CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1569|Reply: 0

Kerusi Goyang Kayu

“Nenek saya tinggal di dalam sebuah rumah yang buruk dan usang. Terdapat juga kayu2 yang buruk dihalaman depan rumahnya. Terdapat juga satu tanah perkuburan kira-kira ½ kilometre dari rumah nenek. Setiap kali menjenguk nenek, saya akan tidur di bilik tingkat atas (bilik Makcik Lina) dan terdapat satu kerusi goyang kayu yang sudah lama dimiliki oleh Makcik Lina saya. Semasa saya masih kecil, saya sentiasa dibangunkan oleh bunyi goyang dari kerusi itu. Dan bunyi dari kerusi itu memang menakutkan saya sampai saya terpaksa tidur di bilik nenek saya. Selepas 10 tahun, saya, ibu dan Makcik Lina saya duduk berborak betapa menyeramkannya rumah nenek saya. Makcik Lina menceritakan kisah semasa beliau muda lagi dimana setiap malam sewaktu nyenyak tidur beliau akan dibangunkan dengan bunyi kerusi bergoyang yang memang menakutkan. Sampai begitu takut, Makcik Lina terpaksa berkongsi bilik dengan kakaknya (ibu saya). Pada suatu pagi, apabila Makcik Lina bangun dari tidur, beliau nampak kerusi goyang itu berada 2 kaki jarak dari katilnya. Sejak dari hari itu kerusi goyang itu akan berbunyi tepat pukul 12 tengah malam.”