...i xnak serkap  jrg sis pesen mana..tp i tgk ramai wanita malaysia ni bab kemas rumah msk mmg bersungguh betul2 bersungguh...sedangkan masing2 working woman pon ramai...sampai diri sendiri tak terjaga...i used to be one jgk la..tp i tau i x happy n husband i mmg x suka buat keje rumah plus dia pon buat double job...x de masa..so i oejamlan mata..fikirkan my own happiness..i ckp i nk belajar martial arts(zmn belaja lg i aktif ) ..so i x dan nk buat byk brnda...yg mana perlu cthnya homework anak i akan pantau..tp msk i akan msk simple2 je ..n baju yg x peelu lipat mcm undies ke i campak dlm box...yg boleh sangkut i sangkut je..husband stuju i stuju..so skang kami aman2 je..rumah pon xdelah kemas gila...brg still bersusun tp x perfect mcm dlu la....2 way communication tu penting sis...n sis pon take timr la drop keje rumah yg x penting..buat hobi sis...or go for me time...jln2 kt mall tanpa anak2...or spa...suruh husband jaga lah  anak2 dah sis dh bg laluan kt dia pegi class on certain days..i sedih tgk my friend pun ramai...yg wife pulun sorang2 je semua keje rumah n hal anak..sayangi diri anda girls...we only live once

faraway1 replied at 21-3-2019 11:16 PM
im back to work, tapi 3 hari seminggu aje..

3 hari ini memang tak ingin buat apa apa, penat heheh ...

elok jah sister, weols laki bini duk prektis macam itu.. weols berdua malay genetic hundred percents iya tak ada unsur2 kokosen at all.
tak pernah duk bahagi2 u do this i do that.
sapa nak makan sedap, sila masak sendiri, kalau tak, makan je apa yang ada yang disediakan jgn banyak komplen.
kalau mainan anak bersepah, sapa nampak dulu dia yang kemas.
mandikan anak, prepare anak basuh berak anak pun siapa yang free dia yang buatkan. tak perlu nak berharap orang tolong buatkan.
kalau nak berkira penat better tak payah kahwin dan ada anak iya.. or better cari duit banyak sampai kaya then higher maid.

sorry to hear ramai forumers sedih kawin dengan laki pemalas ujung2 merentan why they have to do this they have to do that. sedih nya hidup masing2

wadiunong replied at 22-3-2019 02:36 PM
TT, communication tu sangat penting. belajar la luahkan apa yg tak puas hati tu dengan suami t ...

untonglah kalau laki nk baca wasap pjg gitu. kalau tak..asal bluetick sudah lah. tu ok lg bluetick..kadang tak dibaca..terus delete.

terima kasih semua bg pendapat dan nasihat..saya pun simple jek orgnya. xde la rajin mana. buat keje rumah mana yg mampu. sape sakit mata, buat la keje tu. kalau x jangan byk bunyi.  saya pun pernah mengeluh yg skrg susah nk solat jemaah sama2. (saya cuba smpaikan secara indirect yg dia asyik keluar jek). anyway, he's a good father. cuma masa dia jek yg penuh dengan aktiviti lain yg saya rasa x perlu pun.

apa yg saya nampak/belajar, kebanyakan lelaki ni, bila dia rasa dia mungkin buat sesuatu yg pasangan dia x suka, sanggup dia simpan, x nak terus terang. susah nk bawak bincang. mungkin ego terlalu tinggi. mungkin mengharap pasangan tahu sendiri. sedikit kecewa dekat situ. tapi x pela, i am calmer now. selagi x capai limit emosi saya, saya teruskan jekla mcm biasa.  let's wait and see what happens next.

sarahmirza replied at 20-3-2019 01:59 PM
Ikut cara dokupangg..
Mengamuk kat suami..
Luahkan semua yang u rasa.

kikiki..walaupun nampak macam kijam..tapi hakak like yuols..

Klu mampu ambik maid dan ikut je mana dia gi..jgn dibiar2kan nanti sedap.