CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fahdramli

[Pelbagai] Kekesalan dalam hidup

makita replied at 23-3-2019 07:39 PM
Chuols jgn putus harapan chuols...masih ada peluang kalau nak sambung belajar. Meols dulu lps spm  ...

Waa rajinya uols. Gigih belajar di usia 41. Iols dulu kcik2 mmg cita cita nk masuk u pastu nk keje. Lps cita cita i tu tercapai(dgree) iols dh jadi malas nk sambung

Rate

1

menyesal sebab sangat kurang masa bersama seorang sahabat ni. last sekali berjumpa, kami sgt gembira dan berpelukan. sahabat ini sempat menunjukan jari manis yg sudah dipinang oramg dan bersungguh - sungguh menjemput kenduri kahwin yg hanya selang beberapa bulan.

tiba2 pada suatu hari, dapat satu panggilan telefon, sahabat itu sudah kembali ke rahmatullah dlm keadaan sebulan sebelum majlis perkahwinannya akibat kemalangan jln raya.

masih lagi tak dapat melupakan senyuman dan raut wajah arwah yg gembira pada akhir pertemuan dengannya.

disebabkan arwah menjemput ke kendurinya yg hanya berselang sebulan dari tarikh arwah meninggal, jadi sy dn rakan rakan menghantar sampai ke kubur.

tunang arwah sendiri yang menyambut di dalam liang lahad.

tenanglah sahabat di alam sana. sesungguhnya mati itu pasti. semoga suatu hari nbt di akhirat, kita masih boleh bertemu.

Al fatehah for u my dearest friend.

Rate

1

tak menyesal.
tapi kalau diputarkan kembali masa, aku takkan pilih dia. tapi alhamdulillah..dapat lah sweet 4 ni yang jadi pengisi gelak tawa.
kali ni..try pilih yang terbaik. semoga dpermudahkan dan dapat apa yg aku nak. aminnn

Rate

1

Assalamualaikum....

Aku menyesal lambat tutup aurat.. Lambat betulkan bacaan solat.. Lambat baca quran.. Lambat kenal Allah swt Yang Maha Agung... Lambat kenalkan Allah pada anak2

Ampunkan aku ya Allah atas kealpaan aku sebelum ini dan aku mohon hidayah berterusan dari mu utk ku dan keluarga..dan semua yg membaca penyesalan ku ini.. Semoga kami dapat kembali kepada mu dalam keadaan yang kami redha untuk bertemu dengan mu dan engkau redha bertemu dengan kami..Aminn..

Rate

1

little_sis replied at 22-3-2019 06:37 PM
seriously aku xtau aku patut rasa menyesal ke tak dgn takdir aku yg satu ni..
aku dulu2 fokus blaja ...

*hugs and kisses* for you sista

Rate

1

Banyak buat perkara sia-sia masa remaja. Kalau x, skrg mesti dah success dalam hidup

Rate

1

Follow Us
Yang paling saya sesal sgt & terkilan..2 thn lps sahabat saya Zu, hantar wasap & mengadu dia sakit2 tapi saya tak bukak wasap tu...saya ni mmng jarang bukak wasap...2 ari selepas dia hantar wasap tu...sorg lg sahabat saya Ma, call bertanya kenapa tak baca wasap yg dia hantar...dia nak bgtau yg Zu dah meninggal dunia...

Allahurabi!!! Mengigil saya..terus saya bukak wasap tgk kalau2 ada Zu ni hantar wasap ke apa...sekali lg berderau darah, mmng Zu ada hantar wasap mengadu yg dia sakit2...kejadian tu mmng menghantui saya sampai sekrg...terkilan sgt2. Sedangkn sblm ni dia mmng slalu call saya bercerita masalah dia...cuma bila dia sakit masa tu, dia x call tp hantar wasap je....

Rate

1

menyesal sebab malas belajar masa zaman sekolah dulu.  kalau rajin mgkin dah berjaya tingkatkan taraf hidup.  apapun tetap bersyukur dengan apa yang kecapi sekarang..

Rate

1

Menyesal masa muda2 dulu banyak membuat aktiviti tidak sihat (bukan maksiat, tapi lebih kepada tidak menjaga kesihatan diri). Gemuk, busuk dan malas.

Tapi bila sekarang umur sudah mencecah 35, barulah terfikir akan kepentingan kesihatan diri.

Rate

1

Kesal sebab sampai sekarang masih takut nak luahkan perasaan pada orang yang saya cinta

Rate

1

xdapat berbakti pada arwah abah.. semoga abah tenang di sana.. al fateha..

Rate

1

Jangan buat keputusan terburu-buru... Kawal emosi...

Rate

1

kesal tak cantik...

kahkahkah...

Rate

1

menyesal tak ambil berat pasal profile sesorang 11 tahun yang lepas.....teringin nak tahu khabar berita sekrg tapi semua info pasal diri dia dah lupa...

Rate

1

Menyesal tak terus terang dengan secret admire.. 25 tahun kemudian slps masing2 punye pasangan baru dapat tahu dia pun suke giler kat kita.. sedihhhh

Rate

1

hmmm xtau la betul ke x apa dlm pikiran aku ni
tp aku rasa nyesal plk kawin ngan hubby aku  boleh gitu?

but seriuosly if can turn back time sejujurnya aku xkn pilih dia walaupun thn ni dh more than 15 yrs usia perkahwinan ni

gila kan aku

Rate

1

bnda yg paling menyesal x sudah ialah bila terlepas cakap masa tengah marah berapi , sampai tak bertegur lepas tu. Sebenarnya lepas marah tu dh reda, x bermaksud pun nak tikam perasaan org tu smpai macamt tu. A good lesson sampai sekarang kalau tgh bengang membara tu mmg akan larikan diri duduk tepi sorang2 to cool down baru face the problem dengan hati yang lebih tenang.

Rate

1

Achik cuma terkilan ...

masa abis belajar tak dapat nak sambung sebb tak cukup duit...hajat nak belajo luar negeri tapi dalam negeri pun achik tak lepas huhuhuhu sebb tak mampu....last2 achik keje merata2...

Kira belajar ler jugak tapi pelajaran kehidupan setiap hari menghadap pelbagai ragam manusia  bila kerja merata2 ni ..and berlainan negeri ni...cerdik ler sikit hahahaha..

La ni anak2 achik semua achik push to study for their own good..hangpa nak study apapun hambiklah ...hangpa yg nak study kan...hahahaha

Nasihat achik..apa yang lepas ..kita redha..terima dgn hati lapang...insyaallah..tak ada yang berbuku di hati...grief yes..but let go..

Rate

1

Banyak perkara nak disesalkan. Mungkin ada hikmah setiap apa yang berlaku. Biarlah yang dulu kita jadikan sejarah, kita hadapi kenyataan pada hari ni, berusaha untuk masa depan yang lebih baik untuk akan datang.

Paling menyesal lambat kawen, anak-anak kecil lagi, kawan sebaya anak dah sekolah menengah. Dulu asyik menjaga jodoh orang jer..

Kalau boleh diputarkan masa...

Rate

1

Menyesal tak study betul2...
Kalau boleh balik ke zaman sekolah aku nak fokus study instead of habiskan masa melayari internet

Rate

1