CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5444|Reply: 36

Men are terbukti trash

Post time 1-4-2019 08:45 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Kecam aku cepat sekarang!
ha oklah tak semua lelaki sama, ade je lelaki baik what so ever.

Rimas ok aku dengar ayat tu, dan akhirnya orang yang bagi ayat tu jugak yang kecewakan aku. Dari muka2 jahat sampai ke muka alim2 alasan mereka adalah.

Mungkin awak layak berjumpa dengan orang yg lebih baik. puih.. kalau sedar diri tu tak layak dari awal jangan ajak bercinta. Ini sampai plan nak kahwin dah ape semua suddenly cakap macam tu.

Hanya kerana crush dia suka kat dia balik, aku kena tinggal macam tu je. Then boleh pulak dilema nak pilih aku atau dia. Punya dulu berucap gunung laut sanggup redah demimu setia sehingga hujung nyawa last2 blah macamtu.

Pulak tu, ade yang jenis notty tak ada rasa malu langsung! Maruah letak kat mana bro?

Aku takkan cakap macam ni kalau seorang dua je yg buat, tapi almost semua yang aku jumpa perangai spesies macam ni.

Ok tak semua macam tu. Tapi bila semua lelaki aprroach aku macam tu, what should I think? Bukan kena kat aku jelah, even my family and friends pun. Masih kena fikir positif lagi ke huhu. Aku cakap lelaki zaman sekarang ni lah. Makin pelik2 ragam depa.

Tolonglah tunjuk sikit kepimpinan hampa tu sebagai lelaki. Tunjuk yang lelaki ni berguna bukan sekadar trash semata.

Hang jangan cuba tikam diri hang pula dik tt oiii disebabkan perkara mcm ni....

Ni dah pi jumpa psikiatri ke belum?

ingat satu perkara. ..kat dunia ni tiada manusia yg tidak dilanda masalah. ...tapi jgn kita terlalu hanyut gundah gulana dengan masalah yg kita hadapi. ..anggap tu satu ujian dari tuhan ....dan kita perlu bangkit untuk hidup...kenapa???. Sebab hidup kita ni ada tujuan ...tujuan untuk kita hadapi dunia akhirat. ....

Rate

1

not all men are trash, u just havent found the correct one. try searching for them at the right places.

muhasabah juga diri. maybe the way u present yourself are not appealing to those yang betul2 lelaki sejati

Sabar dek. Biarlah jantan2 itu pergi dari hidup adek. Ada sebab la tu Allah remove diorang dari hidup adek. Mungkin nak mengelakkan kekecewaan yang lagi teruk di masa depan ataupun Allah nak bagi orang yang lebih baik masuk dalam hidup adek. Be positive ok. Banyak2 berdoa dan percaya perancangan Allah adalah yang terbaik.

anggap saja jodoh tak sampai. percaya pada perancangan Allah. men women both equally are trash bila diorang tak guna akal. so relax..akan muncul jua men who just worthy enough for u.

Kesian nya tt
Tak tau nak cakap apa
Tapi maybe tt belum jumpa the right one?

Follow Us
noor2 replied at 1-4-2019 09:30 AM
Hang jangan cuba tikam diri hang pula dik tt oiii disebabkan perkara mcm ni....

Ni dah pi jumpa p ...

hahahah salah thread ke acane.
Belum jumpa but dah buat appointment..
Sekarang ni tahan je mental untuk tak buat bukan2..

Yep sekarang busykan diri dengan study je. Cuma kadang nak study tulah teringat peristiwa sakitkan hati tu terus stop kejap dan nangis dulu.. haha

nuryakmal replied at 1-4-2019 09:38 AM
not all men are trash, u just havent found the correct one. try searching for them at the right plac ...

Maybe I need to stop them from approach me after this. Nak jadi hati batu lepasni.. Hidup sorang walau sunyi tapi tak kecewakan hati.

Lagi happy dan bebas XD

mesmerize replied at 1-4-2019 11:00 AM
Sabar dek. Biarlah jantan2 itu pergi dari hidup adek. Ada sebab la tu Allah remove diorang dari hidu ...

Memang hati dah reda melepaskan cuma kadang terfikir senangnya diorang pergi macam tak pernah ade rasa sayang.

Yep maybe hikmahnya hati rasa lebih tenang sejak sorang2 pergi dari hidup.. sebab banyak berharap pada Allah je skrg ni

Kisah ko relate jgk la dgn aku cuma aku ditinggalkan sbb family xsuka org jauh. Janji bulan bintang nk kawen beranak cucu nk mati bersama2. Last2 takde. At first mmg susah la kau nk move on. Kejap2 tgk gmbr. Re-read balik conversation yg xpernah didelete. Tp sampai bila nk gitu? Aku amik inisiatif xnk duk sendiri. Aku tgk wayang, mkn, badminton dgn kawan2 aku. Sampai org tak tau aku ni tgh putus cinta. Tp dlm bilik aku menangis teringat2. Huhu. Bodoh gak time tu bila pikir balik sampai aku turun 20kg tau. Lama2 aku dh boleh move on. Dekat 3thn gak la. (2013-2016) Dlm tmpoh tu aku xleh nk terima mana2 lelaki pun. End 2016, baru hati aku terbukak nk kawan dgn suami aku skrg ni.

So tt happy2 jah. Mmg skrg ni akn rasa lelaki semuanya sampah. Tp percayalah, dh sampai masa utk tt rasa bhgia, org yg tepat akn tiba.

Rate

1

anggaplah takde jodoh dgn mereka2 itu..jgn menyeksa diri tu..
1 kerugian kalau menyeksa diri sendiri kerana lelaki2 tu..
penuhkan aktiviti yg penah diabaikan sblm ni.apa2 lah aktiviti
jgn tanya pl ya..klau da ada app dgn dr alhamdulillah sementara ni
jgn fikirkan sgt.nak menangis menangis lah sepuas2nya..kuatkan semangat
nasihat seposen dua dr akk..

Rate

1

sian TT, isteri aku dulu pon asyik2 jumpa lelaki yg mcm ko kata, trash, yg kelakarnya masa tengah kejar tuh dah tunjuk perangai trash dia, nasib x kapel lagi.

sampai dia pon macam dah malas/give up nak jumpa lelaki lain. Tapi jodoh tetap jodoh, dia jumpa aku..tuh pon reluctantly dan x mengharapkan apa2. Tapi tgk2 aku boleh diharap, walaupon aku nih notty, tapi dia pon boleh ngam ngan notty2 aku, sebab dua2 pon notty jugak hahaha.

Aku xleh terima kalau pompuan nih anggap dia suci sangat notty2 sikit pon menyampah ke apa ke, mmg x sesuai lah ngan aku.

Last2 kahwin sudey, dah ada anak pon, hidup pon alhamdulillah bahagia, rezeki semakin bertambah. Insyallah kekal sampai ke akhir hayat.

So the lesson here is...be open minded, mmg ko akan jumpa ramai lelaki yg trash, but one day, you'll find that treasure you have always been looking for......or die single, sorry.

Rate

1

feroh replied at 1-4-2019 12:49 PM
hahahah salah thread ke acane.
Belum jumpa but dah buat appointment..
Sekarang ni tahan je menta ...

sian dik ni. u focus study dulu..blajar pandai2..pastu cari keje elok2. ada duit..g grooming..buat harta. hah..masa tu dik..berderet laki nk ko. silap2 segala tok nenek ex ko sume dtg cari ko. hah..time ni ko pilih lah mana laki yg leh pkai. skrg jgn merempan apa. amik buku..baca. takpon amik bantal..g lah tido..

anisania replied at 1-4-2019 11:30 AM
anggap saja jodoh tak sampai. percaya pada perancangan Allah. men women both equally are trash bila  ...

Thank you for advice. Tapi sekarang macam dah tawar hati dengan kaum lelaki. Rasa macam nak bertukar ke arah.. seorang diri haha

Edited by feroh at 1-4-2019 04:58 PM
aijinmisaki replied at 1-4-2019 12:29 PM
Kesian nya tt
Tak tau nak cakap apa
Tapi maybe tt belum jumpa the right one?

Berat mata memandang, berat lagi bahu memikul. Nak kesian kat diri sendiri pun dah tak sampai hati..

I think dalam hidup ni bila kita betul faham Rukun Iman ke-6..segala cabaran yg mendatang dlm hidup dapat dihadapi dgn penuh keredhaan...

masih ada lelaki baik di luar sana...kita tak boleh paksa org kahwin dgn kita tapi kita boleh berusaha utk menjadi wanita yg baik2..aura wanita yg positif dan baik2 akan menjadi magnet menarik lelaki yg baik2 juga.... belajar betulkan solat,bacaan Al-Quran..belajar pasal pendidikan awal kanak-kanak..banyakkan membaca buku2 berilmiah pasal kehidupan berumahtangga..

Tt kata nak single supaya hati tak disakiti tu bagi kita ia kata2 org yg merajuk.... tapi usahlah merajuk lama2 ..rugi masa..kita perempuan tak boleh lari dari fitrah ingin berpasang-pasangan,nak jadi ibu,ada keluarga semua tu...so buka hati, usaha berkawan dan doa yg baik2...

Rate

1

Ok la tu dia brubah hati sblm kawen.
Kalo brubah hati pas kawen lagi haru hidup ko dik

Bila kita rasa beratnya ujian kt kte, kte tengok ujian org yg lg berat. Masa tu kte akan rasa bersyukur.
Tgk org yg sakit kronik, suami plk tinggalkn dia. Hidup plk miskin. Cer bayangkn

Sazida replied at 1-4-2019 01:45 PM
Kisah ko relate jgk la dgn aku cuma aku ditinggalkan sbb family xsuka org jauh. Janji bulan bintang  ...

Such inspirational story and yes betul sampai bila nak kenang benda yang takkan datang balik. Cuma tulah kadang hati takbole paksa untuk kuat, akan nangis jugak at certain time..
btw sekarang dah 4 tahun takes time to move on. Dalam masa 4 tahun ni lah I cuba kenal lelaki lain and it getting worse. Kenal dgn lain nilah buat makin ingat pada yg dulu.
Maybe I should stop for awhile, dan taknak berharap lagi dah. Yep, yang tepat akan datang jugak nanti.

feroh replied at 2-4-2019 07:06 AM
Such inspirational story and yes betul sampai bila nak kenang benda yang takkan datang balik. Cuma ...

Betul kdg hati kita rapuhh bila terkenang saat kita dgn dia. Tp sape kita nk menidakkan takdir? Just follow the flow je sis. Xperlu paksa diri utk terima lelaki. Sbb bila dh sampai masanya nanti hati u sendiri tu akan terbukak untuk terima.., that time in shaa Allah i doakan you jumpa org yg baik2.., u pun muda lagi. Ramai lagi lelaki yg baik kt luar sana. Be happy okay.

well, men are trash , the  bad ones yes, so let them being FLUSHED  out from your life.

biarlah mereka disisihkan selama lamanya

ini adalah satu tempoh penyisihan mereka yang tidak LAYAK untuk anda

so...lihatlah positifnya

mengapa mahu marah  pada mereka yg tak layak pun  dan tak boleh pun buat kita happy and may be wanita lain pun tak happy sebab  kelemahan mereka?

seriously, think  about it.

so Allah tolong you  tu...

sisihkan mereka yg   tak layak untuk anda

12Next
Return to list New