CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: makkenits

Penat

sarahmirza replied at 28-3-2019 04:47 PM
Kesiannya TT..
Ingatkan duduk rumah sendiri tapi hujung2 duduk rumah mak rupanya..
Sebab apa tau ...

mak x berapa masak sbb utk lunch biasanya adik yg dok umah asing selalu hantar lunch or mak pi mkn terus lps kelas agama dia.. adik yg ada kat umah, masak utk diorg je sendiri2.. sbb tu petang baru nak  masak utk budak2 ni makan.. aku plak xde la sampai ati nak suruh mak masak.. tu yg tapau je or masak gak le kekadang tu wpun xde mood nak masuk dapur.. biasanya time maghrib, mak tlg cover sat tgkn budak2 tu sementara nak masak/sembahyang.. masak kat umah ni x sama mcm masak kat umah sendiri.. sbb as a working mom, kat umah sendiri tu mmg dh prep bahan siap2 (siang/bersih ikan/ayam, blender cili, bawang, etc) n simpan dlm freezer (my freezer blh buat cth 5S sbb senang nak organize n cari bahan).. so time nak masak, just blh terus masak.. kat umah ni, nak kena basuh periuk pinggan bagai, kemas then baru blh siapkan barang.. x kira nak kena cari letak barang kat mana lg (jenis amik n letak merata2).. org umah ni kalo masak, mmg capai je bahan yg dah prep tp x ganti balik.. so, bila sendiri nak masak, kena start buat blk... tu yg mcm penat sungguh buat keja bnyk kali..

waktu awal2 blk tu, mmg try organize things mcm umah sendiri.. in fact, bnyk gak duit keluar utk buat organization termasuk kat bilik air n dapur.. tapi yg lain x reti nak maintain things mcm yg aku susun tu.. sbb bagi aku if you don't know how to do it, it's still fine as long ko ikut cth yg org lain dah tolong buatkan.. xyah penant pikir, just helps me maintain it je.. but xde gak..

faraway1 replied at 28-3-2019 10:38 AM
kenalah berdikari, buat tetiba mak you
sakit ke apa, besok ke lusa bukan 10 tahun lagi
atau mas ...

i'm not going to wait even for another year.. tengah apply for transfer blk ke negeri dulu.. at least, aku dgn husband know how to handle things by ourselves as we had done for the last 10 years kat sana.. sini bnyk sgt restriction.. ayat biasa from my mom "ehhh..xyah la buat mcm tu.. bg mak buat or mak blh tlg handle" but end up aku gak yg pening.. awal ari tu, aku nak hantar anak pi mengaji kat masjid but my mom said no.. katanya dia nak ajar cucu dia sendiri mlm2.. but end up dia yg x larat by time mlm n tido awal.. dia ajar bila dia teringat je la.. padahal aku nak ada jadual yg consistent supaya budak2 tu tau rutin diorg.. xdelah diorg malas sgt..

aku baca pun kesian kat tt.sabar byk2 mudah2an dpt lah permohonan
berpindah tt ya..kuatkan semangat ..mmg berbeza ddk sdr dgn family sbb umah
sdr bole manage semua..semua kene ikut cara tt tp dgn family silap ckp skt akan
jd tak best dah..anak2 pl bila dok dgn nenek mmg la manja lain mcm skt..tp better
stay asing..ada privasi sdr jg.cuma mampu ckp doa byk2 semoga tt diberikan kekuatan
dan semangat utk handle semua tu ya..

makkenits replied at 28-3-2019 05:07 PM
mak x berapa masak sbb utk lunch biasanya adik yg dok umah asing selalu hantar lunch or mak pi mkn ...

Adik2 ko degil atau menjawab tak tt? On the way balik ke rumah mak tu pre-empt dulu siap2 mintak diorg kemas dapur tu sbb nk masak..kata cepat sikit siap kalau separuh keje korg buat, korg jugak yg nk makan kan..buat hari2..kalau harini tak buat, lama2 sok diorg buat sbb jemu terima mesej yg sama

Then kalau nk ber”me time” sorg2 kt luar, kena tipu sunat la kot..ckp kat mak sorry tak boleh ikut nk jumpa kwn ke apa..jumpa le sesapapun walau staff kedai yg ko selalu jumpa tp anggap dia mcm kawan..supaya tak rasa bersalah..bukan ko keluar berseronok pun just nak berehat which is maha penting tau

Harap permohonan trsnsfer ko lulus cepat..

Anyway camne ada adik boleh tinggal asing dekat rumah mak tu? Tak pulak mak marah ye

Pinggan makan letak merata tak basuh terus tggu esok tu kira pengotor la TT. Bukan asal boleh dah. Pelik nye perangai orang kat rumah TT, macam ramai tapi tak membantu.

Mak TT macam tak leh pikir pulak sanggup tengok anak sendiri berhimpit dengan cucu cucu 4 orang sebilik asalkan dia tak sunyi ada cucu cucu.

Follow Us
cmf_jeangrey replied at 2-4-2019 10:21 PM
Anyway camne ada adik boleh tinggal asing dekat rumah mak tu? Tak pulak mak marah ye

Sblm ni adik mmg dok serumah tp bila aku kena transfer sini, dia pindah kluar sbb katanya umah yg dia beli tu dah terbiar xde org duduk.. mak ok je sbb wpun dia kluar, aku plak ada stay serumah dgn dia.. mcm ada pganti la gitu. Plus adik aku 1 perangai dgn mak aku bab kemas umah ni.. tu yg mak x heran sgt dia pindah blk umah dia

imthegirl replied at 3-4-2019 12:06 AM
Pinggan makan letak merata tak basuh terus tggu esok tu kira pengotor la TT. Bukan asal boleh dah. P ...

Aku x sampai hati la nak ckp dia pengotor wpun hakikatnya mmg gitu pun... adik2 yg stay sekali mmg x bantu sgt sbb mak malas nak bleter kat diorg dr dulu.. so dah mcm diorg terbiasa x ambil kisah bab keja umah ni.. but honestly dlm bilik diorg xde la sepah mcm kat ruang lain dlm umah ni... maybe diorg pun dah fed up n give up mcm apa aku rasa skrg ni.. ye la, penat2 kemas tp jap je sepah blk dgn perangai yg guna brg tp x reti nak letak kat tmpt asal blk tu

ku tumpang bersimpati tt. nak kecam..mak tt. sebab masa ku remaja ku rasa perangai mak mak semua sama bila dah tua. tapi bila dah kahwin.. dah kerja..golongan kekwan dr segenap segi, semua mak rupanya tak sama. ada peel bila tua nih.

harapan i, moga diberkati dan dirahmati la tt utk ujian ni. sabar..kuatkan hati sementara nak dpt tukar balik.

12
Return to list New